Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - jinylojza

Stran: [1] 2
1
Papírové dokumenty si také nenecháváte přerazítkovávat, ne?
taky jde o rozdílné technologie s jinými možnostmi. Předpokládám, že u papírového dokumentu jsou metody jak ověřit jeho existenci v čase a pravost(samozřejmě plusmínus) u elektronického dokumentu máte jenom jeho časové razítko a v případě prolomení použité kryptografie nemusíte mít vůbec nic

2
Hardware / Re:Vadná klávesnice u Alza: vrátit či vyměnit?
« kdy: 27. 05. 2022, 07:01:20 »
Takže pokud bude Alza tvrdit, že ta klávesa nesvítí proto, že ji kupující poškodil, dostane kupující zptátky pár korun.
nevim kolik jste toho na Alze už vracel/reklamoval, ale když vrátíte věc kvůli nějaké nefunkčnosti, tak vám Alza nebude tvrdit, že jste si to způsobil sám, aspoň mně to nikdy netvrdili. Teda pokud ta jedna klávesa nebude nějak zjevně mechanicky orvaná, jak jste do ní dloubal šroubovákem. To je totiž to jediný, co vždycky zkontrolovali. Dokonce ani nekontrolovali, jestli se hlášená vada projevuje, prostě máš právo vrátit i zboží bezvadné, zboží vypadá nepoškozeně takže není pravděpodobné vlastní zavinění, dáme nové. Naopak při reklamaci ten fámulus v Alze nic nezkoumal, jen popsal co bylo předáno a poslal do servisu k vyřízení = k ověření vady a rozhodnutí o oprávněnosti a způsobu vyřízení.

3
Hardware / Re:Vadná klávesnice u Alza: vrátit či vyměnit?
« kdy: 26. 05. 2022, 07:37:55 »

Ne, není. Podle zákona musí být reklamace vyřízena co nejdříve.

Navíc šlo o fyzickou výměnu zboží. Pokud je pro Alzu jednodušší tu samou fyzickou výměnu zboží realizovat jako vrácení a nový nákup místo reklamace, je to špatně nastavený proces reklamace.
jenže to vyřízení "co nejdříve" může reálně znamenat, že zboží nejdřív putuje do nějakého servisu, který posoudí, zda se vada vůbec vyskytuje a i kdyby to vyřídili během dne, tak to pořád pár dní zabere a pořád to bude v rámci "co nejdříve" a třeba se to i vrátí s konstatováním, že vada se neprojevila nebo to bude nějak opravené. Zatímco v případě vrácení u Alzy člověk odchází s dobropisem a jistotou nového kusu, který dostane ASAP. Jako kdyby člověk trval na standardní reklamaci, tak to protáhnou reklamačním kolečkem, ale kdo by o to stál, když může vrátit a rovnou odejít s novym kusem. Takhle jsem teda jednou přišel o slevu, protože možnost byla buď vyměnit, ale zboží už bylo bez slevy, nebo poslat do reklamace s dobou vyřízení až 30 dní a bylo to přes Vánoce a mně se nechtělo čekat. Takže od nich to neni špatně nastavený proces, ale postup výhodný pro zákazníka, který by zákazník tak jako tak mohl uplatnit, protože zpracovat to jako reklamaci umí taky, ale trvá to dýl a pořád to bude "co nejdřív".

4
Server / Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« kdy: 11. 04. 2022, 16:23:41 »
mám na tý doméně 7 účtů s nic moc využitim. Ale teď se mi zdá, že s tím trošku čarují, protože sleva 100% se zobrazuje už jen na 4 měsíce a další rok je za 50%. Ale předchozí si můžu pamatovat blbě a screenshoty nemám. A díval jsem se ještě na jednu doménu, kde je asi 180 účtů a tam žádnou konkrétní nabídku nezobrazují a mám kontaktovat prodejní tým.
edit: rozhodně z toho zatím nemám dojem, že by měla existovat nějaká rodinná verze zdarma. Buď dočasná sleva, nebo převod na běžný google účet bez emailu s externí emailovou adresou.

5
Server / Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« kdy: 10. 04. 2022, 23:04:20 »
jedna věc je výše slevy, druhá doba jejího trvání. Mně tam teďka straší nabídka na 100% slevu, ale jen na 6měsíců, dalších 6 měsíců 50% a pak plná cena.

