Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - neregistrovany

Stran: 1 [2] 3 4 ... 34
16
Sítě / Re:Ethernet přes koaxiální kabel
« kdy: 31. 01. 2023, 12:45:47 »
Aktuálně má ASM promo: https://www.asm.cz/cs/novinky/10861-ethernet-po-coaxu-v-asm-umime-mnoha-zpusoby
Rád bych někdy vyzkoušel převodníky od dahuy: LR1002-1EC + LR1002-1ET. Je to napájené přes PoE. Sice je to pro kamery, ale nevidím důvod proč by to nemohlo fungovat obecně pro ethernet. Info: https://www.asm.cz/cs/194344-konvertor-dahua-lr1002-1ec

je to pomalý, za ty peníze koupíte i rychlejší spoj. Chápu že to teď nepotřebuje, ale v budoucnu se to může hodit  a pak by mohl litovat.

17
Sítě / Re:Ethernet přes koaxiální kabel
« kdy: 31. 01. 2023, 11:55:46 »
Fungovat to s nejakym prevodnikem bude ale bude to porad nestandardni reseni.

Co je na standardu IEEE1905 přesně nestandardního?

18
Sítě / Re:LAN over Coax
« kdy: 30. 01. 2023, 18:12:00 »
napistě sem na vás kontakt, mám tu staré ale funkční převodníky ETH-Coax. Dá to cca 70-80Mbps.   

19
Software / Re:Excelová makra povolení na síti - postřeh
« kdy: 27. 01. 2023, 01:49:06 »
Člověka nelze donutit k přemýšlení. Buď přemýšlet chce, nebo (pokud před něj postavíte nějakou překážku) hledá mechanický způsob jak ji překonat.

20
Sítě / Re:Nová optická síť CETIN (O2 ?) na vesnici
« kdy: 26. 01. 2023, 06:13:57 »
Já si nemám co studovat, protože to znám a nemůže se mně tak stát, že si budu plést trvalou stavbu sítě elektronických komunikací s nějakým dočasným staveništním přívodem nebo kamerou na sloupě, jako se to stává tobě :D

No paráda, takže taky určitě víte jaká je v zákoně definice dočasnosti ;-)

21
Sítě / Re:Nová optická síť CETIN (O2 ?) na vesnici
« kdy: 24. 01. 2023, 23:03:32 »
Rozvodná energetická vedení a vedení elektronických komunikací se v zastavěném území obcí umisťují pod zem

Super, vyhlášku jste si už zvládl přečíst, tak si ještě nastudujte vyjímky. Nechcete nám snad tvrdit, že kvůli každému přívodu elektřiny na staveniště, nebo umístění kamery na sloupu veřejného osvětlení se bude rozkopávat silnice, že ne?

22
Hardware / Re:Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« kdy: 10. 01. 2023, 10:48:19 »
Já bych chtěl,abych nemusel chodit s telefonem do faradayovy klece nebo do hlubokého sklepa(kde by na mě vybafl Janeček,Rohanová jejich děti Hilscherové a jejich strýček Středula).

Vyjmenoval jste špatné kandidáty, s odposlechem telefonů protikandidátů měl co do činění úplně jiný (a z jiných voleb). V odkazu od cca 58 minuty, ale celé je to extrémně zajímavé...

https://soundcloud.com/pametnaroda/proc-se-knize-karel-nestal-prezidentem

23
Bazar / Re:Daruji věci na kabelovku (koaxiál) za odvoz
« kdy: 09. 01. 2023, 14:49:33 »
poslal jsem mail

24
Studium a uplatnění / Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« kdy: 19. 12. 2022, 20:01:33 »
.. byl po nastěhování sousedy dvakrát taktně upozorněn že má "špinavé auto". Opakovaně to pustil z hlavy až jednou po příchodu odkudsi zjistil, že mu ho kdosi umyl. Vypadá to možná na první pohled hezky, ale podle místních kolegů z práce se kterými věc následně konzultoval, v té ulici už navždy bude za burana z východu kterému "muselo být místními zabráněno v tom, aby svým zapraseným autem narušoval obrázek čisté ulice".
Ale tak on aj buran bol ked ho opakovane susedia na to upozornovali, ze im to vadi a on ich ignoroval, jak je to zvykom tu.
To je krasny priklad jak su ti ludia tam oproti nam z vychodnej europy dobrosrdecni a kultivovani. Tu by mu skor to auto poskodili ako umyli.

Bylo to po příjezdu, stěhoval věci,  zařizoval byt, hledal školku pro děti a tak, prostě umytí auta nebylo na pořadu dne. Navíc prý bylo "na české poměry" docela čisté a než navnímáte místní standardy, chvilku to trvá. Navíc tam přijel z uvolněných a rozjuchaných Čech let devadesátých....

Prostě tamní společnost je v některých aspektech výrazně jiná než naše. Švýcarsko se vyvíjelo podobně jako Británie, v izolaci od zbytku evropy. Británie byla izolovaná mořem, Švýcarsko horami. Je dobré to vědět dřív něž dojde k deziluzi.

