Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - KorporatniLopata

Stran: 1 2 [3] 4
31
Odkladiště / Re:realisticky pohled na IoT pro dum
« kdy: 07. 07. 2021, 19:55:20 »
Realistický pohled na IOT: Došel jsem k názoru, že i špunt by měl být na řetízku místo  nějaké páčky s táhlem, na které nedosáhnu.

32
Studium a uplatnění / Re:ČVUT FEL vs ZČU FEL
« kdy: 07. 07. 2021, 14:58:40 »

Pokud můžu doporučit svou cestu, tak bakalář v Plzni a magistr v Praze nebyla špatná cesta.
To je možná nejlepší rada, co tu padla

33
Studium a uplatnění / Re:ČVUT FEL vs ZČU FEL
« kdy: 07. 07. 2021, 14:53:23 »
IMHO je to úplně jedno. Jestli máš nějaké konkrétní představy, koukni se kdo sedí na jednotlivých katedrách a co publikovali, jestli tě třeba něco nezaujme. Faktem je, že prváci a druháci byly za mých časů (1995) na FELu míň než lidi, jak je to teď nevím.

34
Studium a uplatnění / Re:Home Office po pandemii
« kdy: 01. 07. 2021, 12:50:46 »
U nás jsou v kanclu pořád zhruba stejný lidi jako za tvrdého lockdownu. V podstatě se to ustálilo dva tři měsíce po začátku, kdy si spousta zkusila full HO a někteří zjistili, že jim HO nevyhovuje. Mám kolegy, které jsem už víc než rok neviděl. Faktem je, že ti co se pravidelně objevují v práci jsou většinou rodiče, kteří prostě doma nemůžou pracovat.
Já teď jedu 1HO+4 a na ten HO si plánuju věci, které se dají odbýt do hodiny v kuse. Představa, že na mne doma tři hodiny v kuse nepromluví ani jedno dítě, ani manželka ani pes je prostě směšná.

35
Hardware / Re:PC na vývoj
« kdy: 18. 06. 2021, 16:16:11 »
Hm, koupil bych ty SSD a pak bych se rozmyslel, jestli pořád ještě chci investovat.  Těch 30K je v současné době takové hloupé číslo, buď je to moc nebo moc málo.

36
Jaký je být v kontraktorem v bance nevím. Vím jaké je to být kontraktorem pro nebankovní korporát a taky vím, jaké je to být  zaměstnancem zahraniční banky. Předtím jsem dělal v malé české firmě, ve střední české firmě a v odrostlejším startupu.
Mno, tak teda moje emoce a názory k tématu.
Pracovat v bance je dobře placené a je super, že na všechno jsou lidi a procesy. Od určitého věku už prostě nechcete ke své práci přibírat přesčasy ohledně překáblování serverovny, protože jedinej hardwerář ve firmě to v jednom udělat nemůže a vy jste přece taky ajťák, tak vo co gou. Je to hezká zkušenost dobrá pro někoho rok dva po škole, koho ještě nebolí kolena a po kom doma nelezou děti. Aspoň má o čem kecat v hospodě se svýma bezdětnýma a single kámošema.
Na druhou stranu jsou procesy na prd, které ze spousty věcí dělají maratón, i když by šly zvládnout lusknutím prstů. Nicméně si myslím, že firma nad 30 lidí se bez procesů řídit nedá a korporát má často tisíce lidí v x časových pásmech.
Banka má spousty, opravdu spousty peněz, což znamená, že pokud náhodou chytíte dobré nadřízené, dají se věci dělat pořádně a tak jak se mají dělat a ne "v rámci možností" a trojciferného budgetu. Pokud fakt potřebujete X virtuálek s nějakým slušným výkonem jako agenty na zátěžové testy, umíte anglicky, umíte si to obhájit a stav na produkci naznačuje, že máte asi pravdu, tak ty boxy dostanete. Časem, protože samozřejmě procesy. Ale korporát je jako spící had - pokud jsou ohroženy bonusy někoho, kdo sedí ve firemní hierachii dost vysoko, i v korporátu se věci dějí rychle a z té hromady zaměstnanců vyhrabete lidi, kteří vědí, co dělají a dokážou odvést dobrou práci velmi rychle.
Čímž se dostáváme ke korporátní politice a ke korporátnímu networkingu.
Pokud nechcete dělat politiku, jste v korporátu odsouzeni k životu na nejnižším stupni potravinového řetězce. Což znamená že vám kolikrát zadává úkoly člověk, který není schopnější nebo chytřejší, jenom je ambicióznější. Je docela dobrý nápad vyšplhat se v žebříčku na level 2 až 3 a dělat team leada a zároveň si vytvářet síť kontaktů na ty schopnější lidi. Během pár let se vám může podařit, že svoji práci děláte dobře a neotravujete s úplnýma netáhlama.

37
Vývoj / Re:Nahodne chyby v UI testech - jak resite?
« kdy: 23. 12. 2020, 14:18:47 »
Analyzujeme, proč ten test nemá deterministické chování. Údržba testů je vzdycky něco, co u managementu není moc populární, ale je prostě třeba aby si senioři prosadili čas na údržbu.
Dalším pravidlem je, že nehrneme testy na hromadu jen abych jich bylo co nejvíc - promýšlíme jestli je test potřeba a to právě u důvodu, že testy nestačí jen napsat ale i udržovat a spouštět.
Zpátky v otázce - test který není deterministický se samozřejmě přetestuje ručně, případně se provede analýza problému. Osobně budu mít test raději v kolonce manuální než formálně automatizovaný ale nespolehlivý.

