271
Software / Re:Vizualizace pravidel firewallu ve formě grafu
« kdy: 28. 03. 2022, 20:11:24 »Ještě mám možnost exportovat rulebase a objekty do html nebo json. To by asi šlo zkonvertovat do té jejich syntaxe, ne ? Akorát nevím čím, je to mimo moje znalosti, ale zagooglím.tohle přesně dělají https://ipfabric.io, je to placený a pro velký, ale třeba v jejich ukázkách a demech dostaneš nějakou inspiraci jak to vizualizovatDiky moc, zajímavé.
Rád bych, kdyby mi někdo ze zdejších matematiků poradil, jaký typ grafu by na to byl vhodný. Mám představu, že by mi to jméno pomohlo v googlení.
Typ grafu bude pravdepodobne (matematicky) vzdy grafPredpokladám, že acyklycký nebude. Môže byť smerový... Ale dosť zbytočných slov.
Odporúčam pozrieť sa na plantuml sw, ktory ma vybornu podporu "kade-tade" a jeho typ grafu "nwdiag" https://plantuml.com/nwdiag Nadherne sa to da vyskusat v online editore. Nasledujuci link obsahuje zakodovany cely graf (jeho textovu formu) a teda na serveri nemusi byt uchovavany. Imho pekne... https://www.planttext.com/?text=ZLBBReCm4Bpp5IjNwg5AMe7eeQAjqak-e3VAmU0Le68RsQRq8Vwz9WuG0f6o80JsxEpCu9qsL9c6LvveMKbp-FF0rk5H2eDAe84OT45hX1V8Ajcm99flRxUWP6C_egatjolraQmlXZfJPMrAAImDUIzA3VRcFz1Ywj1a16Uoagg7tUptRxP8D6vPj4RrDSmwK5D3KwhHhNIJ1gkjbUeJ6FyzKK8PKwXrJny-td_trqCGJiETbUL0Y9UT_WQERm7Pd7jyljMrGifqWMZkmjSF0ImboKb8tKocovDMLwLMI8v3vqfmDQqmLuY2hFdsduABnY5UsCXaxkGx14aMqS-o6TZzQoFPZCThu4kclykfqglqwudRqtmUTUTrtWu5Q_W_
Taky to jde exportovat do csv, ale to moc nefunguje.
Hmm, tak json to umi napřimo ! https://plantuml.com/json
Predpokladám, že acyklycký nebude. Môže byť smerový... Ale dosť zbytočných slov.
z termuxu . V ConnectBotu Alt+šipky se pohybují po znacích jako kdyby Alt byl nezmáčknuté. Obojí Hlásí xterm-256color 