Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Marek Staněk

Stran: 1 ... 17 18 [19]
271
BTW celý vlákno si asi vytisknu a pošlu někam do ústavu, kde vymejšlejí jak komunikovat s emzákama. Určitě se jim to bude hodit, protože mě z toho jdou oči šejdrem.

272
... vystaví svoje čerstvě nainstalované windowse bez updatu a antiviráku na net (aby si stáhl updaty a nainstaloval antivirák/fw) a v tu chvíli se mu nějaký botnet na jeho síti hned v PC zabydlí...
Jak moc je to pravděpodobné, netuším, ale stát se to nejspíš asi může... 
...

To, ak ma pamäť neklame, už ktosi skúšal, a čas do napadnutia bol v minútach. Škoda, že nemám link. Je to stará a zahmlená spomienka, môžem sa aj mýliť.

OMG, to se týkalo XPček před SP2 (tzn bez firewallu) = před rokem 2002. Tudíž informace stará teď už 17 let a tedy skutečně hovnotná.

273
Hardware / Re:Konzoli nebo počítač na hry?
« kdy: 26. 02. 2019, 11:37:24 »
Tak jelikož mlaďase úplně nejvíc baví Zelda:BotW, tak má na hraní samozřejmě Switch, a občas si odskočej na noťase na Unturned, Apex, Minecraft nebo Subnautiku. Jo a ještě je na telefonu hodně chytlo F-18 Carrier Landings od Rortos s obrazem posílaným přes Chromecast do televize.

274
Hardware / Re:Spotřeba energie stále běžícího notebooku
« kdy: 24. 02. 2019, 14:43:49 »
OMG WTF to zas řešíte? Otázka byla, kolik asi stojí elektrika na provoz noťasu za rok.
Pro nejhorší případ je to jednoduchý: příkon zdroje
/1000 * 24 * 365 * cena_kWh, tzn. orientačně pro noťas s 90W zdrojem je to 90/1000*24*365*4,83 (aktuálně nejvyšší cena v ceníku pro domácí tarif "malý odběr") = 3808,- pro případ, že pojede trvale v plný zátěži. V praxi to bude výrazně míň, obvykle se uvádí cca tisícovka. Jelikož ani nenapsal, co má za stroj a co na tom poběží jaký procento času, je tohle víc než dostačující.

275
Sítě / Re:Levné SIM karty pro IoT
« kdy: 17. 02. 2019, 09:03:24 »
Třeba proto, že jsem to psal na telefonu nad obědem? Co třeba místo pičování votevřít vokno a houknout na strejdu Gůgla? Ve školce nás to neučili? Nebo jen máme ručičky línější než zadek?

https://příště_prostě_nasrat.com
Tak nevím, co učili ve školce Vás, ale, když jsem v ní byl já, tak Google měl tak 15 let do svého vzniku :)

Jen jsem fascinován potřebou psát příspěvek o tom, že napíšu příspěvek (který na rozdíl od toho předchozího bude mít i nějakou informační hodnotu). Zřejmě chorobná grafomanie, ale proti gustu...

Vono bude lepší se tu na to vysrat už ale fakt úplně, aby tu zůstali jen takoví jako ty (v historii 2x pičování, jednou nasraný kecy, a jednou psaní o něčem, o čem sám tvrdíš že to neznáš).

276
Sítě / Re:Levné SIM karty pro IoT
« kdy: 16. 02. 2019, 23:35:19 »
Budu to muset dohledat v historii, ale včera nebo předevčírem jsem při hledání čehosi kolem českýho Nordic Telecom narazil na SIMky s taxou 3 Kč/1MB, možná s neomezenou časovou platností kreditu, a teď nevím jestli evropským nebo celosvětovým roamingem bez příplatku.

Skvělé!

A co (místo psaní pohádek) to rovnou dohledat a hodit sem odkaz?

Třeba proto, že jsem to psal na telefonu nad obědem? Co třeba místo pičování votevřít vokno a houknout na strejdu Gůgla? Ve školce nás to neučili? Nebo jen máme ručičky línější než zadek?

https://www.thingsmobile.com/business/sim-iot-m2m-?gclid=EAIaIQobChMIz86F26q54AIVSKt3Ch3h6wvhEAEYASAAEgJ8hvD_BwE

277
Sítě / Re:Levné SIM karty pro IoT
« kdy: 16. 02. 2019, 17:09:25 »
Budu to muset dohledat v historii, ale včera nebo předevčírem jsem při hledání čehosi kolem českýho Nordic Telecom narazil na SIMky s taxou 3 Kč/1MB, možná s neomezenou časovou platností kreditu, a teď nevím jestli evropským nebo celosvětovým roamingem bez příplatku.

