Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Standa Blábol

Stran: 1 ... 9 10 [11]
151
Software / Re:Messenger pro Android? (aktuální stav)
« kdy: 05. 03. 2019, 19:48:09 »
OK, beru.

A jakou aplikaci konkrétně?
(mi se třeba ten WA fakt nezdá)

Pokud to byla otazka na me, pouzivam Hangouts, WhatsApp, Viber (ruzne kontakty pouzivaji ruzne sluzby) - vyse popsane umi vicemene vsechny. Akorat tusim ze hangouts neumoznuje mazat odeslane zpravy.
Hangouts ale konci, pak prejdu asi primarne na whatsapp.

152
Software / Re:Messenger pro Android? (aktuální stav)
« kdy: 05. 03. 2019, 09:25:16 »
Zdravím,
přišla mi notifikace od někoho (koho znám), že bychom mohli používat WhatsApp.

Vím, že na dané téma se tu objevilo už hodně vláken, ale ptám se na aktuální stav:
Pamatuju si ještě ze začátků matlafounů (a naprosto zhovadilých tarifů operátorů) třeba Viber, který měl "výhodu" v tom, že se daly posílat zprávy jinak, než cestou normální (=předražené) sms. Že to bylo cestou internetů (=o5 úžasné ceny za datové přenosy, pokud nebylo wifi) nikomu moc nedocházelo.

Od té doby se vyrojilo takových kecálků bambilonšest a já se ptám: JAKÁ je jejich výhoda, oproti třeba těm sms? Nebo pro hovory?

Konkrétně třeba ten WA. Jen tady na rootu jsem našel nějaké články o jeho průs...ech. Nehledě k tomu, že to před časem schramstla xychtokniha a já nemám žádný důvod používat od nich cokoli.

CO je pro Vás důvod pro používání toho kterého klienta?
Smajlíci?
Hejbající se smajlíci?
Smajlíci s pachy?
Možnost volání mimo operátora?
Videohovory?

Jako rád si přečtu něco o tom, že klient ten a ten má "nenapadnutelné" šifrování, ale to je hodně specifický use case...

Posilani obrazku/videi - primo vyfotim syna lezici v kaluzi a poslu zene, ta nas obratem pochvali
Skupiny - komunikace 1:N
Skupiny - vypnuta/zapnuta zvukova notifikace podle skupin
Inteligentni vkladani odkazu - odkaz z youtube se cilovemu uzivateli primo otevre, sharovani lokace
Neni omezeni 160 znaku/80 znaku s cestinou
Na wifi hovory/videohovory zdarma, zvlast kdyz volam nekomu do USA.
Moznost smazani nechtene zpravy, to i z ciloveho zarizeni.

153
Apropos, ve starem threadu jsi tusim resil instalaci postgresu na CentOS.
Verze 9.5 je uz hodne zastarala, ted je verze 11, ktera je mnohem lepsi.

Postgres je vhodnejsi instalovat primo s Poistgres repozitare a vykaslat se na redhatem pribalenou archeologickou vykopavku.

https://yum.postgresql.org/

Postup je prosty, stahne se specificke rpm, co to centosu prida postgre repozitar, pak se z tohoto repozitare instaluje.

154
Jses si jistej, ze opravdu roota potrebujes?

Tyhle veci se vetsinou resi tak, ze skript se pousti pod neprivilegovanym userem a pouze na dilci casti, ktere roota nutne potrebuji se spousteji pres sudo.

Jinak samozrejme pg_dump muze pracovat s libovolnym postgres uzivatelem (parametr -U), ten nema s OS userem nic spolecneho, akorat bez specifikace to defaultne podstrci aktualni loginname.

155
Vývoj / Re:Vývoj krabicového projektu - tipy pro začátek
« kdy: 20. 02. 2019, 12:28:46 »
V pripade krabicoveho softu nesouhlasim s prezentovanymi navrhy na pouziti microservices a eventu.
Tohle dava smysl u distribuovaneho/cloudoveho reseni, u karbicovky bezici na jednom stroji je to k nicemu a prinese to jenom problemy.

Osobne doporucuju  drzet modularitu na urovni zdrojaku a build procesu, spanembohem stary dobry MVC, vysledna binarka muze byt klidne monolit.
Tedy pristup Spring Bootu - ktery modularizuje pomoci IoT a maven builderu, pricemz vysledkem je treba 100 MB "monoliticky" FAT JAR. Nebo Golang, ktery vybleje obri EXE soubor.
V pripade krabicoveho softu zajima modularita developery, end-userovi je to jedno a naopak z DevOps pohledu je jednodussi spravovat a deployovat jeden tucny JAR/EXE, nez se mrcasit s konfiguraci mnoha kooperujicich modulu.

Uz jsem videl par modularnich reseni, jejichz devops zprovozneni byl tak sileny pain, ze ve vysledku se to distribuovalo jako VMWare appliance.

Stran: 1 ... 9 10 [11]