Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ETNyx

Stran: [1] 2 3
1
Vývoj / Re:Náhrada PHP nebo ASP.NET Core
« kdy: 22. 02. 2021, 12:43:06 »
Takže Joomla to jistí. Nebo snad v něčem nevyhovuje?

WP ani Joomla naprosto nevyhovují.
Výsledek musí vypadat profesionálně, Joomla i WordPress vypadají podobně jako výstup z Microsoft Frontpage.

Jenže to že výsledek podle Vás nevypadá profesionálně, tak za to nemůže ani WP ani Joomla, ale jejich integrátor, což jako tvrzení by se dalo aplikovat snad na všechno. O Malování by jste taky řekl asi něco jako, to není nástroj pro profesionály, ale koukněte na YT co s tím "profesionálové" dokáží vytvořit. Vzpomínám jak se před časem velebil borec co předělal prostředí iOS a udělal to v libreoffice nebo něčem podobným a by jste určitě neoznačil za profesionální :-D

2
Server / Re:Jak začít se současnou webařinou?
« kdy: 30. 01. 2021, 10:36:42 »
Frontend. Taky doufám, že někdo poskytne náhled jak se v roce 2021 dělá frontend, sám to nesleduji. Co jsem pochopil, frameworky minulýho desetiletí, např. Angular, jsou mrtvý, všemu dominuje React.

No tak asi bude záležet na tom jak se na to budeme koukat a jak by jsme to vlastně měřili. V současný době pokud chce člověk web-frontend framework tak současní lídři jsou furt stejní Angular, React, Vue (v abecedním pořadí). Osobně bych řekl že nejvíc teď jede Vue, ale jsme opět u toho jak to měřit?

Ono pro různé projekty asi bude vhodnější to a pro jiné asi ono,.. nicméně můžete používat i další,...

- Foundation
- Semantic-UI
- Backbone
- jQuery (ano stále se použivá a to hojně, v kombinaci s CSS frameworky Tailwind, Materialize, Skeleton, Bootstrap,...)
- Ember
- Svelte

A super moderní bude se obejít bez tradičníého ASP/PHP a sáhnout po "JAMStack"
- Nuxt
- Gridsome
- Jekyll
- Gatsby
- Next.js
- Hugo

A asi by jsme mohli pokračovat,..

Nicméně když ty věci začnete nějak studovat tak stejně narazíte na to že Vám řeknou: "předpokládáme, že umíte HTML/JS/CSS na pokročilé úrovni". Takže asi nejlepší bude začít s čistejma věcma, pak si aspoň osahat preprocesory/kompilátory (sccs, less, postcss, babel, typescript, grunt, webpack,...). A pak začít s těma hypstr dobrotama,..4
Vývoj / Re:PHP Javascript refresh Input pokial nie su data
« kdy: 13. 01. 2021, 19:46:49 »
Interval dobrý, ale načítat celou stránku je zbytečný, udělejte AJAX požadavek, kde si vyžádáte nová data pro dané políčko a pak hodnotu políčka aktualizujte

(https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/Guide/AJAX)


5
Na právě proběhlém online LinuxDays byly přednášky na podobné témata, pro inspiraci se můžete kouknout https://youtu.be/GYv37DKh2ZU?t=15807 a hned za ní je další a vlastně před ní taky,.. V té první používá https://www.openhab.org/ na githubu je celkem slušnej provoz okolo toho, třeba by se Vám to líbilo.

Sám podobný hračky neprovozuju, takže jestli je to dobrý/špatný neporadím.

6
Asi instalujete to co je v těch odkazech, tj. https://github.com/iobridge/thingspeak. Evidetně na to nikdo 5 let nesáhl, zde ponechám na Vás jestli je dobrej nápad to intalovat, takže se tam rozjeli závyslosti.

Konkrétně to chce nainstalovat 'activeadmin', kde není specifikována žádná verze jaká se má instalovat, takže to chce nainstalovat tu nejčerstvější verzi. A nejčerstvější verze chce zase 'jquery-rails' v nějaké verzi  ~4.2. Jenže vy specificky žádáte verzi 3.0.4.

Takže máte 2 možnosti buď vyžadovat starší 'activeadmin' nebo novější 'jquery-rails' viz: https://github.com/iobridge/thingspeak/blob/master/Gemfile, kdy starší 'activeadmin' může obsahovat chyby (to i ten novější no,...) a novější 'jquery-rails' zase může rozbít jiný věci,..

7
Server / Re:Apache nestartuje s HTTPS
« kdy: 30. 06. 2020, 10:36:27 »
Není zaco, osobně doporučuji u apache vždycky před restartem udělat configtest, může ušetřit spoustu nervů :-)

8
Server / Re:ssl problem apache2
« kdy: 30. 06. 2020, 09:12:51 »
root@debian:~# /etc/init.d/apache2 restart
[....] Restarting apache2 (via systemctl): apache2.serviceJob for apache2.service failed because the control process exited with error code.
See "systemctl status apache2.service" and "journalctl -xe" for details.
 failed!

Ahoj, buď jsem to přehlédl a nebo jsi neudělal co ti radí a nenapsal nám to?

Citace
systemctl status apache2.service
Citace
journalctl -xe
a nebo taky užitečný,...
Citace
apache2ctl configtest

9
Bazar / Prodám Canon i-SENSYS MF742Cdw
« kdy: 09. 06. 2020, 12:22:48 »
Prodám necelé čtyři měsíce používanou multifunkční tiskárnu Canon i-SENSYS MF742Cdw kupovanou 17.2.2020 (záruka do 17.2.2021). Optický i technický stav téměř jako nový (možné lehké oděrky při manipulaci). Originální krabice s příslušenstvím a návodem.

