Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - L..

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15
46
Server / Re:Spolehlivý český mail hosting
« kdy: 07. 12. 2021, 13:49:43 »
... ale překvapivě email.active24.com je na pár blacklistech a má špatnou reputaci mailserveru.

Na tom není nic překvapivého. "Špatnou reputaci" nezíská server tím, že odesílá velké procento spamu, ale že ho odesílá hodně v absolutních číslech. To je principiální problém blacklistů. Čím víc pošty mailserver odesílá, tím je pravděpodobnější, že se nějaký mail někomu znelíbí, nahlásí ho a blacklist začne požadovat výpalné.

47
... jakási technická dokumentace (zasvěcení vědí :), koloval dokonce vtip, že Chuck Norris zde udělal zkoušku napoprvé a bylo to před obědem) ...

Technickou dokumentaci jsem udělal napoprvé za 2. Nevěděl jsem, jakou plochu má A0 :-) A to byla ještě doba, kdy polovina předmětu se dělala v CADu na počítači a druhá polovina hezky klasicky na papíře.

48
Asi uz starnu, Linux je "nejaky jiny nez za mladych let".

ulimit -c jsem používal už v devadesátkách.

49
Studium a uplatnění / Re:Práce na OSVČ a dovolená/benefity
« kdy: 05. 10. 2021, 12:56:19 »
Chceš ušetřit za platby na sociální a zdravotní pojištění, ale zároveň chceš zachovat výhody, které ti z toho plynou, není to trochu protichůdné? Pak mysli i na to, že budeš mít daleko nižší důchod.

Z vyšší platby zdravotního pojištění neplynou výhody vůbec žádné.

Státní nemocenské pojištění je vzhledem ke svým podmínkám pro OSVČ prakticky nepoužitelné (naštěstí není povinné).

Z vyšší platby důchodového pojištění TEORETICKY bude vyšší důchod, nicméně redukce je už od poměrně malé částky poměrně drastická (platím o hodně víc a dostanu o málo víc). A hlavně důchodový systém je letadlo, co se řítí k zemi. Jedna z mála možností jak na něm ušetřit a nenaštvat lidi úplně je ještě víc snižovat zásluhovost (byť na to ÚS prská).

50
Odkladiště / Re:Náhrada za Lide.cz a chat obecně?
« kdy: 04. 10. 2021, 21:45:49 »
Facebook v mém okolí skoro nikdo nepoužívá, a myslím, že nejen v mém okolí :)

Z mých kamarádů používá Facebook valná většina a pro moje koníčky hraje dost podstatnou roli (nepřímo - pro organizaci akcí).

51
Odkladiště / Re:Náhrada za Lide.cz a chat obecně?
« kdy: 04. 10. 2021, 09:54:51 »
Zkus hospodu.

52
GraphQL pouziva xml schemu?

Naštěstí ne.

Asi by som sa stavil ze bude generovana a v kvalite asi ako swager...

Tak to bys prohrál. Schéma je definované člověkem a je vynucované. Tedy pokud se server pokusí poslat něco, co neodpovídá jím deklarovanému schématu, tak spadne a rovnou si jeho programátoři mohou počíst v logách, kde udělali chybu.

53
Kolki z dnesnych programatorov daju xml validovane proti scheme, alebo binarny protokol, kde tu istu definiciu zdielaju obe strany komunikacie.

Myslíš GraphQL? ;)

54
Server / Re:React router + Apache
« kdy: 08. 09. 2021, 06:52:35 »
Som zvedavy co na to tunajsi trol :D

Tak tady už fakt nevím, jestli jen trolíš, nebo jsi fakt tak mimo a myslíš si, že basename je něco v konfiguraci Apache.

55
Desktop / Re:Desktop Win10 vs M1
« kdy: 20. 08. 2021, 21:50:57 »

A proč by fullscreen nemohl mít nahoře lištu? Zvlášť, když na Macu není zvykem mít menu v okně aplikace.
....
Pak by to bolo stejne jak kdyz okno maximalizujes preci, IMHO v tomto pripade funguju divne widle a pod  ;)

A jde se mezi maximalizovanými okny přesouvat gestem / kombinací jako mezi těmi fullscreen aplikacemi?

56
Desktop / Re:Desktop Win10 vs M1
« kdy: 20. 08. 2021, 08:47:33 »
Protoze na macu je fullscreen naozaj fullscreen.. kdyz zmacknes Option btn na klavesnici a kliknes v oknu na zeleny btn tak miesto fullscreenu mas zoom (windows fullscreen)... a takychto ficuriek co clovek musi poznat je tam hodne :-)

A proč by fullscreen nemohl mít nahoře lištu? Zvlášť, když na Macu není zvykem mít menu v okně aplikace.

