Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11
61
/dev/null / Podporuje raspberry pi hotplug ? Zatuhlo
« kdy: 25. 02. 2020, 21:21:50 »
Pánové, to raspberry pi 3 . mě sýří. Měl jsem tam zapojen usb hub se síťovkou (neboť raspberry pi 3 , jak známo má jen a pouhý stomegabit).
Stahoval jsem nějaký soubor, nicméně ukončil curl přes ctrl C. Poté jsem USB zařízení vytáhl a v tu chvíli raspberry pi 3 zamrzlo. Jak je to možné?  V tu chvíli i zhasla dioda klávesnici. Na raspberry pi 3 svítí nadále červená dioda obraz je zamrzlí.


Jde vůbec zjistit, zda je kernel panic, či neco zvyčíst zdmesg?

Prohnal jsem port USB "udělátkem" na měření napětí,proudu a času: port má volty (pět), ale nemá ampéry, ať tam připojím cokoli(myš,telefon, klávesnici)- zkoušen samozřejmě port Raspberry pi 3 samozřejmě.. To by mě také zajímalo, jak je tohle možné-takováto situace, kdy není proud a je napětí...


(Proudové limity zdaleka nebyly prolomeny, jelikož to v pohodě bez blesku běželo 3 hodiny předtím, raspberry pi nebylo přetaktováno a je tam raspbian lednový).


62
Hardware / Pomalý zápis na kartu ve čtečce RPi
« kdy: 24. 02. 2020, 13:17:42 »
 Dobrý den, mám problemo na Raspberry pi 3 se pomalostí zápisu . Vím, že je limitovaný asi 27MB/s  na interní microSD kartu, případně 40MB/s na USB (reálně - overhead kolem 34...)

Problém ale, je, že při kopírování z interní microSD na externí microSD na USB to je pouze 11 MB/s.
Proč je to tak pomalé?

za další, po připojení klávesnice rychlost klesla na 250 kB/s.
Proč je to tak hodně pomalé?

Mám pocit, že  funkcionalita a kompatibilita USB je další velká tragédie raspberry pi

za další, proč z  externí microSD karty  přes USB (exFAT, fuseblk) probíhá neustále  (po dob ustahování) čtení 70 requstů za sekundu (avg. block size 4kB) --- v jiné situaci než výše, to se nečetlo nic, pouze se na ni zapislovalo kolem 1MB/s z internetu

63
Podporuje Raspberry pi 3 zároveň připojený pevný disk, klávesnici a myš? Protože když mám pripojený HDD  a myš a připojím klávesnici, tak mi přestane jít myš a klávesnice ani nezačne

64
program youtube-dl stahuje (přímo soubor http://neco.cz/neco.mp4 : "WARNING: URL could be a direct video link, returning it as such.") a ukládá na disk. Mám OS Win 7.
Nicméně resmon.exe hlásí, že youtube-dl nic nezapisuje na disk. Na disk zapisuje Proces System (konkrétní soubor c:\....)
Spustím li process explorer - u procesu vidím v Properties:
Disk and network: Disk io samé nuly,, Network-receive (-s, bytes, delta) odpovídá stahování.
Performance graph  IO writes 300kB/s na grafu
Performance -  I/O: tam zápis vidět je: write bytes delta (300kBps) - jen textová reprezentace odpovídající grafu výše


stejné Pro proces system: tam není žádná aktivita, ani network ,ani IO ani disk.

Obecné okno process exploreru (Ctrl I) System Info : network receive: 300kBps,, I/O 300kBps, ale Disk: nic


takže proč resmon přisuzuje zápis na disk pseudo procesu System
a proč tedy process explorer nevidí žádný zápis na disk (Disk write), ale vidí IO?

