Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Michal132

Stran: [1]
1
Vývoj / Výběr MCU ARM Cortex M0/0+/4? konkrétně
« kdy: 23. 04. 2019, 12:10:25 »
Ahoj,
prosím o názor ty, kteří o tom mají co říct.

Hledám mikroprocesor a prostředí jako náhradu za atmega328pb který už mi na projekty nestačí. začal jsem arduinem, málo ST, atmelstudio ale raději prosím předpokládejme že nevím vůbec nic, bude to blíž než říct že tomu rozumím.

Hledám tedy MCU včetně prostředí a vlastně způsobu programování. Láká mě ST pro propracované a snad udržované prostředí kde podle dostupných informací se dá (možná) zdarma a kvalitně fungovat (a složitě). Více zkušeností mám s atmelstudiem které mi ale se zdá být spíše pozůstatkem minulé doby (není to urážka). Nejsem si jist kompatibilitou toho jaký MCU jde v jakém prostředí kvalitně vyvíjet. Můj cíl není dělat všechno sám ani psát kód ASSM (čas je rychlý a to bych nic nestihl), takže bych si představoval programovat s nějakém C, C++ ideálně s dostupnými slušnými knihovnami.

Požadavky na MCU jsou asi takovéto:

běh na baterii (uvažuji fungovat kolem jednotek mA, při větším výkonu třeba pár desítek mA)
SRAM > 30K
FLASH > 80k
EEPROM
Pouzdro- hledám spíše něco většího s větším počtem nohou pro řízení různých periférií.
Na frekvenci nezáleží (podporovat může velkou ale stačí malá takže by to bylo jen plácání výkonem), jednak se podle mě výkon odvíjí podle architektury spíše než taktu, ale také mi na výkonu moc nezáleží, budou nenáročné operace .
Architektura, výrobce - o tom si nechám rád poradit
Dostupnost -  chci něco co se bude dělat ještě za 10 let(lze li to vůbec určit).

osobně jsem uvažoval arm, cortex M0, M0+, M4 ale nemám dost informací (namátkou třeba L22G)


Stran: [1]