Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - incorporated

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Hledám komiks, ve kterém nějaká firma sponzoruje hackathon (možná jinou programátorskou akci?) dodáním mechanických klávesnic. Hlavní postava si pak až pozdě uvědomí, že hala plná programátorů s mechanickými klávesnicemi působí nebezpečný rachot. Myslím, že to končí tím, jak utíká ven.

Jsem si na 80 % jistý, že se jedná o zdejší Šimčíkův komiks. Možná je ale odjinud, napadá mě Commit Strip, xkcd a Turnoff.us, ale nikde jsem nebyl schopný ho nalézt. Najde se, prosím, někdo, kdo si tento komiks pamatuje a našel by ho?

2
ano, lineageos.

Nám Galaxy Note 3, telefon z roku 2013, aktuálně Lineage (Android 10) security patch z 5. března s tím, že jeden nenainstalovaný update na mě čeká. Mít telefon s dobrou podporou Lineage je super, bohužel kromě vlajkových lodí největších výrobců se to těžko odhaduje, a naprosto jistě to není záležitost běžných uživatelů - dneska je těhle telefonů 99 % buď vyhozených, nebo provozovaných BFU se zastaralým Androidem 5.0  :-\

3
Server / Re:Viac ako jeden web server za verejnou IP
« kdy: 16. 03. 2021, 12:53:49 »
Když je to jen dočasné, nestačilo by jen přesměrovat na ten testovací server jiné porty té veřejné adresy? Pak by adresa testovacího serveru zvenku byla x.x.x.x:8080.

4
Hardware / Re:Výběr notebooku Lenovo vs. HP
« kdy: 13. 02. 2021, 20:54:27 »

Dell Latitude 7390 si, ohledně klávesnice, nemohu vynachválit. Do té doby jsem byl zvyklý na ThinPady a na Dellu se mi pracuje pohodněji. Home + End + Delete je vpravo nahoře a Page Up/Down nad levou/pravou šipkou

Tvůj příspěvek mě donutil vyhledat si obrázek Dell Latitude 7390 a ... ehm...
https://supportkb.dell.com/img/ka02R000000hLrCQAU/ka02R000000hLrCQAU_en_US_1.jpeg

1) Klávesnice bez numerické části je věcí vkusu každého soudruha.
2) Nízký enter je také věc vkusu, ale upřímně - znám hodně málo lidí s tímto vkusem.
Téměř vždy jsou anglické klávesnice s dlouhým enterem a české verze stejných strojů mají vysoký. Tenhle Dell není výjimkou. Jedinou výjimkou, kterou si vybavuji, je starý Dell Latitude E6410 (což je mimochodem poslední Dell s opravdu dobrou klávesnicí).
Obchody bohužel buď dávají fotku anglické verze, nebo tam není záběr na klávesnici vůbec (vraždil bych). Pokud chcete vidět českou klávesnici, můžete jen doufat, že najdete českou recenzi se správnou fotkou, nebo že u něj například CZC má 3D pohled (který si fotí sami).

3) F-klávesy jsou sdíleny s jinými funkcemi a v biosu se musí zapnout, aby to startovalo s Fn-lockem. Ok, takový už je dneska svět, ale...
4) Když si zapnu Fn-lock, abych měl primární funkční klávesy (což je pro mě absolutní nezbytnost), tak nemám rychlá tlačítka pro ovládání zvuku (musím to dělat přes Fn). Dneska to tak má každý, ale dříve byly klávesnice, kde mute, vol+ a vol- byly zvlášť.
5) Skupiny F-kláves nejsou odděleny. A proč by vlastně měly být, když to vlastně nejsou F-klávesy, že? Jasně, proč by pracovní notebooky měly být použitelné k práci, že?
6) LEDky v num locku a caps locku jsou fajn, ale proč chybí ledka v ESC, aby signalizovala Fn-lock?
Klávesy na média přes FN jsou bohužel dnes fakt nevyhnutelné, u mého Thinkpadu je to stejné. Ale při prvním restartu jsem to v biosu přepnul a FN-lock jsem ani jedinkrát nepoužil.

