Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - redustin

Stran: 1 ... 21 22 [23]
331
Software / Re:Přehráváni 24bit wav little endian
« kdy: 10. 03. 2019, 23:36:09 »
S24_LE nebo S24_3LE? Tipuju si, že důvod je tenhle.

332
Hardware / Re:Chytrá elektroinstalace v bytě
« kdy: 03. 03. 2019, 19:36:52 »
Inels bych opravdu nebral. Švagr si to dal do nového baráku a několik let tam měl pořád dokola "certifikované" techniky, kteří vyměňovali jeden spínací modul za druhým, žaluzie i světla pořád blbly. Po vypnutí/výměně to chvíli jelo, technici odjeli a za pár hodit to blblo znovu.

Nikoho z "techniků" nikdy nenapadlo změřit napětí na sběrnici. Místo 27V tam bylo 16V. DIN zdroj inelsu za několik tisíc Kč měl vadný referenční zdroj TL431, po zahřátí mu sjelo napětí skoro na polovinu. Takže po vypnutí zdroj vychladl, chvíli dával napětí OK 27V, pak se zahřál, a když už byli technici v trapu, napětí 16V na spolehlivé spínání opravdu nestačilo. Po náhradě reference z nefunkčního ATX zdroje to šlape už řadu let spolehlivě.

Zdroj byl špatný od začátku, technici k ničemu. Za ty stovky tisíc, co švára za "chytrou" instalaci dal, docela fail. Takže souhlas s otevřeným DIY řešením.

333
Osvědčil se nám jednoduchý postup: produkce na páteři/"v cloudu" -> replikací na slave ve firmě, ze kterého se několikrát denně přes mysqldump -tab vytvářejí rozumně komprimovatelné zálohy.

Rsyncem se data slave db vždy v noci kopírují na všechny pracovní stanice vývojářů a spouští se na tím skript obfuskující emaily, sjednocující uživatelská hesla atd., aby při testování nedocházelo k emailování uživatelům a bylo možné se na kohokoliv na develu snadno přihlásit. Každý vývojář i testovací stroje mají vlastní kopii. Vývojář si v případě potřeby může klonovací skript na slave stroji kdykoliv pustit a za pár desítek minut tak mít čerstvou obfuskovanou DB. Využívá se docela často, když se potřebuje vrátit ke stable verzi. V tomto ohledu by asi šlo využít fs se snapshoty (zfs, btrfs), to zatím nemáme, synchronizace přes gigabit mezi SSD disky je docela svižná.

DB má cca 120GB, něco přes tisíc tabulek, kvůli rsyncu file per table. Během dne se řada tabulek nezmění, takže si rsync ušetří práci.

Stran: 1 ... 21 22 [23]