Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - T.Lama

Stran: 1 [2]
16

To je max pravda jen na půl. Težko říct zda linux byl na ps3 kvůlá clu nebo je to jen pomluva. Ale zrušen byl z toho důvodu, že skrz něj bžla ps3 hacknuta.

Je to 10 let, takže za to rozhodně ruku do ohně nedám a je dost dobře možné, že se pletu. Ale z té doby to mám uloženo v paměti jako ten hlavní důvod, proč linux musel jít.

No a ja si zas pamatuju, ze to bylo kvuli tomu, ze ho prodavali za podnakladovou cenu a na lidech co si z toho staveli superpocitace akorat tratili. 

Jinak konzole(alespon ty dve hlavni) jsou zlo a kdokoliv je podporuje je zly(pripadne hloupy) clovek. Vyrobci to zpocatku dotuji, aby vydelavali na hrach a pak uplaci vyvojare, aby vydali hru exkluzivne pro jejich konzoli, pripadne odlozili vydani pro dalsi platformy a tim podporili prodeje a svuj vendor lock-in. Je to humus.

V čem se liší vendor na konzolovou platformu od vendoru na Wintel platformu?

17
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 12. 02. 2019, 16:16:28 »
Jestli někdo řekne, že umělecká díla, nehmotné statky mají specifika a proto je zapotřebí specifických zákonů, tak toto může říct každý.

Ano, je to přesně jak píšete, ale úplně opačně, než jak to interpretujete. Autorský zákon vznikl, aby na jedné straně upřesnil, že kopie (v té době zejména plagiát) díla nemůže přinést prospěch jinému, než autorovi. Na druhé straně zavedl poměrně hodně výjimek ve prospěch společnosti (knihovny, novináři, osobní užití, ...).

Z výjimek se teď snažíte udělat pravidlo - tj. že každý má přirozené právo parazitovat na úsilí druhého.

Pokud s podmínkami Autorského zákona nesouhlasíte, nikdo Vás nenutí autorská díla užívat. Na rozdíl od jídla, vody, tepla, zdravotní péče, bez filmů a hudby lze žít. Až budete bojovat o holé přežití a jeden bude mít přebytek a Vy umírat hlady, budu mít názor na přerozdělení nejnutnějšího opačný.

Já nechci na nikom parazitovat. A stejnětak se mi nelíbí, když někdo parazituje na mě, viz výpalné nebo ta vaše daň vOSE, kterou jste tu navrhoval.

Autorský zákon vznikl, aby na jedné straně upřesnil, že kopie (v té době zejména plagiát) díla nemůže přinést prospěch jinému, než autorovi. - Na to právě není zapotřebí nějakých speciálních zákonů pro autory. Ať si prostě každý autor nastaví podmínky užití svého díla podle sebe jak chce. Když si dá do podmínek, že když zákazník, který si jeho koupil a bez jeho svolení jej šířil dál, aniž by z toho autor něco měl a že mu za takové jednání vypálí dům, tak ať si to do těch podmínek klidně dá. Mě je to fuk.
Každý ať si podmínky směny nastaví podle svého uvážení.
Neni zapotřebí mít tady přehšel zákonů a k nim přehršel výjimek.

18
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 12. 02. 2019, 16:11:11 »
Nebo mi jako chcete říct, že když jezdím po silnici, na kterou jsem ze svého nedal ani korunu, ale z mých daní na ni poeníze šly, tak je to nelegální, je to krádež?

Z daní se platí spousta věcí, které se Vás netýkají a nemusíte s nimi souhlasit. Nedává Vám to ale právo krást, abyste si to vykompenzoval.

Ze zákona musíte platit povinné ručení, i když s autem jezdíte minimálně a bez nehod a máte dost úspor na náhradu škody ze svého.

Ze zákona musíte platit koncesionářské poplatky, i když sledujete nebo posloucháte jen komerční stanice.


Ježišmarja to já vím taky, vy chytrej, já jen říkám, že se nedivim lidem, když maji platit nějaký výppalný nebo rovnou daň, že pak maji pocit, že si to můžou stáhnout, protože to mají předplacené. Já netvrdím, že bych to dělal, já jen říkám, že se tomu nedivim.

Ze zákona musíte platit koncesionářské poplatky, i když sledujete nebo posloucháte jen komerční stanice. - Ano, to máte pravdu a to je přesně to, co lidi sere.

