Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 11
31
Měl bych dotaz k wifi... Mám accesspoint a všiml jsem si  ('jiným strojem  s kartou monitor modu) jednak při zobrazení stavu ale i při probíhající komunikaci  v odlišnosti MAC Adres a  hodnot fyzických adres 802.11 protokolu  . Vím, že Ethernetovým adresám nemusí odpovídat na 100%, například u ad hoc jsou částečně náhodné. Dotaz je , proč Accesspoint v komunikaci (při příjmu i posílání) vystupuje  v jednom paketu (tedy ne v čase) dvěma bezdrátovými adresami (neboli fyzickými adresami, ale ne uplně přesně mac adresami)". Vím, že Wifi 802.11 to tak má specifikované, že pakety mají 3 adresy (v případě to DS+ from DS 1 i čtyry). Ale proč v jednoduché situaci, když komunikuje klient přímo s AP (bránou) bez prostředníka (WDS,extender).

arp příkaz vrací MAC adresu pro bránu , ke které jsem připojený přes wifi ...:77::24
administrační rozhraní routeru zobrazuje  Jako mac adresu pro 2.4Ghz wifinu ...:77::20
administrační rozhraní routeru jako mac adresu pro 5GHz: ...:77::24 (ale tu nikdo nevyužívá a nikdo k není připojen)
administrační rozhraní routeru zobrazuje LAN MAC Addr : ...:77::24
mac adresa routru na  při připojení kabelem na GbEth je ...:77::24
datové Wifi pakety od AP k station mají Transmitter Address(= BSS ID) ...:77::20, ale source address ...:77::24
datové wifi pakety od station k AP  mají  Receiver address (= BSS ID) ...:77::20, ale Destination ...:77::24
Probe response k STA má BSS ID pole shodné s Source (= Transmitter) ...:77::20 (tzn že ...:77::20 je tam 2x)
jen pro informaci, hodnoty v závorce(=) znamená že jde o jednu stále strejné místo v paketu i když wireshark pro něj má více polí (ale záleží na situaci, takže Bss ID  někdy je Transmitter a někdy receiver)
vyslané Beacony a přijaté ACK pakety mají ...:77::20
Broadcastové pakety s Wifi adresou spanning tree mají  obě adresy ...:77::20
Neexistují pakety, které by se obešly bez ...:77::20 adresy., naopak pakety bez ...:77::24 existují (výše např, beacon, ack, broadcast )
žádné extendéry, repeatery, zesilovače a podobné haraburdí nepoužívám


Z jakého důvodu tedy se používají 2 různé fyzické adresy lišící se jen rozdílem 4? Teď
Klíčová je podle mě vztah LAN adresa ...:77::24, proč ale "WLAN MAC"(spíš správněji bezdrátová adresa) je pro 2.4Ghz ...:77::20 a pro 5Ghz ...:77::24 . Dělá to rozdíl nesrovnalost mezi 2.4Ghz (jiná WLAN MAC) a 5GHz (obě stejné)
Druhý dotaz je k frekvenčnímu obsazení: datová komunikace probíhá na jednom kanále. (z pozorování, asi tam dynamické střídání kanálu nebude). Ale když při v běžícím wiresharku na odposlechové kartě dám   sudo iwconfig wlan1   channel N, tak beacony vidím od všech sítí stejně , nezávisle na kanále. Opravdu to tak je? Nemůže to být bug v toolkitu/driveru, že karta špatně reportuje nastavený kanál (a nebo trvá dobu než se přepne ale už to hlásí jiné číslo naopak)? Nebo mi nějaký program mění kanály (network manager jsem nevypl, jen  'if down, iw set mode monitor, ip link up')

S tím souvisí, jak probíhá scanování mac sítí (prostě to, když si na telefonu dám výběr sítě.) Projíždí to všechny (kanály)?

32
Zdravíčko, pokud bych chtěl mít  "mail" (pravděpodobně mailserver, nevím co dalšího ještě je, různé relay, remailer...) na svém PC připojený přes daného USP, je potřeba nějak řešit DNS a MX záznamy nebo se to obejde i bez toho?


Lze vůbec používat e-mailové služby bez systému doménových jmen (že příjemce uvidí blahlo@1.2.88.22)? A nebo to jde nějak na polovičatě (že provider asi nedovolí měnit DNS) ,ale že bych si DNS rozjel sám. MJ. bude to mít nějaký efekt?


