Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - eMko

Stran: 1 [2] 3 4 ... 31
16
/dev/null / Re:Kolik root vydela na trollingu?
« kdy: 14. 07. 2015, 06:34:01 »
Jen za dnesek se tu objevila 2-3 trollovaci vlakna...

Započítal jsi i tohle? Jestli ne, tak 3-4 ;-)

17
Management, cizí jazyky (anglicky určitě umíš, tak zkus nějaký jiný - jestli ne, tak stopro angličtina), práva taky nejsou k zahození.

Jestli máš ale pocit, že máš příliš volného času, který chceš smysluplně vyplnit, tak práce. Studium je super, ale peníze Ti nepřinese a mít vystudované informační technologie + např. management v životopise sice vypadá dobře, ale často ne tolik jako vystudované informační technologie + přečtené knihy o (...) a základní přehled o tomto + 4 roky praxe.

18
Obecně se to asi říct nedá. Mně certifikáty (MCSD a MCP) při přijímacích pohovorech pomohly. Jestli se hlásíš do větší firmy, tak by ta investice mohla stát za to, pokud do menší, tak tam rozhodují spíše znalosti než papíry.

Osobně jsem se certifikáty snažil vždy dělat tak, aby je platila firma. Ze svých by se mi to moc platit nechtělo a pokud jsi bez práce a máš tedy omezený rozpočet, asi bych se hodně rozmýšlel a nešel bych do toho, pokud bych si nebyl jistý, že to u konkrétního přijímacího řízení fakt pomůže.

19
Vývoj / Re:Jak opravit rámečky v curses?
« kdy: 24. 06. 2015, 09:08:16 »
Jestli se na ten počítač přihlašuješ přes putty, je lepší to nechat jak to je - často vynaložené úsilí to nastavit správně nestojí za to.

Na lokálním počítači si zkus pohrát s nastavením LOCALE proměnných aby byly v utf-8. Jestli to nepomůže, zkusit překompilovat knihovnu a znovu celý program + projít všemožná nastavení, což může být tisíc a jedna věcí.

20
Vývoj / Re:Požití .NET a C# mimo platformu Windows
« kdy: 21. 06. 2015, 08:30:21 »
Anglicky umim na pokrocily urovni. Ale čeština je cěština.

Tak napriklad knizka o navrhovych vzorech. Existuje anglicka, ale i ceska. Ja dam prednost ty cesky, protoze se nemusim mordovat s prekladem a nepochopenim souvislosti anglicke verze.

Jestli myslíš GoF, tedy tu od Gammy a dalších 3 lidí, tak ty Tvoje dvě věty jsou v rozporu. Ona je sice psána nespisovně, ale i tak velmi jednoduše. To, že se "morduješ s překladem", znamená, že neumíš "přemýšlet v angličtině" a tím pádem se nedá hovořit o zvládnutí jazyka na pokročilé úrovni.

Jazyková bariéra je překážkou, ale hlavně pro Tebe. V prvé řadě bych doporučil zapracovat na angličtině a zvládnout ji skutečně na pokročilé úrovni.

21
Vývoj / Re:Požití .NET a C# mimo platformu Windows
« kdy: 19. 06. 2015, 12:15:10 »
Nevím o nich. Proč se omezovat na češtinu?

22
Vývoj / Re:Požití .NET a C# mimo platformu Windows
« kdy: 18. 06. 2015, 22:03:25 »
Použít se to dá - Mono a Xamarin. Nicméně obojí má svoje specifika a nelze k tomu přistupovat jako k implementaci .Netu pro jinou platformu.

Velmi dobře si rozmysli, co to přinese za výhody a nevýhody. Na toto téma byly napsány tuny textu, viz google a stackoverflow.

Jo a nevěřím tomu, že se tady na toto téma nestrhne flame. Root je nejhorší místo na kladení otázek tohoto typu.

23
Stejný jako na jakýkoliv jiný.

24
Dalsi varianta je nechat se zamestnat a OSVC mit jen jako vedlejsi prijem. V tom pripade myslim socku ani zdravku neplatis, pokud se nepletu, protoze uz ji za tebe jednou odvadi zamestnavatel.

Sociální pojištění je nepovinné, důchodové je povinné (často nazýváno jako "sociálka", "sociální pojištění" ...). U sociálního pojištění jako takového nevím, jak to je - nikdy jsem ho neplatil. Důchodové jsem měl snížené kvůli vedlejšáku ("hlavní zdroj příjmů" bylo vysokoškolské studium), ale musí se platit. Za první rok nejsou zálohy, pak buď minimum nebo dle příjmů. Ale jak minimum, tak částka dle příjmů jsou nižší.

Zdravotní pojištění je to samé - platí se i když má člověk vedlejšák.

Jinak zálohy samozřejmě vratné jsou, jinak by to nebyly zálohy.

25
/dev/null / Re:HTLM VS. C++
« kdy: 12. 06. 2015, 20:05:35 »
Na to, že jsi prvňák na základní škole, píšeš celkem slušně.

