Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - L..

Stran: [1] 2 3 ... 18
1
Věřte že, není horší demotivátor při studiu, než když v praxi vidíte, jak je většina toho, co studujete úplně k ničemu protože praxe i to, co chcete dělat je úplně někde jinde...

Ano, pokud studujete jiný obor než v praxi chcete dělat, tak to může být problém, ale to je otázka toho, vybrat si správný obor.

2
Odkladiště / Re:Obsluha relací u klienta nebo na serveru
« kdy: 20. 03. 2023, 23:13:36 »
Zdravim timto tupe vyvojare bankovnich aplikaci, ktery neznaji "right click, open in new tab".

Vývojáři bankovních aplikací "right click open in new tab" znají. A dokonce také znají, že tohle má za následek, že aplikace běží ve dvou tabech které pak mají různý, nesynchronní stav. Tedy se může stát, že v jednom tabu provedu akci, která způsobí, že tlačítko zobrazené ve druhém tabu přestane dávat smysl a tyto stavy je třeba ošetřovat, ideálně i nějak rozumně vůči uživateli (tj. aby nedostal hlášku "Chyba #FE778A000C" nebo "Něco se pokazilo") a to je dost práce navíc. Proto se někdy business owner aplikace rozhodne, že to radši nebude podporovat vůbec.

I když chápu, občas se ty dvě okna hodí pro nějaké proovnávání atp.

3
Studium a uplatnění / Re:Firma Lundegaard
« kdy: 18. 03. 2023, 15:46:06 »
No mne prave prijde, ze na tomhle akorat zjistis, zda ten kandidat delal webove aplikace. A na co vsechno je potreba davat pozor.
Je to asi jako kdyby ti dali naprogramovat treba neco pro ridici systemy. Tak bys taky nevedel, co vsechno je tam potreba resit.

Tak to samozřejmě záleží, jaká pozice to byla. Pokud taková, kde budete dělat webové aplikace (nebo něco podobného), tak je to úplně v pořádku. Pokud to byla pozice programátora řídících systémů, tak to je samozřejmě špatně.

4
Hardware / Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« kdy: 09. 03. 2023, 23:38:34 »
Inkoust je možná dobrý do kanceláře, kde se tiskne pořád. Ale v domácnosti, kde vytiskneš 10 stránek a pak měsíc tiskárnu nepoužiješ v nich hrozně zasychá inkoust.

Jinak jsem po patnácti letech trápení se s HP koupil Brother DCP-L2530DW a jsem naprosto spokojený.

5
Vývoj / Re:PHP a SOAP
« kdy: 03. 03. 2023, 11:54:04 »
Pokud je to jen SOAP / REST proxy, nebylo by jednodušší ji napsat v Javě místo PHP? :-)

6
Člověk, co ho práce vyloženě nebaví je samozřejmě celkem k ničemu. Ale výhra nemusí být ani opačný extrém, takový, co ho to naopak velmi baví.

Ten bude úkol dělat pětkrát tak dlouho proto, že si nutně musí vyzkoušet nejnovější design pattern, o kterém četl, přeorá (refaktoruje) navíc kód, na který by vůbec sahat nemusel (a zavleče tím do něj chyby), ale když on prostě nemohl snést pomyšlení, že používáme starou verzi knihovny a přitom je už týden k dispozici nová major verze, atp.

Za mě je nejlepší zlatý střed, člověk, co k tomu má vztah, ale má i jiné koníčky, kde se realizuje, než IT.

7
Best practice je ukládat taková data normalizovaně. Tady je o tom článek v kontextu Reduxu, ale v principu to platí i pro jakékoli jiné uložení: https://redux.js.org/usage/structuring-reducers/normalizing-state-shape

8
Používám: https://www.alza.cz/logitech-mx-keys-plus-cz-sk-d6607627.htm

Zkušenosti:

- Na membránovou klávesnici se na ní píše fakt příjemně a celkové zpracování je dobré.
- Taky mohli obětovat pár milimetrů na oddělení horní řady kláves, je to dost matoucí. A ten velký escape je černá skvrna na jinak docela přijatelném rozložení kláves.
- Na horní řadě jsou primární funkční popisky a ne F1-F12 popisky, ty jsou malé a pořádně čitelné jen s podsvícením.
- S připojením přes Bluetooth se stávalo, že občas připojení vypadlo a klávesnice pár sekund neposílala stisky, než se obnovilo spojení (a pak poslala ty nabufferované). Připojení přes (přiložený) receiver je stabilní.
- Programování si z nějakého důvodu nahrává po každém připojení znovu, tedy pokud usne a vy jako první stisknete nějakou přemapovanou klávesu, pošle se její původní význam (není reálně moc velký problém)


9
Studium a uplatnění / Re:HPP vs IČO
« kdy: 07. 02. 2023, 22:07:51 »
Budu potřebovat druhé auto do rodiny (první nechám manželce) a rovnou bych vzal na operativní leasing, dával si to do nákladů a odečítal DPH. Myslíte, že to je dobrý nápad?