A jako dodatek, nebude problém s doručitelností? Existuje spousta technologií DKIM,DMARC,SPF, certifikáty atd...

PS: Teď nemyslím využívat ty mailservery ,jak uvádí každý provider (smtp.o2.cz, smtp.wifinar.cz), i když to s dotazem takdy souvisí

V e-mailu nemám hluboké znalosti, hlavně co se týče  těch ověřovacích technologií

33
Sítě / traceroute - jak vlastně funguje, proč pomalé
« kdy: 13. 04. 2020, 10:54:21 »
Když zadám traceroute, občas se hodně načekám. Hlavně se to třeba na 10 s zasekne někde (samozřejmě k cíli se normálně připojím). To se děje proč (jiný důvod než neodpovídání na ping)? Ono to není extrarychlé (například po půl sekundě) i na řádcích u kterých to ukazuje 30ms. Za další, ty hodnoty jsou ekvivalent pingu  a jsou vždy inkrementální(součet předchozích) a nebo jen pro daný hop ?

Jak vlastně funguje tracert? je to ICMP? Jak se můj PC dozví IP adresy meziuzlů? Pokud bych si pustil wireshark, to co uvidím, je vše (veškeré kroky vycházejí z mého PC) a nebo součástí "Trasování" je i komunikace mezi ostatními uzly (že třetí hop v cestě sám  až dostane impuls, sám začne komunikovat s pátým, čvtrým, posledním(cíl) nebo mnou)?

34
/dev/null / Proč jsou tyto blogy tak nenažrané? 500MB
« kdy: 13. 04. 2020, 10:23:00 »
proč blogy uplně zahltí prohlížeč chrome? Vezmou si 500 MB RAM. NA 3 sekundy zamrzne prohlížeč.Je to podle mě taková wordpressová zplácanina. ale podle mě tam jsou nějak blbě optimalizované obrázky či cool pluginy na skrollování, instagram nebo tak.  I přesto že blokátorem zablokované stránky 3.stran (zde i youtube) ale ne první stránky. Po zablokování všech skriptů už je web "responzivní" (nežere prostředky ), ale nedá se číst (rozbitý layout)
Kód: [Vybrat]
seznam  skriptů  co se snaží načíst(po zablokování všech skritpů, to znamená, že kdybych je neblokoval, kaskádově by se načetlo víc ještě)
wp-content/:
plugins/akismet/_inc/form.js
/plugins/instagram-feed/js/sb-instagram.min.js
/plugins/themify-portfolio-post/themes/stack/js/scripts.js
/themes/themify-shoppe/js/jquery.smartresize.min.js
/themes/themify-shoppe/js/themify.script.min.js
/themes/themify-shoppe/themify/js/main.min.js
/themes/themify-shoppe/themify/js/themify.sidemenu.min.js

wp-includes/js:
comment-reply.min.js
js/imagesloaded.min.js
js/jquery/jquery-migrate.min.js
js/jquery/jquery.js
js/jquery/jquery.masonry.min.js
js/masonry.min.js
js/wp-embed.min.jsweefworld.eu
flabgee.cz

35
Odkladiště / SCRIPT atribut HREF?
« kdy: 12. 04. 2020, 12:34:06 »

Co znamená atribut HREF u tagu SCRIPT? Na W3SCHOOLS jsem to nenašel.

<script type="text/javascript" src="/ruxitagentjs_2bnr_0.js" data-dtconfig="reportUrl=/dynaTraceMonitor|bandwidth=300|agentUri=/ruxitagentjs_2bnr_0.js|rid=RID_-1103041769|rpid=-108071117|domain=intel.com"></script><link rel="preconnect" href="//dpm.demdex.net/" crossorigin>Mimojiné, ten "skript" při otevření  přesměruje na corpredirect.intel.com/Redirector/404Redirector.aspx?https://ark.intel.com/ruxitagentjs_2bnr_0.js tedy  https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark.html

36
Sítě / Je IP over Ethernet něco jiného?
« kdy: 10. 04. 2020, 12:58:09 »
JeIP over Ethernet něco speciálního? Liší se nějak pakety IPoE oproti běžným IP paketům  mezi dvěma  spojenými PC s Gigabitovou síťovou kartou?
Nebo tenhle pojem se používá jen v souvislosti s způsobem připojení k ISP?

