Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - qelurg

Stran: [1] 2 3 ... 18
1
Hardware / Re:ThinkPad repasovaný nebo raději nový?
« kdy: 09. 10. 2020, 09:03:53 »
Já mám T460s repas, byl označen jako A grade a když mi přišel, vypadal doslova jako nový, nebylo na něm jediné smítko prachu, natož nějaký škrábanec nebo cokoliv. Po týdnu používání už na něm to používání vidět bylo. Nevím jak to dělají a čistí ale já jsem nad míru spokojen.

2
Vývoj / Re:Pohyb myší pomocí Pythonu ve Windows 10
« kdy: 05. 10. 2020, 18:00:10 »
Pro info, je to pomucka na pocitaci co neni pod moji spravou a pravidla zamykani urcuje nekdo jiny.
Diky vsem zejmena Wrane. Vyzkousim.
MMCHDM, pada to s nejvetsi pravdepodobnosti kvuli vylezeni z obrazovky - ten muj "pohyb" driftuje. Jo a nemam problem s usinanim, ale ze zamykanim pocitace.
dik

Předpokládám, že je to tedy doménový počítač pod správou nějakého IT. To vás vůbec pustí spustit ten skript bez admin oprávnění? To admini asi nebudou úplně nejbystřejší.

Jen dodávám, že tahle politika ve firmách bývá z nějakého důvodu. Např. aby si vzájemně nenakukovali do počítačů, když jeden z kolegů např. odejde na oběd, apod. :)

On ten python je součástí řady aplikací, třeba gimpu nebo open office a lze ho spouštět skrz ně.

3
Windows a jiné systémy / Re:Grafika ve Windows
« kdy: 01. 10. 2020, 21:40:46 »
Třeba si to nerozumí s těmi dvěma kartami, zkus pro ten program vynutit aby jel na té jedné konkrétní grafice (začal bych tou radeon). Ale nejsem si ale jist kde to nastavit, možná naklikat v sw pro grafickou kartu nějaký "herní" profil pro tu konkrétní aplikaci, nebo vygooglit.

Jednou mi to v podobné situaci pomohlo.

To jsem přece udělal, viz doplňující informace a vypnutí nejprve jedné a potom druhé grafiky ve správci zařízení.

4
Windows a jiné systémy / Re:Grafika ve Windows
« kdy: 01. 10. 2020, 21:39:20 »
Citace
AMD Radeon 530 supports Mantle, DirectX 12, OpenGL, Vulkan and OpenCL 1.2

Takže to chce dát dohromady drivery. Není důvod, proč by Radeon neměl jet s OpenGL.

No, ale já mám stažené ty nejnovější. Oslovil jsem výrobce, poslal mu screenshoty a nereaguje.

5
Za ta léta jedna z mála věcí co se povedla Microsoftu, je jejich Office. A opravdu mám srovnání.  Používal jsem i MacTeX (LaTeX pro Mac), výsledek sice super, hlavně pro vzorce a tabulky, ale tvorba byla masochismus nejhrubšího zrna :D  Úpřímně jsem obdivoval spolužáky, co napsali diplomku v TeXu ve Vim nebo čistým Vi.

Pro mne by byl masochismus psát diplomku ve Wordu. Ne, že by to nešlo, ale pokud to nepíšete systémem napiš jednou, zformátuj a už se k tomu nikdy nevracej, je to usílí násobně větší, než se naučit (nebo si vytisknout) čtyři stránky nápovědy pro základní příkazy LaTeXu.

Při důsledném používání stylů (a vůbec správném použití) to jde ve Wordu/Writeru dobře. Opravdu bych se nebál.

Ve Wordu píšu firemní provozní dokumentaci a při důsledném používání stylů to jde psát docela dobře. Ale důsledné používání stylů je děsný opruz, takže stejně dřív nebo později vznikají u výjimek v textu fragmenty přímého formátování. Problém začne být, když se text začne upravovat a přeformátovávat, nedej bože když na něm pracuje několik uživatelů a chraň bůh, aby měli různé verze wordu. To je prostě konec.

6
Citace
Spolužáci i učitelé se tváří, že tex a MS Word jsou jediné dvě možnosti.
A mají pravdu.

Nevím jak je na tom teď LibreOffice, ale  živě si pamatuju OpenOffice. Na první pohled to vypadalo jako rovnocennný partner k MS Wordu, ale nebylo. Dělal jsem v OO vědecké publikace a jak to začalo jít do složitého strukturovaného textu,  automatické prvky,  seznamy, revize se složitým textem, tak se čím dál ukazovalo, že se sice snaží nabídnout stejné možnosti,, ale ve finále to bylo utrpení. Za ta léta jedna z mála věcí co se povedla Microsoftu, je jejich Office. A opravdu mám srovnání.  Používal jsem i MacTeX (LaTeX pro Mac), výsledek sice super, hlavně pro vzorce a tabulky, ale tvorba byla masochismus nejhrubšího zrna :D  Úpřímně jsem obdivoval spolužáky, co napsali diplomku v TeXu ve Vim nebo čistým Vi.

No, já používám občas Calc/Excel a Excel strašně dlouho neuměl unicode v csv, což byl děsný opruz. A doteď má Excel příšerné UI. Jenom třeba taková blbinka, jako přidat nový řádek pod aktuální je věc, kterou Excel neumí.  Takže když mám tabulku s několika tisíci řádky a vyfitruji si jich třeba deset a pod každý z nich chci přidat nový, tak Excel to prostě neumí.