Datový list: https://canon.a.bigcontent.io/v1/static/i-sensys_mf742cdw_mf744cdw_mf746cx_data%20sheet_final_cs_lr

- Vytisknuto cca 4500 A4 běžných textových dokumentů.
- Tonnery jsou stále tovární, tiskárna hlásí: K: 20% C:70% M:70% Y:70%

Cena: 7500Kč + doprava (možnost osobního předání Příbram zdarma)

Možnost odpočtu DPH

Odkaz do obchodu na novou: https://www.alza.cz/canon-i-sensys-mf742cdw-d5597886.htm)

V případě zájmu nebo dotazů prosím na email: puchy2@seznam.cz

10
Distribuce / Re:Debian a odinstalace posledních aktualizací
« kdy: 18. 04. 2020, 17:55:48 »
Pff,.. proč to fórum furt odhlašuje?

Jinak bych doporučil přejít na nějaky souborový systém podporující snapshoty a nechal si automaticky dělat snapshoty třeba jednou denně, k apt existují hooky který udělají snapshot automaticky pred upgradem/instalací pak při případných nepříjemnostech můžete revertovat na bázi FS.

další výhodu to má, že máte "první úrověň" zálohování, kdy se můžete v čase vrátit pro přeuložený/smazaný soubor, relativně jednoduše přidáte send/recieve někam offsite a máte zálohu třeba pro případ poruchy disku a podobně.

11
Distribuce / Re:Debian a odinstalace posledních aktualizací
« kdy: 18. 04. 2020, 17:20:28 »
Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install <balik>=<verze>
Vynuti konkretni verzi (BALIKU!). uplne stejne by to melo fungovat i s Aptem.

A jáka verze byla původně zjistíte z /var/log/dpkg.log, já mám v táháku tohle,...
Kód: [Vybrat]
awk '$1 == "2020-04-18" && $3 == "upgrade" {print $4"="$5}' /var/log/dpkg.log

12
Server / Re:Content-Security-Policy Debug
« kdy: 24. 03. 2020, 08:31:25 »
Integrovaná konzole prohlížeče (většinou pod F12) by nestačíla? Na záložce Console jsou zprávy, které prohlížeč generuje mimojiné v závyslosti na nastavení CSP, případně v záložce Network jsou všechny požadavky včetně zdrojů, které prohlížeč uskuteční.

13
Sítě / Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« kdy: 27. 02. 2020, 18:32:39 »
...Terminátor od Cetinu...

Jasně, ale kdo jej už nabízí?

...Pokud to Váš "poskytovatel" neumí, poptejte u jiného. Je totiž uplně jedno komu za to DSL v podstatě platíte, ty dráty jsou stejně cetinu:)

Tak to bohužel není pravda, poskytovatelé se liší kvalitou servisu, nabídkou veřejných IPv4 a IPv6 a dalšími vlastnostmi.

Zrovna teď řeším přípojku od METRONET s.r.o., ti Terminátora od Cetinu už pronajímají (teda mají v ceně), instalaci ještě nemám hotovou ale zatím komunikace na jedničku, IPv4 za 100 Kč, IPv6 /64 v ceně, jako router přivezou předkonfigurovaný Mikrotik (ten se platí zvlášť).

Jinak O2 zlo od toho radči ruce pryč, známá si šla pro ADSL a nainstalovali ji to jejich podvodný "5G", fakt pecka :-D

14
Server / Re:Server pro malou firmu
« kdy: 23. 01. 2020, 22:14:44 »
Odpusťte mi zvědavost: Nuc? Do toho se vejde dovnitř disk? Nebo zvenčí? Nebylo by upřesnění - jaký disk a jakou sběrnicí připojený? (USB/SATA) Dělám do včel, zajímají mě "takticko-technická data" - Vaše odpověď mi řekne, kolik má to úložiště cca IOps. A pokud to není obchodní tajemství: jaký software ty streamy ukládá na disk? Něco specifického na tom serveru (RTP sběrač / RTSP povelovač, HTTP olizovač), nebo kamery sypou data do souborů na SMB/NFS share apod? Jaký dává jedna kamera bitrate / počet snímků za sekundu?

Tajemství to není, ani to není žádný komerční řešení ale spíš "udělej si sám" hobby řešení,.. Každopádně Intel NUC do svých utrob pojme SSD do M.2 slotu kde mam OS (vím ostuda tady na rootu) Windows, a pak HDD SATA 6.0 Gb/s na záznamy, 2,5" Seagate BarraCuda. SW kterej se o kamery stará je přímo od Vivoteku, jakým způsobem to konkrténě mají řešený nevím,.. Ze starých poznámek (ještě před přehozením na NUC z původního řešení, ale myslím že se to neměnilo,) jsem vyčetl nastavení kamer na 720p, H.264, 25fps, 8 Mbps.

15
Server / Re:Server pro malou firmu
« kdy: 23. 01. 2020, 17:24:25 »
Až na ty kamery mi přijde, že to musí zvládnout kde co. Otázkou je jestli kupovat přímo server nebo vzít nějaké lepší
pc.

Dělal jsem 6 Vivotek kamer (točí HD) připojených na Intel NUC za pár tisícovek, vím že to není žádný super řešení a ten jeden disk je tam fakt na hraně, ale na to jakej jsem měl rozpočet a další podmínky to hraje super. Takže pokud není potřeba dělat na tom "serveru" postprocesing, jako detekce pohybu, rozpoznávání objektů,... tak není potřeba žádnej super HW,...

Stran: [1] 2 3