reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Take

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Kterou TV?
« kdy: 05. 09. 2019, 10:16:23 »
Jojo, slyšel jsem, že Sony má problémy s androidem, takže tu asi škrtám a Hisense jsem taky zavrhl po tom co jsem viděl její interface.

Takže otázka, jestli Samsung nebo LG. Jde mi hlavně o kvalitu obrazu, nemám v plánu nějak zvlášť využívat Smart funkce kromě vestavěného NETFLIXU a popřípadě sdílení z mobilu.

2
Hardware / Kterou TV?
« kdy: 04. 09. 2019, 15:18:11 »
Ahoj,
nemohu se rozhodnout, kterou koupit 4K TV, proto jsem si říkal, že se vás zeptám co by jste brali vy, popřípadě jestli nemáte s nějakou zkušenosti. TV budu využívat převážně na streamingové služby jako Amazon prime, Youtube nebo Netflix, zvuk mě nezajímá, protože mám soundbar.

Přemýšlím nad modely:
LG 55UM7610 -  https://www.lg.com/cz/televizory/lg-55UM7610?returnFlag=Y
Samsung UE55RU7452U - https://www.samsung.com/cz/support/model/UE55RU7452UXXH/
Sony Bravia KD-55XF7596 - https://www.sony.cz/electronics/televizory/xf7596-series
Hisense H55U7B - https://www.hisense.cz/televize~h55u7b

Popřípadě něco jiného do 16K s uhlopříčkou 55"?
Díky

3
Studium a uplatnění / IT v České Spořitelně
« kdy: 09. 08. 2019, 21:28:43 »
Zdravím,
máte někdo zkušenosti se zaměstnáním na IT pozici v České Spořitelně?
Popřípadě konkrétně pozice IT Service owner? Jaký očekávat plat a náplň práce? Je tam možnost kariérně růst?
Jaké je IT prostředí v ČS?
Je to dobrá štace po škole na získání zkušeností nebo raději nějakou menší firmu nebo freelance?

Díky za názory a rady.

4

Heslo samozřejmě nechci posílat jako textovou součást emailu.
Šlo mi především o to aby byl uživatel informován, že má již zřízený účet a věděl své už. jméno a IP serveru.
Heslo si může zvolit sám po prvním přihlášení popřípadě může být odkázán na firemní portál, kde je správce hesel..
Když máte firemního správce hesel, to takovou věc nemáte pod SSO?
A i kdyby ne, to mají lidi různé loginy do různých systémů? Jestli jo, tak je to šílenost.
Protože pak byste jen oznamoval, že má zřízený přístup k serveru XYZ a hotovo. Login zná a heslo buď taky (ověřuje ho centrální autorita) nebo v nejhorším přes ten firemní správce hesel.

Nejedná se o zaměstnance, jde mi o vyřešení přístupu pro externí pracovníky, které musíme dostat pouze na jeden náš server. Takže v tomto případě žádné jiné firemní přístupy nemá. Jde mi čistě o RDP.

5

Heslo samozřejmě nechci posílat jako textovou součást emailu.
Šlo mi především o to aby byl uživatel informován, že má již zřízený účet a věděl své už. jméno a IP serveru.
Heslo si může zvolit sám po prvním přihlášení popřípadě může být odkázán na firemní portál, kde je správce hesel..

6
Ahoj,
Chci se zeptat, jestli se dá nějak udělat, aby když přidám uživatele včetně emailu do Active Directory s povoleným přístupem na RDP, tak aby mu po přidání přišel automaticky mail s přihlašovacími údaji? 
Klasický uvítací mail, akorát navázán na AD.
Máte někdo zkušenosti nebo nějáké nápady?

Díky


7
Server / Re:Čím nahradit Google disk?
« kdy: 30. 04. 2019, 18:32:20 »
Ano máme dedikovaný server na OVH, který se používá jako terminálový server s Windows server 2016. Na IIS tam nic neběží. Je tam nevyužitý velký disk, který chceme využít pro nextcloud, tak abychom to měli vše na jednom místě.
OVH nabízí možnost přikoupení IP, které říkají IP failover. Jinak finálně bych to rád nechal běžet na Hyper-V, virtualbox používám jen na test. Nextcloud mám nainstalovaný a zevnitř se tam dostanu, ale bojuji s nasazením IP failover na VM a zpřístupnění zvenku. Jinak záloha je vyřešená pomocí RAIDU.

