Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ink

Stran: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 44
556
zipapp je asi blizko, ale hlavni duvod pouzivani webpacku u neprohlizecovych aplikaci neexistuje.

Existuje, potrebujes to u Cloudovych Serverless aplikaci. Chces mit jednu codebase v jednom git repozitari kde mas svoji service, ale z te jedne codebase potrebujes vygenerovat vicero malinkych aplikaci (lambda funkce v aws amazonu). A ty aplikace potrebujes mit co nemalililinkatejsi, nechces tam mit celou codebase.

Pleteš dohromady dva koncepty - jeden výsledný soubor a instalaci podmnožiny souborů z repozitáře. Asi hledáš něco takového: https://medium.com/pinterest-engineering/building-a-python-monorepo-for-fast-reliable-development-be763781f67

557
Vývoj / Re:Datove tridy v Pythonu
« kdy: 09. 03. 2020, 05:27:42 »
Python neumi nic, co by neumela java(akorat vylozene nebezpecne veci se tam delaji ukecane, typicky reflection api, to je zalesitost pro tvurce frameworku, bezny jouda do toho nema co hrabat), naopak to zdaleka neplati. Ostatne jython je imementace pythonu v jave, javu v pythonu nikdo nenapsal
A od začátku měl normální kolekce, do kterých vlezl objekt, který věděl, co je zač a ne pole Objectů s křišťálovou koulí a pitomým přetypováním, když mu koule řekla, co je to skutečně zač.

Tak to je trochu blbost, nemyslis? Objektu je prd po tom, co je zac, ta informace je dulezita predevsim pro programatora. To programator nevedel, co v tom Listu je, videl jen ze je to list Objektu, nez se do Javy daly genericke typy :D Pri spusteni aplikace a debugovani samozrejme slo videt co presne v Listu je za Tridu. A protoze Pythonu pouziva ducktyping, tak ty uz vubec nevis, co v te kolekci je, dokud si to nespustis.

Objektu se muzes zeptat a podle toho s nim pracovat - za behu. Timto s Tebou koncim, pokud si myslis, ze v Pythonu neni mozne statickou analyzou zjistit, co je v kolekci, je tato debata nadale zbytecna.

558
Vývoj / Re:Datove tridy v Pythonu
« kdy: 08. 03. 2020, 20:53:27 »
Python neumi nic, co by neumela java(akorat vylozene nebezpecne veci se tam delaji ukecane, typicky reflection api, to je zalesitost pro tvurce frameworku, bezny jouda do toho nema co hrabat), naopak to zdaleka neplati. Ostatne jython je imementace pythonu v jave, javu v pythonu nikdo nenapsal

Python umí porovnávat číslo s číslem pomocí operátorů, objekt s objektem pomocí ==, jak se sluší a patří a nepotřebuje na blbý hello world žádný public static void main(). A to už od začátku. A od začátku měl normální kolekce, do kterých vlezl objekt, který věděl, co je zač a ne pole Objectů s křišťálovou koulí a pitomým přetypováním, když mu koule řekla, co je to skutečně zač. Nikdy a nikde jsem netvrdil, že Python je všespásný, to akorát vaše sekta v Javě chtěla psát všechno od jádra OS po widgety na webu. Zrovna tak jsem netvrdil, že v Javě principiálně nejde napsat cokoli, co jde v Pythonu, to nebude tvrdit nikdo, kdo slyšel o turingovsky úplných jazycích.

Jo a proč nechci programovat v dnešní Javě není dáno tím, co je v ní nového, ale co v ní naopak ještě chybí a co je v ní od počátku blbého. Jinak bych asi nepsal, že se Java vyvíjí a nepsal, že to je dobře.

559
Vývoj / Re:Datove tridy v Pythonu
« kdy: 08. 03. 2020, 16:20:33 »
Chtel jsem napsat, ze je to prispevek klasickeho prislusnika Java sekty, ale jelikoz uznal Pythonu aspon ty baterky, neni zrejme jeste ztracen. Takze snad pochopi i navrhove nedostatky Javy a uzna, ze nektere principy pouzite v Pythonu fakt maji smysl. A nemyslim tim ducktyping, ten je skutecne IMO sporny.

 :D :D :D

Jak muzes rikat ze Ductyping je sporny, kdyz to je pointa toho, proc se v Pythonu dobre pisou skripty, a ty jsou zase pointa toho, proc to ma ty baterky. Udelej si poradek v hlave synku, jinak z tebe nikdy poradny Javista nebude a navzdy budes jen smutne koukat 8)

Než programovat v současné Javě, to už snad raději fakt Python 2. Naštěstí se Python vyvíjí, i Java se vyvíjí a jazyků, kterými se dá uživit, od doby vzniku a rozšíření Pythonu i Javy výrazně přibylo. Navíc už programuju málo, klidně to nechám Tobě a jiným kolegům.

