Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Michal

Stran: 1 [2]
16
Server / Re:Guacamole - česká klávesnice
« kdy: 15. 08. 2014, 21:36:57 »
Podle dokumentace (http://guac-dev.org/doc/gug/configuring-guacamole.html) jsou u RDP podporovány pouze rozložení klávesnice English, German a French.
Citace
The server-side keyboard layout. This is the layout of the RDP server and has nothing to do with the keyboard layout in use on the client. The Guacamole client is independent of keyboard layout. The RDP protocol, however, is not independent of keyboard layout, and Guacamole needs to know the keyboard layout of the server in order to send the proper keys when a user is typing.

Mělo by být možné nastavit rozložení klávesnice ručně v rámci RDP session, tak jak to je popsáno zde:
https://glyptodon.org/jira/browse/GUAC-459

17
Server / Re:ProxyPass / Reverse pro Tomcat
« kdy: 08. 08. 2014, 23:23:08 »
Projekt Guacamole neznám, ale vypadá velmi zajímavě.
Osobně pro aplikace v Apache Tomcat používám raději AJP proxy, která byla pro tyto případy i navržena. Problémů ale bude v konfiguraci více:
  • Většina aplikací má při průchodu přes proxy problém s chybějícím ukončovacím lomítkem v URL.
  • Je dobrým zvykem WAR Java aplikace před nasazením přejmenovat, aby neobsahoval i verzi. Pokud má být URL cesta v Apache Tomcat rozdílná od URL skrz proxy, tak je třeba podle toho nastavení také přizpůsobit.
  • Podle dokumentace projektu (http://guac-dev.org/doc/gug/installing-guacamole.html#mod-proxy) musí být navíc nastaven parametr flushpackets, jinak nebude aplikace fungovat správně.
    Citace
    Most proxies, including mod_proxy, will buffer all data sent over the connection, waiting until the connection is closed before sending that data to the client. As Guacamole's tunnel will stream data to the client over an open connection, buffering this stream breaks Guacamole's communication.

Funkční konfigurace HTTP proxy, která bude zprostředkovat aplikaci na požadovaném URL, by měla být:
Kód: [Vybrat]
<Location "/test/">
  ProxyPass  http://XXXXX:8080/guacamole-0.8.4/ flushpackets=on
  ProxyPassReverse  http://HOSTNAME/guacamole-0.8.4/
  ProxyPassReverseCookiePath /guacamole-0.8.4/ /test/
</Location>
(Předpokládá se webový server Apache provozovaný na standardním HTTP portu 80 a názvem HOSTNAME.)


18
Server / Re:instalace oracle db
« kdy: 01. 08. 2014, 09:57:35 »
Pro domácí hraní doporučuji začít s Express Edition, má sice několik omezení (http://www.oracle.com/us/products/database/enterprise-edition/comparisons/index.html), ale pro začátek to většinou stačí. Ke stažení zde:
http://www.oracle.com/technetwork/database/database-technologies/express-edition/downloads/index.html

Jednou z výhod je i instalace z RPM balíku, což vyšší edice (Standard Edition One, Standard a Enterprise) neumožňují.
Oficiální pokyny k instalaci jsou k nalezení zde:
http://docs.oracle.com/cd/E17781_01/install.112/e18802/toc.htm#XEINL101

Další výhoda je, že tuto edici lze použít i v produkci, pokud nejsou omezení překážkou.

Pro rozeběhnutí doporučuji použít CentOS. Verze 6.5 funguje s touto verzí spolehlivě a není potřeba dělat žádné "nestandardní" kroky.

19
Server / Re: Apache 2.2 s mod_deflate + PHP
« kdy: 10. 11. 2010, 08:55:57 »
Po lehkém nakopnutí správným směrem od kolegy jsem problém vyřešil následujícím způsobem:

Konstrukci s použítím AddOutputFilterByType jsem nahradil řešením přes mod_filter (ten je třeba v Red Hat explicitně povolit), v dokumentaci je k parametru AddOutputFilterByType moc vtipná poznámka: Available in Apache 2.0.33 and later; deprecated in Apache 2.1 and later

Výsledný kód pro .htaccess:
Kód: [Vybrat]
<IfModule mod_filter.c>
<IfModule mod_deflate.c>
  FilterDeclare COMPRESS
  FilterProvider COMPRESS DEFLATE Content-Type text/html
  FilterProvider COMPRESS DEFLATE Content-Type text/plain
  FilterProvider COMPRESS DEFLATE Content-Type text/xml
  FilterProvider COMPRESS DEFLATE Content-Type text/css
  FilterProvider COMPRESS DEFLATE Content-Type application/x-javascript
  FilterChain COMPRESS
</IfModule>
</IfModule>

http://httpd.apache.org/docs/current/mod/mod_filter.html
Podle dokumentace jde o vhodnější cestu, i když možná méně přehlednout. Důležité je, že takto to funguje!

20
Server / Re: Apache 2.2 s mod_deflate + PHP
« kdy: 09. 11. 2010, 20:01:55 »
Díky za reakci. V použití více hlaviček typu Content-Type problém není, podle mě jsou všechny až na tu poslední zbytečné (během testů jsem je i zakomentoval) a použije se až ta poslední, což je pak vidět podle hlaviček. Ten skript jsem dostal v takového podobě od vývojářů. Jak jsem psal, v Debian a Arch Linux funguje stejný skript bez problému.

