Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pivotal

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28
76
Sítě / Re:traceroute - jak vlastně funguje, proč pomalé
« kdy: 13. 04. 2020, 14:37:36 »
Tak princip už jsem se dozvěděl. Routery po cest (uzly) spolu nijak nekooperují, vše jde ode mně. Pomocí -d jsem měl vyplé DNS vyzvídání.

Dál jsem se dozvěděl, že některé uzly neodpovídají, protože prostě mají  ICMP vyplé (ale může být i UDP/TCP tracert na unixu) a hlavně z důvodu obavy o prozrazení topologie.infrastruktury. Mohou i některé sítě či routery s TTL  manipulovat jinak než dekremenatcí (to zní jak defekací) že nějak budou švindlovat? Například na základě cíle/zdroje/zátěže nebo jiné situace? Děje se to? Z jakých důvodů?

Citace
Některé směrovače zobrazují chybovou zprávu „timeout“, protože je pravděpodobné, že budou mít na svých počítačích omezený dohled, protože je součástí vnitřní sítě operátora.
To jsem se dočetl na nějakém špatně přelozeném webu.
To je něco jiného, než to předtím? Jestli tomu kvazipřekladu rozumím, tak tím myslí, že v síti nějaké organizace (operátora,datacentra atd)  jsou  pro okolní svět "routery uvnitř schované", tzn. že nejenže neodpovídají na pingECHO, ale ani nesnižují TTL kolikrát by odpovídalo reálnému počtu  routerů tam (ale třeba jen 2x). To se také děje? (Z důvodu výše - vyzrazení nebo optimalizace)

77
Sítě / traceroute - jak vlastně funguje, proč pomalé
« kdy: 13. 04. 2020, 10:54:21 »
Když zadám traceroute, občas se hodně načekám. Hlavně se to třeba na 10 s zasekne někde (samozřejmě k cíli se normálně připojím). To se děje proč (jiný důvod než neodpovídání na ping)? Ono to není extrarychlé (například po půl sekundě) i na řádcích u kterých to ukazuje 30ms. Za další, ty hodnoty jsou ekvivalent pingu  a jsou vždy inkrementální(součet předchozích) a nebo jen pro daný hop ?

Jak vlastně funguje tracert? je to ICMP? Jak se můj PC dozví IP adresy meziuzlů? Pokud bych si pustil wireshark, to co uvidím, je vše (veškeré kroky vycházejí z mého PC) a nebo součástí "Trasování" je i komunikace mezi ostatními uzly (že třetí hop v cestě sám  až dostane impuls, sám začne komunikovat s pátým, čvtrým, posledním(cíl) nebo mnou)?

78
/dev/null / Proč jsou tyto blogy tak nenažrané? 500MB
« kdy: 13. 04. 2020, 10:23:00 »
proč blogy uplně zahltí prohlížeč chrome? Vezmou si 500 MB RAM. NA 3 sekundy zamrzne prohlížeč.Je to podle mě taková wordpressová zplácanina. ale podle mě tam jsou nějak blbě optimalizované obrázky či cool pluginy na skrollování, instagram nebo tak.  I přesto že blokátorem zablokované stránky 3.stran (zde i youtube) ale ne první stránky. Po zablokování všech skriptů už je web "responzivní" (nežere prostředky ), ale nedá se číst (rozbitý layout)
Kód: [Vybrat]
seznam  skriptů  co se snaží načíst(po zablokování všech skritpů, to znamená, že kdybych je neblokoval, kaskádově by se načetlo víc ještě)
wp-content/:
plugins/akismet/_inc/form.js
/plugins/instagram-feed/js/sb-instagram.min.js
/plugins/themify-portfolio-post/themes/stack/js/scripts.js
/themes/themify-shoppe/js/jquery.smartresize.min.js
/themes/themify-shoppe/js/themify.script.min.js
/themes/themify-shoppe/themify/js/main.min.js
/themes/themify-shoppe/themify/js/themify.sidemenu.min.js

wp-includes/js:
comment-reply.min.js
js/imagesloaded.min.js
js/jquery/jquery-migrate.min.js
js/jquery/jquery.js
js/jquery/jquery.masonry.min.js
js/masonry.min.js
js/wp-embed.min.jsweefworld.eu
flabgee.cz

79
Hardware / Re:Provoz PC bez grafické karty
« kdy: 12. 04. 2020, 12:39:40 »
jako vážně? Nas zvládne kdejaký SBC s GbLAN nebo USB 3.0, spotřeba je o řád nižší. Dokonce i raspberrypi, verze 4.(méně ne) .
 Je pravda dvě 4jádrové procesory be něco mohly zvládnout.
Takhle kraskna má DDR2 Ramky, procesory z roku 2007. Očekávaný discontinued 2010.

