Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Marek Staněk

Stran: 1 ... 16 17 [18] 19
256
To by ukazovalo na nakopnutou větev registru (HKEY_USERS\xxx).
Nejlíp:
- image disku, ideálně rovnou naklonovat na nový
- uživatele v Computer-Management\Users (nebo v doméně, kdo ví kde ho máš) smazat
- uživatele vytvořit znova
- profil nakopírovat zpátky

Pokud je nakoplej disk nebo registr, je větší šance že to ještě víc dojebeš, když se v tom budeš vrtat.

257
Server / Re:Jak se připojit k serveru z Windows?
« kdy: 13. 03. 2019, 16:27:26 »
to je FUD, sudo "Initial release: Around 1980" https://en.wikipedia.org/wiki/Sudo
Proč se pořád musíte vyjadřovat tak arogantně v reakci na komentář, který jste nepochopil?

Protože se mi zdá, že jsi nečetl https://www.root.cz/texty/jak-se-spravne-ptat/
Napovím: pokud se snažíš o něco, co je v rozporu se základními pravidly toho jak se to dělá správně, a ze způsobu jak je otázka položena vyplývá, že BUĎ ses o nalezení správného řešení ani nepokusil NEBO správné / doporučené řešení programově odmítáš, pak je celá záležitost jen mařením času tvého i všech ostatních.

258
přináší lepší uspokojení mých potřeb. Vendor lock-in je konkurenční obchodní model a v herním průmyslu je úspěšnější v pro mě klíčových herních žánrech a to proto, že na PC se hodně krade. Proto ty nejlepší hry (subjektivně pro mě) vychází na PS4 a ne na PC. Hrál jsem na PC dlouho, konzole mě přesvědčila svou kvalitou a přišel jsem na to prakticky náhodou.

O tom by se dalo dlouho diskutovat, a i RIAA se kdysi u soudu pěkně střelila do nohy, když se jí podařilo vyvrátit její vlastní tvrzení, že pirátění muziky průmyslu škodí, protože v zápětí vytáhli statistiku, že které jasně vyplynulo, že v zemích kde je rozumný poměr ceny muziky ke kupní síle, si piráti svoji oblíbenou muziku spíš dříve normálně koupí, a tedy že pirátění používají podle modelu try'n'buy - vyzkoušej a kup. U her to pokud vím bylo ještě výraznější, a naopak ochrana proti kopírování přináší problémy JENOM legálním uživatelům a většina studií dokonce dlouho před ukončením provozu DRM serverů vydává patche, ochranu úplně odstraňující. Dokonce nedávno přímo tady (v článku o Denuvo) bylo výslovně i s odkazem na prodejní statistiky uvedeno, že ochrana má smysl jen po dobu prvních dvou až čtyř měsíců, kdy se uskuteční drtivá většina objemu prodejů.

Z pohledu vývojáře je úplně největší výhodou konzolí proti PC jednotná konfigurace, tzn není třeba řešit kompatibilitu a problematickou optimalizaci pro milióny možných konfigurací, nebo oželet výkon a detaily.
Z pohledu výrobce hardwaru samozřejmě více či méně monopolizace trhu a tedy zajištění stabilního příjmu a samozřejmě snížení nákladů díky obrovské sériovosti, se kterou se PCčka nemůžou vůbec měřit; z univerzálních počítačů se tomu nepřiblížil dokonce ani C64 se svými cca 14ti milióny kusů v celkem asi třech provedeních kisny.

259
Hardware / Re:Spotřeba energie stále běžícího notebooku
« kdy: 05. 03. 2019, 09:49:46 »
Marek Stanek

Ale tak hned bych neosocoval, ze jsem tam nenapsal vubec nic o zatezi a typu. CPU je samozrejme hlavni cast spotreby a lisi se podle modelu. Thinkpady mivaji I3, I5, I7 co jsem videl. Jestli jsou mezi nimi velke rozdily ve spotrebe, to si
(...)
jednoducha grafika nejspis integrovana v zakladovce. Jak odhadnu spotrebu grafiky, to moc netusim.

