Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Stran: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 29
361
Odkladiště / Re:U mobilu funguje budík i po výměně baterie
« kdy: 28. 08. 2019, 21:09:24 »
(reload cookie anti expire)

Karle díky za vynikající rozbor. Jenom upřesnuji, že těch 0,024 mA je proud z baterky a ne proud protékající z (neidentifikovaného )kondenzátoru. (ten kondenzátor je stále nepotvrzený, třeba je to minibaterka, nebo něco jiného. Nicméně jsem na PCB žádnou takovou neviděl, zato kondomíků je tam hafo)

Zjistil jsem, že se bez SIM to funguje naprosto stejně (a zazvoní v správný čas)....  Nicméně, si myslím, že aby došlo na nějakou komunikaci s vysílačem, bylo by nutné víc než 0.024mA. Ale třeba je to chytře vymyšlené, že to nějak throttluje požadavek na komunikaci BTS na čas  - od okamžiku spojení například  30 sekund, aby se nemohl udělat DOS útok na BTS.

Vím, že digitální foťáky například mají takovou miniknoflíkovou, že sipamatují čas)

362
A teď by mě zajímalo proč když je odhaleno tolik skandálů Kolem Babiše (článek byl přímo o Prchal - babišš), proč ještě není ohrožena  pozice ANOfertu?

363
Studium a uplatnění / Re:zkusebni doba
« kdy: 28. 08. 2019, 16:26:46 »
Ano.

Zašel v kuchyňce za šéfem, řekl mu to. Dohodnul se na postupu, aby to nebylo úplně ze dne na den. Tadá.
Kdo?


Tazateli do toho může ještě kecat jeho realitka na lidi a její provize. Já jsem tam byl naštěstí na přímý inzerát, tak jsme se mohli domluvit jak jsme chtěli.
Ona je do toho nějak zatažena realitka a jak s tím souvisí? Z co provize?

364
/dev/null / Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« kdy: 28. 08. 2019, 16:25:44 »
Citace
elektrická energie je jednodušší uskladnění
Můžete dát nějaký příklad, kdy je eletrická energie uskladněna? Snad jedinou definici splňuje kondenzátor (baterie je elektrochemická).

Na navázání uniklého vodíku na kyslík a vzniku vody potřebuješ mít jiskru.  (Možná s ozonem.... nevím)Uhlí se taky samo nepřemění na CO2 s O2 do 400°C, s ozonem ano.

365
Atmoskop zní jako Astroturf( mj. ukázka dnešní redaktorštiny) a opravdu podobnost není náhodná.
Jde o stejné splašky jako SEO, affiláty, analytika, remaketing.

366
Protože kapacita určuje po jakou dobu si telefon s vyndanou baterkou pamatuje aktuální čas. Bez kapacity by při každé výměně baterie  nebo při každém výpadku kontaktu baterky bylo nutné nastavovat správný čas.

367
Takže nějak musí být napájen obvod času.
Mám 2 výpočty I=24E-6 mA, t=900s
1. Q=I t  = C U ... C= I t / U = 5 mF

2. Za předpokladu že baterka má 4V a mezní napětí je V0 (například), 
potom ze vzorce U(0)=4 po 900s U(900)=V0 a vzorce U(t)/U=e^(-t/RC) vyplývá,  C =900/R ln(4/V0)...
pro 1.8V je to podobné (6 mF), pro 2,5 to je 11mF, pro 18mF
jsou takovéto kapacity pro 4.2V reálné z hlediska velikosti?
.

Obojí jsou dolní odhady, protože baterka vydrží asi déle než 15 min. Zároveň platí že když je baterky vybitější, klesá doba persistence (logaritmycky) ,  záleží, jestli se to vybíjí konstantním proudem nebo klesajícím...