... spouštěl jsem i v režimu admina. Díval jsem se i na ostatní procesy (cmd.exe, conhost)

65
/dev/null / Podivné chování hlasové schránky - ihned v ní
« kdy: 19. 02. 2020, 19:35:42 »
Setkal jsem se s divným chování hlasové schránky (teď nesoudím, jestli lidé mající hlasovou schránku jsou v pořádku):
1. volal jsem Lacovi, vyzvánělo to 30s až minutu, následně jsem hovor byl přijat, ale skončil v hlasové schránce, po 10 jsem ukončil.
2. za 10s se Laco ozval, nicméně já to típl (abych mu  neplýtval kredit, sám mám hodně) a
3. ihned jsem mu volal zpět, nicméně hovor IHNED přijala hlasová schránka. Jak je to možné?
Jaké chování hlasové schránky běžné? Když někomu volám, že se ihned dovolám do hlasové schránky (obecně, bez ohledu na tento příklad), například, že si někde "nastaví záznamník při nepřítomnosti"? Může nějak telefon nějak konfigurovat hlasovou schránku (takové to nastavení Menu- Telefon - Hovory  - přesměrování, druhá linka, zpráva při obsazení, co nikdo moc nepoužívá)

66
/dev/null / blesk.cz zatěžuje 100% jádra a ještě gpu
« kdy: 19. 02. 2020, 12:42:22 »
ne že bych snad tento web četl, ale jak je možné, že zatěžuje 100% času jádra? Browser chrome 53.  celkem 8W, takže i v tom solidně jede GPU.
Zablokovány domény 3. stran (bez toho je to jako jít po václaváku po setmění) - asi 20. Povoleno jen cncenter.cz a odsud se dokonce) nenačítají žádné skripty (zablokován sas.min.js$script),na blesk.cz zablokováno 5 skriptů.
Podobné je to na zive.cz, info.cz, digiarena.cz, ale pouze v případě, že článek obsahuje vložené video případně fotogalerii.

profiling: scripting  11%, ale neustále repainting atd...

nevíte čím to je? používá tento web nějaké náročné věci (kromě reklam, které mám naprosto všechny zablokované) z CSS/animací či nějaké neustálé pozicování boxů místo běžné position:sticky?

67
O serveru Root.cz / HTTP ERROR 500, nelze se přihlásit
« kdy: 17. 02. 2020, 12:53:47 »
Po dvanácté servery lupa atd, root, forum.root nefungovaly, hlásili mi HTTP ERROR 500. Něco se stalo sesession či cookie, po smazání to již šlo, jenže se nešlo přihlásit a opakovaně to po té dávalo Http Error 500. Před 11 to šlo. Musel jsem si znova zaregistrovat účet, systém se předtím tvářil že můj nick zde není registrovaný. Nedějou se tu nějaké pšíkusy? či odstávka klíčových serverů?

68
Dobrý den, mám takové dilema v ublocku. Je o jistý skript, který zároveň dělá dobrou funkci ale i špatnou funkci. Je součásti wordpressu, tedy běží spoustě domén. Ale to je vlastně jedno, protože ho nebylo správné blokovat (přišel bych o dobré funkce)

doména.cz/wp-content/plugins/related-posts/related-posts.min.js -  načítá "příbuzné příspěvky" z adresy "doména.cz/názevčlánku?relatedposts=1" O tyto články stojím

Nimcéně ale skript dělá špatnou věc, že (dynamicky!) podvrhuje URL při kliknutí (tzn otevře se  "doména.cz/názevjiénohočlánku?relatedposts_hit=1&relatedposts_origin=23&relatedposts_position=2")

Kód: [Vybrat]
function s() {
        e.setVisualExcerptHeights(),
        t("#jp-relatedposts a.jp-relatedposts-post-a").click(function() {
            this.href = e.getTrackedUrl(this)
        })
    }
Zablokováním scriptu by se mi nenačetly vůbec "příbužné posty"

1.) Jak zablokotovat toto? v ublocku by šlo použít scriptlet +js(add-event-listener-defuser.js), který vykostí eventy na stránce, ale má to jeden problém, že pravidlo nelze použít bez specifikace domény (a jaksi nekonečný seznam všech domén je nemožná logická konstrukce).

2. Jak zamezit obecně všem stránkám podvrhovat href atribut. čili základní kámen hypertextu, že v odkazu A vidím v atributu href, na co kliknu.

3. Je nějaká věc která když už neumí věc č.2, že aspoň upozorní že podvržené URL se neshoduje s původním (definovaným staticky, nebo viděným v okamžiku najetí?) - podobně jako když omylem bych klikl na  google.com/sa?url=skutecnaadrea, tak ublock zařve že URL je  na seznam filtrů.