37
Dobrý den, věděli byste podle čeho programu hashcat  předat vhodné parametry inner loop(-n), outer loop(-u), thread(-T)? Zvlášť pro -D1 (běží na CPU) a -D2(běží na GPU).
Zde je popis.Výňatek
Kód: [Vybrat]
-n, --kernel-accel             | Num  | Manual workload tuning, set outerloop step size to X | -n 64
-u, --kernel-loops             | Num  | Manual workload tuning, set innerloop step size to X | -u 256
-T, --kernel-threads           | Num  | Manual workload tuning, set thread count to X        | -T 64
...
 -w, --workload-profile         | Num  | Enable a specific workload profile, see pool below   | -w 3
- [ Workload Profiles ] -

  # | Performance | Runtime | Power Consumption | Desktop Impact
 ===+=============+=========+===================+=================
  1 | Low         |   2 ms  | Low               | Minimal
  2 | Default     |  12 ms  | Economic          | Noticeable
  3 | High        |  96 ms  | High              | Unresponsive
  4 | Nightmare   | 480 ms  | Insane            | Headless
Grafické karty zas tak nesleduji, jediné co vím, že třeba nvidia 1080 má třeba 4096 něčeho a horší modely třeba 1024, pak tam jsou nějaké smx bloky atd. Platí pro nvidia. Intel zase jen uvádá počet exekučních jednotek (16-48 např.)

Nevím zda má nějaký seznam modelů grafik a k nim optimální hodnoty. Zároveň tyto parametry jsou během session neměnné. Výchozí hodnoty jsou -n8,-u32,T256 (otázka zda globálně nebo pro konkrétní stroj)

Není pravda, že výchozí hodnoty dávají nejvyšší výkon. například po změně na 24,24,80 došlo téměř zdvojnásobení. Co ještě prozkoumám, zda na to nemá vliv parametr -w ("workload profile") s 4 hodnotami (od low po extreme) viz tabulka.

38
Dobrý den, snažím se připojt na wifi přes příkazovou řádku v linuxu. To znamená že předtím killnu wpa_supplicant a pak se připojím přes iw/iwconfig a je to

Problém: Nepřipojí se na ad-hoc síť šifrovanou WEP (vím, že WEP je platný jak záclona proti koronaviru). Ale  připojí se na ad-hoc síť bez klíče a nebo na Infrastructure s WPA2 (k tomu není potřeba supplicant, iwconfig to nezvládne, ale iw ano, stačí argument ve tvaru... key psk:`wpa passphrase $ssid $heslo`)Dobrá zpráva je, že se mi podařilo konečně sérii příkazů, jak se spolehlivě připojit.  (poté pc sám zjistí z DHCP adresu bez dalších kroků) Dokonce jsou ožné 2 přístupy  přes "starý i#config" a nový iw a ip. Zde je již ukázka skriptu oběmi způsoby, jak se připojit (rovnou pro ad-hoc s WEP), ale dá se z toho pochopit, co umazat pro infrastructure
Kód: [Vybrat]
# ixconfig way
ifconfig wlan0 up
iwconfig wlan0 mode ad-hoc # nepovinne kdyz je v prikazu nize
iwconfig wlan0 chan 1 key off essid SIT mode ad-hoc
iwconfig wlan0 chan 1 key s:abcde essid SIT mode ad-hoc ##
iw wlan0 link
Not connected.
(pro ukonceni iw wlan0 ibss leave)

#iw/ip way
iw  link set wlan0 up
iw wlan0 set type adhoc
iw wlan0 ibss join SIT 2437 key 0:abcde ## vyzaduje frekvenci misto cisla channel
iw wlan0 ibss join SIT $(iwlist chan 2> /dev/null | grep -Po "(?<=01 : 2.)\\d\\d\\d") key 0:abcde
iw wlan0 link
Not connected.


Potíž je že mi to nejde právě pro kombinaci ad-hoc  s typem šifrování WEP. (Zkoušel jsem WEP Shared i WEP Open). .

Pouze s typem šifrování None se úspěšně připojím k ad-hoc.

Nejhorší je na tom že poslední příkaz (iwconfig nebo iw ibss join) proběhnou naprosto bez náznaku že připojení nedopadlo.