25
Studium a uplatnění / Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« kdy: 19. 12. 2022, 19:06:02 »
Švýcarsko je především jedna velká vesnice. Největší město nemá ani obyvatelstvo Brna, hlavní město tam pak pro jistotu nemají vůbec...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_m%C4%9Bst_ve_%C5%A0v%C3%BDcarsku

Známý tam koncem devadesátek pracoval (a bydlel) v jednom menším městě a byl po nastěhování sousedy dvakrát taktně upozorněn že má "špinavé auto". Opakovaně to pustil z hlavy až jednou po příchodu odkudsi zjistil, že mu ho kdosi umyl. Vypadá to možná na první pohled hezky, ale podle místních kolegů z práce se kterými věc následně konzultoval, v té ulici už navždy bude za burana z východu kterému "muselo být místními zabráněno v tom, aby svým zapraseným autem narušoval obrázek čisté ulice".

Nevím jak vy, ale já bych tam žít nechtěl...

26
Server / Re:Datacentrum v Praze - dva racky, 7×24
« kdy: 06. 12. 2022, 18:08:11 »
V Greendata jsem ještě na začátku roku za elektřinu platil 3,30 Kč za kWh. Teď je 6,50, což mi taky nepřijde zlé.
Je to super parta, doporučuji poslat alespoň poptávku.

Greendata jsou tuším na Shiranu "v podnájmu" u Freetelu. Než ke kováříčkovi,můžete tedy poptat rovnou u kováře....

http://www.freetel.cz/clanek/8-DataCentrum-Shiran/index.htm

(tisková zpráva je dávno neaktuální, dneska už tam mají asi tři sály)

27
Studium a uplatnění / Re:Programovat může každý?
« kdy: 18. 11. 2022, 18:37:40 »
Nedávno jsem četl jeden článek (nejspíš reklamní) od někoho, kdo říkal, že programovat a rekvalifikovat se dokáže každý, protože není třeba být chytrý a znát matematiku.

Upřímně mě toto zděsilo. Ok, zda je třeba být chytrý, to záleží na definici, co si kdo pod tím představuje, ale neznat matematiku? Samozřejmě neočekávám, že k programování je třeba znát integrály a nebo pokročilejší VŠ matematiku, která je i mně neznámá, ale základní matematický aparát je dle mého názoru potřeba, stejně tak mít i matematické myšlení, které by mělo být alesoň na té úrovni mezi SŠ a VŠ - tedy nejde ani o to, zda člověk pokročilou matematiku ovládá jako spíš, že mu nedělá problém, když se řekne - napiš algoritmus pro výpočet determinantu, tak je toho schopen. To je především hlavní důvod, proč se studenti IT musí trápit tolik matematikou.

Proč o tom píšu? Protože mě to rozčiluje a to z důvodu, že se šíří dezinformace, že programovat může každý - no jakože nabušit nějaký kód nejspíš ano, ale otázka je, zda je to to, co chceme, protože ve výsledku pak přijde typ, co nějak nabuší nekvalitní kód, který neprojde code review, nedělá přesně to, co má, nebo to dělá neoptimálně. Takový člověk se pak i sám trápí, protože pořádně netuší, co a jak a otravuje to jak jeho, tak i kolegy, co se mu musí moc věnovat.

Zajímá mě, jaký na to názor máte vy? Souhlasíte? Pokud ne, tak trhejte :D Mám na to svůj názor a samozřejmě nemusí být správný, nebo přesný.

Tyvole to jsou elitarsky kecy. Chráněná dílna root.cz :-/

Co si treba nejdřív vydefinovat slovo "programovaní" vy lemplové. Vždyť pak ani nevíte, o čem se bavíte...

Ale abych taky odpověděl na otázku: Ano, naučit se programovat pračku zvládne téměř každý

28
root.cz - Server nejenom o linuxu

29
Sítě / Re:Jaký PoE 5-port 1Gbit switch ?
« kdy: 11. 11. 2022, 16:26:11 »
Router UBNT EdgeRouter X

má režim SWITCH
1×poe-in a 1×poe-out

30
Studium a uplatnění / Re:Zvýšení hodinovky
« kdy: 31. 10. 2022, 21:01:34 »
fakt se mi jeste nestalo, ze mne nabirali do nejake firmy a nemeli uz smlouvu pripravenou a desetkrat proverenou jejich pravniky. i zmenit jeden naprosto nekompatibilni odstavec byl vzdy problem.

uz vidim, jak rozkopavam dvere IBM nebo jejich pasaka a davam jim do ruky mnou napsanou smlouvu.


Když jsem kdysi přecházel z HPP na OSVČ a potřeboval návrh kontraktu v angličtině, kamarádka pracující v pobočce renomované (a hodně drahé) zahraniční právní kanceláře pro mě cosi vytáhla z jejich databáze smluv. Nedokázal jsem to ani přečíst, mělo to cca 15 stránek plných pojmů jako "hereinafter", a na té předposlední byl článek s názvem "inflation compensation". Musím říct že když to v té firmě spařili tak doslova padli na zadek pač asi nikdy nic takovýho neviděli, ale nakonec to podepsali... Byl jsem tam nakonec jenom dva roky, takže na aplikaci té inflační doložky nikdy nedošlo

tohle byli frajírci z FSU a bylo to pred dvaceti lety, tak mozna proto..

Stran: 1 [2] 3 4 ... 34