Jedno dementní ne-řešení existuje - před každým kliknutím na odkaz( si otevřít konzoli a) označit prvek (ctrl shift c), jelikož některé weby připíší URL již při kliknutí pravým tlačítkem nebo se ho snaží bonzovat. Ale řešení je to opravdu na draka, protože cílem href má být rychlá navigace podle toho co vidím jako HREF a ne hrabat se, co je původní href

69
Server / Různý obsah javascriptu podle způsobu načtení
« kdy: 30. 01. 2020, 23:10:57 »
Stránka načítá js skripty, např. bla.cz/skript.js. Umístění  normálně obsahuje běžný  javascript. Při pokusu otevřít daný skript jako URl manuálně, nebo opětovném načtení, nebo i při načtení z jiné adresy se místo obsahu scriptu vrátí jiný obsah?
Kód: [Vybrat]
uwm builtin protectionJak to ? Samozřejmě při prvním načtení stránky s konzolí se  zaznamená pravý obsah.

70
Software / Chromium dává kouř paměťové kartě
« kdy: 30. 01. 2020, 12:06:01 »
Všiml jsem si podivné věci, po nějaké době, co mám spuštěný chromium 75, rozhodne se že pořádně zatopí systému:
neustále čte z úložného zařízení (iostat hlásí 400 read operací za sekundu permanenentně ,odpovídající  5-12 MB/s, IO aktivní čas 99,2% až 100,02%) Nemusím říkat, že se systém extrémně zpomalí, například zavírání okna jiného programu trvá 5 sekunud a je vidět, jak obdélník okna mizí rychlostí 40 pixelů zas sekundu vertikálně)

V případě že zapnu swap, se začne pomalu ale jistě zaplňovat. Sice ustane permanentnní čtení, ale občas dělá i velké zápisy) Když se blíží k zaplněnení se systém zpomalí tak jako tak.

Ram je sice obazená (tak 550MB z 980) ale ne pln


Zajímalo by mě, proč  chromium takhle drtí disk a za druhé co je ten spouštěč tohodle škodění.

71
/dev/null / Podezřelá doména fadedsnow.com, co skrývá
« kdy: 26. 01. 2020, 18:35:00 »
Nevíte co je zač doména https://fadedsnow.com/ ? whois píše jen název a registrar namecheap
 na homepage je
Kód: [Vybrat]
About this domain
This domain is used by digital publishers to control access to copyrighted content in accordance with the Digital Millennium Copyright Act and understand how visitors are accessing their copyrighted content.

Requests to this domain
This domain accepts GET and POST requests over standard HTTP ports (TCP 80 and TCP 443) via traffic originating from web browsers.

The requests contain information such as metrics that help a site owner in understanding and authorizing access to their site and copyrighted content.

Headers are returned to prevent caching and discouraging proxies and intermediaries from caching or storing content.

This domain accepts HTTP/2 and keep-alive connections and therefore persistant connections are held by the browser to minimize the necessity for multiple connections.

Security
Requests to this domain use HTTPS whenever possible and certificates are rotated frequently.

Content served by this domain consists of Javascript, HTML, CSS, video and images. No executable files are served and all files are regularly scanned for malware and otherwise unauthorized content.


nicméně třeba nějaké blogy načítají z ní
Kód: [Vybrat]
<script>!(function(o,n,t){t=o.createElement(n),o=o.getElementsByTagName(n)[0],t.async=1,t.src="https://fadedsnow.com/v2/0/fbwCOTTq-0xLXJczN727E5rcO37yCbTD2BJpGa5rLkdwQgkUFG7H4tfkrPaaTT81cpthQsVWrO-MA",o.parentNode.insertBefore(t,o)})(document,"script"),(function(o,n){o[n]=o[n]||function(){(o[n].q=o[n].q||[]).push(arguments)}})(window,"admiral");!(function(n,e,r,t){function o(){if((function o(t){try{return(t=localStorage.getItem("v4ac1eiZr0"))&&0<t.split(",")[4]}catch(n){}return!1})()){var t=n[e].pubads();typeof t.setTargeting===r&&t.setTargeting("admiral-engaged","true")}}(t=n[e]=n[e]||{}).cmd=t.cmd||[],typeof t.pubads===r?o():typeof t.cmd.unshift===r?t.cmd.unshift(o):t.cmd.push(o)})(window,"googletag","function");</script><script type='text/javascript'>
obsahuje dlouhý script s podivnými stringy:
locateDelayedImpressions
cmpConsentID
sponsored
blockertest
safeframe
yandexbot
//admiral-has-personalized.invalid


Není to nějaký bílý kůň?

