Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - L..

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15
61
Studium a uplatnění / Re:Jaký je pracovní režim v USA?
« kdy: 13. 08. 2021, 18:05:51 »
Kolegum z USA uz ani radsi nerikam, kolik dnu mam ja, jen si s nima postezuju, jak to maji tezky.

Klidně jim to řekni, akorát dodej, že ti to samozřejmě majitel neplatí ze svýho, ale že si na to můžeš vydělat. A že u nás lidi dělají na kontrakt, kde (typicky) nemají placenou dovolenou žádnou. A nemusí řešit "ježišmarjá, já mám ještě X dní dovolený a nevím, co s nima".

62
Studium a uplatnění / Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« kdy: 13. 08. 2021, 18:01:02 »
To není jednoduchá úloha. V menším městě je méně firem, než ve starém, takže už jen proto půjdeš dolů. Navíc je to rozparcelovaný trh, tu podporu už jim teď někdo dělá, mají s někým vztah. Takže je musíš přetáhnout od stávajících dodavatelů. Vzhledem k menšímu městu bude ten vztah i osobní ("dělá mi to kámoš, co ho znám od základky"), což celou věc ještě komplikuje. No, hodně štěstí.

63
Studium a uplatnění / Re:Jaký je pracovní režim v USA?
« kdy: 13. 08. 2021, 12:36:19 »
Něco takového poskytují v US vysoké školy svým profesorům, akorát to není půl roku po roce, ale třeba rok po pěti letech nebo tak nějak. Říká se tomu "sabbatical". Že by to nějaká firma poskytovala programátorům jsem neslyšel, v principu to možné je, ale zase, asi to nebude půl roku za rok práce.

64
/dev/null / Re:Práce pro české společnosti
« kdy: 05. 08. 2021, 17:33:19 »
Jasně, v tvém případě když máš řadovku za 15 mio u metra v Praze dobré, ale normální lidi žijí spíše na tom okraji v zaprděném paneláku.

No ale když za míň jak 200k/měsíc ani nevstaneš z postele (jako všichni tady :D ), tak 15M není problém, ne? :D

65
/dev/null / Re:Plat 40k pro "úplného juniora"
« kdy: 05. 08. 2021, 08:56:33 »
Říct si můžeš o jakýkoli plat, klidně 400 tísíc.

66
/dev/null / Re:Práce pro české společnosti
« kdy: 05. 08. 2021, 06:56:56 »
No, když nejdřív děláš tvrďáka jak na žádný HR triky neskočíš a jak tě zajímají jen peníze na dřevo a pak tu pěješ ódy na to, že jsi dostal firemní mikinu a hrníček, tak se nediv :) Já teda předpokládám, že stejně to má drtivá většina těch "tvrďáků" v diskusích na netu, ale většinou se to nedozvíme.

Však ani u vás žádná neomezená dovolená nefunguje. Jen máš možnost požádat šéfa o placené volno.

Ano, jedním z tragických dopadů čtyřiceti let socialismu je u nás i to, že zdiskreditoval věci, které mají své místo, jako třeba kolektivního ducha.

67
Jojo, na Windows uBlock funguje dobře a na mobilu jsem přešel na Firefox, kam jde nainstalovat. Na spoustě webů vyskakovalo po každém pageview okno s reklamou co mi zakrylo čtvrtinu obrazovky a to prostě nešlo...

68
Já mám tedy opačný problém. Když jsem nastupoval, firma měla kvůli COVIDu 100% HO, ale slibovali, že v létě až se situace uklidní, tak se zase vrátíme do kanceláří. No a prd. Doma mám pracovnu, o to tu nejde, to je v pohodě. Ale lidi, se kterými pracuji prakticky neznám, člověk nemá s kým pokecat o novinkách a tak. Výkonnost je taky nic moc, domluvit nebo vyřešit něco vzdáleně trvá násobně dlouho, videocall se dá jako nouzovka,  ale napřímo je prostě napřímo. A to nemluvím o zdrženích, kdy člověka uháním půl dne, protože tu je zrovna na nákupu, tu jde ven s dětma, tu vaří nebo co...

Práci mám cca 20 minut na kole a jezdím stejně, tedy doprava do práce by mi vlastně žádný čas navíc nezabrala.

69
/dev/null / Re:Práce pro české společnosti
« kdy: 23. 07. 2021, 23:20:12 »
Nicméně furt, nic ti nebrání si o víkendu do Prahy zajet, kort když celý týden funguješ remote, tak tě jedna cesta nevytrhne, takže pokud je to o tom jít v sobotu na výstavu rybiček, tak to je asi možno i tak.

Ne, není to o tom, jít na výstavu rybiček ;D Jenže ty tam chceš třeba víckrát do týdne, setkat se s kámošema, v sedm se začnou scházet a to abys už pomalu jel domů, protože k vám to jezdí ve středu a v červenci. Nebo jedeš autem, takže sice nemusíš odcházet v sedm, ale nemůžeš pít, musíš řešit parkování a stejně pak jedeš přes hodinu domů a leze to do peněz... Zkoušel jsem to takhle pár let, ale fakt to pro mě nemá smysl.

