Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - panRajce

Stran: 1 2 3 [4]
46
Distribuce / Re:Ubuntu nestartuje na renderovací farmě
« kdy: 03. 05. 2019, 14:40:16 »
Předseda má pravdu, na CUDA je binární ovladač nvidia potřeba, dokonce ne libovolná verze, ale taková, co se CUDA bude líbit. T.j. ne moc stará třeba.
To je pro mě důležité sdělení, že musím instalovat jak ovladač, tak CUDA.

Ještě otázka, jestli je nezbytné i "přepnout" primárně na nvidia nebo nechat na Intelu
sudo prime-select nvidia

Ale na CUDA není potřeba Xorg, nejde pouštět ten program jen v konzoli třeba?

V konzoli, resp. přes terminál Octane Daemona spouštím. Dokonce se mi podařilo aby byl spuštěn při startu. Jelikož Pc nebude mít jiné využití.
Jinak CUDA právě pro Octane Render je podstatná. Při svém prvotním pokusi jsem nejprve instaloval samotný ovladač nVidia - DTTO https://www.linuxbabe.com/ubuntu/install-nvidia-driver-ubuntu-18-04 - druhý způsob terminálem. Bohužel po intalaci Octane Slave Daemon a jeho spuštění dojde k chybovému hlášení že není nalezena CUDA. Tu jsem tedy dodal přímo podle pokynů na nVidia CUDA Toolkit - https://developer.nvidia.com/cuda-downloads?target_os=Linux&target_arch=x86_64&target_distro=Ubuntu&target_version=1804&target_type=deblocal
Pak už mi Daemon naběhl. Viděl jsem jej pro připojením v okolních PC pro Octane Network Rendering. Při spuštění renderingu přes něj ale došlo totálnímu zámrzu PC s Ubuntu.

osobně vidím tři možné chyby
1) nejpravděpodobnější = tzv "chyba mezi klávesnicí a židlí" = špatný postup instalace
2) konflikt mezi integrovanou grafikou Intel na které běží "plocha" a kartami nVidia
3) po vyloučení těchto dvou zbývá HW problém, tedy že jedna z těch dvou GTX 780 Ti je K.O., ale momentálně tu nemám k dispozici volné jiné GPU jednotky, takže pracuji s tím je dostupné.

Jinak ještě připomenu -  jsem uživatel postižený Widlema a ikonkama a tak k tomu i víceméně přistupuji. A snažím se také aby to bylo user-friendly pro ne-Linux kolegy. A pro mě také  ;D Peru se s tím jak můžu. UBUNTU poznávám asi 3 týdny :D ... relativně ve volném čase, nebo v meziprostorech při práci.

47
Distribuce / Re:Ubuntu nestartuje na renderovací farmě
« kdy: 03. 05. 2019, 13:35:51 »
zkus to z Xubuntu, nebo do stavajici instalace nainstalovat prostredi Xfce(resp. xubuntu-desktop metabalik) a/nebo misto DM GDM pouzit LightDM
Kód: [Vybrat]
sudo apt install xubuntu-desktop lightdm
dalsi moznost je (pokud nepozadujes pristup k Desktop i u fyzickeho stroje na fyzickem monitoru, ale stacilo by jen to VNC, priinstallovat xorg dummy ovladac, kterej udela "imaginarni grafiku + imaginarni monitor" a vnc server (v mem pripade x11vnc) tuto nabehlou imaginarni plochu zpristupni pres vnc, podrobnosti sem psal tady: https://forum.root.cz/index.php?topic=21075.msg310045#msg310045

jeste me napadlo zda by nepomohlo jen pridat nomodeset kernel parametr, ale to by asi resilo jen pripad ze se ti ani nezobrazi login manager, coz tobe zobrazi jen nejde prihlasnei do desktopu nad X11...

Uf ....  8) už to začíná být na mne složitý. Ale když si to ještě pětkrát přečtu a vygůglím některé pojmy, tak to možná dám.
Něco z toho co zmiňuješ, tak jsem v některých návodech i postřehl. Jako třeba místo GDM pouzit LightDM.
Jinak tenhle PC monitor fyzicky připojen má v HDMI v integrované desce. Zatím. Ale je možné, že nastane chvíle, kdy opět využiji tvojí rady z mého vlákna s VNC a připojením bez monitoru  ;)

Furt jsi neposlal ten log na čem Xka zhebnou.

bohužel log není, jak jsem psal na začátku, došlo k totální reinstalaci včetně formátu SSD. Jedině až tedy znovu nainstaluji ovladač a CUDA a opět to zhebne  ;)


48
Pro plnohodnotne cuda a renderovani neni potreba plnohodnotne pripojeni grafaren? Ne to co maji mining desky, peipojeni pres risery.

Najdi si na youtube video od x computers jak stavi server s 10 gpu nvidia pro renderovani.