6
Server / Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« kdy: 07. 04. 2022, 06:34:19 »
mně to teda v admin consoli píše, že si mám pár týdnů počkat "na čekací listinu pro přístup k verzi bez dalších poplatků (sic)"

7
Server / Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« kdy: 06. 04. 2022, 16:22:22 »
mně teda nepřijde, že by to byl nějaký bezplatný tarif jednotlivce a domácnosti, ale že se pouze zachová google účet bez emailu, podobně jako lze mít na google účet zaregistrovaný na nějaký svůj vlastní email jiný než gmail.

8
Sítě / Re:Domáci router
« kdy: 29. 04. 2021, 15:23:06 »
Naprosty souhlas s prvni vetou. Cena a aktualizace na dalsich 5 let je prazdna mnozina. :D
Cena a aktualizace by nemusel být problém, na Mikrotik dostávám aktualizace už víc než 5 let a drahý nebyl. Problém by mohl být to "aby se nemuselo 5 let sáhnout", ale i to by se snad dalo naskriptovat

9
/dev/null / Re:Je to plnohodnotná veřejná adresa?
« kdy: 22. 04. 2021, 19:03:36 »
Představte si autobusového dopravce, který poskytuje dopravu mezi Prahou a Brnem, který se cestou zastaví v Jihlavě, aby vás přeložil do mikrobusu a z důvodu nedostatku místa vyhází zavazadla těžší než kilo a prohlásí za váš problém, že jste měl vyžadovat službu, kde bude přeprava těžších zavazadel až do Brna.
Splnil takový dopravce očekávání zákazníka ohledně služby? Nesplnil. Dá se to posoudit objektivně, tedy nezávisle na tom, jestli se dopravci podaří jednoho konkrétního cestujícího přesvědčit, že to vyházení zavazadel bylo vlastně v jeho prospěch? Dá. Dá se to posoudit bez toho, že by nějaký cestující skutečně takovou cestu absolvoval? Dá.

Má definice tedy i v tomto případě krásně funguje. Vychází z toho, že dopravce neposkytl nabízenou službu.
dopravce nabící pouze přepravu Praha-Brnu (=veřejná IP adresa), ale už nikde nespecifikuje, že po cestě vyhází některá zavazadla, protože se mu nevejdou do autobusu (=neuvedení NAT a nefunkčnost některých služeb), zákazník byl sice přepraven v souladu s nabízenou službou, ale bez zavazadel, takže nedostal tak úplně to co čekal

10
/dev/null / Re:Je to plnohodnotná veřejná adresa?
« kdy: 22. 04. 2021, 10:37:53 »
Představte si autobusového dopravce, který poskytuje dopravu mezi Prahou a Brnem. ...
Představte si autobusového dopravce, který poskytuje dopravu mezi Prahou a Brnem, který se cestou zastaví v Jihlavě, aby vás přeložil do mikrobusu a z důvodu nedostatku místa vyhází zavazadla těžší než kilo a prohlásí za váš problém, že jste měl vyžadovat službu, kde bude přeprava těžších zavazadel až do Brna.

11
Software / Re:SW licence Autodesk
« kdy: 22. 05. 2020, 07:31:28 »
... a v tamní kultuře ani nenapadne, že by někdo vážně uvažoval o tom že bude provozovat pět let starou verzi.
nesmysl. Proč si myslíte, že se z trvalých licencí přechází na předplatné. Protože ani v tamní kultuře zákazníci neměli důvod kupovat každou aktualizaci, které jim reálně nic nepřinášely a provozovali staré verze. A tak začali výrobci licencí nabízet pseudoslužbu vynucených aktualizací

12
Hardware / Re:Úprava dat pro kouzelné pero
« kdy: 11. 03. 2020, 06:38:47 »
chvili jsem hledal a vypada to, ze to BNL jsou nejakym zpusobem zaarchivovane mp3 soubory, tuzka potom jenom nacte tag a podle hodnoty tagy prehraje tu spravnou mp3.
Takhle úplně jednoduchý to neni, protože ty zvuky se přehrávají podle nějakého vnitřního stavu tužky ve kterém je pravděpodobně aktivovaná kniha, předchozí označené tagy, výsledek nějakého generátoru náhodných čísel. Ty tagy nejsou globálně unikátní, ale jen v rámci knihy, takže se kniha musí aktivovat načtením tagu, načtením tagu se dá přehrát více různých zvuků dle předtím zvoleného režimu, které se taktéž udělá načtením tagu. Načtením tagu se dá spustit kvíz různé složitosti, který vygeneruje (pseudo)náhodnou posloupnost otázek, na které se odpovídá označením tagů, které to vyhodnocuje, umožní to opravu chybné odpovědi a vyhodnotí to celý test. A tohle v tom BNL musí být nějak zaznamenáno.

