Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Michal Šiman

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
61
Server / Failed TCP connection attempts - LAMP server
« kdy: 28. 01. 2020, 17:05:24 »
Na serveru kde běží Ubuntu 16.06 + Apache + MySQL + PHP se pomocí Munin dívám na statistiky NETSTAT a vidím, že je tam poměrně dost v grafech vidět FAILED. Zajímalo by mě co si pod tím mám vlastně představit. Kde hledat problém a zda je to vlastně opravdu problém. Jedná se o server na intranetu.

62
Distribuce / Re:Zmizel zvuk na Raspbianu
« kdy: 17. 01. 2020, 16:43:10 »

63
Zhruba 300 kusů, ano opravdu zhruba 300kusu, raspberry typu 3cokoliv máme po baráku s originál napajeci rpi. Něco s neotiginal ale 5.1V/2.5A - periferie obvykle čtečka čárových kódů a v gpio buzzer a nebo v USB HID / Burton převodníky a všechno ok. Problémy s napájením nemame. Používáme originál raspbian žádné úpravy a k tomu scripty v Pythonu případně chronium. Zobrazujeme HTML přehrávané videa ukazujeme obrázky. Všechno ok.kdyby jste s tím nedělali kraviny tak vám to taky bude fungovat jak má ;-) rpi prostě funguje skvele. Ale nemůžete po něm chtít něco na co není stavěný. To je vše. PS: 4ku jsem ještě moc nezkoušel, nemá pro nás zatím cenu. Ale první testy ukázali že až to bude nutné bude fungovat u nás stejně dobře ... PS: jediná použitelná karta je SanDisk 16GB, všechny ostatní = problémy.

64
Sítě / Re:rozdeleni switche
« kdy: 11. 01. 2020, 19:46:55 »
nemusis pouzivat vlany, jen v ten switch rozdelis (oddelis skupiny portu) pomoci vlan, to je uplne normalni, tak se to dela. vlany nikde jinde pouzivat nebudes.

jinym zpusobem rozdeleni switche neudelas. tecka. :-) pak je lepsi proste pouzit vic mensich switchu.

65
Hardware / Re:Lepidlo na gumové nožičky - router
« kdy: 10. 01. 2020, 13:36:19 »
Oboustranná lepenka. Slabá. Položím na nožku obříznu skalpelem a je hotovo.

66
Vývoj / Re:Rýchly vývoj administračného rozhrania
« kdy: 06. 01. 2020, 22:00:59 »
Používal jsem xcrud, ale už je to staré .... Umělo to přesně co popisujes ...

67
Nevim jestli to umí tento model, ale já mám v práci na všech Brother tiskárnách nastavení skenování do sítě, do složky. Přijde mi to mnohem jednodušší než nějaký dedikovaný software k tiskárně ... jediná nevýhoda nevidíš náhledy před.samotnym scanem. ale jinak funguje naprosto perfektně.

68
Jsme nuceni používat (protože mateřská firma) doménu v naší firemní síti. Ale protože se nám líbí Linux a máme rádi svobodný software, tak jsme spustili v síti DHCP server na linuxu a nyní bychom chtěli spustit i DNS server na linuxu. Něco jsme zkusili ale windows počítače nám píšou že náš DNS server není v doméně registrován. Nemáte někdo zkušenosti zda vůbec lze v doméně windows nějak normálně provozovat DNS server? Dělá to někdo? Není to blbost?

69
Hardware / Re:Přestala fungovat GPS
« kdy: 28. 11. 2019, 22:15:48 »
Typ telefonu? Tovární nastavení? Pak se má smysl bavit dál ...

70
Sítě / Re:Něco jako patch panel: zástrčka → zásuvka
« kdy: 13. 11. 2019, 15:33:05 »
Vubec to neres, jestli tam chces davat keystone, ber to co pise v prispevku vyse. na domaci pouziti je to jedno, pujde tam vsechno a fungovat to bude ok.

71
Sítě / Re:Jaký hardware pro správu sítě u rodičů
« kdy: 08. 11. 2019, 06:51:40 »
Aircube v plné verzi (s 5ghz) funguje dobře ale je to to nejobyčejnější zařízení na světě. Téměř žádná konfigurace. Pokud sis stín chceš hrát, aircube neumí zhola nic. Mikrotik umí všechno.

72
Jen úvaha, co je to programátor? Napsal jsem několik intranetových aplikaci pro výrobní firmy, PHP, MySQL, napsal jsem pár radek různých Python/bat/bash scriptu. Psal jsem si programy v basicu na osmi bitech. Když otevřu kód tak většinou dokážu pochopit zhruba funkci i když v žádném případě nevím co to úplně pr dne dělá. V době internetu je to o to jednodušší že si člověk detaily najde pokud to potřebuje. Nemám vš ani zadnou jinou skolu, nepovažuji se za programátora. A presto o sobě řeknu že chápu a rozumím. Kvůli tomu nemusíš studovat, stačí s zajímat a chtít. K všeobecnému přehledu v oboru ti to opravdu bude stačit.

73
Sítě / Re:Jaký hardware pro správu sítě u rodičů
« kdy: 05. 11. 2019, 19:58:14 »
CloudKey je řekněme rpizero prostě jednocip s předinstalovaným Linuxem a aplikací pro rizeni ubnt. Tu aplikaci si můžeš nainstalovat i na jakýkoliv jinynpc (Windows, Linux, notebook, počítač, raspberry atd.). V té aplikaci si nastavíte SSID hesla atd. Je jedno kde ta aplikace běží. Pak pripojis accesspoint, objeví se v aplikaci jako že "volný" k adopci, adoptujes ho, on se sám nastaví. Přidáš další, další třeba padesát. Všechny se sami nastavujujou. Stejně SSID, stejná hesla. Změnila heslo a aplikací, zmeni se všude. Sami automaticky. A buď ta aplikace běží pořád (a ty to můžeš pořád řídit) tedy např. V cloudkey a nebo ji máš u sebe a prostě ji vypnes. Až přijedeš příště zase ji zapneš a můžeš změnit co chceš. Ty accespointy si žijou sami bez kontroléru. Ale přijdeš o statistiky samozřejmě. To je celé.

75
Ahoj, chtel bych pomoci Ansible (bezici na linuxu samozrejme) cas od casu spustit i nejakou ulohu tykajici se windows pracovnich stanic (win10pro), kopirovani nejakych dat a nebo idealne rovnou vzdalena instalace aplikace. Mate s tim nekdo zkusenost, provozuje to tak nekdo kdo by treba poradil? Samozrejme jsem nasel na netu ze to jde, ze ansible si s win poradi, ale prakticky se mi zda ze to temer nikdo nepouziva ... diky.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9