V Praze mám pěknou řadovku se zahrádkou necelé čtvrt hodinky pěšky od metra a pohoda jazz.

70
/dev/null / Re:Práce pro české společnosti
« kdy: 23. 07. 2021, 22:31:53 »
Já jsem rodilý pražák, pak jsem se odstěhoval na vesnici a pak zase do Prahy. Každé má něco svého. Pokud někomu stačí žít víceméně sám pro sebe/rodinu/barák (a pracuje full remote), tak asi dobrý. Mě ale i vzhledem ke koníčkům dost chyběl kontakt s mě blízkými lidmi, takže přichází v úvahu Praha, maximálně Brno, jinde pro mě chcípnul pes. A děti mají samozřejmě ve velkém městě víc/jednodušších možností, než na malém městě nebo dokonce na vesnici.

71
Je to u Vás lepší?

To ma byt soutez kdo vic trpi nebo co?

Ne, jsou prázdniny, tak se děti nudí a zakládají troll témata :D

72
/dev/null / Re:Práce pro české společnosti
« kdy: 22. 07. 2021, 09:13:59 »
Jo, pravda, já jsem plátce DPH už dlouho, takže mám kvartální DPH "historicky".

73
/dev/null / Re:Práce pro české společnosti
« kdy: 22. 07. 2021, 08:57:05 »
Zajímavý text. Moje poznámky k tomu:

Oprostit se od osobních pocitů a brát to jako čistě racionální obchodní jednání je velmi správně. Dělám to automaticky (byť samozřejmě odmítnutí ze zajímavé firmy může zamrzet), myslel jsem, že to ta má většina lidí, ale asi ne.

S tím hledáním svojí ceny tak, že chodím na různé pohovory a postupně ji zvyšuji, to mi moc praktické nepřijde. Jednak je to poněkud pracné a pak pro různé firmy má člověk různou cenu a firmy jsou obecně ochotné platit různě, takže je to stejně spíš jen řádový odhad. A ten můžu získat i tak, že se prostě mrknu na relevantní inzeráty, respektive dlouhodobě sleduji trh.

Pokud má člověk vyšší plat a je na IČO, tak se musí stát plátcem DPH, což znamená navíc 4x ročně kontrolní hlášení a přiznání k DPH. Není to tragédie a dá se to outsourcovat, ale je třeba s tím počítat. Já si komplet daně dělám sám, protože mě to baví. Mám koupenou ABRU, ročně stojí něco pod 1000,- a padají z toho potřebné exporty. Přiznání k dani z příjmů je kvůli mým dalším aktivitám složitější, to bych jedním exportem nepokryl. Naštěstí s ADISEPO se to celkem dá. Jo a ještě musí člověk 1x ročně udělat vyúčtování zdravotního a sociálního a nastavit zálohy.

K těm bonusům, je potřeba je brát jako nejisté, to ano. Ale je potřeba pracovat s pravděpodobností. 10k jistých je určitě lepší, než 10k v bonusech. Ale třeba 5k jistých není lepších, než 10k v bonusech s 80% pravděpodobností. Pokud tedy uvažujete čistě matematicky a nemá pro vás jistota příjmu velkou hodnotu.

CV si, pravda, zpracovávám sám, ale k popsanému modelu stručného CV v PDF, navíc s limitem "ať se celé vejde na jednu stránku A4" jsem dospěl už před delší dobou. Když jsem pak sám byl v pozici, kdy jsem CV posuzoval, tak jsem si ověřil, že je to velmi funkční.

Vést si CRM s informacemi o recruiterech je dobrý nápad. Mám to teď hrozně chaotické, vesměs ve formě kontaktů a LinkedIn nebo v mobilu, snad se mi to povede trochu uspřádat. Díky za nakopnutí.


74
Odkladiště / Re:Čeština a IT výrazy
« kdy: 19. 07. 2021, 22:42:04 »
To je normální v oborech s převážně cizí terminologií. Například z jednoho dnešního článku z úplně jiného oboru:

Citace
Když jsme minulou sobotu vypluli, byl příliv ve springu.

Samozřejmě existuje český výraz "skočné dmutí", ale jelikož se u nás ze zřejmých důvodů příliv neřeší, tak prostě v člověku ta anglická terminologie je, no. Žádné pozérství v tom není, nebo alespoň u většiny lidí ne.

75
Odkladiště / Re:Čeština a IT výrazy
« kdy: 14. 07. 2021, 13:46:16 »
Jojo, odborná terminologie v CZ buď neexistuje, nebo jsou to "klapkobřinkostroje". Proto jsem psal diplomku v angličtině, abych se tomu vyhnul :)

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15