HTML i C++ jsou jazyky na úplně něco jiného - záleží na tom, co chceš dělat. Nejprve je ale nejlepší se naučit pravopis - na tom si vytrénuješ schopnost "psát přesně". V češtině člověk pochopí, co jsi chtěl říct slovem "gaytse". Počítač to ale nepochopí. Teprve potom je dobré začít přemýšlet o něčem dál.

Jo a víš, co by bylo vůbec nejlepší? Přestat trollovat. A zjistit, jak se jmenuje zakladatel Linuxu.

26
Jestli cmyk ty popisované nástroje viděl použít na reálném projektu (čímž myslím ne školní projekt typu naprogramuj za 3 týdny, odevzdej a už se o to nestarej). Např. ve Visual Studiu (ve vyšších edicích) něco takového je a na školní projekt nám to fungovalo, ale (v 2010) to IMHO nebylo ve stavu, kde by se to dalo reálně použít.

27
Tohle jsem v praxi nikde využité neviděl a co jsem se ptal zkušenějších kolegů, tak to zavrhli jako něco, co přinese víc problémů než užitku. Setkal ses s tím někdy prosím na reálném (komerčním) projektu, případně jaké byly zkušenosti?

Na školních projektech nám to samozřejmě fungovalo, ale ... víš jak, škola není realita :)

28

Citace
Lojza: Ty, Franto, to X nám nefunguje.
Pepa: Ale dyť Karel to testoval, ne?
Karel: Tohle jsem netestoval.
Eduard: Já jsem doteď žil v domění, že to je otestovaný.
Karel: Není a nikdy nebylo.

Takhle to AFAIK většinou dopadá. Několikrát jsem to zažil a hádej, kam to ho*no padlo. Řekl jsem si, že už to nechci a šel jsem do korporace. :D Ale ony ty procesní šílenosti mají taky svoje.

29
j: Odkazované PDFko je výcucem buď z Rational Unified Process nebo Open Unified Process. Nevím, kterého z nich a nejsem v náladě to zjišťovat (to by totiž znamenalo ty skripta číst). Měl bych se asi stydět, já vím ...  :D Jinak autora neznám - prošel jsem tou školou kombinovanou formou studia a tedy jsem ho nepotkal, tak se nebudu vyjadřovat - já měl ze všeho týkající se SWI Štolfu. Možná někdo jiný ... ? Nicméně je třeba mít na paměti, že se jedná o 13 let starý text, což v IT sféře je celá věčnost.

Každopádně popsané je hodně reálná věc, která nevznikla na vysokých školách, ale formalizací best practicies různých softwarových firem. A ano, znám projekty, kde se moho ze zmíněného dělá.

To, že někdo neslyšel o projektu, kde by se tyto metodiky použily, neznamená, že se nepoužívají. Jenom existuje celkem značné množství (převážně menších) firem, kam se tyto metodiky nehodí a použijí buď některou z agilních (což je vývojářům většinou příjemnější) nebo vůbec žádnou (typické pro start-up ... no a pak u toho často zůstanou). Ono totiž vys..at tunu dokumentů kvůli každé blbosti je ve firmách, kde se všichni znají, a na malých projektech, kde všichni většinu věcí udrží v hlavě, naprosto zbytečné. Představ si, že něco naspecifikuješ, pak se to změní - místo aby se ředitel otočil na programátora a řekl "tohle chce zákazník teďka takhle", tak se bude začínat se změnovým řízením, kde se změna formálně zapíše a zrevidují (aktualizují) se ostatní dokumenty? Tohle stojí hromadu času a pro firmu o 20 lidech je to často zbytečné - čas jsou peníze a těch nikdy není moc. Naproti tomu korporace, která má vývojový tým rozdělený do 5 míst, kde 2 jsou v severských zemích, 2 ve střední Evropě a 1 v Indii, je trochu jiná liga. Zvlášť když ten projekt běží třeba 20 let. Tam už žádný "Hele, Franto, udělej..." nefunguje. A hrabat se ve 20 let starým kódu a zapracovávat požadavek na změnu v místě, kde se nikdo neobtěžoval takovouto dokumentaci vytvořit (a ještě do toho kódu napsal komentáře ve Finštině) není sranda - ještě bys byl za RUP rád. Pro takovou korporaci skutečně bude levnější RUP použít, na rozdíl od malé firmy, kterou to může finančně položit. Korporaci by ale zase mohlo položit nemít ten proces nijak specifikovaný.

Tohle jsou moje zkušenosti. Tečka, nebudu to dále rozebírat. Tady to ani nemá smysl.

BTW asi před rokem jsem našel v C kódu tohle:

double yksi = 1.0; // tama koodi on paskaa

 ;D

30
No to teda. Ale na jiných školách to není jiné... ...rozhodně ne v ČR.

Samufaj: každopádně do příště přeji hodně štěstí a méně debilů v komisi.  8)

Stran: 1 [2] 3 4 ... 31