278
@Marek Staněk: hlavne v tomdle vlakne uz padlo, ze USB 3.0 = USB grafika a to fakt nechces

Provozne nejlepsi a nejbezproblemovejsi je zarizeni, ktery ty dva DP z toho TB3 vytahne a pres nej se ty dva monitory (az 4K@60Hz) pripojej

Dovolím si tě opravit: TY to nechceš, a je to tvoje volba. DisplayLinkovou dokinu mám léta (Dellácký sokl pod monitor s teleskopickou nohou, DP+2xHDMI, GLAN, 4xUSB3, 90W@19VDC napájení pro noťas), a funguje to jak z praku.
Dá se na tom i poměrně slušně hrát, jediné vysloveně na hovno na tom jsou věci od dementů z WarGamingu.
Napřed si totiž musíš ujasnit, na co konkrétně to nechceš.

Mimochodem, i skrz USB2 bez problému projde FHD video, někdy si na Alze na 14 dní kup USB2DVI externí grafiku a zkus si to. Trhá se to jen v momentě, kdy okno s videem dáš na pozici, kdy jde jeden proud na dva monitory. A nebo když máš vysloveně šrotovou sestavu, ale na té v první řadě nemáš co pracovat.

279
Co tohle, nestačilo by ti to? https://www.incomputer.cz/lenovo-thinkpad-usb-3.0-dock-s-adapterem?utm_source=SendMails&utm_medium=email&utm_term=koncovy&utm_content=koncovy&utm_campaign=koncovy

Případně přes eBay se to dá i za cca 2 stovky. To už bys to PDčko a USB-C mohl oželet.

280
Já bych jako úplně první krok zkusil počítač píchnout místo toho mikrotika, aby se vyloučila úzká díra někde na trase. Taková rafinovanější obdoba "zkus odpojit a znova zapojit kabely", abys jako magor nehonil ducha, kterej třeba ani neexistuje.

281
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 10. 02. 2019, 09:56:42 »
Policie musí prokázat vinu konkrétní osoby. Když všichni shodně řeknou "Nevím kdo to tam dal", ve většině případů neprokážou vůbec nic i kdyby v tom torentboxu byly loginy konkrétního člověka, atd. Museli by prokázat toho, kdo daný soubor dal sdílet, případně stahovat s úmyslem to dále šířit (a prokaž ten úmysl...).
Trestat všechny v bytě/domě/ulici z důvodu, že nepřišli na to kdo (a jestli vůbec) něco udělal prostě nemůžou. Ono taky když všichni řerknou, že to tam nedali, co když to tam dal někdo, kdo ty práva má? Ani neprokážou, že k nějakému trestnému činu došlo, natož aby to prokázali jednotlivci.

Obávám se, že osoba, na niž je napsána přípojka a jíž patří infrastruktura lokální sítě, bude mít veliký problém se spoluvinou na spáchání t.č. porušování autorských práv z nedbalosti. A jakmile si přečte obvinění, objeví v sobě nečekaný pěvecký talent.

282
Sítě / Re:Propoj mezi patry kancelářské budovy
« kdy: 08. 02. 2019, 11:03:53 »
Jen mě napadlo připojení přes elektrickou síť, jestli by šlo.

Už jen pro pořádek:
Powerlajna má tu zásadní nevýhodu, že sice umí jednotlivé "okruhy" šifrovat a tím jejich provoz oddělit, ale vždycky se ti na tom drátě všichni dělí o pásmo, které navíc každý pomalejší prvek srazí na nejvyššího společného jmenovatele. Takže pokud tam dáš 1Gbps prvky a nějaký pitomec do toho zapíchne 200Mbps, tak to VŠEM stáhne na tu 200ku; pokud se to vůbec domluví, protože když to nenajde společný protokol, nepojede nejspíš vůbec nic.
Kromě toho, pokud tam budeš mít starý elektroměr a patra budou na různých fázích (což je dost pravděpodobné), skoro určitě se to navzájem neuslyší a budeš muset na rozvodnou desku přidat zásuvky a do nich adaptéry zajišťující propojení.
A jako další problém bude v tom baráku dosah. Kabelová vzdálenost naskakuje až překvapivě rychle, takže když budeš mít rozvaděč v suterénu, dost možná budeš už ve druhém nebo třetím nadzemním mimo dosah a nebude to fungovat.

Pokud to nepůjde pod zateplení, viděl bych jako nejschůdnější do schodišťové šachty (nebo ještě líp do klece výtahové šachty) koryto, a do něj (podle rentability) optiku nebo strukturku, a chodbové směrovače.

283
Windows a jiné systémy / Re:MacOS - frustrace z ovladani
« kdy: 05. 02. 2019, 12:08:47 »
macOS je optimalizovaný na ovládání touchpadem a gesty.

Jestli za gesto považuješ protažení karty platebním terminálem...

Stran: 1 ... 17 18 [19]