Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Michal Šiman

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9
31
Vlastní ústředna lokálně nemá smysl (obzvláště ne pro třicet čísel). Je lepší si to pronajmout pokud to je potřeba.
...
Všichni mají mobil.
...
Ještě o tom přemýšlím, taky mám mobil a vymýšlím důvody, proč ten VOIP hrozně potřebuju....ale možná ty argumenty hledám, protože jsem stará struktura...
Smysl to zcela jistě má. Jsou situace kdy mobil nenahradíte. Resp. ano, za pevnou může být schováno X mobilů, ale ta pevná dává smysl. Někdy prostě nechcete rozdávat čísla na mobil. Na virtuálních ústřednách se pak dá nastavovat spousta věcí, např. že mají bejt v tuto hodinu přesměrované tam a v tamtu zase jinam - nebo že voláte jedno pevné číslo a ono to zvoní na dalších pěti mobilech, kdo to zvedne mluví - nebo že slyšíte zvonit telefon tak zvedne ten svů a hovor si přeberete - nebo obecně předávání hovorů z jedno na druhý telefon. Je toho spoustu a má to smysl. Někde určitě. Navíc pevný telefon vám zaměstnanci neukradnou a nerozbijou, zkuste nechat ležet v otevřené zasedačce mobil na stole :-) atd.

32
Sítě / Informace o počítačích v síti
« kdy: 09. 07. 2021, 12:20:28 »
Poradíte nějaký nástroj, který by prováděl automatický sběr informací o počítačích v síťi? Chtěl bych mít na jednom místě přehled o tom jaký počítač to je, kolik má ram, jaký procesor, eventuelně víc detailů jako je poslední přihlášený uživatel. Ideálně kdyby to umělo ještě zjistit jaký software je nainstalovaný, ale není nutné. Jedná se o počítače povětšinou ve windows doméně, tedy nejvíc windows OS, ale chtěl bych na to použít nějaký opensource nástroj, ideálně webové rozhraní, běžící na linuxu (ve virtuálu). Děkuji.

33
Bazar / Re:Prodám ThinkPad T460
« kdy: 25. 06. 2021, 09:50:34 »
btw: muze to mit dotykovej displej mozna, muze to mit podsvicenou klavesnici ...

34
Server / Re:Sběr dat z louky
« kdy: 11. 06. 2021, 11:32:20 »
Solar je dokonale reseni, zvlast na louce. To normalne bude fungovat a nemusi se na to sahat.

35
Windows a jiné systémy / Re:Mizející SMS z Androidu
« kdy: 07. 06. 2021, 10:29:57 »
Jako Android uzivatel take nemusim resit ze me neco maze nekdo protoze tohle se nedeje. Problem je, ze lide si naisntaluji stovky aplikaci, udeli jim prava ani nevi na co a k cemu a pak se divi ze neco mizi nebo prebejva. Ano, pokud jsem hloupej, nechci cist a chci byt omezen, pak si poridim iphone - ale normalni clovek nemusi mit strach, nikdo mu nic ani na Androidu nevezme aniz by mu to uzivatel sam pred tim nepovolil ...

36
Zálohuji Veeamem, ale to není důležité, systém se dá vyměnit ...

37
Jinak to ani nejde. Něco se zálohuje 2x denně a něco jednou za měsíc. Z toho vyplývá i počet držených záloh.
Mě jde hlavně o to, zda mám takhle ty kategorie nějak správně, resp. co se používá "obecně" a jak se to většinou dělá jinde, jestli se používají nějaká jiná rozdělení, nějaká názvosloví zavedená atd. prostě abych nevymýšlel znovu kolo :-)

38
Doposud zálohujeme ve firmě úplně všechno, ale s tím jak data narůstají je potřeba změnit přístup. Moje myšlenka je rozdělit si data na několik řekněme tříd, A, B a C pro začátek, přičemž A byla data velmi důležitá a denně se modifikující s potřebou denního zálohování, B by byla data důležitá ale ne moc často se modifikující s potřebou zálohování např. jednou za týden a C byla data nedůležitá a nebo data dopočitatelná z A a B a ty by stačilo zálohovat jednou za měsíc.  Jak to děláte u vás? Nějaké tipy? Návrhy? Je ten můj model špatně? Jistě na to již někdo vymyslel, jen nevím jak to správně hledat ... děkuji.