Tak jsme si to video našel.
Ale ty máš spíše dotaz. Tak se pokusím na něj snad smysluplně odpovědět.
Máme comply s Amfeltc Multi GPU Cluster a Widlema 7. Karty jako takové jsou osazené do desky s PCI-e 16x
https://amfeltec.com/wp-content/uploads/2014/07/SITE_2.jpg
Ale v PC je celá sestava zapojena do x1 PCIe přes Host Board
https://amfeltec.com/wp-content/uploads/2014/07/11.jpg

A funguje to .... tutíž z toho plyne, pro GPU renderin NENÍ nutné mít grafiky zapojené do plného PCI-e.
Samozřejmě to má omezení, hlavně v rychlosti komunikace, tedy naládovat data do grafáren  chvíli trvá. Přijmout výsledný výpočet už není tak náročné na komunikaci.
V tomto případě ale rychlost odesílání vstupních dat bude předpokládaně přeci jen o něco vyšší. Jelikož zde je vždy 1 PCI pro jednu kartu na riseru. Amfeltec přes jeden PCI Host Board obsluhuje až 4 GPU.

Z této zkušenosti jsme i vyšli při pořízení "mining" desky.
A proč stavět jeden PC s 12GPU na místo třeba 4x PC s 4GPU .. odpověď je jednoduchá .... licence na Octane Render.
Ano, má to také své omezení. Např. to 1x PC s 12GPU (1 Daemeon) může najednou využít jeden uživatel. V případě využití 4x PC s 4GPU se můžeme domlouvat, kdo si jaký stroj na práci převezme. Ale to už máme  :) Teď chceme postavit právě jeden brutal force PC pro GPU rendering hlavně animací.

49
Software / Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« kdy: 03. 05. 2019, 08:51:13 »
a co rychlost x11vnc jestli si pridal ty parametry co sem psal?

Ano, zadal jsem stejné parametry. Rychlost je poněkud líná, ale tam to přisuzuji, že comp na kterém to provozuji je hoooodně za zenitem  8) - IBM Lenovo ThinkCentre A55 9641 - grafika IBM Lenovo ThinkCentre A55 9641 .... takže on JE POMALEJ, i když u něj sedím  ;D

BTW zkoušel jsem na něm i Android  8) přesněji Prime(r)OS a ten byl také líný. Pak jsem se rozhodl pro Ubuntu, jelikož tu používám i na jiném PC (viz. vlákno Renderfarma s Ubuntu), tak abych se procvičil.


Jo, ještě mrknu na ty parametry pro klávesnici  ;)

50
Distribuce / Re:Ubuntu nestartuje na renderovací farmě
« kdy: 03. 05. 2019, 08:41:33 »
Díky za jednoduché vysvětlení.
Pokud mám tedy správný pocit, tak není nutné instalovat ovladače nVidia, ale pouze CUDA Tool kit .... tím pádem by ani nemělo docházet ke kolizi interní grafiky a nVidia karet.
Původně jsme vycházel z návodu od Otoy Octane - https://docs.otoy.com/StandaloneH_STA/StandaloneManual.htm#StandaloneSTA/GNULinuxInstallation.htm
Tam zmiňují instalaci ovladačů. Víc ani ťuk.

Karty (zatím dvě testovací 780TI na rozjezd, později až to rozhýbu šéf zainvestuje do novějších) jsou připojené přes PCIe riser. Rychlost moc neřešíme. Respketive rychlost nás omezuje prakticky jen v odeslání vstupních dat do GPU. Ale nato už jsme celkem zvyklí, protože na Widlích 7 máme Amfeltec Multi GPU Cluster a je to obdobné připojení.

Ještě mne napadlo si zkusil na Ubuntu přidat Blender a otestovat GPU Render i na něm, jestli ten "zámrz" nebyl způsoben něčím jiným.

51
Distribuce / Ubuntu nestartuje na renderovací farmě
« kdy: 02. 05. 2019, 16:39:16 »
Ahoj,
jsem tu s novým oříškem, který mi snad zdejší komunita pomůže rozlousknout.
Mám za úkol postavit GPU Renderfarmu pro Otoy Octane 4 na desce ASUS B250 MINING EXPERT. Při volbě systému jsme se rozhodli právě pro Linux (resp. Ubuntu 18.04), jelikož Widla mají velmi omezený počet připojení množství GPU.
Provedl jsem
- instalace Ubuntu 18.04 LTS
- instalace ovladačů nVidia  430 přes terminál, ale zobrazování ponecháno přes interní grafiku Intel
- instalace Cuda-repo-ubuntu1804-10-1-local-10.1.105-418.39_1.0-1_amd64
- instalace Octane 4.04 Slave Daemon
- po restartu odmítá přihlášení do čistého Ubuntu ani GNOME, nutné nastavit na Ubuntu + Wayland, pak se přihlásí na plochu (nefunkční VNC :/)

