Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - KorporatniLopata

Stran: 1 ... 3 4 [5]
61
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 19. 03. 2020, 14:04:28 »
Citace: Ink

To je ponekud falesne dilema. Nektere nove jazyky jsou kompilovane (dokonce do nativniho kodu), maji staticky typovy system a ten jim dokonce pomaha zabranovat problemum, ktere Java resit jednoduse neumi (prave ty nully apod.).
Jaké nové jazyky ? Python, Ruby,  Java jsou z devadesatek. Go, Erlang, Kotlin, Rust asi rok 2010.
Nully v Javě jsou nešťastnost, ale že by to byl neřešitelný problém si nemyslím.
Ale hlavně se tu opět bavíte o úplných blbostech - statickej vs dynamickej systém ? Ukecanej jazyk versus neukecanej ? Koho to zajímá ? Jakmile mám k dispozici něco tak dospělého jako Python nebo Java a jsem schopen to efektivně používat pak není žádnej problém. Je to jen mindsetu, ten bude pro každý jazyk jiný, ale prasit nebo psát dobrej kód se dá v obojím.
Fakt si nevzpominám kdy jsem opravdu řešil vlastnost jazyka jako blocker.
 

62
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 13. 03. 2020, 14:02:10 »
Script kiddies se baví o jazycích, programátoři o designu a algoritmech ;)

 ::)  ::)  ::)

Nestálo by za to zamyslet se předtím, než napíšeš totální pitomost?
Nestalo by za to dát si víkendový hackathon na vytvoření Java vs Python flame war simulátoru než tu trávit hodiny blábolením ?
Mohli byste se přesunout k něčemu, co má aspoň zdánlivě smysl.

63
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 13. 03. 2020, 13:55:51 »
Script kiddies se baví o jazycích, programátoři o designu a algoritmech ;)

64
Studium a uplatnění / Re:Platy v IT
« kdy: 10. 03. 2020, 18:45:36 »
moj plat sa pohybuje v nasobkoch cisel ktore pisete.
A bavíme se o násobcích z oboru přirozených nebo reálných čísel ? :)

65
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 20. 02. 2020, 17:05:44 »
C#, bez debaty. Z toho co tu padlo je nejuniverzálnější a nejvýkonnější.

66
/dev/null / Hackathon na dálniční známky.
« kdy: 27. 01. 2020, 11:43:07 »
Dobrý den,
Myslíte, že se dá za víkend napsat a otestovat a případně fixnout e-shop na dálniční známky ?

67
Odkladiště / Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« kdy: 11. 09. 2019, 16:47:34 »
No, řekl bych, že si autor dotazu odpověděl sám. V určitém věku prostě člověk přešel z pracovního místa do společenského koutku zahrát fotbálek, případně vypít cokoliv mezi jedním panákem a celou flaškou a pokud se dostal vůbec domů, tak tam jen přespal. Viděl jsem to, zažil jsem to. No a pak je druhá fáze života, kdy člověk odpichne osmičku a jede domů pokecat s dětma a manželkou. To žiju teď. No a pak je fáze kdy je rozvedenej a zase domů chodí jen přespat.
Kdysi byl někde rozhovor s nějakou super úspěšnou manažerkou IT firmy, která řekla, že by nezaměstnala nikoho, kdo nechodí s týmem na párty. Prostě můžeš být vegan, ale lejt musíš.
Takže asi záleží na cílovce. Jsem teď ve fázi dvě - zajímá mne co dělají, kolik za to platí a jestli tam nejedu hodinu a půl.

68
/dev/null / Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« kdy: 27. 08. 2019, 17:15:54 »
Velkou. A myslím, že auto do každé rodiny bude za tři dekády jen historka z pravěku. Auto si buď půjčíš nebo dostaneš služební, ale průměrný Novák na něj mít nebude. Koneckonců, když může půlka Asie žít na mopedech a tuk-tucích, proč by si měl západ vozit zadek v limuzíně (to je sarkasmus, ale fakt myslím, že jedinci bez konexí za pár let prostě na auto mít nebudou).

69
Vývoj / Re:Váš názor na kombinaci několika technologií
« kdy: 02. 08. 2019, 14:00:11 »
Každej, kdo věří tomu, že Java je na tom tak špatně jak tu prezentuje pan Mocik, by se měl striktně držet papírových peněz, protože bankovní systémy jsou postaveny z velké části na Javě. Ano, kompozice chybí a nezbývá než doufat, že Java bude pokračovat s vyzobavánim třešniček z ostatních jazyků, jak to dělala do teď. Ano, malé projekty lze napsat v něčem rychleji, ale jak roste projekt, produktivita se srovnává.
Jestli je na Javě něco super, tak že se poměrně dobře ví, kde nás tlačí bota a jak s limity jazyka pracovat.
Vůbec neberu takové ty kydy, že tvrzení X je pravda, protože to řekl Linus, spíš se snažím přemýšlet o samotném X. Nevím jak na tom je s OOP Linus, ale obecně: OOP je koncept, realizovat se dá různými způsoby, už podle toho, jak moc vnímám dědičnost jako fundamentální. Tohle je fakt diskuse na dlouho a snad by stála i za to, kdyby se vedla věcně, ale pokud někdo staví 360. e-shop v PHP, asi řeší úplně jiný typ problémů než někdo, kdo řeší infrastrukturu banky. Diskuse je pak fakt těžká.

70
Software / Re:Aký software od Microsoftu používate?
« kdy: 30. 05. 2019, 13:21:51 »
V práci W7, Office, Outlook. Doma W10, Visual Studio, Kalkulačku, Notepad, Malování.
Microsoft je kontroverzní a třeba změny okolo Office a Outlooku sleduji s nechutí, přesto považuji Excel za etalon ve své kategorii. Stejně tak Visual Studio je rozhodně dobrý produkt. No a pak jsou tu utilitky jako Malování nebo Kalkulačka, které jsou v zásadě dokonalé (dle rčení, že dokonalost je,když už není co ubrat). A mimochodem, i když bych Wins na serveru asi nechtěl, jako desktopový OS to není špatná volba.

71
Server / Re:WSDL / SOAP Server - Ako jednoducho testovat
« kdy: 26. 04. 2019, 17:39:51 »
Už je tomu roky, co jsem to dělal, ale pokud se pamatuji dobře, SoapUI uměl mockovat soap server.

Stran: 1 ... 3 4 [5]