8
Server / Re:Čím nahradit Google disk?
« kdy: 29. 04. 2019, 16:54:57 »
Už mám nainstalováno. Ubuntu server s Nextcloud na našem serveru s Windows server 2016 pomocí Virtualboxu. Server je  na OVH a má jednu svoji veřejnou IP ke které jsem přikoupil ještě jednu IP failover a teď potřebuji poradit, jak udělat konfiguraci a portforwarding tak, aby byl nextcloud běžící na VM dostupný z venku? Plus ještě na Savaně jsem udělal subdoménu k naší doméně storage.nasedomena.cz a rád bych to směřoval na ní. Na Windows ISS už mám jednu přesměrovanou, ale s Linux serverem a Apache nemám vůbec zkušenosti, proto prosím o radu.
Díky

9
Server / Re:Čím nahradit Google disk?
« kdy: 24. 04. 2019, 21:08:10 »
... a k věci, NextCloud není náhražka Google Disku ale spíš Dropboxu. Nicméně, nextcloud je asi to nejlepší co se dnes dá doma nainstalovat ... na server, na raspberrypi, na NAS ... kamkoliv. Pluginů a služeb je spoustu, včetně online office balíku ... provozujeme ho již nějaký čas ve firmě k plné spokojenosti, stejně tak ho mám doma také k plné spokojenosti. Klienti v mobilu i na desktopu si poradí s oběma dohromady ...

Jo, NextCloud vypadá dobře. Jde mi jen o to mít větší kontrolu nad právy uživatelů a neplatit zbytečně za prostor, když ho mám na serveru nevyužitý.. NextCloud umí synchronizovat stejně jako backup and sync od Googlu?
Nějáké zkušenosti s nasazením NextCloudu na Windows Server 2016? Asi pomocí nějákého VM? A zásadní, aby byl přístupný i z venku né jen v interní síti...

Děkuji všem za prozatímní rady

10
Server / Re:čím nahradit Google disk?
« kdy: 20. 04. 2019, 19:30:19 »
Koukal jsem na ownCloud, Nextcloud nebo Cozy popřípadě něco jiného?
Nemám s tím žádné zkušenosti, takže uvítám nějaké tipy a srovnání z praxe,[...]
k vyberu byl pridal jeste https://www.seafile.com, kterej je narozdil od Nextcloud zaberen vylozene jen na "disk", akorat vidim v download sekci ze Windows server uz neni podporovan, ale je moznost ve W10 pouzit aktualni(?) verzi v Dockeru

Win 10 je mi celkem jedno, protože bych stejně musel dělat virtuál, takže můžu rovnou udělat ten Linux...
Jinak na Seafile jsem taky koukal a příjde mi to vše skoro stejný, proto jsem chtěl, jestli nemáte nějaký osobní zkušenosti.

11
Server / Re:čím nahradit Google disk?
« kdy: 20. 04. 2019, 19:24:49 »
ownCloud je dobrý ale je to linuxí soft takže to na tom win serveru budeš muset virtualizovat. Plus off site záloha - to je samozřejmě naprostá nutnost, bez toho to nebude náhrada ale náhražka s funkcí tikající časované bomby ;-)

Jj, koukal jsem. Našel jsem návod jak ho dát na Win Server https://ittutorials.net/open-source/owncloud/installing-owncloud-in-a-windows-server/, ale nejnovější verze už na tom neběží. Škoda, protože jsem chtěl mít vše na Windows, ale co se dá dělat.

12
Server / Čím nahradit Google disk?
« kdy: 20. 04. 2019, 16:36:45 »
Ahoj,
chtěl bych nahradit současný GD za vlastní řešení, protože jsem zřídil server na kterém mám spoustu volného místo a chci všechny soubory mít pod kontrolou. Převážné se jedná o firemní dokumenty.
Nechtěl bych ale přijít o možnost synchronizace v reálném čase.
Hostovalo by to na Windows serveru 2016.
Co by jste mi doporučili pro malou firmu s asi 10-20 zaměstnanci? Koukal jsem na ownCloud, Nextcloud nebo Cozy popřípadě něco jiného?
Nemám s tím žádné zkušenosti, takže uvítám nějaké tipy a srovnání z praxe, popřípadě, jaké nejlepší řešení vybrat..

Díky

Stran: [1]

reklama