368
Ach jo zdejší systém mi pije krev, náhodně (nebo po uplynutí doby na možnost editace postu )se zobrazí hlášky, že nelze upravit, pak se těžko hledá rozepsaný... človek musí otevřít konzoli, zapnout preserve log, dát reload (nebo možné zpět) a doufat, že se příspěvek odešle jednou a bude zachycen v logu requestu.
Ve vypnutém stavu je (při 4V baterce) příkon 0,024 mA (celou dobu), v zapnutém stavu v idle 3 mA. To znamená že v idle vydrží 20 dní a vypnutý 7 let. Tak dlouho mi ale nevydržel. Tomu odpovídá odpor 166 kilohmů.

30 minut nevím, zda to vydrží. Ale víc jak 10 minut a méně jak 2 hodiny. Pak se resetuje čas (logicky alarm  pak nezazvoní) a ten chytrý mobil nabídne automaticky ruční zadání času.

Nic takového jako tichý boot tam není, to by spotřeba překročila 50mA. Tudíž ani žádné srovnání času z externích zdrojů.

Integrovaná baterie pochybuji, jednak jsem ji nespatřil, pak by hrozilo, že se časem vybije (ledaže by to byl kondenzátor, ale nechce se mi počítat kolik faradů by musel mít), a také proč to komplikovat a zdražovat, když se počítá, že tam neustále bude bude zapojená externí baterka

>>> Pak je ale otázka, jak si drží čas...  Na to mám otázku: postačuje k udržení času pouze nevolatilní registr nebo to musí být obvod, který "tiká"?

369
Ve vypnutém stavu je (při 4V baterce) příkon 0,024 mA, v zapnutém stavu v idle 3 mA.

370
Odkladiště / U mobilu funguje budík i po výměně baterie
« kdy: 28. 08. 2019, 09:26:38 »
Dobrý den, ne že by šlo o převratné zjištění, ale můj mobil umí budit nejenže když je vypnutý (hodně se to řešilo, že třeba některé značky snad Sony Ericcson to neuměly), ale dokonce i když vyndám baterku, vložím znova a nechám mobil vypnutý

Mě by zajímalo, jak je to řešené hardwarově, měřil jsem spotřebu mobilu
.Dokážu si představit že je tam nějaký watchdog chip, který má minimální spotřebu a vlastně jen hlídá zda je správný čas  (čas t0 nejbližšího eventu, kdy telefon má naplno se zapnout a obsloužit událost) a (zajímala by mě v kostce implementace, zda tam běží smyčka if t>t0, případně zda tam je nějaká funkce typu sleep, která smyčku "zpomalí" například na každou minutu). Přičemž tento údaj do nějakého  nevolatilního registru "mimo hlavní systém ARM+flash) je zapsán operačním systémem.
. Druhá věc, že po vložení baterky není nutné nic dělat. Je v tom něco složitějšího, než že po zapnutí baterky se zapne i watchdog(nebo spíš timer, watchdog je na kontrolu záseků že) automaticky?


(Softwarově nejdřív mobil se klasicky zapne, celkem dlouho se načítá jako při normálním zapnutí -- PIN lze naťukat až asi po 30 sec od podržení tlačítka) a pak až zazvoní a dokonce je i tak chytrý že se zeptá, zda ponechat telefon zapnutý.

371
Citace
Kde předávat  blok
To je narážka na to, že uvnitř bloku je yield a tedy že nějak by se do výrazu musel přidat další blok(aby ho mohl volat), ale to možné(syntaxe dovoluje jeden blok) není?

myslel jsem obecnou konstrukci
Kód: [Vybrat]
Libovolna_funkce_co_vrati_hotový_Enumerator(){ a=0 ; loop do a+=1 ; yield a ; end}
#případně
tmp=lambda{ a=0 ; loop do a+=1 ; yield a ; end}
Libovolna_funkce_co__vrati_hotovy_Enumerator(tmp)

372
Sítě / Re:Jak naroutovat< co je kapacitní
« kdy: 21. 08. 2019, 16:37:06 »
Nefunguje takhle wifi v autobusech a vlacích? Mají tam 3G/LTE připojení od různých operátorů, tlačí se to přes všechny a na druhé straně je jeden koncentrátor ze kterého to padá do netu.
Tím koncentrátorem myslíš co? Něco jako VPN v dáli(po té, co to z autobusu přes LTE dojde na internet), který to z těch výstupních míst LTE konektivit zase shrábne do jednoho?

