Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Stran: 1 ... 9 10 [11]
151
Odkladiště / Mají e-občanky revokační certifikát?
« kdy: 04. 06. 2019, 12:11:17 »
Zajímalo by mě, zda mají e-občanky také možnost revokačních certifikátů, aby se nestal ten bordel jako v pobaltí, nebo když se zjistí, že v občance je nezná čip ve tvaru zrnka růže jako v SuperMicroServerech.

152
Sítě / Kde je „nejvyšší patro“ internetu
« kdy: 26. 05. 2019, 14:06:11 »
Kde leží a co je zač „nejvyšší patro“ internetu?

153
Dobrý den, nefungují mi některé https stránky, pokud mám nastavený jiný systémový čas (chrome hlásí NET::ERR_CERT_DATE_INVALID). Chtěl bych znát trochu mechanismus, proč to tak je (mám o tom jen mírné znalosti), jestli to souivisí s forward secrecy a vysvětlení z kryptografického Hlediska .

Dál bych chtěl vědět, praktické info, jestli to je vynucené serverem a prostě bez správného času nejde komunikovat přes https a nebo je to jen "varování" klienta, které lze potlačit. A jak to udělat v chromium??? Tam žádný checkbox na ignoraci není, v Mozille, FF, TB, IE Je.
Kód: [Vybrat]
Aby bylo možné navázat zabezpečené spojení, hodiny musejí být nastaveny správně. Důvodem je, že certifikáty, pomocí kterých se weby identifikují, platí pouze pro pevně daná období. Jelikož hodiny v zařízení nejsou nastaveny správně, prohlížeč Chromium tyto certifikáty nemůže ověřit.

Pak ještě odbočka, ukazuje se toto varování (a je možné se spojit), jen v případě, že datum je nastavené mimo platnost certifikátu a nebo stačí, i když se liší(ale je uvnitř platnosti certifikátu).

Nakonec bych chtěl vědět, jak probíhá komunikace TLS, normálně, když mám datum správné a certifikát se přijme a pak když například v programu wget dám --no-check-certificate, jaké jsou v tom rozdíly. Předpokládám, že šifrování se stále používá.

154
Je opravdu zapotřebí, plevelit články odkazy s url:?

ad.doubleclick.net/

Kód: [Vybrat]
ddm/trackclk/N11XFO.CZ/B2xxx;dc_trk_aid=...;dc_trk_cid=113723662;dc_lat=;dc_rdid=;tag_for_dild_erected_treatment=;tua=
v tomto tvaru?

155
Odkladiště / Jak zablokovat Manipulatori.cz?
« kdy: 25. 05. 2019, 22:03:23 »
jak mám zablokovat tyto hnoje?
https://manipulatori.cz/wp-content/uploads/ZxyetrPEqPoY/dxRFZlBTucfu.js?v

an_scripts.js
AdBlock Notify

jak jste poznali, jména URL jsou "náhodná", možná se mění. Proto bych chtěl poradit, jak zablokovat funkci.

156
O serveru Root.cz / Jak dlouho trvá názor ke schválení?
« kdy: 15. 05. 2019, 11:42:31 »
Zdravím, včera jsem psal nějaký komentář k článku a ukazovalo mi to Komentář čeká na schválení. Dnes ještě tam není vidět. Tak se chci zeptat, jak dlouho trvá celá schvalovací mašinérie s razítkem? Je to aspoň rychlejší než stavení povolení v České republice?

157
Zdravím, čím je určeno vyvážení bílé ?: (schválně nepíšu u čeho, zda u procesu focení, při úpravách...)
- Trojicí multiplikátorů pro R,G a B? (jeden je redudantní, určuje škálování)
- Devíticí 3x3 pro "mix kanálů"

?

158
Hardware / Jak zaručit funkčnost GPS po šestém dubnu
« kdy: 05. 04. 2019, 16:58:28 »
Ahojte, chtěl bych poradit, jak postupovat se svým mobilem, jelikož jsem jako bystrý čtenář rootu četl nejen zprávičku, ale už i teď podrobnější článek.

Mám nechat gps neustále zapnutou od zítřka například pár dní? A nebo to nechat být? Je šance že tím prvním něco zkazím? (Ono je taky možné, že potom při odpojení baterky a vybití kondíků se všechny dočasná data vyresetují.)

Můj GPS v mobilu umí  současně jen 12 kanálů, umí AGPS(ale nokia ho zrušila), umí i satelity s těmitočísly ( odhadem 2 až 31, vím že existují i kolem 70 ky). Uvedení mobilu na trh 2008.

chtěl bych vědět odhadzda pojede GPS OK. A jak případně to opravit. Update firmwaru je poslední z roku 2013.

159
Ahoj, snad každý, kdo bude dotaz číst, ví, že vyvážení bílé je určeno 3x3 maticí z vstupního prostoru r'g'b' do výstupního např sRGB. A ne jen 3 koefeicienty.

Mně zajímá, jak fotoaparátu "vštěpit" vyvážení bílé podle mých představ. Samozřejmě mohu snímat do RAWu, ale to zrovna nepůjde použít.
1. jsou fotoaparáty, kde mohu toto nastavení přímo zadat?
2. Další možností je nahrát nějak do fotoaparátu vlastní nastavení (třeba Nikony- nahrát na kartu a dát načíst custom nastavení). Ale to je asi proprietární a pro každého výrobce jiný a ne každá značka to umí.
3. Je možné nějak i do fotoaparátu, který to neumí nějak nastavení odpovídající dané matici nasimulovat přes custom WB nasamplováním "vhodné" šedé desky?

Doplňující otázka: Jak vlastní funguje vyvážení bílé skrze nasmímání "šedé" desky? Věc je, že na vstupu jsou 3 hodnoty, které  pixely snímače se stejnou barevnou maskou vidí: r', g', b'.. Na výstupu by měla být hodnota například [0.5, 0.5, 0.5] (šedá - musí mít prvky rgb stejnou hodnotu až na multiplikátor)
Ale matice WB je 3x3. Což dává mnoho řešení. Jaká je tam další omezující rovnice,aby dával výsledek smysl?

160
Zajímalo by mě, pro jaké druhy komunikace funguje perfect forward privacy. U komunikace v reálném čas to je jasné, to je OTR. Ale jde to i pro klasickou asynchronní "poštu"? Hraje v tom roli požadavek na end to end šifrování (a teď nemyslím tu parodii, co mají  kapitalistické komunikační služby, že sice šifrují, ale jen k uživatelům, takže na serveru jsou čitelné)

 Co k tomu je potřeba? (Například být nějaký čas společně online, aby si obě strany "vyměnili klíč" pro následující zprávu)

A pak dotaz k OTR? Jak často je dobré měnit samotné šifrovací klíče? U každé zprávy/ u každé relace nebo každý týden nebo po x bajtech dat? Co například hrozí, když se klíče mění po týdnu a co útočník musí udělat k jakým zprávám bude mít přístup (například k incidentu dojde 4. den, tak jestli to ohrozí bezpečnost zpráv 2. den nebo 6. den)

161
Bazar / Prodám ODROID XU4
« kdy: 24. 03. 2019, 06:39:13 »
Prodávám nepouzity Odroid XU4 (2GB,USB3.0,Gb LAN,7x vykonnejsi nez RPi3). Víc info na stránkách https://www.hardkernel.com/shop/odroid-xu4-special-price/
Mám ho "skladem",součástí napájecí zdroj do zasuvky.
Cena 2500 Kč i s dopravou.

Stran: 1 ... 9 10 [11]