13
/dev/null / Re:Těžké OOP problémy
« kdy: 14. 11. 2019, 06:27:45 »
Taky by se dalo říct, že by se Bůh mohl chtít nechat nepochybně poznat, ale protože není všemohoucí, tak toho není schopen a proto to neudělal.
Ano, ale to už se dostáváme mimo židovsko-křesťanskou tradici, takže pak už je možný všechno. Třeba špagetové monstrum :)
Tak z pohledu nevěřících jsou si existence všech božstev samozřejmě rovnocenné :-)

14
/dev/null / Re:Těžké OOP problémy
« kdy: 13. 11. 2019, 23:03:11 »
Mluvil jsem o té poslední větě. Já jsem si Boha vypůjčil jako "kamaráda" a strčil jsem ho do současných českých zákonů. Ty jsi ho strčil do lidské fyziky a logicky. Jakákoliv logická nebo fyzikální hádanka s Bohem je nepřesná, protože pro něj naše lidská logika a fyzika nemusí platit.
No jenže to není myšleno doslovně (a ani historicky to myslím nikdo doslovně nemyslel). Je to prostě otázka po tom, co se stane, jestliže hypotetická Boží všemohoucnost narazí sama na sebe. Moderní řečí by se řeklo, že to je otázka po tom, jestli je teorie Boží všemohoucnosti bezesporná :) Ono nejspíš hodně z těch klasických scholastických problémů, které nám zní ujetě (Kolik sušených andělů se vejde na špičku jehly?), v sobě vlastně obsahuje otázky, které nás zajímají dodnes. Akorát ten "nosný substrát" je jiný - místo matematiky je to teologie :)

No jo. Jenomže když popřeme samotnou logiku, tak nemůžeme prokázat existenci Boha a tudíž se při hledání Boha musíme spolehnout pouze na emoce a další zvířecí pudy.
Já jsem docela pevně přesvědčenej o tom, že existenci Boha dokázat nejde. Kdyby jo, celý by to dost postrádalo smysl. Jednoduchej argument: pokud je Bůh všemohoucí, nepochybně by se nám mohl nějakým nesporným způsobem nechat poznat, což neudělal. Čili to asi neudělal záměrně, je k tomu nějaký důvod. A proto ani ten důkaz neexistuje. Nebo aspoň ne takový, aby ho mohl pochopit kdekdo.
Taky by se dalo říct, že by se Bůh mohl chtít nechat nepochybně poznat, ale protože není všemohoucí, tak toho není schopen a proto to neudělal.
Stejně tak se z nějakého neznámého důvodu nechtějí nechat poznat ti neviditelní neměřitelní trpaslící, co nás tahají k zemi. A protože je nevidíme, tak věříme v Newtonův zákon.

15
/dev/null / Re:Těžké OOP problémy
« kdy: 13. 11. 2019, 22:06:43 »
...
Hmm, víš jak si si stěžoval na obvinění z rouhání. Toto, co tady popisuješ není nijak zvlášť rouhavé. Je to spíše nelogické a poněkud, jak to říct, plytké.
Nemyslím si, že by si opravdu pátral po odpovědi.  Nic co jsem ti napsal jsi si vůbec nepromyslel.
Samozřejmě nyní očekávám reakci že mi došli argumenty nebo něco podobného. A já tě při tom nechám.

Každopádně v rozhovoru nebudu pokračovat.
On je problém v tom, že většina argumentů věřících je relevantní zase jen pro věřící. Pro nevěřící je to většinou jen argumentační kruh Bible-Bůh a přizpůsobování argumentů předem daným závěrům.
Ze všech těch paradoxů co tu byly zmiňovány by mě spíš zajímalo, jak by mohlo na zemi koexistovat tolik navzájem nekompatibilních bohů s vlivem na vznik jediné Země a sdílené skupiny lidí.

Stran: [1] 2