Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Stran: [1] 2 3 ... 11
1
Sítě / Prázdný tcpdump -i any při volání přes LTE
« kdy: 22. 05. 2023, 21:55:36 »
Záhada je uvedená v dotazu. Když volám přes LTE, tcdump -i any ( z root shellu) ukazuje prázdno.

Jak do toho hazi vidle více rozhraní? rmnet_data0 až 8, aktivní jsou 2.
Adresy 10.../29, na jinem 100/28, na tretim fe80/64... Navic v čase rotujou... Všechno jsou navic i cgnat, public ip je jina.

Jak do toho hází vidle různé APN? (Odlišné je IMS od mms a od "dat")

2
Hardware / Falešná SIM pro spuštění starších telefonů
« kdy: 09. 01. 2023, 12:44:00 »
U starších telefonů j potíž (nevylučuju i u smartphonů),že když se do nich nedá SIM karta, tak po stistknutí zapínacího tlačítka se objeví jakási landing page kde jsou volby SOS a upozornění vložte SIM kartu a nic jiného nejde dělat (případně hodně omezené věci jako kalkulačka)

Telefonní seznam,SMS jsou přístupné až po zapnutí se SIM.Myslím samozřejmě údaje v paměti telefonu.

Já bych chtěl,abych nemusel chodit s telefonem do faradayovy klece nebo do hlubokého sklepa(kde by na mě vybafl Janeček,Rohanová jejich děti Hilscherové a jejich strýček Středula). Dá se vyrobit sehnat či předělat něco jako SIM karta,kterou telefon pozná a tedy s ní nastartuje o plného režimu,jenom nebude komunikovat se sítí protože nebude mít žádné ID

Ideální by bylo nějaké řešení na elektrické úrovni,že to ani nebude třeba čip, ale prostě jen kontakty , který budoou vykazovat odběr případně nějaký kontrolní odpor(něco jako detekční PIN) ale nevím jestli to telefon zbaští.

3
Software / Chromium práská šířku obrazovky
« kdy: 13. 05. 2022, 22:43:54 »
Proč chromium ungoogled 100 práská šířku obrazovky v hlavičce viewport-width? Ne při všech requestech. Je zvláštní že to dělá po updatu co se objevilo to smetí typu sec-ua (něco jako drobky user-agenta ve fragmetech platform, version,brand), Interests-Topics (to je deaktivované)
Dlouhé verze předtím (do 90) to nedělalo.

Taky je divné, že někdy hodnota toho pole je přímo šířka obrazovky bez ohledu na velikost okna a někdy to je šířka okna a někdy tam samozřejmě není nic

Jde to nějak deaktivovat v chrome flags nebo v F12-Network Conditions? Proč to někdy posílá tuto hlavičku s šířkou okna a někdy šířkou obrazovky někdy vůbec?

zaprvé, když je to ungoogled chromium z stránky "woolys.".

4
Sítě / Full cone NAT
« kdy: 07. 02. 2022, 16:17:04 »
V mému připojeni na internet překáži NAT. Dá se zjistit jestli to je full cone nat?

Je funkční způsob jak to zjistit, otevřít si třeba video přenos (nepřerušené jedno Tcp spojení které se neukončí třeba port 55666 na 443)
a  pokusit se odjinud na vnější IP ?


A pokud je tam další NAT , který není full cone, tak mám smůlu?

5
O serveru Root.cz / prihlasovani dvema hesly
« kdy: 08. 01. 2022, 19:46:55 »
Cim to,ze na foru mohou byt useri Filip Jirsak a Filip Jirsak?Kazdy ma jiny pocet postu trebas.Kdo se pak v tom ma vyznat?Natoz jak prihlasit,,,pokud ovsem tu neni featura ze jernou se prihlasi s heslem abcdefgh&& a pak 12345678++...&

6
Měl jsem horké chvilky spárovat BT klávesnici s mobilním telefonem....
Na klávesnici jsem dal zkratku pro párovací mód, začala blikat dioda....

V tel. jsem dal nové zařízení, vyhledal, vybral a měl jsem zadat kód.Jaký ? Nezadat kód nešlo, neobjeví se na disleji puntík nad tlačítkem, takže 1234,0000 atd.. jsem zkoušel. Pokaždé po stisku OK se 20 sek. ukazoval progressbar a pak to ukázalo failed..

Pak mě ale osvítil duch a zkusil jsem během čekání na klávesnici zadat totožný kód jako na tel. Voilá

Čistě náhodou... Jak do háje tohle někdo má vědět!?

7
Hardware / microSD karta topí a nefunguje (záchrana dat)
« kdy: 27. 09. 2021, 20:34:56 »
Potreboval bych nutne pomoc s microSD kartou, v jakekoli ctecka od dneska se zahriva a nerozpozna ze ani je neci vlozeno.

Jak z ni dostat data? Opticky vypada nespokozena, ani kontakty. Zacala to delat nahle, do vcera fungovala dobre, byla to jedna best (80MB / s.)

