Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Radim Zátopek

Stran: 1 2 3 [4]
46
Hardware / Re: Jemné trhání u některých videí
« kdy: 14. 02. 2011, 08:49:22 »
Ja podobne trhání kdysi taky pozoroval. Stacilo vypnout kompozitni efekty a zmizelo to. A na pc kde mas tu nvidii, dopoporucuji jako video vystup pouzit vdpau.

47
Software / SMPlayer a vhodný video výstup
« kdy: 28. 01. 2011, 19:33:35 »
Vymenil jsem v PC vadnou atinu za GF 7600GT a vsiml jsem si ze v smplayeru se mi jako vystupni ovladac nabizi xv NV05 Video Blitter a xv  NV17 Video Texture. Nejsem z toho moc chytry a nevim ktera varianta je "lepsi", protoze pri prehravani zadne viditelne rozdily nepozoruji.
Najde se nekdo, kdo by mi dokazal jednoduse vysvetlit v cem se tyto 2 xv adaptery lisi, pripadne me navedl na nejake stravitelne vysvetleni?

diky

48
Hardware / Re: Výběr ze dvou androidích telefonů
« kdy: 25. 01. 2011, 19:51:08 »
Zkousel jste se mrknout na Orange San Francisco alias ZTE Blade? Nedavno jsem tento telefon zakoupil z UK ebaye za 140 liber (nevydrzel jsem cekat az/jestli ho SK orange uvede do prodeje) a jsem navysost spokojen.

49
Distribuce / Re: Proc je ubuntu uspesne? - Domaci ukol
« kdy: 21. 01. 2011, 23:24:21 »
1. Důraz na User Experience pro běžného uživatele.
2. Výběr aplikací za uživatele. Většina Linuxových distribucí jde cestou "Vyberte si jaké aplikace chcete", Ubuntu naopak "Tady máte funkční a použitelný systém a tyto aplikace. Pokud se vám některá nelibí, můžete ji vyměnit za jinou".
3. Kvalitní Virální marketing. Vždyť o Ubuntu už si cvrlikají i lidi, pro které bylo PC~Windows a Internet~Modre E.
4. Projekt veden pevnou rukou Shuttlewortha, který se nebojí dělat rázná (někdo je označuje jako kontroverzní) rozhodnutí, OSS fundamentalistům navzdory (abych předešel flamu, tohle nemyslím nijak hanlivě)


Protože mě nic dalšího nenapadá, dam tohle jako bod 5: Ač Ubuntu nepoužívám, vždy si jednou za pul roku zkusím, co je nového a vždy uznale zamručím. Konečně se našel někdo, kdo to vzal za správný konec, vyzobává to nejlepší z open source a balí to do líbivého obalu. Vkrádá se mi na mysl, že se Mark inspiroval Jobsem. Defakto i v Applu vzali FreeBSD a vyvinuli z něj po všech stránkách dospělý dektopový OS. Mark se pokouší o něco podobného a můžeme mu děkovat, že jako základ zvolil Linux a ne nějake *BSD, protože mu GPL znemožňuje to v budoucnu uzavřít. Tedy vždy budeme moct těžit z práce, kterou Canonical a komunita okolo Ubuntu odvádějí. A jestli se někdy dočkáme že se Linux stane desktopovou platformou, podporovanou výrobci komerčního sofwaru alespoň jako MacOSX (což bych si přál), velkou zásluhu na tom bude mít právě Ubuntu.
 

50
Desktop / Re: Kde sehnat chvějící se okna pro windows
« kdy: 20. 01. 2011, 11:07:00 »
IMHO se to neda cracknout, takze to pro nej asi neni :D

Chtěl plnou kvalitní verzi, tak jsem ho navedl jak ji získat :)  A protože se v jiných tématech oháněl jak potřebuje systém na kterém by mu běžel Photoshop a 3DS Max (jistě legálně zakoupené), předpokládám že 30 babek pro něj není žádná cifra :)

51
Desktop / Re: Kde sehnat chvějící se okna pro windows
« kdy: 19. 01. 2011, 22:42:52 »
Já chci plnou kvalitní verzi chvějících oken. Ne nějaký trial.


Plna verze se da koupit za pouhych  USD 29.95, kupte a vychutnavejte
http://www.astonshell.com/registration/buynow.php?product=a2shell

52
Sítě / Re: Pomalý web na Ubuntu 10.04 64bit
« kdy: 06. 08. 2010, 19:26:59 »
K opendns ti doporucuji rozchodit si pdnsd. Po nacachovani jede pak web rychlosti blesku.
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=5951.0

53
Sítě / Re: Pomalý web na Ubuntu 10.04 64bit
« kdy: 06. 08. 2010, 14:02:46 »
Kdyz nebyl zakopany pes ve wins, zkusme neco jineho.
Predne je potreba zjistit, jestli je pruser v pomalem vyhodnoceni DNS, nebo je pes zakopan jinde. Zkus stahnout wgetem nejaky soubor z rychleho ftp. Tak zjistis jestli rychlost stahovani odpovida tve lince napr:
Kód: [Vybrat]
wget ftp://ftp.muni.cz/pub/mysql/Downloads/MySQL-5.4/mysql-5.4.3-beta-freebsd7.0-i386.tar.gzPokud bude rychlost v poradku, bude to pravdepodobne v tom dns. Svinarna tohodle problemu je, ze command line nastroje se chovaji korektne. Ping pinga rychle, dig resolvuje temer okamzite, ale prohlizece jsou v haji. Takze pokud prohlizec pri nacitani zustava nekolik sekund ve stavu "Rozpoznavani hostitele" a kdyz uz neco nacte, tak jsou stranky nekompletni, zkus tohle:

viz  http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1441818&page=9

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove libnss-mdns
a v /etc/nsswitch.conf radek
Kód: [Vybrat]
hosts:          files mdns4_minimal [NOTFOUND=return] dns mdns4
zmenit na
Kód: [Vybrat]
hosts:          files dns
Tve zklamani chapu. Neni moc dobre, kdyz je prvni dojem z linuxu negativni. Ja byl podobne rozcarovan kdyz jsem to resil v Mintu, ale beru to pozitivne a aspon jsem se naucil neco o dns a posleze jsem pridal lokalni dns cache pdnsd. Nakonec web beha rychleji nez ve win.
Takze hlavu vzhuru, kazdy bug lze vyresit :)

Stran: 1 2 3 [4]