7) Home a End jsou dostupné přes Fn - pokud je zapnutý Fn-lock. Opět - dneska standard, ale dříve byly klávesnice (na podstatně levnějších noteboocích, které ty klávesy měly).
Za tohle bych fakt vraždil. Úplně nerozumím, proč si na to stěžují jen kodéři, tyhle klávesy používám furt i na běžný text. Thinkpady naštěstí mají v tomto pořád rozum.

Současné DELLy jsou to relativně lepší z té bídy, co se nabízí. Ale "nemohu si vynachválit" -  sorry, to máš fakt nízkou laťku s požadavky.
Souhlas, ale třeba nové XPS jsou už (aspoň co se rozložení týče) maximálně průměr.

5
Hardware / Re:Výběr notebooku Lenovo vs. HP
« kdy: 13. 02. 2021, 15:19:16 »
Poloviční prostřední šipky stylu HP nejsou bohužel dnes záležitost jen HP, dokonce i poslední XPS 15 je má taky. Osobně nechápu, proč se postranní šipky taky nezmenší na polovinu, pak by tam bylo místo na dvě další klávesy (ale ty by musely být správně oddělené, takže ještě menší) a šipky by měly aspoň normální tvar.
Ale takové šipky, ač jsem jejich nepřítelem, jsou podle mě relativně zvládnutelné. Prý se na ně dá celkem rychle zvyknout, zato mnoha ostatním problémům klávesnic moderních notebooků se přivyká mnohem hůř.
Mnohem větší problém jsou např. věci jako chybějící home/end, pageUp/pageDown, F-klávesy nedělené do čtveřic, nebo vypínací tlačítko jako klávesa na klávesnici přesně tam, kde by normálně by delete.
To, že klávesy nejsou dostatečně separované, aby mohla být řeč o nějaké orientaci po hmatu (bez velmi dlouhého přivykání) je kapitola sama pro sebe, ale bohužel je to vlastnost tenkých klávesnic.

Třeba poslední XPS 15 je vinen vším z toho, kromě absence home/end (i když jsou na docela nepraktických místech).

6
Hardware / Re:Slušný kompaktní foťák do 10 tisíc
« kdy: 01. 02. 2021, 18:38:35 »
Malinkatou bezzrcadlovku dáte do kapsy třeba u bundy. Do kapsy u jeanů tak akorát bez objektivu. Možná s pancake objektivem by to mohlo být rozměrově srovnatelné s kompaktem.
O tomhle nemám vůbec přehled, ale možná by pro tazatele bylo nejlepší řešení právě zrcadlovka s pancake objektivem? Pokud by to vyšlo rozměrově a cenově, a nevadilo tazateli fixní ohnisko (žádný zoom), takové řešení by zvlášť ve špatném světle dalo na zadek jakémukoliv kompaktu.

7
Náklady na tisk budou mít nejnižší určitě tankové inkoustovky, a to docela výrazně ve srovnání s levnými barevnými lasery. Neucpe se, pokud jí necháte zapnutou, a necháte jí se prošťuchovat - pokud netisknete stránku za dva měsíce, tak ani to prošťuchování u tankové tiskárny náklady moc nezvýší.
Starší Brother jsem nechal na koleji několik měsíců (zapnutý) kvůli covidu, a když jsem v létě přijel na zkoušky a dával test tisku, ucpaný nebyly trysky žádný.
Může být problém se zásobníkem na odkapaný inkoust. K Brotherům najdete servisní manuál, kde je popsané jak vynulovat počítadlo odkapávání. U některých jde uživatelsky vyměnit, u některých tiskáren se dají počítadla vynulovat third party softwarem, a jestli některé tankovky na počítadlo umírají, nevím.