39
Mimochodem, ted si trosku hraju s https://xcp-ng.org/ ... ale nevim zda to vlastne splnuje tve pozadavky ...

41
Bazar / Re:Prodám TV Loewe Xelos 5381 ZW
« kdy: 03. 03. 2021, 16:17:09 »
Trošku nechápu ty komentáře. Prodejce chce prodat. Nikde nepise co za to chce, mozna se spokoji s flaskou vina a urcite to vyuziti najde, presne jak pise na retro hrani je to ideal, i kdyz pomer stran je asi uplne neidealni, nicmene presne pro tyto ucely je to nejlepe vyuzitelne. Vsechno v dobrem a hezky den vsem.

42
Odkladiště / Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« kdy: 22. 02. 2021, 11:48:36 »
No a když nepomůže nic z výše uvedeného tak je tu potom volba IPTV, u mě např. Skylink (https://www.skylink.cz/vyzkousej) na live TV a TV archiv a k tomu StreamCinema (filmy a seriály všeho druhu a stáří) celé v KODI rozhraní (pokud není chytrá Tv tak potom Raspberry nebo Xiaomi TV stick). Potom není potřeba žádná anténa a funguje to všude a vždy (v TV i v notebooku např.).

43
Hardware / Re:RPi Zero W s RetroPie nefunguje dobře a zamrzá
« kdy: 20. 02. 2021, 07:16:13 »
Vy jste nikdy neslyšel o dvouampérových nabíječkách?

Jasně že jsem slyšel o nabíječkách a ne jen dvou ampérových, ale jak správně píšete, o nabíječkách - to je něco trošku jinačího než napáječ, resp. napájecí zdroj. Nabíječky v sobě mohou mít nějakou další logiku (například CCCV) kdy prostě z principu se chovají jinak než zdroje. Pro napájení jakéhokoliv zařízení, doporučuji zdroj, nikoliv nabíječku. Ale ano, za jistých okolností může nabíječka být zdrojem, a zdroj nabíječkou, to máte pravdu, do auta taky občas někdo leje vyjetej olej a ono to na to jede.

44
Hardware / Re:RPi Zero W s RetroPie nefunguje dobře a zamrzá
« kdy: 19. 02. 2021, 08:09:48 »
kdyz nepomahaji rady, tak zkusime doporuceni vyrobce ;-)
pro "Raspberry Pi Zero W/WH" zdroj 5.1V a >=1.2A

obecne je to tak, ze pokud jakekoliv RPi s horsim nez doporucovanym zdrojem funguje OK, tak OK, pokud ale je jakejkoliv problem VZDY je v prvni rade potreba zkusit to z >=doporucenym_zdrojem...

 :) pozor, jeste je treba pripocitat +500 mA na kazde pripojene zarizeni (idealne) - a ano, joypad je pripojene zarizeni (i kdyz samozrejme nemusi brat a pravdepodobne nebere tolik).

45
Hardware / Re:RPi Zero W s RetroPie nefunguje dobře a zamrzá
« kdy: 18. 02. 2021, 09:14:23 »
Michal Šiman:
Pi3+ jsem nechtěl kvůli spotřebě, chci ho napájet z usb v tv. Jasně výrobce doporučuje zdroj 1.2A

Pokud nejste schopny akceptovat ze kazde zarizeni potrebuje svuj zdroj spravny, pak vam neni pomoci. USB v TV je na flasku, ma maximalni zatizitelnost 500mA (stejne jako vetsina USB poprtu vsude). Pokud k tomu rpi pripojujete dalsi periferie, tak sa mu samozrejme zveda odber staly, nehlede na ten spickovy. Zdroj musi byt hlavne silny, problem je, ze se vzrustajicim proudovym odberem klesa u tech mekym zdroju napeti a to ma proste vliv na SD kartu a nasledne na chod celeho ekosystemu. Ano, bude to fungovat, ale je to cesta do pekel. RPI se nenapaji ani nabijeckou ani z TV. Ale delejte jak chcete. Ta volba je na vas samozrejme.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9