(spolehlivý způsob, jak zjistit zda je navázáno wifi spojení je příkaziw wlan0 link)  měl by vypsat název sítě, kanál atd místo Not connected
Taky jsem zjistil, že v dmesg po provedení některého z příkazu (iwconfig pro připojení k ad-hoc s heslem) patrně v mesg přibydy exception stack brcmf_fweh_event_worker [brcmfmac] BCM2835 at net/wireless/sme.c:945 cfg 80211_roamed
Kde je problém? proč kombinace WEP +adhoc nejde? A obyč ad-hoc ANO

Dál bych měl dotaz jak do wpa_supplicant.conf zapsat Adhoc síť s wep
něco jako
Kód: [Vybrat]
network={
SSID="SIT"
psk="" # nebo
wep_key0="heslo"
mode=1 ##pro adhoc
group=WEP40 ## nebo
key_mgmt=NONE nebo WEP40
}Pod čarou:
- umí iwconfig se připojit k WPA2 síti samostatně? (jako iw umí)
- jaký je rozdíl mezi WEP shared a WEP Open? u čeho je nutné znát klíč pro připojení do sítě? u čeho je  traffic šifrován (i když v dnešní době jen naoko, jelikož WEP je prolomené)?
- proč je zde u ad-hoc kanál povinný? Zde myslím linux-iw/iwconfig. Na windows asi kanál pro adhoc nemusím zadávat. Ale na telefonu číslo kanálu taky musím zadávat
- proč iw utilita požaduje frekvenci  (kterou z hlavy nikdo nezná, ještě že je po ruce `iwlist freque`)39
Sítě / Přepnutí Wi-Fi karty do ad-hoc režimu
« kdy: 03. 04. 2020, 00:15:40 »
Mám problém se připojit k  ad-hoc. Jednou se mi to nějak záhadně povedlo (kombinací příkazů iw,iwconfig, wpa_supplicant,killall, dhcpd), ale chtěl bych aby to bylo jednodduší něž spuštět jaderný reaktor. A to nemluvím ani o tom, aby k tomu nebylo nutné sudo, nebo dělat asi 12 příkazů metoudou pokus omyl a hledat jaká frekvence odpovídá kanálu (navíc kanál by nemělo být nutné ani zadávat ručně)


Jsou zde 2 vzájemné konflikty:

1. Pokud nejprve spustím wpa_supplicant, není pak možné kartu přepnout do ad-hoc
Kód: [Vybrat]
piser@raspberrypi:~ $ sudo iwconfig wlan0 mode ad-hoc
Error for wireless request "Set Mode" (8B06) :
    SET failed on device wlan0 ; Device or resource busy.

2.Pokud nejpr přepnu do ad-hoc, pak wpa_supplicant po spuštění se ihned snaží připojit k jiné (managed) síti(možná ani nemusí být
 w dosahu, třeba se přepne do Managed automaticky)
Kód: [Vybrat]
sudo iwconfig wlan0 mode ad-hoc  #  OK
sudo wpa_supplicant -Dnl80211 -iwlan0 -c /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf
Successfully initialized wpa_supplicant # a je to vhaji, prepl se do Managed
wlan0: Trying to associate with SSID 'tnejakamanagedsit'

Důsledky (resp problémy):
2.z nějakého důvodu wpa_supplicant neumí přehodit kartu do ad-hoc. (tzn po spuštění supplicantu a vybráním wifi z nabídky network manageru)
Kód: [Vybrat]
wlan0: Trying to associate with SSID 'sit'
nl80211: Failed to set interface into IBSS mode
wlan0: Association request to the driver failed

1. - zřejmé - nelze kartu do ad-hoc nedostanu, když běží supplicant.


Tzn je zde problém slepice a vejce:
jak  změnit režim na ad-hoc a připojit se k vybrané ad-hoc-síti? V takovém pořadí, aby to dopadlo.

prostě připojit se k ad-hoc wiki jako člověk (nemyslím teď zničit veškeré sítě v dosahu, promazávat wpa_supplicant.conf), trávit připojení k wifi víc jak 5 minut


40
/dev/null / Proč mapy.cz chtějí polohu?
« kdy: 02. 04. 2020, 18:23:48 »
Citace
Když si ji stáhnete do mobilu a budete sdílet svoji polohu, bude možné určit, zda se v okolí vašeho telefonu vyskytl jedinec pozitivně testovaný na "koronáče".
Proč je potřeba sdílet svoji polohu?
Citace
Pokud se však dostanete do blízkosti nakaženého, budete upozorněni
Funguje to bez toho, abych se "tam dostal" a nebo i když kliknu do náhodně vybraného místa, třeba do rybníka u Bruntálu?