80
Odkladiště / SCRIPT atribut HREF?
« kdy: 12. 04. 2020, 12:34:06 »

Co znamená atribut HREF u tagu SCRIPT? Na W3SCHOOLS jsem to nenašel.

<script type="text/javascript" src="/ruxitagentjs_2bnr_0.js" data-dtconfig="reportUrl=/dynaTraceMonitor|bandwidth=300|agentUri=/ruxitagentjs_2bnr_0.js|rid=RID_-1103041769|rpid=-108071117|domain=intel.com"></script><link rel="preconnect" href="//dpm.demdex.net/" crossorigin>Mimojiné, ten "skript" při otevření  přesměruje na corpredirect.intel.com/Redirector/404Redirector.aspx?https://ark.intel.com/ruxitagentjs_2bnr_0.js tedy  https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark.html

81
Využiji téma a zeptám se, LAN ethernetovým portů mohu Navolit jednu z voleb:
-Unmanaged
-Static IP
-Assigned by DHCP
- Use PPP IP
Poslední volba je co zač? Předpokládám, že logicky zde dává smysl zde mít jen jedno zařízení připojené a že danému zařízení přiřadí IP Adresu na WAN (tedy konkrétně "externí ip").

Ale ještě mi vrtá další věc hlavou, když se ADSL router připojí, tak System logu vidím něco
Kód: [Vybrat]
Aug  1 00:03:24 pppd[254]: Connect: ppp0 <--> eth2.1.1
Aug  1 00:03:24 pppoe-relay[250]: PADS packet from 40:,,,4b:01 on interface eth2.1.1 does not have Relay-Session-Id tag
Aug  1 00:03:27 pppd[254]: PAP authentication succeeded
Aug  1 00:03:27 pppd[254]: peer from calling number 40:7C..B:113 authorized
Aug  1 00:03:28 pppd[254]: local  IP address 23.11.204.11 (vnější IP, na které je dostupný můj http, minecraft a ssh server)
Aug  1 00:03:28 pppd[254]: remote IP address 10.10.10.1 (IP se kterou nikdy jsem nepřisel do stiku)
Co je ta druhá IP zač? Něco jako CGNAT?

82
Sítě / Je IP over Ethernet něco jiného?
« kdy: 10. 04. 2020, 12:58:09 »
JeIP over Ethernet něco speciálního? Liší se nějak pakety IPoE oproti běžným IP paketům  mezi dvěma  spojenými PC s Gigabitovou síťovou kartou?
Nebo tenhle pojem se používá jen v souvislosti s způsobem připojení k ISP?

83
jen pri pristupu pres public IP, z LAN ci VPN problem neni.
pres public IP - to jako z směrem z internetu k tobě?
"z lan" - tojako odtebe do internetu?

84
Dobrý den, věděli byste podle čeho programu hashcat  předat vhodné parametry inner loop(-n), outer loop(-u), thread(-T)? Zvlášť pro -D1 (běží na CPU) a -D2(běží na GPU).
Zde je popis.Výňatek
Kód: [Vybrat]
-n, --kernel-accel             | Num  | Manual workload tuning, set outerloop step size to X | -n 64
-u, --kernel-loops             | Num  | Manual workload tuning, set innerloop step size to X | -u 256
-T, --kernel-threads           | Num  | Manual workload tuning, set thread count to X        | -T 64
...
 -w, --workload-profile         | Num  | Enable a specific workload profile, see pool below   | -w 3
- [ Workload Profiles ] -

  # | Performance | Runtime | Power Consumption | Desktop Impact
 ===+=============+=========+===================+=================
  1 | Low         |   2 ms  | Low               | Minimal
  2 | Default     |  12 ms  | Economic          | Noticeable
  3 | High        |  96 ms  | High              | Unresponsive
  4 | Nightmare   | 480 ms  | Insane            | Headless
Grafické karty zas tak nesleduji, jediné co vím, že třeba nvidia 1080 má třeba 4096 něčeho a horší modely třeba 1024, pak tam jsou nějaké smx bloky atd. Platí pro nvidia. Intel zase jen uvádá počet exekučních jednotek (16-48 např.)