Nikdo tě z ničeho neosočuje. Někdy mám pocit, jak když tady každej druhej trpí těžkým stihomamem. Sám jsi napsal, že kombinace CPU+GPU je pro spotřebu noťase určující (sice ne nutně v absolutních číslech, ale zbytek je obvykle konstantní). Pro zajímavost.. i7-6700HQ+GTX960M v mým noťasu v plný zátěži bere 120W, ale pak pro nabíjení zbejvá rezerva zdroje 10W; při kancelářský zátěži jsem na 12W se špičkama do 22W, a případný nabíjení přidává dalších 25W.
Podsvícení má v závislosti na technologii (CCFL vs. LED) a úhlopříčce obvykle něco mezi 2 a 5W. Plotnový 2,5" disky  berou nejvíc při roztáčení, u moderního 5200rpm je provozní odběr obvykle do 2W, celkem výjimečně 2,2W, u starších býval problém na USB, když disk potřeboval víc než 2,5W a port to nedokázal ukrmit.
Tak si to můžeš klidně spočítat.

Ale víš co? Tohle je marný, kašlu na to, protože to nemá smysl. Odpověď jsi dostal pro celý myslitelný rozmezí, tak fakt nechápu, proč se ňamráš v poznámce, žes otázku položil bez relevantních podkladů. Protože to je prostě tvrdej, surovej, FAKT. Jestli se s tím nemůžeš srovnat, je to tvůj problém.

260
Hardware / Re:Spotřeba energie stále běžícího notebooku
« kdy: 27. 02. 2019, 20:08:26 »
Neuvedení CPU je fakt kosmetické opomenutí, protože 4jádro může znamenat 45W i7 + 75W GPU, stejně jako 6W Zkový Atom, což je rozdíl ve spotřebě jen dvacetinásobný. A je úplně jedno, jestli v zátěži zaplatíš za rok 150 kaček nebo 3 klacky. [/sarkasmus]

261
Jestli to není na dokině s externí klávesnicí, myší, a hromadou externích monitorů a ty screenshoty jsou skutečně hned po čisté instalaci windows ještě stále offline, tak to vidím na rootkit zřizující mimo jiné dálkové ovládání (fake klávesnice a myš), nejspíš keylogger, a pak bych čekal i mirror driver pro odesílání obsahu obrazovky.
Pokud to nevyřeší nový disk (což není jisté), tak je nahraný v UEFI a je to i na novou desku, protože to doma jen tak neopravíš.
Když si spočteš už vynaložený čas, skoro určitě už jsi dávno nad náklady na nový hardware. Což je to nejmenší, protože v takové síti je profesní sebevražda dělat cokoli jakkoli souvisejícího s placenou prací.

262
BTW celý vlákno si asi vytisknu a pošlu někam do ústavu, kde vymejšlejí jak komunikovat s emzákama. Určitě se jim to bude hodit, protože mě z toho jdou oči šejdrem.

263
... vystaví svoje čerstvě nainstalované windowse bez updatu a antiviráku na net (aby si stáhl updaty a nainstaloval antivirák/fw) a v tu chvíli se mu nějaký botnet na jeho síti hned v PC zabydlí...
Jak moc je to pravděpodobné, netuším, ale stát se to nejspíš asi může... 
...

To, ak ma pamäť neklame, už ktosi skúšal, a čas do napadnutia bol v minútach. Škoda, že nemám link. Je to stará a zahmlená spomienka, môžem sa aj mýliť.

OMG, to se týkalo XPček před SP2 (tzn bez firewallu) = před rokem 2002. Tudíž informace stará teď už 17 let a tedy skutečně hovnotná.

264
Hardware / Re:Konzoli nebo počítač na hry?
« kdy: 26. 02. 2019, 11:37:24 »
Tak jelikož mlaďase úplně nejvíc baví Zelda:BotW, tak má na hraní samozřejmě Switch, a občas si odskočej na noťase na Unturned, Apex, Minecraft nebo Subnautiku. Jo a ještě je na telefonu hodně chytlo F-18 Carrier Landings od Rortos s obrazem posílaným přes Chromecast do televize.

265
Hardware / Re:Spotřeba energie stále běžícího notebooku
« kdy: 24. 02. 2019, 14:43:49 »
OMG WTF to zas řešíte? Otázka byla, kolik asi stojí elektrika na provoz noťasu za rok.
Pro nejhorší případ je to jednoduchý: příkon zdroje
/1000 * 24 * 365 * cena_kWh, tzn. orientačně pro noťas s 90W zdrojem je to 90/1000*24*365*4,83 (aktuálně nejvyšší cena v ceníku pro domácí tarif "malý odběr") = 3808,- pro případ, že pojede trvale v plný zátěži. V praxi to bude výrazně míň, obvykle se uvádí cca tisícovka. Jelikož ani nenapsal, co má za stroj a co na tom poběží jaký procento času, je tohle víc než dostačující.

