Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ink

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33
76
Vývoj / Re:Rust - serde/bincode serializacia/deserializacia dat
« kdy: 21. 12. 2021, 12:34:06 »
OP: Došel jsi prosímtě k něčemu? Zafungoval Ti ten "untagged"?

77
Vývoj / Re:Rust - serde/bincode serializacia/deserializacia dat
« kdy: 18. 12. 2021, 20:34:41 »
Hele a nedá se prostě ten enum přes serde serializovat s pomocí "untagged"? Něco jako

Kód: [Vybrat]
use bincode;
use serde::{Serialize, Deserialize};

type Version = u8;
type BatteryHealth = u8;

#[derive(Debug, Serialize)]
#[serde(untagged)]
pub enum MessageBodyType {
    Version(Version),
    BatteryHealth(BatteryHealth),
}

fn main() {
    let body = MessageBodyType::BatteryHealth(1);
    let encoded: Vec<u8> = bincode::serialize(&body).unwrap();
    println!("Result {:?}", encoded);
}


78
Vývoj / Re:Rust - serde/bincode serializacia/deserializacia dat
« kdy: 18. 12. 2021, 10:11:45 »
Dekuji za potvrzeni, ze rust neni neco co by melo hardcore/lowlevel C programatory zajimat :)

Tolik s**ni s tim, a jeste si to dela co chce, a ne co chci ja mi za to fakt nestoji.

Ukaž, jak bys to udělal v C a že v Rustu to nejde. Rust má i normální "hloupý" union (untagged). OP použil tagged union a vadí mu, že vysokoúrovňový serializační mechanismus ho zachová v pořádku se vším všudy. Ale jinak jasně, pokud Ti to za to nestojí, nezabývej se tím.

79
Hardware / Re:Tichá desktop zostava (do 30-35dB)
« kdy: 03. 12. 2021, 12:27:08 »
ani mají i air se stejným HW, pokud to chceš přenášet. Ano, desktop pod stolem, ale ve firmách a domácnostech je ale běžný zavřený notebook na stole s externím monitorem, klávesnicí a myší, přesně tak to i vypadá v kancelářích kam se jen podívám. Mac mini suchým zipem přilepíš ze zadu na monitor a máš prázdný pracovní stůl.

pasivně chlazená M1 od Applu je zatím dost unikát, záleží na jaký use case, ale dá ti dost zabrat postavit něco obdobného za podobnou cenu. V rychlosti se asi vyrovnáš, jen hluk a velikost bude nesrovnatelná. Zase tam máš vazbu na MacOS, teda ikdyž to vypadá, že Arch už tam pomalu funguje se vším potřebným.

Každopádně to je asi jedno, nechtěl jsem rozpoutat náboženskou diskuzi, přišlo mi to jako vhodná alternativa, tak jsem jí zmínil mezi ostatními. Kvas chce něco s Ubuntu, to tady nepůjde.

U nás v práci zase mají skoro všichni desktop, aspoň tedy vývojáři. Já doma taky a hodlám to tak nechat, dokud to půjde. Taky jsem neměl zájem se hádat - ten M1 je zajímavé vodítko, tam někam jsem se chtěl dostat.

80
Hardware / Re:Tichá desktop zostava (do 30-35dB)
« kdy: 03. 12. 2021, 11:25:59 »
Mac mini má ty parametry poměrně fixní, 8 GB ram, 512 GB disk. Dříve měli klasické firemní notebooky v cenách 40 - 60 tis, např. Dell Precision 5540 (intel i7-9850H, 16GB RAM, 512GB SSD) nebo teď aktuální, které jsou vedle Mac mini, Precision 7550 (intel i7-10850H, 16GB RAM, 512GB SSD). Ten rozdíl v rychlosti je značný. Notebooky stejně stojí na stole a nikdo s nimi nehejbe, takže malý mac mini je vlastně evoluce a způsob jak uvolnit místo na stole.

Nejsem nějaký velký fanoušek Macu, pracuji primárně s linuxem a BSD, jen také nejsem tvrdým odpůrcem a vidím, že to kolegům funguje dobře a jsou s tím spokojení.

Dík za odpověď, každopádně alternativou Macu Mini, pokud ho nenosíš v tašce tam a zpět, je normální desktop pod stolem, ne? Docela bych se divil, kdyby za ty prachy nešlo postavit něco minimálně stejně rychlého, ale chtělo by to změřit v praxi.

81
Hardware / Re:Tichá desktop zostava (do 30-35dB)
« kdy: 03. 12. 2021, 09:55:16 »
Co nový mac mini? Pasivně chlazený, na vývoj java/spring to není problém (používají to kolegové přesně na tohle). Výkon je naprosto úžasný, kompilace java aplikací přes maven jim z 5 minut klesla na minutu a půl, a to měli před tím dost drahé stroje. Má pouze malou paměť, ale zase Mac OS funguje trochu jinak a umí využívat daleko více rychlý disk jako cache.