72
Lze někde v androidu (6,7) nastavit, poté co když sjedu horní okraj,  aby se pokaždé  ukázaly ikonky rychlého přístupu (typicky on / off : wifi, gps, data,...) místo seznamu notifikací? Nebo ideálně přeprogamovat: sjetí jedním prstem->quick menu, dvouprstý tah-> notifikace.

73
Desktop / Notifikátor docházející paměti
« kdy: 23. 01. 2020, 23:00:31 »
Dobrý den, na raspberry pi mi často dochází RAM, když mám otevřeno mnoho  věcí a stejně jako s jinými OS se začnou dít divné věci, není to jen o padání programů, ale všeljak začne zamrzat celý systém, nebo začnou padat jednotlivé programy

Proto hledám nějaký userpacepe notifikátor, který prostě včas upozorní, když se začne  plnit RAM, aby nedošlo k naboření systému (ne ždy  zatuhne totálně, většinou jde jen myš v grafickém režimu ale restart je pak nutný, systém pokud by se ze zámrzu vyhrabal, tak zustane zpomalený.)


-(omlouvám se, občas nevidím písmenka na klávesnici co píšu, neboť po restart začasl vypadáváat obraz. Nevíte čím to je na raspoberry pi? že občas začne vypadávat obraz (vypne se monitor na seku, strává se to tak každých 54 až 20s. Nehybal jsem s rasberyy a nedotykal se konektoru. Předtím a jindy naprostzo bez problemu. )

74
Zkoumám iptables -j REDIRECT a -j TPROXY (na Prerouting). Redirect by měl přepisovat cílovou IP, traffic se zpracovával lokálně, zatímcto TPROXY IP adresu ponechává (což se zrovna pro účely hodí)

A jak je to v "OS X", kde iptablees není a je tam pfctl? Když jsem zkoušel rdr pass on, všiml jsem, si že ip adresy nejsou přepisovány, tudíž by to odpovídalo TPROXY.

Viděl jsem ale i další pravidla
Citace
pass in quick on inet proto tcp from 192.0.2.0/24 to port www divert-to 127.0.0.1 port 3129
pass out quick inet from 192.0.2.0/24 divert-reply

pass in on wlan4 route-to
Co dělá divert-to a divert-reply pass in a  route-to ? Je možné, že jde možná jen o nějaký jiný způsob zápisu

75
Sítě / Stačí toto jedno pravidlo na NAT a ICS?
« kdy: 20. 01. 2020, 18:23:39 »
V návodech k zprovoznění sdílení internetu se uvádí obvykle několik řádek iptables pravidel. V jiných vidím jen jednu řádku (první). Moc se v tom nevyznám, zajímalo by mě co dělají ty 2 zbylé řádky navíc.  Můj tip je, že druhá  řádka  zajišťujě dovnitř z "internetu" prošly jen  pakety, které  jsou "pronatované" zařízeními za natem při první cestě ven. Nicméně mi to nedává smysl, protože si myslím, že neprojdou tak jako tak a slouží to podle mě jen k tomu, že pakety budou zahozeny "dřív" ,jen nevím kde

Případně jsem něco možná přehlédl v nějakých souvisejících konfiguračních souborech, které třeba pak dělají ty ostatní řádky nadbytečnými.  A nebo skutečně  je první řádek NAT, zatímco zbylé  jsou kvůli samotné možnosti se připojit? .Pro přehlednost jsou řádky očíslované


Kód: [Vybrat]
#1# iptables -t nat -A  POSTROUTING -o internet0 -j MASQUERADE

#2# iptables -A FORWARD -m conntrack --ctstate RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT
#3# iptables -A FORWARD -i net0 -o internet0 -j ACCEPT

A platí, že v obou případech je nutná podmínka sysctl net.ip.ipv4_forward=1 ?


například pro nftables se uvádí jen "ekvivalent" prvního pravidla.
Kód: [Vybrat]
nft add rule nat postrouting oifname internet0 masquerade

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11