Pokud to auto budeš používat z valné většiny pro svoje podnikání, tak ano.

10
Studium a uplatnění / Re:HPP vs IČO
« kdy: 07. 02. 2023, 18:31:16 »
Na druhou stranu, slyšel jsem o případu, kdy si jeden nijak velký podnikatel začal takhle odepisovat nové porsche a když na něj pochopitelně naběhla kontrola a ptala se ho, k čemu proboha zrovna v jeho podnikání takovéhle vozidlo potřebuje, zcela nevinně prohlásil, že přece k vození kufrů. Prošlo to.

To zní spíš jako podnikatelská latina.

Reálně u programátorů, kteří dodávají plátcům DPH, je být plátcem sice trochu výhodné, ale až takový kauf to není. Jelikož, jak tu někdo správně napsal, není moc co odčítat. Maximálně ten notebook jednou za pár let a to je pár tisíc.

Vím o lidech co odčítají to auto, otázka je, co jim na to řekne kontrola. Protože pak člověk musí vést knihu jízd a doba, kdy se finančáci nechali opít rohlíkem je už ta tam. A četl jsem, že na Slovensku už používají pro kontrolu knihy jízd údaje z mýtných bran, to jestli zavedou tady, tak to tyhle čachry budou prakticky úplně pasé.

Taky vím o lidech, co tam dávají všechno možné, třeba i foťák, různou elektroniku atp. No, samozřejmě takové přiznání podat mohou, ale je to spíš sázka na to, že kontrola hned tak nepřijde.

Naopak, kdybyste dodávali z valné většiny neplátcům DPH, tak být plátce je nevýhodné, protože oproti neplátcům musíte odvádět ze svého zisku ještě DPH (ve výsledku, papírově to "jako" platí zákazník).

P.S.: Nevíte někdo, jestli je pořád problém být čtvrtletní plátce? Mám dojem, že jednu dobu všechny lidi nutili do měsíčního a to je fakt opruz.

11
Kopa programatorov co robia cez personalky tam pracuju ako zivnostnici, maju teda zmluvu s personalkou ako ich koncovym zakaznikom. A az nasledne tato personalka ma zmluvu s (realnym) koncovym zakaznikom.

Jojo, taky jsem takhle dělal :) Rozdíl může být v tom, že personálka má s tou koncovou firmou smlouvu na lidi a ne na psaní SW. Sice to zní šíleně, ale právnické kličky takové jsou. Jak už tu padlo, je to dost šedá zóna bez nějakých jasných pravidel.

12
... jejich práci dodávám já ( = na odpovědnost zaměstavatele, a to je asi největší problém smlouvu o dodávkách podepisují s klienty já a vše je pod mým jménem)

Je třeba si uvědomit, že mohou být dvě různé situace: Jedna je, když externisti dělají na interních projektech firmy. To je to bezpečnější, protože opravdu dělají práci svým jménem vůči té firmě, která je koncovým příjemcem.

Větší problém bývá, když dělají na zakázkách firmy, které pak jdou zákazníkům. Tady se úřad právě může točit na tom, že nedělají "svým jménem", protože jejich práci prezentuje vůči koncovému zákazníkovi firma a ne externista a to byl asi tvůj případ.

13
Bazar / Prodám NTB paměti 8GB a 4GB
« kdy: 01. 01. 2023, 18:22:02 »
Prodám dvě paměti, co mi zbyly ze starého notebooku:

- CMSO8GX3M2A1333C9 (8GB, 500,-)
- KVR13S9S8/4 (4GB, 350,-)

Dohromady za 800,-
Nebo nabídněte cenu.Předání osobně v Praze.

14
Studium a uplatnění / Re:contractori versus agentura
« kdy: 11. 12. 2022, 07:02:44 »
fakt takhle otazka musela padnout?

No, třeba já kontraktořím už skoro 20 let a tohle se mi nikdy nestalo. Protože všem je jasné, že kdyby to zkusili, tak dostanou jedno varování a když to hned nenapraví, tak další krok bude okamžitá výpověď smlouvy. A schopní lidé nerostou na stromech. Tak mě překvapuje, že podobné problémy má odborník co je TOP 50 v rámci EU.

15
Obal si ten canvas divem s overflow: hidden a resizuj canvas podle něj.

Stran: [1] 2 3 ... 18