Dikes za napady

8
/dev/null / nástroje : identifikace influencerů
« kdy: 29. 05. 2020, 09:11:23 »
Jaké jsou nástroje pro identifikaci influencerů (v Evropě)?
Citace
Můžete uvést další konkrétní příklad, kdy práce s daty pomohla přímo v terénu?
V Iráku a v Nigérii jsme se snažili zjistit a pochopit, kdo jsou lidé kolem nás na sociálních sítích. V Evropě je k dispozici řada nástrojů na identifikaci influencerů. V zemích, kde Lékaři bez hranic působí, ale takové nástroje dostupné nejsou.
http://www.lupa.cz/clanky/jan-bohm-lekari-bez-hranic-duvera-lidi-je-pri-epidemii-dulezitejsi-nez-technicke-aspekty-sberu-dat

9
Můžete vysvětlit, co se tím myslí? A týká se toto jen v síti operátora nebo i zákazníka (když jeho počítač nebo router dostane 100.64.1.1). Proč tato potřeba vyvstala (nemyslím shared space, ale to zvládnutí stejné adresy). Resp, proč by byl problém, kdyby to nezvládly a jak by se to projevilo

https://cs.wikipedia.org/wiki/Carrier-grade_NAT#Charakteristika
Citace
IETF vytvořil RFC 6598, popisující „nasazení sdíleného adresního prostoru“ pro použití v ISP CGN a pro NAT zařízení, které zvládnou stejné adresy vyskytující se jak na příchozí tak i odchozích rozhraních.

https://en.wikipedia.org/wiki/Carrier-grade_NAT#Charakteristika
IETF published RFC 6598, detailing a shared address space for use in ISP CGN deployments that can handle the same network prefixes occurring both on inbound and outbound interfaces.

10
Jaká je frekvence signál UHBR režimů displayportu 2.0? bude to pro 20Gbps 2GHz (přibližně. místo 8/10 tam je 128/132)? To jako ten kabel dá? Nebo to budou už nebude kabel ale vlnovod? Co jsem viděl graf, tak křivka tam jde až ke 3Ghz, samozřejmě útlum roste...

Z historie:  DP 1.1 - 270MHz ... 2.7Gbps
DP 1.3 ... 8.1Gbps - 810MHz .... Proč se to násobí deseti? To souvisí s tím, že se používá kódování 8/10? A myslí se tím, že jako 10 bitů je jeden celek? No jo, ale to přeci musí být taky nějak modulované,aby se v jednom "cyklu" přeneslo 256 stavů (resp 1024)... To znamená, že se tam musí přenášet i vyšší frekvence než 810MHz... Nebo je tam nějaké kouzlo?


* vše je perlane.

11
Dobrý den, měl bych pár dotazů, ohledně toho, zda Thunderbolt zařízení bude fungovat za různých podmínek, na wikipedii, je to sice podrobně rozepsáno, ale nejsem z toho moudrý moc, je to celkem guláš, navíc se třeba jinde tvrdí jiné věci. Předně taky bych chtěl  ujasnit, jaké druhy kabelů vlastně existují(0)

0. Thunderbolt kabel, USB-C kabel, Thunderbolt + USB-C kabel ? (Nepočítám USB 2.0 kabely, USB-C redukce pro audio)

1. Vylučuje se fungování USB 3 protokolu a Thunderbolt protokolu? Ve smyslu, že buď potřebuji kabel, co umí obojí, nebo pro USB 3.x USB-C kabel a pro TB - TB kabel. Někde jsem četl, že Thunderbolt kabel nemůže fungovat jako USB 3.x.  Je to pravda? Pokud ano, jsou k tomu nějaké podmínky? Například, že to platí jen pro aktivní thunderbolt kabel nebo že to platí jen pro thunderbolt kabel o rychlosti 40 Gb/s

2. Je potřeba pro 40 Gb/s aktivní kabel? A když je Thunderbolt kabel aktivní, automaticky si bude rozumět s čtyřicítkou?  Vlastně, čím se myslí aktivní kabel? Ten co má identifikační čip nebo zesilovač signálu? (Ono se i nějak udává, že kabely na 0,5 /0.8m musí být aktivní, aby uměly 40)


3. Na wikipedii jsem četl, že Existuje USB-C Thunderbolt Alternate Mode. Asi ale jen na 20 Gb/s.  Znamená to, že každá USB-C kabel podporuje tedy thunderbolt zařízení? Je v tomto Thunderbolt kabel a USB-C kabel, který inherentně(?) umí Thunderbolt Alternate mode, kompatibilní, takže zařízení je jedno, zda ho připojím USB-C kabelem nebo TB3 kabelem? Například Thunderbolt Samsung X5 disk nebo Lacie disková pole? Znamená to tedy, že Thunderbolt kabely jsou zbytečné a vystačíme si si USB-C kabely (pokud nevadí to údajné omezení na 20Gbps?


x. Existuje něco jako aktivní USB-C kabel?

y. Z celého toho mám pocit, že Thunderbolt má vyšší nároky, vyžaduje čip atd. Zatímco, když už něco umí USB-C, tak to vlastně je vše, nerozlišuje se aktivní/pasivní, umí i Alternate mody (i Ten thunderbolt) a nepotřebuje čip.