A jaký by to mělo význam ten koncentrátor? Předpokládám, že pro každého připojeného člověka-zařízení jde upload a download přes jednu konkrétní LTE linku.


Další

kapacitní přípojka, ale je potřeba mít kapacitní download. Download jde přes satelit (který má dostatečně kapacitní pásmo
co je kapacitní  pásmo, kapacitní download a kapacitní přípojka?

373
Myslí tohle marketingoví síbři vážně?
Kdo jako má na tyhle kraviny čas?  Jako možná sbírání víček a opisování kódu ještě beru, jako pozůstatek minulosti, který dojíždí, ale  Nějaké lajkování, sdílení ?
Body za lajk, body za hashtag, body za  dokonce upload fotky na instáč!!!

https://www.hollandia.cz/jak-klub-funguje/

374
Zdravím do programátorského koutku, přidám se něco z Ruby. Je to problém, zda je možné nějak ohnout bloky a yield naruby , případě jak dostat blok do vnitřního bloku(proc).

Mám takový to příklad (důležité je, že proměnná generator je daná a že je to typ Proc nebo Lambda.)
Kód: [Vybrat]
generator = proc {a,b=0,1 ; while(true) do a,b=b,a+b ; yield ; break if b>120 ; end}
generator.call{|v|p v}
LocalJumpError: no block given (yield)
from (irb):3019:in `block in irb_binding'
from (irb):3018:in `call'
from (irb):3018


Jak předám blok (například {|res|puts res}, aby výsledek bylo vypsané 1\n2\n3,5,8...) tomuto Proc generator? Vím, že bloky jsou dělané na metody původně.

Samozřejmě to jde triviálně opravit(že předám blok jako argument, například pomocí &). Ale já právě chci zachovat původní formát
Kód: [Vybrat]
generator = proc {|&c|a,b=0,1 ; while(true) do a,b=b,a+b ; c.( b) ; break if b>120 ; end}
generator.call{|v|p v}


(v ruby pro Proc objekty jsou  , prc.call a prc.yield , prc.() synonyma, a začíná v tom trochu bordel: .yield metody je něco jiného než yield klíčové slovo a  prc() je chyba narozdíl od prc.() )


Pod čarou:
Inspirace vychází z konstrukce objektu Enumerator.new() (srozumitelnější pod pojmem Iterátor možná), který v konstruktoru přijímá blok (s argumentem Enumerator::Yielder, přes který vrací hodnoty). Tělo bloku (Enumerator::Generator) je generující funkce. A aby Enumerátor fungoval, tělo funkce hodnoty vracet přes  Enumerator::Yielder pomocí metody .<< (alias .yield, jde ale o třetí odlišnou yield konstrukci!)

Kód: [Vybrat]
it=Enumerator.new{|ýíldr| a=0 ; loop do a+=1 ; ýíldr << a ; end}
it.next , it.take(40), it.first ...

# Proč to nejde takto?  Resp. jak to udělat
it=Enumerator.new{ a=0 ; loop do a+=1 ; yield a ; end}


# Ono i když generátor si deklaruji jako funkci (nikoli proc), tak i tak je s tím dost ohýbání

def gen() ;  a=1; loop { a+=10 ; yield a ; sleep 0.1  } end
e=Enumerator.new {|yi|gen {|w|yi<<w}  }.take(8)


def Enum_method(m) ;  return Enumerator.new{|y|method(m).call{|v|y<<v}} end
Enum_method(:gen).take(4)


Zkoušeno:

375
Sítě / Re:Jak naroutovat
« kdy: 19. 08. 2019, 12:43:39 »
No to je zajímavý problém. To s tím určení, co je upload a download myslíš i takové detaily jako TLS handshake, kdy střídavě to jde tam a odtam? To by mě zajímalo jak tady tohle udělat.

Případně jde zařídit, aby obě připojení měla stejnou IP?

Dotaz je spíš takový, jestli něco vůbec takovéhle je teoreticky možné a jak se vypořádat s vzniknuvšivími problémy.

Stran: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 29