8
Hardware / Re:Slušný kompaktní foťák do 10 tisíc
« kdy: 01. 02. 2021, 11:27:00 »
Bezzrcadlovku bych opravdu nedoporučoval jako kapesní stroj.
Jestli kapsou od jeanů myslíte zadní, tak ta RX100 může být problém. Pro srovnání mám Panasonic DMC-TZ100, který je o kousíček větší, a do zadní kapsy ho lze narvat jen opravdu krkolomně a u některých kalhot (DMC-TZ100: 111 x 65 x 44 mm; RX100 III: 102 x 58 x 41 mm; G9-X 98 x 58 x 31 mm). G9-X má oproti RX100 o centimetr míň vystouplý objektiv, což bude znát. Do přední kapsy většiny jeanů se i DMC-TZ100 vejde v pohodě.
DMC-TZ100 by *možná* vyhovoval požadavkům, pokud vám nevadí, že je už relativně tlustoprd, a pokud ho za tu cenu seženete ze zahraničí - podle heureky je u nás od cca 11k. Je v podobné třídě, jako zbylé dva foťáky, trošku horší světelnost je daná velkým rozsahem zoomu, má 1'' snímač (což mimochodem neznamená snímač o velikosti 1 palce, ale 13,2 x 8,8 mm - ekvivalent 1'' videotrubice). Wifi není použitelná ani s oficiální aplikací, ale nemusíte o ní vědět, má normálně kartu a microUSB.
Pokud chcete hledáček, ten z RX100 si, myslím, lidi chválí, zatímco u DMC-TZ100 je k ničemu, jen překáží při tahání z kapsy.

9
Odkladiště / Re:Elektrická zásuvka - rozbočovač/rozvodka
« kdy: 04. 01. 2021, 15:54:07 »
[...]si myslím že už ten ochranný (P) mohli zapojiť, a v takom prípade fakt nerozumiem existencii zástrčky CEE 7/17[...]
Europlug je co nejtenčí, aby byl co nejlevnější, co nejlehčí, a co nejuniverzálnější. CEE 7/17 má ten extra plast okolo, aby se nedala zastrčit do placatých zásuvek, které jsou dimenzované pouze na 4,0mm kolíky a malý proud. Krom toho, jak jsem říkal, to spojení je výrazně solidnější.
Rozhodně je blbost připojovat zemnicí vodič, pokud není třeba, jen proto, aby se unifikovala zástrčka. Výhod má dvouvodičkový kabel několik - pro výrobce hlavně cena - 1/3 úspora mědi rozhodně není zanedbatelná. Ale i pro uživatele to má výhody - Kabel je potom tenčí, a tím pádem lehčí, a výrazně měkčí a ohebnější.


pripomína mi to meme z jednej stránky monkeyuser.
To není z monkeyuser, to je https://xkcd.com/927/

10
Odkladiště / Re:Elektrická zásuvka - rozbočovač/rozvodka
« kdy: 04. 01. 2021, 15:00:14 »
Vraj tie vypínače odpájajú nulák namiesto fázy, je to špatné?
U toho hlavně mé elektrikářské paranoie vadí, že tam není použit dvoupólový vypínač, který by rozpojoval oba pracovní vodiče - fázi i nulák.
Že se rozpíná pravá zdířka místo levé (tedy *většinou* nulák místo fáze) prakticky asi nevadí - jen to dává silný dojem, že návrh nebo řízení výroby měl na starosti někdo, komu je to u zadku, nebo tomu nerozumí.


[...]a teda sú chránené aj v takejto zásuvke bez kolíka, a tie čo nie sú hybrid E/F tak bežne nezastrčíš do tej zásuvky E, lebo F zástrčka podla štandardu má byť kruhová, a tie pliešky by teda neumožnili zasunúť takú zástrčku, ale len typ E alebo hybrid E/F, ktoré majú výrez hore a dole.
K tomu jen doplním, že mechanicky zastrčení staré české (dokonale kulaté zemněné) zástrčky do schuko brání ne pružinové kontakty, ale tvar zásuvky po stranách - německé i hybridní zástrčky mají po stranách výřez, který zapadá do profilu, který je vidět v obrázku v příspěvku výše.