Nevím zda má nějaký seznam modelů grafik a k nim optimální hodnoty. Zároveň tyto parametry jsou během session neměnné. Výchozí hodnoty jsou -n8,-u32,T256 (otázka zda globálně nebo pro konkrétní stroj)

Není pravda, že výchozí hodnoty dávají nejvyšší výkon. například po změně na 24,24,80 došlo téměř zdvojnásobení. Co ještě prozkoumám, zda na to nemá vliv parametr -w ("workload profile") s 4 hodnotami (od low po extreme) viz tabulka.

85
Zvláštní, ty příkazy o kterých mluvím jsem tam nenašel, jediné, které by to mohly být jsou Ctrl;L, Ctrl;V a ty nic rtakového nedělají... Zbytek jsem vyloučil

A nebo je to tím, že pro každý shell, terminál se to chová jinak. Konkrétně šlo o Terminál v OS X , klávesy Ctrl (ne Cmd)

co je 20. CTRL+V – Makes the next character typed verbatim?

86
/dev/null / Re:charakterizace směrování a forwardování?
« kdy: 08. 04. 2020, 23:04:17 »
v čem by ten rozdíl měl být?

87
Tohle s tím dost souvisí:  Ty tajemné zkratky Ctrl + C,R,Z (Ty asi každý zná) Ale narazil jsem i na další , které přesně nevím co dělají'(asi N,P.O) Je někde jejich soupis? Dělají něco s výstupem, buď ho pauznou (a po stisku klávesy nahormaděný výstup vyprsknou), nebo zastaví (aplikace nemůže pokračovat) nebo skryjí (a zahazují). Vždy do doby stisku další klávesy.

88
Tak krůček vpřed. Pokud ad-hoc vytvořím nejdřív na PC s linuxu a až potom na telefonu spustím aplikaci na  sdílení netu, tak to (ad-hoc + WEP) funguje.

 Bohužel je to celkem blbé řešení v praxi:
#1.   při výpadku se nejde jednoduše reconnectnout tak, že se klient znovu připojí, ale musí se reconnectnout telefon (což znamená že hypoteticky se to následně rozpojí všem).

# 2. protože  většinou scénář use case hotspotu je že se nejprv vznikne "přípojný bod" a pak se  dotyčný připojí a pokud má IQ  aspoň jak  čajové sítko, tak na název AP přijde sám. Takhle nejdřív mu musím říct přípoj se nejdřív k wifi adhoc s názvem "nova adhoc", která později bude funkční.

89
Dobrý den, snažím se připojt na wifi přes příkazovou řádku v linuxu. To znamená že předtím killnu wpa_supplicant a pak se připojím přes iw/iwconfig a je to

Problém: Nepřipojí se na ad-hoc síť šifrovanou WEP (vím, že WEP je platný jak záclona proti koronaviru). Ale  připojí se na ad-hoc síť bez klíče a nebo na Infrastructure s WPA2 (k tomu není potřeba supplicant, iwconfig to nezvládne, ale iw ano, stačí argument ve tvaru... key psk:`wpa passphrase $ssid $heslo`)Dobrá zpráva je, že se mi podařilo konečně sérii příkazů, jak se spolehlivě připojit.  (poté pc sám zjistí z DHCP adresu bez dalších kroků) Dokonce jsou ožné 2 přístupy  přes "starý i#config" a nový iw a ip. Zde je již ukázka skriptu oběmi způsoby, jak se připojit (rovnou pro ad-hoc s WEP), ale dá se z toho pochopit, co umazat pro infrastructure
Kód: [Vybrat]
# ixconfig way
ifconfig wlan0 up
iwconfig wlan0 mode ad-hoc # nepovinne kdyz je v prikazu nize
iwconfig wlan0 chan 1 key off essid SIT mode ad-hoc
iwconfig wlan0 chan 1 key s:abcde essid SIT mode ad-hoc ##
iw wlan0 link
Not connected.
(pro ukonceni iw wlan0 ibss leave)

#iw/ip way
iw  link set wlan0 up
iw wlan0 set type adhoc
iw wlan0 ibss join SIT 2437 key 0:abcde ## vyzaduje frekvenci misto cisla channel
iw wlan0 ibss join SIT $(iwlist chan 2> /dev/null | grep -Po "(?<=01 : 2.)\\d\\d\\d") key 0:abcde
iw wlan0 link
Not connected.