Zajímaly by mě spíš konkrétní zkušenosti, zda máte potvrzeno, že to tak funguje, než nějaké vykládání specifikací.

Točí se to tedy kolem podmínky pro 40Gb/s rychlost, smyslu a kompatibility Alternate Mode a dělení kabelu na Thunderboltový a ty ostatní a jak si s tím poradí zařízení

12
Zdravím, existuje něco "síťová karta" pro USB port, aby to využilo plnou rychlost USB 3 standardu (5Gbps a víc)? Nemyslím tím  uplně přímo síťovou kartu, že se pak dá natáhnout 20metrový kabel někam jinam, ale tak přízemní věc, na propojení 2 (nebo 5 PC) . Prakticky libovolný PC, aby stačilo jen USB 3. . řekněme, že 1Gbps je málo (a ostatně takto se může připojít  dávno kterýkoli PC přes Gb Ethernet)

Pokud vím, tak přímý propoj USB-A mezi PC asi fungovat nebude (ale budu rád překvapen).

Běžným USB 3 kabelem ( A/C, Gen1-2). Cílem je náhrada drahých nebo nedostupných řešení:

- Thunderbolt networking vyžaduje Apple produkty , kabel za litra. (Pár okrajových ntb jiných výrobců má Thunderbolt 3, ale řekl bych, že je to tak 5% produkce. ) Takže to rozhodně není běžné, ale má to výhodu, že je to skoro zadarmo, když máte štěstí na TB-notebooky.
- Externí SFP+ jsem naviděl a věřim že ju taky prodavaju.
- Interní SFP+ nějak externalizované je podle mě kostrbaté řešení (pokud jsou nějaké adaptéry aby šly připojit
- Externí síťové karty do thunderboltu 10Gbps stojí kolem 5000.
- Interní PCIE 10Gbps karty dané do USB boxu je ješte větší zvěrstvo

Vyšly mi z toho 2 řešení:

<1> nějaká krabička téměř jako switch, do které se zapojuje běžný USB 3 kabel za stovku. (Pro 2 počítače to spíš nebude připomínat switch ale něco jako větší spojku pro ethernet za 20 korun -  samozřejmě logika zpracovávající USB 3.0 protokol tam musí být)


Schválně celou dobu píšu USB 3.0, na tom zda je to Gen1,...Gen mxn nebo přes konektoru microUSB 3.0, USB 3.0A, USB C nesejde.


<2> podobné adaptéry USB 3.0 - Gbit Lan, které stojí kolem 200 Kč  (pro apple za 700Kč), až na to, že by uměly např 4Gbps. Nevidím důvod, proč by měly stát 5000 Kč jako Thunderbolt-10Gb Lan adaptér SONNET a být velký jak cihla

Proč dávno něco takového neexistuje?

13
Hardware / Jaká je rychlost Lighting kabelu ?
« kdy: 19. 05. 2020, 12:18:44 »
Prosímvás, jaká je rychlost Lighting kabelu, co používá apple do výrobků? Nikde jsem se to nedočtel. Nebo aby to neznělo tak neohrabaně, jakách rychlostí se s tím dá dostáhnout? Předpokládám, že video s tím přenášet nejde (něco jako MHL)

14
co na příkazu iw phy phy0 interface add wlan10 type __ap znamenají ty podržítka ? nenašel

goooglijsem i pokročilé výrazy ""iw" phy "interface add type" __ap" underscore" (jako google senior)
našel pouze
https://superuser.com/questions/1035755/rtl8188cus-ap-and-client-mode-simultaneously-with-hostapd-in-linux
https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=206524
https://raspberrypi.stackexchange.com/questions/89428/swapping-between-wifi-client-and-access-point

Nic z toho ale nevysvětluje rozdíl mezi nimi.

15
Je možné poslat reverzní DNS dotaz například pro síť ( nikoli pro hosta-počítač)? Vychází to z tého myšlenky:
Citace
Hledá-li například jméno k IP adrese 145.97.39.155, vytvoří dotaz na 155.39.97.145.in-addr.arpa. Obrácení IP adresy umožňuje delegovat správu reverzních domén odpovídajících sítím a podsítím správcům dotyčných sítí a podsítí. V příkladu použitou síť 145.97.0.0/16 spravuje nizozemský SURFnet a ten má také ve správě jí odpovídající doménu 97.145.in-addr.arpa.
Je možné tedy poslat i dotaz na 97.145.in-addr.arpa ? Tady to zrovna sedí na hranici tečky.  (16 dělitelné osmi)

Pokud ano:

ale co kdybych chtěl poslat dotaz na 145.97.128/17 ? Jak to vyjádřím ? 128.97.145.in-addr.arpa. Je to správně?

Stran: [1] 2 3 ... 11