Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - eMko

Stran: 1 ... 29 30 [31]
451
Studium a uplatnění / Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« kdy: 18. 05. 2011, 16:48:56 »
Já mám info o VŠB jenom od kamarádů, co vyletěli od nás (co znám, tak "český odpad" (vyhození češi) z FIT VUT většinou chodí do Zlína a "slovenský od." (vyhození slováci) na VŠB). Prý je to škola dost na pohodu, ale diplom v ruce Ti místo v zaměstnání nezaručí.

Jestli chceš být informatik, tak klidně na VŠB jdi (přítelkyně je z Frýdku-Místku a když od ní jedu zpět do Brna, občas se stavím do Poruby na pivko s bývalými spolužáky ... vyhození slováci z Brna doporučují Báňskou ;-) ). Budeš mít titul Ing. a dost času na to se sám něco naučit. Škola Ti ukáže nějaké základy a dá titul. Informatika ale ze sebe musíš udělat Ty - to platí na každé škole, i na FITu VUTčka.

Neřeš, jaká škola ten titul dá. Studuješ především pro to, aby Ti škola ukázala nějaký matematický a formální základ a abys měl čas se sám učit, co budeš potřebovat. Stát Ti dá výhodu, že za Tebe bude po čas studia platit zdravotní a sociální + část šalinkarty, jízdenky na vlak atp. Zaměstnavatelé stejně nehledí na to, jaké máš vzdělání, ale jaké máš zkušenosti, co máš za sebou, co skutečně umíš a jaké máš reference. Navíc ještě jestli projde ta Dobešova do-slovo_pro_prostitutku-ina školského systému, vysokoškolský diplom bude při získávání zaměstnání stejně cenný, jako kus hajzlpapíru.

A jestli nemáš zatím žádné reference, na které bys mohl poukázat při žádosti o zaměstnání, tak věz, že i paticipace na některých úspěšných open-source projektech se dá do životopisu napsat ;)

PS: e-shop pro kamaráda opravdu na FIT VUT jako bakalářka neprojde.

452
Vývoj / Re: problém -python program
« kdy: 15. 05. 2011, 00:07:43 »
ad print: můžeš zkusit použít python verze 3. Na většině linuxových distribucí pustíš příkazem "python3" místo "python"

453
Vývoj / Re: Spuštění jiného programu z C
« kdy: 20. 04. 2011, 17:42:37 »
A není lepší tu "výkonovou" část udělat jako knihovnu? Pak není třeba se štvát s nějakým execem.

454
Server / Re: Kterou distribuci pro web server?
« kdy: 17. 04. 2011, 12:25:49 »
Ve firmě používáme na produkčních serverech Ubuntu LTS. Vzhledem k tomu, že většina z nás má zkušenosti s ubuntu na desktopu, tak to byla vcelku logická a dobrá volba. Jsme na známé půdě a když je něco potřeba řešit, zvládne to každý.

Dávat na produkční server distribuci, se kterou nikdo nemá zkušenosti, je přinejmenším riskantní. Vybírej především podle toho, co znáš.

Pokud přeci jen chceš něco jiného (např. vím, že CentOS je také dobrá volba, debian neznám), tak nejprve nainstalovat na testovací sever / do virtuálky a pořádně otestovat.

455
Vývoj / Re: MonoDevelop - NetBeans
« kdy: 14. 04. 2011, 01:30:23 »
NetBeans se dá přímo stáhnout zkonfigurované pro C/C++ :

http://netbeans.org/downloads/index.html

.

Jinak já jsem do "normálního" NetBeans nainstaloval podporu pro c++ tak, že jsem otevřel plugin manager a v něm vybral ty, které se týkaly vývoje v C++.

S MonoDevelop bude muset poradit někdo jiný - platforma .Net jde mimo mne na jiných operačních systémech, než ve Windows.

456
Vývoj / Re: MVC: ako posielať dáta do view?
« kdy: 06. 08. 2010, 12:01:22 »
Z hlediska čistoty návrhu je ideální posílat celý model. Nicméně určitě standardní odpověď: záleží na situaci.

Stran: 1 ... 29 30 [31]