Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - L..

Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15
151
Odkladiště / Re:Advent of Code 2020
« kdy: 05. 12. 2020, 18:25:49 »
vy si stezujete, ze vam to zabere moc casu.

Ne. Já si stěžuju, že zadání jsou moc jednoduchá a tak nejvíc času sebere to naparsování vstupních dat :-D To ale neznamená, že to naparsování zabere moc času.

Jinak, tedy, kdyby autoři trochu drželi krok s dobou, tak by ty vstupy mohli dávat třeba v JSONu a parsování by odpadlo úplně.

152
Odkladiště / Re:Advent of Code 2020
« kdy: 05. 12. 2020, 17:46:46 »
rychle naparsovani vstupu je soucast challenge, dulezita dovednost v programatorskych soutezich

Akorát tady se na rychlost nehraje.

153
Odkladiště / Re:Advent of Code 2020
« kdy: 05. 12. 2020, 16:05:57 »
Tak jsem řešil zatím první čtyři dny a docela nuda. Největší část práce sebere naparsovat vstupní data...

154
Odkladiště / Re:Prodej Excel spreadsheetu
« kdy: 02. 12. 2020, 17:18:18 »
[Nějaký titul Příležitostná činnost bez zdanění s limitem 30 tis. existuje

Jo, ale to se týká povinnosti podávat daňové přiznání, ne potřeby ŽL. Je to limit pokud nemáte žádné jiné příjmy. Pokud je člověk normálně zaměstnaný (což je případ té kamarádky), tak je ten limit pro podávání DP nižší, 6k, jak jsem psal výše.

155
Odkladiště / Re:Prodej Excel spreadsheetu
« kdy: 02. 12. 2020, 15:22:56 »
S licencí Office by problém být neměl. Jen pokud ona nemá žádnou na sebe, tak by to musela udělat v OpenOffice tak, aby to fungovalo. Prostě to musí dělat doma ve volném čase na svém počítači, ne na počítači zaměstnavatele v pracovní době.

I pak by do toho někdo mohl rýpat, proč jí šéf platí extra peníze za něco, co by měla dělat ona v rámci svých pracovních povinností - tady nevím, jak je to přesně nastaveno. Ale to by byl spíš problém šéfa, než jí.

Dá se to sfouknout normálně na smlouvu o dílo podle autorského zákona, akorát by to ona sama musela prohnat zdaněním. Žádný peněžní limit "pro příležitostnou činnost" neexistuje, tam se počítá "soustavnost". Nicméně podle toho autorského zákona může dělat v pohodě bez ŽL. Je jen limit, pod který se nemusí podávat extra daňové přiznání, a ten je jen 6.000,-, tedy by ho nejspíš přešvihla.

156
Vývoj / Re:Maven vs. Gradle
« kdy: 30. 11. 2020, 08:58:13 »
Spise se snazim pochopit proc ti seniorni java backend vyvojari tak trvaji na urcitych vecech, kdyz se ty veci daji delat jednoduseji, elegantneji.

Hele, napsal jsi sem už deset příspěvků. A zatím ani jeden konkrétní příklad těch věcí, co by (ve vašem projektu) Gradle dělalo "jednodušeji, elegantněji".

157
Vývoj / Re:Maven vs. Gradle
« kdy: 29. 11. 2020, 12:18:20 »
Nemate nejake tipy jak takove lidi presvedcit?

Jednoduše. Najdi jednu nebo několik věcí v projektu, které se s Gradle dají vyřešit mnohem jenodušeji / lépe, než s Mavenem.

158
Studium a uplatnění / Re:Vývoj zadávání práce&termíny
« kdy: 04. 11. 2020, 12:59:30 »
Občas (velice občas) si dovolím navrhnout podobnému typu "manažera", ať mi to teda ukáže, protože tohle nezvládnu. A jelikož on řídí mě, tak musí být lepší - takže to určitě dá.

To by dávalo smysl pouze vůči seniornějšímu vývojáři. Vůči PM je to nesmysl, jeho práce je jiná a vyžaduje jinou sadu dovedností a osobních vlastností.

Jinak mě PM přijde schopný. Projekt je dodán na čas s požadovanými featurami.


159
Studium a uplatnění / Re:Vývoj zadávání práce&termíny
« kdy: 03. 11. 2020, 12:56:15 »
Naposledy jsem dopisoval poslední features asi hodinu před vydáním na produkci kam to letělo ihned a bez testu...

No a fungovalo to?

160
Vývoj / Re:Javascript GUI framework
« kdy: 30. 10. 2020, 08:27:13 »
Taky bych doporučoval trochu modernizovat svůj pohled na věc a netrvat na tom, že to musí být jako to bylo před 10+ lety. Přeci jenom, zrovna v oblasti client-side aplikací se od té doby změnilo opravdu hodně. A to zejména v developer expirience a rychlosti a spolehlivosti vývoje.

161
Puvodni JSP se scriptlety je peklo.
Udelat ale web postaveny ja bootstrap+jQuery, kde v Jave servlet pripravi data, strci je jako Java objekty do response, ve vlastni JSP strance jenom predam tyto data jQuery a jinym javascript widgetum - elegantni a ciste reseni.

Ano, protože to JSP prakticky nepoužijete, tak to jde :-D

Kdyz ale to JSF nekdo umravni ve stylu https://www.primefaces.org/showcase/ , da se s tim velice pekne pracovat.