Mohl bys prosím uvést konkrétní parametry toho kouzelného Macu Mini a těch "předchozích drahých strojů"?

82
Hardware / Re:Vývojářský stroj do 20 KKč bez daně
« kdy: 02. 12. 2021, 18:01:10 »
Ahoj, jaké používáte stoje na vývoj? Aktuálně řeším jak se vejít do rozpočtu 20k bez DPH...

To je hodně nekonkrétní, ale do tohohle by ses měl vejít myslím v pohodě s i7, 32 GB RAM a rozumným diskovým prostorem (třeba NVMe + HDD, jak budeš potřebovat), s integrovanou grafikou, síťovkou a zvukovkou. Bez monitoru, repráků, myši, klávesnice apod. A bez Widlí. Pokud v tom budeš chtít periferie a Widle, budeš mít problém.

83
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 01. 12. 2021, 17:15:36 »
dokud ten generovany kod nekdo necommitne do repositare nebo nedej boze nezacne rucne editovat tak mi generovany kod nevadi... v opacnem pripade souhlasim, ze je to zlo

A jaký to je problém, když to commitne? Když se to API mění jednou za uherský rok nebo vůbec, nevidím v tom žádný problém.

84
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 30. 11. 2021, 20:38:34 »
Přijde mi, že hledáte cestičky, jak normální kód negenerovat.

generovany kod je zlo.

K tomuto tématu jsem domluvil, nemám potřebu se dohadovat o tom, kdo má rád vdolky a kdo holky, protože nic lepšího z toho nekouká.

85
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 30. 11. 2021, 20:18:18 »

86
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 30. 11. 2021, 20:16:41 »
Pánové, jsem dost překvapený, co řešíte. Když se teda vrátím k Rustu, tak tam chci vidět něco jako normální strukturu
Přesně tohle “řešíme”.

Přijde mi, že hledáte cestičky, jak normální kód negenerovat.

87
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 30. 11. 2021, 18:07:23 »
To jo, taky se to často děje, ale jak to souvisí s OpenAPI?
muzete mit satickou kontrolu podle API specifikace, bez nunosti prepisovat tu specifikaci do daneho jazyka. Staticky analyzer kodu muze brat informace napriklad z JSON schematu. nebo z protobuffer specifikaci. Nemusite generovat kod.
A kde to takto funguje?

Pánové, jsem dost překvapený, co řešíte. Když se teda vrátím k Rustu, tak tam chci vidět něco jako normální strukturu, která je napíchnutá na serde_json nebo něco takového, pokud mi to vygeneruje něco automaticky, tak super, ale rozhodně nechci, aby se mi data někde nějak vzala - stejně někde na vstupu a výstupu budu potřebovat normální explicitně deklarovaný typ.

Úplně chápu, že v Pythonu můžu mít nějaké něco, které má někde __getattr__() nebo něco a magicky tahá z klobouku data, která má v dictu nebo kdoví kde, ale v Rustu to fakt nechci a doufám, že ani nebudu potřebovat.

88
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 30. 11. 2021, 15:35:14 »
Ono ani tak nejde o typový systém, jde to řešit buď reflexí nebo něčím jako rustí makra.

Jde to asi různě, ale chceme to?

89
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 30. 11. 2021, 14:41:08 »
Teď už se generuje okolo API všechno, SOAP, Protobuf, OpenAPI... (člověk tak získá nezávislost na konkrétním jazyce, to je plus).

generuje se jen kvuli staticke typove kontrole, ta aby fungovala, potrebujete mit specifikaci ve zdrojovem kodu daneho jazyka, ale neni problem precist napriklad protobuf specifikaci a vygenerovat dane tridy dynamicky

existuji reseni jak obejit nutnost generovani kodu pro ziskani staticke kontroly. MyPy ma pluginy, AFAIK F# ma type providers coz resi podobny problem

Zkus pochopit, že existují statické programovací jazyky a tam to fakt je jinak a bude.

90
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 30. 11. 2021, 07:08:12 »
Takže to
Citace
je peklo a patří na smetiště IT dějin
je čistě proto, že SOAP je neefektivní? Nebo je mu vyčítáno i něco jiného?

Je to řešení ze světa Javy a velkých korporací. Design by committee, překomplikovaný, se spoustou rozšíření a ukrutně náročný, když to chceš znovu naimplementovat, ať už v jiném programovacím jazyce (jak jsme si tu koneckonců demonstrovali) nebo protože Ti stávající řešení třetích stran z nějakého důvodu nevyhovuje. Chceš poslat zprávu o tom, že Pepa Novák si kupuje ponožky za 10 dolarů a vychrstne to 5 KB XML s třemi namespacy a čtyřmi vrstvami obálek. Přitom Ty chceš jenom napsat jméno, příjmení, pár údajů o kartě a částku a nazpátek by Ti stačil číselný kód, který říká, jak to dopadlo a jeden řetězec s případným lidským popisem situace.

Krátce a výstižně, simplicity and utility trump large corporate backing: http://keithba.net/simplicity-and-utility-or-why-soap-lost

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33