Potíž je že mi to nejde právě pro kombinaci ad-hoc  s typem šifrování WEP. (Zkoušel jsem WEP Shared i WEP Open). .

Pouze s typem šifrování None se úspěšně připojím k ad-hoc.

Nejhorší je na tom že poslední příkaz (iwconfig nebo iw ibss join) proběhnou naprosto bez náznaku že připojení nedopadlo.

(spolehlivý způsob, jak zjistit zda je navázáno wifi spojení je příkaziw wlan0 link)  měl by vypsat název sítě, kanál atd místo Not connected
Taky jsem zjistil, že v dmesg po provedení některého z příkazu (iwconfig pro připojení k ad-hoc s heslem) patrně v mesg přibydy exception stack brcmf_fweh_event_worker [brcmfmac] BCM2835 at net/wireless/sme.c:945 cfg 80211_roamed
Kde je problém? proč kombinace WEP +adhoc nejde? A obyč ad-hoc ANO

Dál bych měl dotaz jak do wpa_supplicant.conf zapsat Adhoc síť s wep
něco jako
Kód: [Vybrat]
network={
SSID="SIT"
psk="" # nebo
wep_key0="heslo"
mode=1 ##pro adhoc
group=WEP40 ## nebo
key_mgmt=NONE nebo WEP40
}Pod čarou:
- umí iwconfig se připojit k WPA2 síti samostatně? (jako iw umí)
- jaký je rozdíl mezi WEP shared a WEP Open? u čeho je nutné znát klíč pro připojení do sítě? u čeho je  traffic šifrován (i když v dnešní době jen naoko, jelikož WEP je prolomené)?
- proč je zde u ad-hoc kanál povinný? Zde myslím linux-iw/iwconfig. Na windows asi kanál pro adhoc nemusím zadávat. Ale na telefonu číslo kanálu taky musím zadávat
- proč iw utilita požaduje frekvenci  (kterou z hlavy nikdo nezná, ještě že je po ruce `iwlist freque`)90
Sítě / Přepnutí Wi-Fi karty do ad-hoc režimu
« kdy: 03. 04. 2020, 00:15:40 »
Mám problém se připojit k  ad-hoc. Jednou se mi to nějak záhadně povedlo (kombinací příkazů iw,iwconfig, wpa_supplicant,killall, dhcpd), ale chtěl bych aby to bylo jednodduší něž spuštět jaderný reaktor. A to nemluvím ani o tom, aby k tomu nebylo nutné sudo, nebo dělat asi 12 příkazů metoudou pokus omyl a hledat jaká frekvence odpovídá kanálu (navíc kanál by nemělo být nutné ani zadávat ručně)


Jsou zde 2 vzájemné konflikty:

1. Pokud nejprve spustím wpa_supplicant, není pak možné kartu přepnout do ad-hoc
Kód: [Vybrat]
piser@raspberrypi:~ $ sudo iwconfig wlan0 mode ad-hoc
Error for wireless request "Set Mode" (8B06) :
    SET failed on device wlan0 ; Device or resource busy.

2.Pokud nejpr přepnu do ad-hoc, pak wpa_supplicant po spuštění se ihned snaží připojit k jiné (managed) síti(možná ani nemusí být
 w dosahu, třeba se přepne do Managed automaticky)
Kód: [Vybrat]
sudo iwconfig wlan0 mode ad-hoc  #  OK
sudo wpa_supplicant -Dnl80211 -iwlan0 -c /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf
Successfully initialized wpa_supplicant # a je to vhaji, prepl se do Managed
wlan0: Trying to associate with SSID 'tnejakamanagedsit'

Důsledky (resp problémy):
2.z nějakého důvodu wpa_supplicant neumí přehodit kartu do ad-hoc. (tzn po spuštění supplicantu a vybráním wifi z nabídky network manageru)
Kód: [Vybrat]
wlan0: Trying to associate with SSID 'sit'
nl80211: Failed to set interface into IBSS mode
wlan0: Association request to the driver failed

1. - zřejmé - nelze kartu do ad-hoc nedostanu, když běží supplicant.


Tzn je zde problém slepice a vejce:
jak  změnit režim na ad-hoc a připojit se k vybrané ad-hoc-síti? V takovém pořadí, aby to dopadlo.

prostě připojit se k ad-hoc wiki jako člověk (nemyslím teď zničit veškeré sítě v dosahu, promazávat wpa_supplicant.conf), trávit připojení k wifi víc jak 5 minut


Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28