Ešte sú aj kruhové C (ktorých zmysel som nepochopil, lebo ochranný (P) to nevyužíva, ale nemôžeš to aj tak strčiť do ploskej zásuvky ale len do kruhovej (teda E alebo F).
Typ C (CEE 7/16, nejčastěji europlug) je pouze ta placatá zástrčka. Od té "kulaté" (CEE 7/17, viz obrázek níže) - se liší průměry kolíků a tím pádem i maximálními proudy - europlug má kolíky 4,0 mm (nevím na jaký proud je omezen, řádově jednotky ampér), kdežto CEE 7/17 má 4,8mm kolíky, tj. stejné jako normální zemněné zástrčky.[...] inak ale nemecký typ celkom ustupuje, a už sú skoro všetko Franzúcke typy.
Můžete to rozvést? Moc by mě to netěšilo, podle mě jsou ty německé lepší, než naše.

11
Teď se mi zase stalo, že jsem měl déle rozepsaný příspěvek do fóra, a když jsem stiskl "prohlédnout", místo náhledu se mi dostalo přihlašovacího formuláře, protože jsem byl automaticky odhlášen. Ani když jdu zpět, ani když se přihlásím, tak už se nikdy k rozepsanému textu nedostanu. To samé se děje s odesláním příspěvku.

Je to opravdu hrozně frustrující a děje se mi to celkem často (a jen někdy si pamatuju, že musím pro jistotu všechno zkopírovat před odesláním), udělejte s tím, prosím, něco - i kdyby to bylo jen zvednutí časového limitu pro automatické odhlášení a text vedle tlačítka odeslání upozorňující uživatele , aby udělali CTRL+A a CTRL+C.

Nemá někdo nějaký workaround? Třeba jak donutit Firefox, aby si pamatoval dočasně všechny, opravdu všechny formuláře?

12
Odkladiště / Re:Reklamace chybné transakce v PayPal
« kdy: 31. 12. 2020, 01:46:57 »
Já mám také špatnou zkušenost s podporou PayPalu, a to jsem ho ani nepoužil já, jen mě za nimi poslala podpora eBaye. Platil jsem na eBayi kartou za zboží z UK a zvolil jako měnu transakce GBP - rozdíl jejich kurzu oproti mojí bance dělal asi 6 800 vs 6 500 CZK. Měl jsem to potvrzené v emailu, ale z karty se mi strhlo přímo těch 6 800 CZK.
Po opravdu hodně dlouhé a natvrdlé výměně emailů se mi dostalo toho, že mi připsali na PP účet 15 USD jako "jednorázový projev dobré vůle i přesto, že absolutně vůbec nic ani v nejmenším není s jejich systémem v nepořádku". Pak jsem to už vzdal.
Na té podpoře ty emaily ani nečetli, téměř vždy jen odpověděli s nějakým zkopírovaným textem na irelevantní téma.

13
Tahle anti-feature je kvůli tomu, aby nemohli používat Youtube jako spotify ani lidi s adblockem. Nebo se to děje i platícím uživatelům?

14
Odkladiště / Re:Elektrická zásuvka - rozbočovač/rozvodka
« kdy: 09. 12. 2020, 10:50:01 »
Jestli chcete fešné řešení, tak vám podle mě nezbyde, než pozvat elektrikáře, aby dal řadu zásuvek do zdi, nebo si to udělat sám.

15
Já jsem audiofilně naprosto hluchý (nemám problém poslouchat jazz z 3W chrastítek za sedm stovek), ale digitální audio má nepopiratelnou výhodu absence rušení. Je jedno, jak daleko, okolo čeho, a jak levným kabelem to táhnete - dokud to nepřestane fungovat úplně, tak to funguje perfektně.
Když člověk chce mít přitáhlý audiokabel od počítače k zesilovači, který je připojený v zásuvce na druhé straně místnosti, tak tam vznikne zemní smyčka (tj. rušení způsobené střídavým úbytkem napětí na zemním vodiči) a není problém dočkat se pak hlasitějšího bzučení než signálu.
Co se týče digitálního koaxu vs. optiky, tam už žádný praktický rozdíl není. Tipuji, že vytvoření zemní smyčky (přes zem koaxu) může zarušit něco jiného i když audio to neovlivní, ale nejsem si jistý jak moc a zdali to může čemukoliv pomoct. Za jedinou reálnou výhodu TOSLinku oproti koaxu považuju nezaměnitelnost konektoru.

Stran: [1] 2 3 ... 7