7
Windows a jiné systémy / Re:Grafika ve Windows
« kdy: 29. 09. 2020, 21:44:49 »
Doplňující informace.

Když ve správci zařízení vypnu Radeon 530, tak žádná změna, nefunguje to ani s Intelem.

Když ale vypnu Intel UHD Graphics 620, tak Noutee spustit jde. Nicméně OpenGL Extensions Viewer hlásí, že se používá adapter GDI a OpenGL 1.1. Spuštěná kontrolní hra je velmi trhaná, takže se nepoužívá ani ten Radeon a nebo má nefunkční akceleraci. Takže já vlastně nechápu, co se v tom počítači děje a kdy se používá jaká grafika ani jak to zjistit.

8
Windows a jiné systémy / Grafika ve Windows
« kdy: 29. 09. 2020, 21:29:07 »
Ve Windows 10 se snažím spustit aplikaci Noutee, což je výuková aplikace pro hudební nauku.

Děti mají notebook Lenovo V330, ve kterém jsou dvě grafiky, Intel UHD Graphics 620 (i5-8250U) a Radeon 530.

Při spuštění Noutee obdržím chybové hlášení: Failed to create OpenGl context for QSurfaceFormat a rada, že mám nainstalovat OpenGl 2.0 nebo vyšší.

Ovládací panel Radeonu hlásí OpenGL Version: 26.20.11000.14736 a OpenGL API Version: není k dispozici. Mám staženy nejnovější ovladače Adrenalin 2020 20.9.1.

OpenGL Extensions Viewer hlásí: OpenGL Version: 4.6 a OpenGL Driver: Intel Graphics Drivers 26.20.100.7812. 1-21-2020.

Jestli tomu rozumím, tak Radeon OpenGL nepodporuje nebo nevím, že musím ještě někde něco nainstalovat či nastavit. A Noutee se neumí samo přepnout na Intel grafiku, jako to umí OupenGL Extension Viewer. Jde k tomu nějak přinutit nebo co s tím?

Děkuji za rady.

9
Vývoj / Re:CSS selektor podle následujícího elementu
« kdy: 28. 07. 2020, 06:57:51 »
Tohle v cistem css nejde, asi nejjednodussi reseni je pridat tem predchudcum tridu javascriptem.
Do toho html zasahovat nemuzu, jde o automaticky generovane html dokumenty, jedine co mohu je zmenit css sablonu. Co jsem dohledal, tak level 4 to asi bude resit pres :has(), jenze kdo vi, kdy bude implementovan,  napsany to bylo 2018. Doufal jsem v nejake nestandardni proprietarni reseni.

10
Vývoj / CSS selektor podle následujícího elementu
« kdy: 27. 07. 2020, 13:27:42 »
Jak mám pomocí CSS vybrat element podle toho, jaký za ním následuje další element? Konkrétně bych chtěl ostylovat všechny P (zrušit spodní margin) za kterými následuje UL nebo OL. Děkuji.

11
Sítě / Re:Pokrytí RD Wifi
« kdy: 15. 07. 2020, 05:20:42 »
Já mám ASUS RT-AC58U, mám ho v horním patře v rohu a pokryju s ním bez problémů dvě patra.

12
Hardware / Re:Pidi notebook
« kdy: 11. 07. 2020, 07:34:12 »

13
Distribuce / Re:Raspberry Pi OS na GamePi20
« kdy: 03. 07. 2020, 02:58:43 »
Tak jsem to vybojoval. Kdyby někoho zajímalo jak, tak tady jsem si to poznamenal. https://pythoncz.blogspot.com/2020/07/gamepi20-s-raspbbery-pi-os-lite.html

14
Distribuce / Raspberry Pi OS na GamePi20
« kdy: 01. 07. 2020, 22:18:53 »
Mám GamePi20, na kterém od výrobce běhá herní OS Recalbox. Já bych na tom ale chtěl radši mít standardní Raspberry Pi OS a provozoval na tom (mnou napsaný) program v Pythonu, který by používal displej a tlačítka toho GamePi20. Stačí mi textový režim. Chtěl bych z toho udělat takový kapesní programovatelný MIDI router/controller. Jak mám na ten GamePi20 nainstalovat a nakonfigurovat Raspberry Pi OS, abych k tomu hw měl přístup? Děkuji.

15
3. Basic bol navrhnutý tak aby bol naozaj zrozumiteľný začiatočníkom na učenie programovanie je imho ešte lepší ako pascal. Okrem toho archaické konštrukcie ako pri práci s pamaťou nutnosť nastaviť segment s ktorým pracuje ho aspoň naučia že pamať je rozdelená na segmenty. Vyššie programovacie jazyky ho od týchto problémov odbremenia lenže on žiaľ potom nebude chápať ako funguje počítač pod kapotou.

Paměť není rozdělená na žádné segmenty, budiž to důkaz, že basic a jeho archaické konstrukce zdeformovaly vaše povědomí o tom, jak funguje počítač pod kapotou. Radši jdu pryč, protože mám nutkání být sprostý.

Stran: [1] 2 3 ... 18