Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - FKoudelka

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 17
31
Sítě / Re:Napadený Mikrotik (klientská jednotka) ISP
« kdy: 07. 06. 2021, 22:12:56 »
Pavle, mě už potom, co jsem si dnes přečetl nejde o nic jiného, než ochránit si vlastní zařízení....a jak tu někteří psali, klidně jim to pak hodím do továrního nastavení a vrátím..... ale je hezké, jak se tady řeší hlavně právo...
Je hezké , jak se snažíš ochránit vlastní zařízení, ale to na co se tě snaží Pavel upozornit, je že bys měl chránit taky sebe před žalobou za zneužití přístupu k výpočetní technice. A ta je reálná, na rozdíl od stíhání ohledně zneužití IP adresy. Ale je to tvoje volba, jestli se jim v tom chceš vrtat.

32
Sítě / Re:Napadený Mikrotik (klientská jednotka) ISP
« kdy: 06. 06. 2021, 18:52:20 »
Jediné pořádné řešení by dle mne byl factory reset, ale není to Vaše zařízení. Upozornil bych je,bez rizika pro sebe, že tam mají škodnou a když vás pošlou rovně, pošlete je tamtéž. Snad nejsou jediný provider na světě. Koneckonců jste koncový zákazník a máte nárok i na bezpečnost, bez toho, abyste doma stavěl rovnák na vohejbák.

33
Možná by pomohlo říct, čím zálohujete

34
Doposud zálohujeme ve firmě úplně všechno, ale s tím jak data narůstají je potřeba změnit přístup. Moje myšlenka je rozdělit si data na několik řekněme tříd, A, B a C pro začátek, přičemž A byla data velmi důležitá a denně se modifikující s potřebou denního zálohování, B by byla data důležitá ale ne moc často se modifikující s potřebou zálohování např. jednou za týden a C byla data nedůležitá a nebo data dopočitatelná z A a B a ty by stačilo zálohovat jednou za měsíc.  Jak to děláte u vás? Nějaké tipy? Návrhy? Je ten můj model špatně? Jistě na to již někdo vymyslel, jen nevím jak to správně hledat ... děkuji.

Není to úplně to na co se ptáš, ale zkus hledat slovo deduplikace.

35
Software / Re:Zaseklý proces nereaguje na kill -9
« kdy: 01. 06. 2021, 22:26:03 »
Mně není jasné z čeho vyplývá, že rodičovský proces už je init. Pravděpodobnější je, že je to pořád původní rodič a půjde normálně sestřelit.
Kód: [Vybrat]
ps -o ppid -p 1149
Nevím, z jaké syntaxe příkazu ps je to výstup, ale nevidím ve výpisu ani <defunct>. Tudíž je možné , že to není sirotek ( viz. p. Skočovský, kapitola “Vyhubení sirotků” :-) pak asi kill -SIGCHLD na mamu.

36
Tohle by snad  mohlo pomoci, když nechcete používat DNS z jejich DHCP options.
Nezkoušel jsem, ale zkusím - používat Chrome .
Google Chrome for example will make an HTTP request to clients3.google.com/generate_204 when you start your browsing session, in order to attempt to detect the use of a captive portal and display a click-through notification to the user.
Zde je to podle mne všechno pěkně popsáno : https://www.ssltrust.com/blog/ssl-tls-captive-portals
Jestli jsem je dobře pochopil, jeden typ captive portálu používá http MITM a druhý to řeší přes vlastní DNS.

37
Sítě / Re:Jak namapovat disk
« kdy: 23. 05. 2021, 22:37:12 »
To k3dAR: perfektní support ! 8)
To je radost číst…

38
Sítě / Re:VPN server
« kdy: 23. 05. 2021, 22:18:00 »
Bohužiaľ je to kombinácia toho najhoršieho, účtovný program MRP je to na jednej pracovnej stanici s Win10 zazdieľaný disk a naň sa pripájajú všetci.
Najideálnejšie riešenie z môjho pohľadu by bolo vpn plus pripájanie cez RDP/cal len moc to nechcú riešiť pre 3 pracovníkov čo sa budú pripájať.
Preto ma práve napadlo to riešenie vpn a po pripojení by si tí pracovníci pripojili zdieľaný disk a mohli sa na ten program pripojiť. Je to však nešťastné riešenie.
Řešili jsme to samé, ale přes VPN na share to bylo nepoužitelně pomalé a to máme asi o dost lepší VPN infrastrukturu než popisujete. Nakonec zůstalo u RDP přístupu na interní PC účetní , kde je klient toho programu co má namontovaný ten sdílený disk nebo jak (aplikační věci  řešil kolega)

39
Hardware / Re:GPS lokátory do auta
« kdy: 12. 05. 2021, 18:45:36 »
Jak to zapojujete do auta, aby to bylo nenápadné? Přece jen v OBDII zásuvce je to vidět a OBDII je asi první věc, kam se případný nepoctivec podívá.