41
Software / Kde najít přesnou formu spuštěného programu?
« kdy: 02. 04. 2020, 12:57:07 »
Mám takový problém, pokouším se najít přesné znění příkazu, které jsem zadal do lxterminálu (ale nedostanu se do něj z plochy už! GUI shořelo)
Zadaný příkaz je rsync "petr novak" "pavel jungman" josef cifis - důležité na něm je jen uvozovky a mezery
První pokus
Nicméně vcat /proc/123456/cmdline vidím ,že způsobí:
- mezery nahradí hexaznaky 00
- uvozovky odstraní
- na konec přidá null znak

Takto je to nepoužitelné, když chci příkaz znovu oživit (třeba zkopírovat do schránky v přesném zněí). Například nano editor tam vybleje ^@., textový editor Mousepad ho ani neotevře, skončí na chybové hlášsce o nepodporované znakové sadě, maximálně si ho mohu otrevřít jako UTF-16 a kochat se čínštinou. V tom nákupním seznamu znakových sad aby se prase vyznalo a  jsem ani nenašel ASCII tam .  Takový editor je zrátka na draka

Chápu že asi jde o nějakou interní reprezenaci příkazu (a asi koherentní). A možná i chápu, že příkaz je interně spuštěn s argumenty ["Petr novak","pavel jungman", "josef","cifis"] a že shell nějak poskytuje konvenci, že mezery jsou separátor argumentů (nejsou-li v uvozovkách)
Druhý pokus byl ps aux | grep pavel - ztratili se uvozovky.

Je nějaká možnost, jak zjistit přesné znění příkazu? Tzn přesně jak jsem ho zadal, aby tam byly správně uvozovky ?

Například:
-nějaká utilita na konverzi proc/cmdline  (sed/awk/preg_replace ... jak escapovat null znak?)
-nějaký parametr ps, který neprzní formu příkazu (zachová uvozovky)
- jiný způsob

42
Z jakého důvodu se chromium browser po spuštní anonymního režimu připojuje na
Kód: [Vybrat]
clients2.google.com
gstatic.com
accounts.google.com
?
vyhledávač mam duckduckgo.
Jak to vypnout v tom prohlížeči?: Výpis je z nethogs. Před spuštěním browseru je prázdný, po spuštění se objeví. Nevím tedy, zda tam nějaký https traffic probíhá, jestli se třeba jen nesestavilo TCP/SSL.

V chrome://net-internals - Sockets je prázdno

43
Mám takový problém, přes youtube-dl -g "https://youtube.com/watch?v=Abcd1243" jsem si vygeneroval link na stream... nicméně jsem ho objevil až teď a je expirovaný.

samozřejmě jsem si zkusmo našel na youtube libovolné videa a provedl příkaz výše a porovnal, zda se tam ID videa přímo nevyskytuje a bohužel ne.

Je nějaká možnost, jak zjistit, o jaké video jde z parametrů?

Kód: [Vybrat]
https://r7---sn-vufvj1-2gbe.googlevideo.com/videoplayback?expire = 1581279490
&ei = Y9tfXs62HNeN7gOHpL_QAf
&ip = 37.44.66.5
&id = o-ALajjC8I3t_OXZeU_jZ8w1_368X98yW-TnjBJOaFIBcc
&itag = 22
&source = youtube
&requiressl = yes
&mh = KN
&mm = 31%2C29
&mn = sn-vufvi1-2gbe%2Csn-2gb7snns
&ms = au%2Crdu
&mv = m
&mvi = 6
&pl = 15
&initcwndbps = 950000
&vprv = 1
&mime = video%2Fmp4
&ratebypass = yes
&dur = 109.247
&lmt = 1511162511370638
&mt = 1584057804
&fvip = 1
&fexp = 23142630
&c = WEB
&txp = 5532432
&sparams = (urlEncode("expire,ei,ip,id,itag,source,requiressl,vprv,mime,ratebypass,dur,lmt"))
&sig = AxxhkGMwRQshANbNsus52yTvLv8UhygHRwYZLTo-417uH5J_sErTAn8pAiBbnC3Q8L89PPoHpKqQ704MLMPESvk3WgkVEb7IsxxxrA%3D%3D
&lsparams = (urlEncode("mh,mm,mn,ms,mv,mvi,pl,initcwndbps"))
&lsig = ABSNjttwRAIgB-vQvdk-HUnvLbMmzYnJ8FO9xBOT9WWea8WepvvLhMcCICMCHn2p3N-wk6O0nnYAep-T81rRQ_wCp9oo-KS3gdAu

