Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - registrovany_ava

Stran: 1 ... 3 4 [5]
61
Vývoj / Re:Naučení se asynchronnímu programování
« kdy: 10. 10. 2019, 20:11:13 »
Coz mi pripomina, jak asi vypada stacktrace v pripade Coroutin s await async. Zda-li je zmrsena, nebo zda-li vypada stejne jako kdybych asynchronni cast kodu provedl v samostatnem vlakne, tedy ze ta odvetvena cast kodu ma svou vlastni peknou stacktrace.

Tohle je dobrá otázka. Krátká odpověď (nejsem expert) je, že záleží na konkrétní implementaci v konkrétním jazyce. Tady je pěkný blogpost, který porovnává jak je to s stacktracem v JavaScriptu a v Rustu: https://fitzgeraldnick.com/2019/08/27/async-stacks-in-rust.html

62
Vývoj / Re:C++ no default constructor exists for class
« kdy: 26. 09. 2019, 20:32:58 »
Ďakujem Vám všetkým a hlavne Františkovi (ale aj ostatným).

Ospravedlňujem sa že som skôr nereagoval ale kým o tom nemám dostatok informácií tak nechcem vyzerať ako úplný analfabet. Už začínam chápať kde bol problém preto sa teraz študujem pointery a referencie aby som mal istotu čo kedy a kde použiť (A hlavne sa hráme s shared_ptr a unique_ptr) Teda viem ako tie pointery fungujú ale dosť často napriek tomu tápem či mám ten objekt alokovať na stacku alebo heape.

Hmm, možná už je pozdě, ale neuvažoval jsi, že by ses místo C++ začal učit Rust? Jestli to máš na vlastní projekty, myslím, že by se ti mohl líbit víc, obzvlášť pokud píšeš že jsi programoval funkcionálně tě oproti C++ potěší ADT přímo v jazyce, absence NULL a výjimek, nemožnost data races nebo neplatného přístupu do paměti (double free, use after free, leaky).. Cílová skupina je asi ta samá, systémové programování. Ale jestli to hledáš kvůli komerčnímu uplatnění, tak toho je v C++ samozřejmě víc..

63
C# ekvivalent tveho prikladu by vypadal

Kód: [Vybrat]
(a > 5).EvalCondition(
    ifTrue: () => MessageBox.Show("a je vacsie ako 5"),
    ifFalse: () => MessageBox.Show("a je mensie ako 5")
)

Z typu by melo byt jasne jak to funguje.

smalltalkovske zpravy a volani metod v jinych jazycich je v zasade to same, jen je
 
 - jina terminologie (zaslani zpravy vs volani metody)
 - jina syntaxe (smalltalkovske nullarni/binarni/keyword zpravy)
 - ve smalltalku je mozne poslat zpravu (volat metodu), kterou receiver (objekt na kterem ji volam) neimplementuje (neni staticke typovani). V takovem pripade se na receiveru zavola metoda #doesNotUnderstand: (volana zprava), ktera by default vyhodi vyjimku, ale je mozne ji pretizit a zpracovat specialne (napr. se takto daji implementovat ruzne genericke proxy objekty).
 - volana zprava (tj. selektor aka "nazev metody" v novem OOP + argumenty) je zapouzdrena (smalltalkar by asi rekl reifikovana) do objektu Message, dostat se k ni lze napr. prave treba v #doesNotUnderstand:. Nebo je mozne ji programove vytvorit, treba na zaklade uzivatelskeho vstupu, a poslat nejakemu objektu

Vetsinou to jsou veci, ktere jdou napr. i v pythonu apod., ale v smalltalku je to vsechno tak nejak prirozene, od zacatku se s tim pocita v syntaxi jazyka, standardni knihovne, i vyvojovem prostredi, takze se to snadno a prijemne pouziva. Treba #doesNotUnderstand neni vec, kterou by clovek pretezoval kazdy den (nebo mesic), ale kdyz je to nahodou potreba, je prijemne ze to je k dispozici.

64
možná by to prohlížítko mohlo podporovat řazení a stránkování.
Řazení dělat asi nebudu, to mi nedává moc smysl (usecase?), stránkování je tam v TODO :-)

65
Používám http://glogg.bonnefon.org/
Hmm, to není blbý. Je zajímavý jak se autoři soustředili na jiný featury než já. Ten nápad se dvěma oknama je asi docela šikovnej. Díky za tip.

66
Zdar všem,

Občas se dostávám do situace, že potřebuju najít chybu v aplikaci, která komunikuje s různými přístroji, a občas se někde něco nepovede. Tak pozapínám na různých místech Debug a Trace levely a pak dlouho hloubám nad logy. Zatím jsem hloubal s pomocí grepu a vim-u, ale už mě to otravovalo, zkoušel jsem najít nějakou aplikaci která by mi to usnadnila, ale nic funkčního jsem nenašel. Nakonec jsem si malou věc napsal, měl jsem trochu volného času a aspoň to byla pěkná příležitost vyzkoušet si jazyk Elm (spokojenost).

Otázky mám dvě:
 - Máte nějaký tip na aplikaci pro takovéhle situace? Aby to nebyla cloudová služba ale aplikace, ideálně přenosná (Linux, Windows), umělo to základní filtrování, zvýrazňování nalezených řetězců. Stačí pro menší logy, nechci Kibanu nebo Logstash.
 - Co si případně myslíte o mém pidivýtvoru: K vyzkoušení zde, https://dvtomas.github.io/portable-log-viewer/ , github: https://github.com/dvtomas/portable-log-viewer/ .

Je mi jasné že je to nehotové a aktuálně užitečné tak sotva pro mě, spíš mě zajímá jestli je tu někdo, komu podobná aplikace chybí a tohle by mu přišlo fajn..

67
Odkladiště / Re:Nový OS
« kdy: 07. 08. 2019, 09:42:21 »
Když tu tak padá ten Rust, divím se že ještě nikdo nezmínil https://www.redox-os.org/

Stran: 1 ... 3 4 [5]