Z daní se platí spousta věcí, které se Vás netýkají a nemusíte s nimi souhlasit. Nedává Vám to ale právo krást, abyste si to vykompenzoval. - Znovu, asi nedává, já jen říkám, že se nedivím lidem, kteří si toto myslí. Zároveń je otázka, jestli maji politici právo schvalovat daně proti vůli většiny lidí kterým vládnou. Ale to už zabíháme moc mimo.

19
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 12. 02. 2019, 15:49:24 »
Vážně nevidím důvod, proč ze svých daní platit někoho, koho neuznávám a jehož praktiky se mi nelíbí.
(...) Tím spíš budou mít lidé výmluvu k nelegálnímu stahování a já se jim ani nedivim.

Hehe, takže když nesouhlasím se současnými daněmi, tak můžu jít krást do obchodu? Ani se mi nebudete divit?

To zas pletete dvě věci. Z mých daní nemá nějaký prodejce kol ani korunu. Ale když zavedete daň, jejíž výnosy půjdou prodejci kol (vlastně něco jako dotace jako bere jistej Bureš) s odůvodněním, že lidé mu ty kola kradou, tak je zapotřebí mu to kompenzovat z našich  daní, pak samozřejmě bude asi mít oprávněný pocit, že na ta jeho kola máte nárok, protože si je stejně platíte ze svých daní. Stejně jako mám nárok užívat třeba silnice, protože ty silnice si platím ze svých daní.

Nebo mi jako chcete říct, že když jezdím po silnici, na kterou jsem ze svého nedal ani korunu, ale z mých daní na ni poeníze šly, tak je to nelegální, je to krádež?

20
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 12. 02. 2019, 15:42:12 »
Prosím nepoužívejte příměry z "fyzického světa". Takzvané "duševní vlastnictví" je natolik jiné (krádež vs. neoprávněné užití / kopie), že ty přirovnání nikdy nesedí.
Tady se ovšem bavíme o právu a vůbec nezáleží na tom, zda předmět toho práva má fyzickou podobu nebo ne. Nezáleží na tom, zda jde o kolo opřené na ulici o lampu nebo videosoubor někde na internetu – v obou případech jde jenom o to, za k tomu přistupujete „když mi nic technicky nebrání to používat, budu to používat“, nebo zda k tomu přistupujete „nic o tom nevím, takže budu předpokládat, že je to někoho jiného – a pokud to budu chtít používat, půjdu do obchodu a koupím si vlastní“.

Fajn, pokud teda nezáleží na tom, jestli je onen statek hmotné či jen duševní povahy, tak nějak nevidím důvod, proč vymýšlet speciální zákony na ochranu tzv. duševního vlastnictví. Když (z hlediska práva) nemá smysl rozlišovat, zda je onen statek/předmět práv hmotný, nebo nehmotný, tak nemá smysl (z hlediska práva) zavádět zákony speciálně pro nehmotné statky, umělecká díla apod.
Jestli někdo řekne, že umělecká díla, nehmotné statky mají specifika a proto je zapotřebí specifických zákonů, tak toto může říct každý. I ten prodejce kol či aut nebo co já vim třeba zdravotních pomůcek, léků atd., všichni ti mohou říct, že mají svá specifika a proto je potřeba zákonů na ochranu výrobců a distributorů zdrav. pomůcek, kol aut atd. atd...

21
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 12. 02. 2019, 15:31:56 »
...

Všem by vyšlo levněji, kdyby se o nějakou desetinu procentního bodu zvýšila jiná daň, a ČT, ČRo, OSA byly placeni jednou částkou z rozpočtu. Místo toho máme armádu úředníků, kteří se starají o výběr titěrných částek, velká část populace platí bankovní poplatky nebo poplatky za odeslání složenkou, ... Prostě nesmysl. Leč, prosadit zvýšení daní i když to povede k úspoře je náročné.

Proboha jen to ne... Minimálně dva důvody:
Vážně nevidím důvod, proč ze svých daní platit někoho, koho neuznávám a jehož praktiky se mi nelíbí.
Pokud se to zavede, že vOSA a spol. bude placeni z našich daní, jen tím zvýšíme nasranost lidí a tím spíš si pak mnoho z nich řekně, že když už to platím, tak tím spíš si to stáhnu... Tím spíš budou mít lidé výmluvu k nelegálnímu stahování a já se jim ani nedivim.

22
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 10. 02. 2019, 09:59:27 »
Odesilani dat se da u torrentu vypnout.

Jinak otazka z uvodu je mimo, skoro mi to pripada jako generator na rozproudeni diskuse, kdyz to tady ted tak uvadlo.

Stran: 1 [2]