38
Zajímalo by mne, kolik tu odpovědělo učitelů :)
Z toho co jsem viděl já - o nějakém vendor lockinu těžko mluvit, minimálně na základce - základy co se naučíte s MS Office si snadno přenesete na Libre Office.
Naopak na středních školách Informační technologie učí lidi, kteří jsou ve vztahu k IT v podstatě v roli populátora. Mají celkem široký rozhled, často jsou když ne uživatelé linuxu, tak o něm mají nějaké povědomí, někteří jsou schopni rozjet na škole kroužek programování, třebas s micro:bitem.
To je samozřejmě můj omezený vhled, ale celkem to podle mne dává smysl. Na zakladce vás naučí minimum na standardním kancelářském balíku, na střední se k vám dostanou informace o světě mimo MS.


39
Odkladiště / Re:Bezpečnost elektronických voleb
« kdy: 03. 09. 2020, 17:30:30 »
Zásadní problém není technický ale sociální - v dnešní době plné alternativních pravd nechcete zpochybnit volby. Elektronická volba je pro většinu populace magie a jednorožci.
A co se týče realizace - kritické aplikace nefungují tak, že je někdo napsal bezchybně a hotovo, ale jsou monitorované a auditovatelné.  No a teď kdo zaplatí monitoring a audit. Dost pochybuji, že malé státy jsou schopny vést kybernetickou válku s Ruskem, Čínou, USA nebo třeba i Německem či Tureckem. Zvlášť když smyslem útoku nemusí být samotné zfalšování výsledků ale prosté znemožnění či zneplatnění voleb.

40
Kolem třicítky jsem tyhle stavy řešil fakt velkou mírou lehkých drog.
O deset let později chodím se psem do lesa a občas si zajedu zasurfovat. Prostě mne nabíjí příroda. A je pravda, že děti na krku člověku poupraví hodnotový systém.
Jak to vidím já, tak jste buď ve vážné depresi, ale na to máte až moc lehký styl psaní a nebo si jen rozmazleně foukáte bolístky. V tom případě pořídit babu, zbouchnout a ona už vám ty blbosti vytluče z hlavy.

41
Vývoj / Re:Minimalistické GUI pro malé displeje
« kdy: 08. 06. 2020, 10:47:08 »
Pro inspiraci bych se podíval na guides a api J2ME. To je asi posledni případ, kdy se GUI pro opravdu malé displeje řešilo nějak vážně. V tom smyslu, že se sešel nějakej board a zkusil se zamyslet nad problémem.

42
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 03. 04. 2020, 13:42:47 »

V branzi se pohybuju dlouha leta.
..............
A tak je to se vsim. Pojdme znovu vynalezat kolo, bude "krásné nové mladé".

Tolik keců o ničem. Stačilo napsat "jsem starý a zapšklý".
Ale kdeže, má v mnohém pravdu.
Fakticky se tu navzájem nechápou dvě skupiny lidí, které pracují na projektech s naprosto rozdílným životním cyklem. Tak nějak by si měl každý zkusit ujít pár mil v botách toho druhého.
Na rozdíl od gelurga si nemyslím, že javascript mne jako člověka delajiciho na backendech banky nějak ohrožuje. Ostatně, ta představa že statické vs dynamický jazyk je nějaká změna paradigmatu mi příjde lichá. Změna paradigmatu je přechod na funkcionální programování a tam by se měl cítit pythonista ohrožen stejně jako javista. Nebo taky ne, koneckonců jde jen o změnu myšlení, s tím se zrovna v IT musí člověk vypořádávat každou pětiletku :)


43
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 02. 04. 2020, 15:13:01 »
:D ;D :o ::)

tohle vlakno je brutalni poctenicko.

 :-\ :'( ::)
Tohle vlákno se brzo propadne do pekla, protože něco tak hloupého zemský povrch neunese :)
Zajímalo by mne, jestli třeba zubaři mají někde diskusi o špachtli do pusy. Dřevěná nebo plastová ? Toť kardinální otázka.
Zubaři mají všichni kvalitní vzdělání, mezi nimi se odpad, co s bídou dodělal ZŠ, nenajde ;)

Ano, vzdělání mají kvalitní, ale výsledky mnohdy mizerné.
No a už jste teda nějak rozsekli ? Jestli Python nebo Java, dynamické nebo statické typování a ty mapy, nebo o čem je tu teď řeč ?

44
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 02. 04. 2020, 15:02:57 »
:D ;D :o ::)

tohle vlakno je brutalni poctenicko.

 :-\ :'( ::)
Tohle vlákno se brzo propadne do pekla, protože něco tak hloupého zemský povrch neunese :)
Zajímalo by mne, jestli třeba zubaři mají někde diskusi o špachtli do pusy. Dřevěná nebo plastová ? Toť kardinální otázka.
Zubaři mají všichni kvalitní vzdělání, mezi nimi se odpad, co s bídou dodělal ZŠ, nenajde ;)
To není o vzdělání, to je o egu.

45
Studium a uplatnění / Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« kdy: 02. 04. 2020, 14:41:24 »

Všechno jsou to jenom naučené žvásty, které využíváte jako výmluvu abyste se vyhnuly odpovědnosti života sami za sebe.
Tohle je blábol. Pro mne je ekonomicky mnohem výhodnější prodat část času velkému korporátu, kde mi zaplatí moji specializaci, každoročně mi zvedne plat a ještě pošle bonusy a já mám čas na ženu, děti, práci pro komunitu i koníčky. Samozřejmě bych mohl prodávat navoněné bobky podobným skorochudákům jako jsem já, u kterých po mé specializaci poptávka prakticky neexistuje a trávit tím veškerý čas, ale proč bych to dělal ? Peníze si do hrobu nevezmu a že by se mi chtělo ohýbat si morálku kvůli zakázce navíc, to taky ne.

Stran: 1 2 [3] 4