Že existuje i maximalizace bez FS samozřejmě vím, ale to nijak nesouvisí s tím, že ten fullscreen je tam prostě udělaný blbě.

57
Desktop / Re:Desktop Win10 vs M1
« kdy: 19. 08. 2021, 15:35:32 »
Měl jsem asi rok služební MacBook (ne-M1). Není to špatné, ale i tam je dost WTF momentů.


Plusy:
- Neprudí tolik s aktualizacemi a neustálými restarty jako Windows

- Apple fakt umí udělat cool HW s WOW momentem

- Díky tomu, že je to postavené na BSD se v tom dá dělat v shellu a to je pro Linuxáka příjemné


Minusy:

- Originál klávesnice (i externí) nemá numblock (jsem na něj dost zvyklý). Vestavěná klávesnice má nízký zdvih a celkově je dost na píp (možná jsou jiné modely o něco lepší - já měl tuším 2019).

- S Magic Mouse jsem se dost nepohodl. Mám zvyk držet prst kousek nad myší a tady když jsem s ním hýbal, tak mi se mi scrolloval dokument. Plus pokud člověk netapnul úplně přesně kolmo, tak taky těsně před dotykem myš vyhodnotila že scrolluju, šoupla obsahem a kliknul jsem vedle (nebo dokonce na něco jiného).

- Jiné klávesové zkratky byly nepříjemné. Nejhorší bylo jiné chování HOME / END, věčně jsem řešil, že mi něco ujelo do p***. Asi kdybych dělal jen na Macu, tak si člověk zvykne, ale přecházet mezi Mac / Win bylo peklo.

- Byly problémy s Cisco WebEx, kdy Mac nějak odmítal uznávat podepsání souborů, takže to fungovalo dost pochybně. Nakonec se to po několika měsících a spoustě nervů nějak rozeběhlo.

- Co se ale nerozeběhlo pořádně nikdy byl Double Commander, tam jsem musel po každém spuštění do nastavení a potvrdit admin heslem, že ho chci fakt spustit.

- iCloud chtěl zadat číslo kreditní karty a bez něj to prostě nešlo (i když jsem nic platit nehodlal).


WTF momenty:

- Na full screen není vidět horní lišta s menu. Vyvolá se najetím myší k hornímu okraji. V reálu lišta vyskakovala když člověk nechtěně kolem okraje jen lehce projel a blbě poskakoval obsah, jindy zase dráždil okraj co to šlo a menu se ne a ne objevit. Dock totéž v bledě modrém, ale ten jsem tak často nepotřeboval.

- Občas aplikace na full screen otevřela modal okno na ne-fullscreen obrazovce. Takže člověk klikal do aplikace a ono nic. Musel ručně projet obrazovky, najít otevřené okno a vyřešit ho.


58
Ono Win10 se přeinstalují jednou za půl roku / rok samy ("velký" update), takže tím ta potřeba ruční reinstalace poněkud poklesla. Na druhou stranu občas při tomhle něco pom*ví, takže má člověk o zábavu postaráno.

59
Studium a uplatnění / Re:Jaký je pracovní režim v USA?
« kdy: 14. 08. 2021, 20:11:47 »
Ale pracovat pocas vianoc? To si neviete dat ani jeden tyzden oraz? To nemate ziadnu rodinu s ktorou byvate? Nejdete navstivit ziadnu rodinu, ani vas nikto nenavstivi?

Samozřejmě, že si dám oraz. Ale proč bych si ho měl dávat v tom nejpitomějším čase, kdy je venku hnusně a den je nejkratší v roce. Někdo třeba zimní radovánky rád, ale můj šálek čaje to fakt není.

S rodinou bydlím celý rok a na návštěvy dokážu jezdit i bez Vánoc.

Docela závidím lidem na jižní polokouli, kterým naopak Vánoce vychází na ten nejlepší čas. Kdybych bydlel tam, tak bych si klidně vyjel třeba na týden surfovat a netížilo by mě to. Ale co u nás.

60
Studium a uplatnění / Re:Jaký je pracovní režim v USA?
« kdy: 14. 08. 2021, 16:41:03 »
Dolezite je povedat, ze cez sviatky (nezalezi ci US, ceske alebo kdekovlek inde) sa pracuje. Ak niekto chce volno cez sviatok, tak siahne do tych 20 dni PTO, ktore maju k dispozicii rocne.

Tohle je super. Mě u firem (na kontrakt) vždycky štvalo, že když byl svátek, tak člověk nemohl pracovat a musel čumákovat doma, protože by za práci o svátku nedostal ani floka. Největší pruda v tomhle jsou Vánoce a Silvestr, protože venku je hnusně, většinou se nikde nic neděje, ... Nuda, nuda, šeď, šeď.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15