44
Sítě / ASUS: rozlišení směru síťového provozu
« kdy: 29. 03. 2020, 19:58:52 »
Na routeru asus když si dám traffic monitor, tak mě zajímá traffic v daný moment (v konkrétní x-ové souřadnici). Na grafu oranžovou hodnotu  vidím download a modrou upload, což pro orientaci stačí, ale jsou to hrubé hodnoty, nepřesné, od oka odhadovat, kolik by to mohlo být, akorát, když je to třeba v setina výšky maxima grafu (tudíž kliknutí na libovolné místo v grafu je taky na nic). Tooltip sice ukáže v rohu konkrétní hodnotu, ale ukazuje jen součet download a upload, přitom mi tam chybí, aby ještě ukázal oba směre k tomu. Ty data logicky má, když je vykresluje do grafu (ve zdrojáku je to javascriptové pole, bohužel je neukazuje).

Existuje nějaký patch, který by to opravil, či kus javascritpu, který tuto funkčnost dodá (nyní se ukazuje např
Kód: [Vybrat]
Sun  05:29 : 40kB/s. tak aby se ukazovalo:
Kód: [Vybrat]
Sun  05:29 : T:40kB/s U:12kB/s D:29 kB/s

45
/dev/null / charakterizace směrování a forwardování?
« kdy: 27. 03. 2020, 15:26:51 »
Hledám rozdíl mezi routováním a forwardováním, co je ta klíčová charakterizace obojího? Bez nějakých detailů jako slovíčkaření mezi IP vs. MAC nebo link layer vs. network layer nebo že jedno se týká switchů a druhé routrů.

Mě napadají nějaké rozdíly, poprosil bych, zda jsou správně formulavné. Zároveň hledám nějakou ultimátní charakterizaci obojího. (Označení u forwardování apostrof ' by odpovídal negaci , otazník  nevím, žádný suffix , že u obou je to stejné)

Směrování:
(1) routování neprobíhá pomocí jednoduchého pravidla přesné shody cílové adresy, ale že se posuzuje podle podsítě a síťové masky (paket pro 1.12.68.4 půjde cestou pro 1.12.64.0/16, ale vyhovovala by i 1.12.64.0/17 ale i 1.12.0.0/16 -- nemám zde chybu ? Je přípustný záznam v routovací tabulce 123.001.222.003/16  nebo bity v host id musí být nulové ?  123.001.000.000    )


(2) u routování je klíčové to, že routování je postupný proces a  každá brána k němu přispěje částí a provede v routování jeden krok, dokud paket nedojde k cíli.  Ale cílová a zdrojová adresa zůstává stejná.
(3) Z toho vyplývá, že ne všechny síťové prvky znají, kde přímose nachází cíl (ví pouze kam dál horký brambor paket  přehodit) tedy až poslední brána ví, že cíl má uvnitř své sítě a paket pošle jemu už přímo.

(...)  záznamy v routovací tabulce mohou být duplicitní (nebo spíš překrývající se) a mít metriku a může se rozhodovat podle dalších podmínek (denní doba, ,zatížení,nedostupnost trasy)

(4) dá se říct, že směrování je o poslání informace mezi 2 vzdálenými  uzly [nepřímo propojenými]
(5) routovací tabulka je zadaná nebo konfigurovaná přes ty OSPF,BGP ATD...

Forwardování:
(1)' zde se rozhodne, kam paket poslat, na základě přesné shody cílové adresy paketu s (unikátním?) záznamem v přiřažovací tabulce

(2)? myslím, že existují i případy, kdy forwardování může být postupné (více switchů za sebou) Mění se  zdrojová adresa? Jak se chovají switche? Jsou transparentní a netransparentní swtiche?

(3) 'při forwardování žádné duplicity nemohou existovat a tedy  se informace musí poslat přesně konkrétnímu uzlu z podstaty věci
 
(4)' dá se říct, že forwardování je o poslání informace nejbližšímu(bezprostřednímu) sousedovi(uzlu) [ přímo propojenými] .... tedy za předpokladu že switche jsou transparentní

(5)' forwardovací tabulku si zařízení samo vybuduje (teoreticky ani není potřeba, zpočátku může poslat rámec všem)

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 11