266
Sítě / Re:Levné SIM karty pro IoT
« kdy: 17. 02. 2019, 09:03:24 »
Třeba proto, že jsem to psal na telefonu nad obědem? Co třeba místo pičování votevřít vokno a houknout na strejdu Gůgla? Ve školce nás to neučili? Nebo jen máme ručičky línější než zadek?

https://příště_prostě_nasrat.com
Tak nevím, co učili ve školce Vás, ale, když jsem v ní byl já, tak Google měl tak 15 let do svého vzniku :)

Jen jsem fascinován potřebou psát příspěvek o tom, že napíšu příspěvek (který na rozdíl od toho předchozího bude mít i nějakou informační hodnotu). Zřejmě chorobná grafomanie, ale proti gustu...

Vono bude lepší se tu na to vysrat už ale fakt úplně, aby tu zůstali jen takoví jako ty (v historii 2x pičování, jednou nasraný kecy, a jednou psaní o něčem, o čem sám tvrdíš že to neznáš).

267
Sítě / Re:Levné SIM karty pro IoT
« kdy: 16. 02. 2019, 23:35:19 »
Budu to muset dohledat v historii, ale včera nebo předevčírem jsem při hledání čehosi kolem českýho Nordic Telecom narazil na SIMky s taxou 3 Kč/1MB, možná s neomezenou časovou platností kreditu, a teď nevím jestli evropským nebo celosvětovým roamingem bez příplatku.

Skvělé!

A co (místo psaní pohádek) to rovnou dohledat a hodit sem odkaz?

Třeba proto, že jsem to psal na telefonu nad obědem? Co třeba místo pičování votevřít vokno a houknout na strejdu Gůgla? Ve školce nás to neučili? Nebo jen máme ručičky línější než zadek?

https://www.thingsmobile.com/business/sim-iot-m2m-?gclid=EAIaIQobChMIz86F26q54AIVSKt3Ch3h6wvhEAEYASAAEgJ8hvD_BwE

268
Sítě / Re:Levné SIM karty pro IoT
« kdy: 16. 02. 2019, 17:09:25 »
Budu to muset dohledat v historii, ale včera nebo předevčírem jsem při hledání čehosi kolem českýho Nordic Telecom narazil na SIMky s taxou 3 Kč/1MB, možná s neomezenou časovou platností kreditu, a teď nevím jestli evropským nebo celosvětovým roamingem bez příplatku.

269
@Marek Staněk: hlavne v tomdle vlakne uz padlo, ze USB 3.0 = USB grafika a to fakt nechces

Provozne nejlepsi a nejbezproblemovejsi je zarizeni, ktery ty dva DP z toho TB3 vytahne a pres nej se ty dva monitory (az 4K@60Hz) pripojej

Dovolím si tě opravit: TY to nechceš, a je to tvoje volba. DisplayLinkovou dokinu mám léta (Dellácký sokl pod monitor s teleskopickou nohou, DP+2xHDMI, GLAN, 4xUSB3, 90W@19VDC napájení pro noťas), a funguje to jak z praku.
Dá se na tom i poměrně slušně hrát, jediné vysloveně na hovno na tom jsou věci od dementů z WarGamingu.
Napřed si totiž musíš ujasnit, na co konkrétně to nechceš.

Mimochodem, i skrz USB2 bez problému projde FHD video, někdy si na Alze na 14 dní kup USB2DVI externí grafiku a zkus si to. Trhá se to jen v momentě, kdy okno s videem dáš na pozici, kdy jde jeden proud na dva monitory. A nebo když máš vysloveně šrotovou sestavu, ale na té v první řadě nemáš co pracovat.

270
Co tohle, nestačilo by ti to? https://www.incomputer.cz/lenovo-thinkpad-usb-3.0-dock-s-adapterem?utm_source=SendMails&utm_medium=email&utm_term=koncovy&utm_content=koncovy&utm_campaign=koncovy

Případně přes eBay se to dá i za cca 2 stovky. To už bys to PDčko a USB-C mohl oželet.

Stran: 1 ... 16 17 [18] 19