První pokus bohužel selhal - ostatní počítače Daemon vidí a mohou připojit, při pokusu o rendering PC s Ubuntu zamrzne. Po restartu odmítl nabootovat a selhaly i pokusy o opravu přes Boot Repair, takže formát a nová instalace Ubuntu.
Teď stojí před otázkou kde jsem mohl udělat chybu? Půjde to vůbec rozběhnout (neshoda interní grafiky a nVidia karet)?
Třeba by tu mohl poradit někdo se zkušeností s miningem nebo přímo některým GPU Renderem (např. Blender)

52
Software / Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« kdy: 02. 05. 2019, 16:13:19 »
Ahoj, tak jsme tu z5,
x11vnc funguje na počítači bez monitoru dobře. Jen mám takovej drobnej dotaz .... při připojení přes TightVNC mi u psaní nereaguje na numerickou část klávesnice :/ (heslo, terminál, Chrome, prostě nikde)..... přitom ,když píšu na klávesnici přímo připojení k Pc, tak to jde. Kde by mohl být háček ? Nějaké nastavení VNC serveru? Nebo TightVNC vieweru? Ale při spojení Widle7 - Widle7 s ničím takovým potíž nemám.

PS: Samozřejmě na W7 MÁM zapnutý Num-Lock :D

53
Software / Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« kdy: 26. 04. 2019, 16:25:28 »
pokud chces jine rozliseni, tak Modeline radek kterej do xorg.conf vlozis (a pridas k Modes rozliseni) vygenerujes

chvilku jsme tápal jak potom přepnu zvolené rozlišení, ale nakonec to jde úplně jednoduše v Nastavení - Displeje  :)
THX

BTW ... tenhle princip mi funguje i pro připojení mimo vnitřní síť přes AnyDesk  8) Předtím jsem bez monitoru dostal jen chybové hlášení display_server_not_supported

54
Software / Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« kdy: 26. 04. 2019, 14:54:46 »


Jestli to chápu správně, tak pak na to nepotřebujete ani grafickou kartu. Pak jde použít Xvfb https://en.wikipedia.org/wiki/Xvfb.
[/quote]

No popravdě bych rád dostal jako výsledek zobrazení klasické plochy GNOME. To jest pro mne jako naprostého laika Linux nejpřijatelnější na pozdější ovládání. Resp. i pro další kolegy, kteří by s MINI PC přistupovali přavě také přes VNC

55
Software / Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« kdy: 26. 04. 2019, 10:14:48 »
@starejkarlik
O sdílení plochy v U 18.04 vím, zkoušel jsem jí aktivovat, ale nepodařilo se mi k ní připojit žádným klientem z W7 (TightVNC, RealVNC)

@ALL
díky za souhrn odpovědí

Nyní mi běží x11vnc. Podařilo se mim je nastavit i do procesů při spuštění. Rychlost odezvy mne přijde celkem pomalá :( Možná tedy ještě časem vyzkouším další zmíněný TigerVNC. A možná mne donutí použít další okolnosti. Mám totiž další dotaz.
Jak zprovoznit (ošálit) VNC když k PC není připojen žádný monitor ???? Lze to nějakým parametrem při spouštění serveru? Nebo bude nějaká složitější cesta ?
Totiž dotyčné PC slouží jako MINI multimediální stanice a také jako styčný bod pro Wake on LAN ostatních PC. V budoucnu se nepočítá s monitorem, jen vzdáleným přístupem.

56
Software / Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« kdy: 20. 04. 2019, 00:05:25 »
Díky za rychlou odpověď ... jen ještě drobný dotaz .... mohu potom na x11vnc serve přistupovat TightVNC viewerem z W7 ?

57
Software / TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« kdy: 19. 04. 2019, 20:31:17 »
Ahoj,
jdu si pro radu zkušenějších. Mám počítač s W7 a také jeden s Ubuntu 18.04. Snažím se rozchodit VNC spojení abych mohl z W7 ovládat u Ubuntu. volba padla na TightVNC, který používám i na úrovni W7 - W7. Jelikož jsem naprostý začátečník v Ubuntu, tak jsem si dohledal nějaké návody. TightVNC se mi podařilo nainstalovat a spustit. Mám ale problém s jeho konfigurací jako vncserver na U. Když se totiž připojím z W7, tak se mi ukáže jen šedivá plocha bez GNOME.
Hledal jsem dále nějaká řešení a našel několik návrhů jak se to prý dá řešit konfigurací v xstartup. Nic z toho mi ale nefugovalo. Vzdal jsem to a chtěl vncserver killnout. Pustím Terminál ... a nezobrazil se. Zkusím to několikrát znovu a Terminál nikde. Přešel jsem k počítači s W7, kde mě "běželo" ono otravné šedé okno a tam byli. Čtyři Terminály.
Takže spojením mi funguje, jen mám blbě nakofigurovaný server a zobrazuje se mi jiná plocha/sezení nebo jat to vy znalci nazýváte.
Otázka je jednoduchá. Jak nakonfigurovat vncserver aby se mi po spojení s ním zobrazila "hlavní" plocha GNOME ?

Stran: 1 2 3 [4]