Tento skript je pouze simulace, důležité je vrácení (nabídnutí ke stažení) souboru včetně hlavičky s proměnnou Content-Lenght, což mi Apache při zapnuté kompresi z pochopitelných důvodu při požadavku nevrátí.

Za ideálních podmínek bude tento soubor předán Flash přehrávači, který je součástí komplexní aplikace a ta ho pak přehraje. Avšak bez proměnné Content-Lenght tento přehrávač nefunguje správně a přehrávat nezačne, proto celá ta patálie. Stažení souboru samozřejmě proběhne a mě osobně by to ke štěstí stačilo, ale bohužel někteří lidé jsou hold náročnější.

Zkoušel jsem i jako poslední možnost vynutit zakázání komprese pomocí hlavičky, ale nepodařilo se. Ten problém je určitě v konfiguraci Apache.

21
Server / Apache 2.2 s mod_deflate + PHP
« kdy: 09. 11. 2010, 18:50:04 »
Mám problém se zprovozněním modulu mod_deflate v Apache 2.2 s PHP.
Modul mám načtený a funguje, komprese podle odeslaných hlaviček probíhá. Problém nastane ve chvíli, kdy chci pomocí PHP generovat vlastní hlavičky a umožnit stažení souboru. Ukázkový kód:

Kód: [Vybrat]
<?php

// force download dialog
header("Content-Type: application/force-download");
header("Content-Type: application/octet-stream");
header("Content-Type: application/download");

header('Content-Disposition: attachment; filename="test.mp3"');
header('Content-Type: audio/mpeg');
header('Content-Length: ' filesize('/path/to/test.mp3'));
header('Content-Transfer-Encoding: binary');

readfile('/path/to/test.mp3');

?>

Skript volám přes běžný prohlížeč (Firefox) a odchytávám si hlavičky, abych poznal výsledek.

Konfigurace Apache je pomocí .htaccess upravena pro kompresi POUZE požadovaných typů souborů, které chci určit na základě mime type. V .htaccess mám:

Kód: [Vybrat]
<IfModule mod_deflate.c>
  AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
  AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
  AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
  AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
  AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
</IfModule>
Výsledkem tohoto by měla být komprese pouze html, plain, xml, css a js souborů. V PHP si vygeneruji ke stažení mp3 soubor a odešlu správné hlavičky. Tento mp3 soubor NESMÍ být pro mé účely komprimován pomocí mod_deflate. Bohužel právě to se mi děje. Toto chování jsem odzkoušel na distribicích Red Hat, CentOS 5.5, ale i ve Windows (Xampp 1.7.3). Je zajímavé, že v Debianu i Arch Linuxu mi se stejným nastavením vše funguje požadovaným způsobem.

Problém bude určitě v konfiguraci Apache, v PHP problém nebude (php.ini je stejné). Změnit definici Apache přes přípony pomocí "AddOutputFilter" není pro mě řešením. Pokud odeberu řádek:

Kód: [Vybrat]
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
pak se mp3 nabídne ke stažení bez komprese, což je přesně co potřebuji.


Skoro to vypadá, že mime type výsledku volaného skriptu je text/html, což mi přijde jako nesmysl, ale přesně tak se to chová. HTML soubory i PHP skripty samozřejmě komprimovat chci.

Co může v nastavení Apache toto způsobovat?

22
Hardware / Re: PowerEdge 2850 a RAID Controller PERC 4e/Di
« kdy: 18. 08. 2010, 21:44:16 »
Tak nakonec problém vyřešil až downgrade na verzi OMSA 6.2, verze 6.3 z nějakého záhaného důvodu s tímto řadičem a této konfiguraci nefunguje.

23
Hardware / PowerEdge 2850 a RAID Controller PERC 4e/Di
« kdy: 11. 08. 2010, 21:37:21 »
Dobrý den všem, mám server Dell PowerEdge 2850, který má interní RAID řadič PERC 4e/Di. Instalovaný operační systém je CentOS 5.5 (x86_64) a chtěl bych monitorovat stav disků / svazků na řadiči. K tomu jsem se rozhodl využít řešení přímo od Dellu - OpenManage Server Administrator, zkráceně pouze OMSA, ve verzi 6.3. Po instalaci (běžným způsobem podle návodu zde: http://linux.dell.com/repo/hardware/latest/) jsem úspěšně tento kolos zprovoznil. Pomocí příkazu omreport  lze sledovat statistiku teplot, otáčet větráčků a spoustu dalšího... bohužel však až na jednu drobnost a tou je právě požadovaný monitoring mého RAID řadiče. OMSA zkrátka "nevidí" žádný řadič, místo toho dosanu pouze prosté oznámení: No controllers found. Stejný výsledek je i v rozhraní dostupném přes webový prohlížeč. Po instalaci, resp. po restartu se korektně vytvoří zařízení /dev/megadev0, které je pro komunikaci s řadičem třeba. Bohužel OMSA dále zarputile tvrdí, že o žádném řadiči neví. Zkusil jsem také aktualizovat BIOS a firmware řadiče, k čemuž mě dovedly nalezené příspěvky ostatních uživatelů se stejným problémem. Podle požadavků by tento typ měl být plně podporován v mé stávající konfiguraci. Máte někdo nějaké nápady či zkušenosti s tímto problémem?

Stran: 1 [2]