Zkoušel jsem. Showcase vypadá hezky, ale ve skutečnosti je to naleštěná hromada hnoje, pod ní větší hromada hnoje a pod ní úplně největší hromada hnoje. Všechno tohle mi připomíná jako kdyby někdo vzal součásti, zkusil je dát k sobě, zjistil, že tak úplně nepasují, tak je prostě brutálně omotal duck tapou, takže "nějak" drží, ale ve skutečnosti je to past vedle pasti.

Jak jsem psal, pokud Java framework, tak Wicket, ten na to jde dobře, komponenty se tam dělají hezky, ajax aktualizace fungují skoro bezešvě... Ale samozřejmě, pořád je to server-side.

No a dneska bych se pro nove veci snazil udelat v Angularu, Java jenom na REST API backend

Angular má jednu zásadní výhodu:

- Je filozofií hodně blízký Java frameworkům. Takže lidé přecházející z Java světa se v něm rychle orientují.

Také má ale jednu zásadní nevýhodu:

- Je filozofií hodně blízký Java frameworkům. Takže je postavený poněkud zastarale a nedokáže využít nové možnosti.


162
Kdo vi... ale ja bych se dneska treba nehrnul ani do gwt. Ani jsp a jsf bych dneska nevolil jako prvni.

Přesně tak. V GWT jsem sice nedělal, nicméně JSP(F) je hrozný sh*t. Pokud už bych chtěl dělat webový FE v Javě, tak jedině Wicket.

163
Hardware / Re:Výběr pracovního monitoru
« kdy: 26. 10. 2020, 23:41:01 »
Klasický dokiny byly nejlepší. Žádné problémy, prostě to fungovalo. Zaklapneš - pracuješ - vyklapneš.

Bohužel, byly asi málo free, cool a in, tak je přestali dělat :-( Takže můj poslední NTB má už jen USB-C. A s tím jsou jen problémy. Power delivery nefunguje, protože NTB přesahuje limit, co to umí (a stejně ho dockina neumí, jak jsem zjistil). Hraní her nebylo původně možné, protože Windows na ten výstup automaticky posílaly neakcelerovanou kartu. Naštěstí se to časem naučily, ale stejně jsem teď zase narazil na hru, která na monitoru připojeném přes USB-C nefungovala. No a když jsem k tomu chtěl připojit Mac, tak prostě nic nezobrazoval, musel jsem si kvůli němu koupit speciální dongle. Jak říkám, USB-C dockina = jen samý problémy.

164
Hardware / Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« kdy: 10. 09. 2020, 14:58:46 »
U macbooka se mi v zivote nic takoveho nestalo. Proste to od prirody funguje.

No evidentně ne, jinak bych takové problémy neměl :) Že by byl rozžhavený, to jsem nezažil, ale že měl po uspání v pátek v pondělí vytřískanou baterku (samozřejmě odpojený od zdroje), to ano.

Jinak je to Pro 16" 2019.

165
Hardware / Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« kdy: 10. 09. 2020, 12:33:57 »
- je to hezky (tenky, lehky..)

Souhlas. Wow efekt je na MacBooku asi to nejpovedenější, už jsem to psal.

- funguje to (takovy ty zakladni veci jako sleep/suspend treba. nikdy s nim nebyl problem)

Sleep funguje hezky (samozřejmě), akorát dost žere baterku. Tedy uspat počítač v pátek a v pondělí ho zase probudit moc nefunguje :-/ A hibernaci Mac neumí, respektive se snad nějak dá zprovoznit, ale je to netriviální.

- funguje treba pripojeni externich displayu, aniz bych musel nacist co to je hidpi, proc chci "fractional scaling" nebo jak ho kde zapnout.

Pokud máš originální Apple HW (= minimálně 2-3x předražený), tak asi ano. Ale u HUBů / donglů jiných výrobců je potřeba pečlivě zkoušet, jestli opravdu funguje i s Applem a je možné, že po nějakém update fungovat přestane. Třeba můj hub co normálně funguje s Dellem s Apple funguje jen na porty, ale na video ne.

- klavesnice. shift ctrl a alt se tam chovaj jinak!! Neuveritelnej vopruz pokud provozujete par virtulek s Linuxem a v hostu se klavesy chovaj jinak nez v guestu. na tohle tema sel malem parkrat oknem.

Jo, to je asi největší voser. Kdyby člověk dělal jen na Macu, tak se na to asi zvyknout dá, ale pokud přecházíš mezi různými OS, tak ********.

- mys. nema tlacitka ale jakousi snad dotykovou plochu a ovlada se gesty. tomu jsem priznam se ani nedal sanci. za 3 dny jsem sel koupit normalni A4ku a magic mouse sla pryc.

Jo, té jsem dal pár dní, ale prostě ne. Scrollování bez kolečka vypadá cool. Nicméně se mi pravidelně stávalo, že jsem chtěl na webu na něco kliknout, nepřiložil prst úplně kolmo, takže se myš chytla na pohyb prstu těsně přes stiskem a pohnula stránkou, takže jsem se netrefil. Naštěstí tohle se dá v pohodě vyřešit normální myší.

Jinak zasadni nevyhoda je ne-upne-domyslene podepisovani a sandboxovani binarek.

Tohle je hrozný opruz. Sice tam mám Double Commander, ale při každém spuštění abych lezl do bezpečnostního nastavení a tam zaklikával, že tuhle aplikaci chci fakt spustit...

Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15