Prvotným cieľom nebolo chrániť auto pri krádeži, ale mať prehľad o technikoch v teréne a generovanie/vypisovanie knihy jázd. Tam, kde sa OBD modul nedal skryť za klasické dvierka, sme použili 30cm predlžovací OBD káblik. Ak hľadáte bezpečnostné zariadenie, pochopiteľne, OBD tracker nie je vhodný, skôr nejaký iný model od Teltoniky.
Kniha jizd pro Patriot
https://www.knihajizd.info/

40
Hardware / Re:GPS lokátory do auta
« kdy: 11. 05. 2021, 22:06:07 »
ukradene auto odstavene v podzemnich garazich s odpojenou baterii je pro GPS konecna.
Ale tak polohu má do chvíle než do té garáže vjelo, a pak už to „jenom“ musíš nějak najít lokálně (radiomaják?).
Pěšky:-)

41
Hardware / Re:GPS lokátory do auta
« kdy: 11. 05. 2021, 22:05:09 »
Zase vyhoda mobilnich siti je, ze maji casto signal tam, kde GPS signal neni. Krabicka obsahujici GPS + mobilni data a schopna ziskat polohu z obou by byla nejlepsi. Musi se ale resit i spotreba elektriny a zalozni baterie. ukradene auto odstavene v podzemnich garazich s odpojenou baterii je pro GPS konecna.
Ten Patriot EU má i GPS i SIM a odpojení baterie samozřejmě nahlásí. Taky náklon auta. atd

42
Hardware / Re:GPS lokátory do auta
« kdy: 11. 05. 2021, 22:02:17 »
Mrkni na Patriot EU
https://www.patrioteu.com/

43


Pane Jirsáku, zcela věcně: co máte pořád proti “security through obscurity” ? Jistě, úhelný kámen bezpečnosti to být nemůže, neboť by to indukovalo falešný pocit bezpečí , ale jako doplněk je to naprosto v pořádku, prostě je to v obecném slova smyslu tajemství.
Citace
Ne, security through obscurity není v obecném smyslu tajemství. Za security through obscurity je označována situace, kdy se někdo snaží skrývat něco, co principiálně skrýt nejde. Je možné to trochu zakrýt, zamlžit, ale nejde to doopravdy skrýt. To je rozdíl oproti skutečnému tajemství, které můžete schovat a schováváte úplně.
Pokud o tom někdo uvažuje jako o doplňku, je to právě ten falešný pocit bezpečí. Když budete mít bezpečnostní dveře, kování odolné proti odvrtání a tři bezpečnostní zámky, nebudete na ty dveře „jako doplněk“ instalovat zámeček z nějaké dětské hry, který se rozpadne jenom když se na něj ošklivě podíváte. Každému je jasné, že kdo si poradí s tím vším zabezpečením okolo, bez mrknutí oka si poradí i s tím dětským zámečkem.
No nevím nač dětský zámeček, ale když před trezor dám skříň nebo ho někam schovám, tak asi nic nezkazím, že… jasně že to nikoho nezastaví, ale může to prodloužit čas nebo složitost hledání a dobývání nad kritickou mez zájmu zloděje. To, kde je ví třeba jen rodina a beru to jako naše tajemství v obecném slova  smyslu . Nehledejte v tom definici. Díky za názor.

44
Ahoj, aniž bych chápal o čem se bavíte:
1. Je teda to Moneta bankovnictví na webu bezpečné, nebo ne ? Protože jestli ne, asi by se to mělo eskalovat
2. Když někdo na fóru rozumí opravdu všemu, degraduje to odbornost a věrohodnost toho fóra. A tím fakt nemyslím jen a výlučně nikoho konkrétního, i když indicie tu jsou.
3. Pane Jirsáku, zcela věcně: co máte pořád proti “security through obscurity” ? Jistě, úhelný kámen bezpečnosti to být nemůže, neboť by to indukovalo falešný pocit bezpečí , ale jako doplněk je to naprosto v pořádku, prostě je to v obecném slova smyslu tajemství.

45
Sítě / Re:Certifikát pro IP adresu
« kdy: 04. 05. 2021, 22:17:33 »
Mohli byste se prosím do sebe přestat tak dětinsky navážet? Diskutovat se dá v klidu a s nadhledem. Bez toho povýšeneckého přístupu na obou stranách.
Diky

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 17