560
Vývoj / Re:Datove tridy v Pythonu
« kdy: 08. 03. 2020, 12:18:53 »
Pokracovani vlakna: "Doporučte programovací jazyk pro Windows " https://forum.root.cz/index.php?topic=22582.0

Ja delam v Jave a posledni dobou jsem nucen v praci programovat v Pythonu. Snad to nebude mit dlouheho trvani, protoze strasne nerad se ucim nadbytecne veci. A co me na Pythonu pobavilo je zjisteni, ze nekde od roku 2015 tam postupne pridali specifikaci datovych typu i DataClasses kde si muzu definovat domenove tridy. A dale me pri googleni docela pobavilo, ze vlastne pythonisti doporucuji podobny programatorsky styl, jako se pouziva v Jave. Takze timto gratuluji vsem Pythonistum, ze se postupne v prubehu dlouhych let dopracovali k tomu, jak je Java poskladana od zacatku :D Navic v Jave ve Spring frameworku, ktery dneska vladne vsemu, je ta vyhoda, ze tento programatorsky styl je VYNUCOVAN.

Coz teda v urcitych situacich muze byt nevyhoda a v tom vidim, ze vede Python - tzn. ze se da narozdil od Javy puzivat i ke skriptovani. Ale ja na skriptovani stejne jako kazdy spravny Javista pouzivam Bash, takze naco Python... A dalsi vec co muze byt fajn u Pythonu, avsak ja treba tuto vlastnost u jazyku nesnasim, je dobra skalovatelnost, kde nekdo neco muze naprosto nabastlit a hotovo - Python mu to umozni. Ja to nemam rad, protoze odmitam tyhle srajdy po druhych programatorech cist, ale u webdevelopmentu kde se neco musi nejak uplacat a hotovo to muze byt vyhodna vlastnost.

Co jeste povazuju na Pythonu za nevyhodne, ze jaksi kvuli jeho nic moc perfromance se u knihoven dost casto pouzivaji Ceckove binarky, a zrovna nedavno jsem zabil vikend tim, ze jsem jednu tuto binarku nemohl zaboha rozjet na specifickem linuxovem image. Neco takoveho jsem v zivote nemusel s Javou resit.

Naopak super vlastnost Pythonu je ono "Batteries included", tzn. globalni knihovna, takze se v tom dobre delaji prave ty skripty.

Nevim, co jsi chtel rict. dataclasses je knihovna, neni to featura jazyka. Podobnych knihoven existuje a vzdy existovala hromada, treba attrs. Pridani dataclasses do standardni knihovny neni zadna zlomova udalost.

Chtel jsem napsat, ze je to prispevek klasickeho prislusnika Java sekty, ale jelikoz uznal Pythonu aspon ty baterky, neni zrejme jeste ztracen. Takze snad pochopi i navrhove nedostatky Javy a uzna, ze nektere principy pouzite v Pythonu fakt maji smysl. A nemyslim tim ducktyping, ten je skutecne IMO sporny.

561
Sítě / Re:Softwarová firma bez kabelového ethernetu
« kdy: 06. 03. 2020, 09:09:58 »
wifi ma niekedy svoje opodstatnenie. Ja pracujem v korporate, na LAN a firemnej wifi su nastavene silne restrikcie. Ked sa chcem prihlasit do zakaznickej siete tak sa prihlasujeme na guest wifi... V takomto rezime nas  ide cca 50 ludi, jediny problem je ked sa zacnu tahat win update .... .

WiFi jako doplnek kabeloveho ethernetu ma rozhodne svoje opodstatneni.

562
Sítě / Re:softwarova firma bez kabloveho ethernetu
« kdy: 06. 03. 2020, 08:55:26 »
Ja bych rekl ze by to zkusit meli - ma to svuj prinos, kdyz pan napsal co delaji. Takze takova appka kdyz bude otestovana v prostredi wifi-only, programatori zjisti ze nektere spojeni nejsou zcela tak spolehliva a provedou patricne upravy - treba retry, reconnect a pod. Zakaznici co tyto produkty pak provozuji na wifi dostanou ve vysledku lepsi produkt.

To je zhruba podobny napad, jako dat programatorum pomale stroje, aby se lepe vzili do pozice uzivatelu a delali optimalizovany software. Zamer je v podstate spravny, ale prostredek realizace vcelku kontroverzni - slusne receno. Ale predpokladam, ze to mela byt tak trochu legrace...

563
Vývoj / Re:Multiplatformní Python GUI framework
« kdy: 02. 03. 2020, 16:49:16 »
Pro bůh a proč ne? V Pythonu bych to pochopil, ale v C++? Závislost? Tak si tam dáte závislosti na 10 jinejch knihoven.

Protoze to je proprietarni knihovna a (predpokladam, v C++ neprogramuju nekdy od roku 2002) existuji alternativy, ktere jsou minimalne srovnatelne. Ale v konkretni situaci, kdy bych rozhodoval mezi Boostem a Qt pro konkretni nasazeni, nejsem. Takze pokud mas dobre duvody ho doporucit, nikdo Ti nebrani.

564
Vývoj / Re:Multiplatformní Python GUI framework
« kdy: 29. 02. 2020, 09:30:13 »
a jiny dotaz na Qt.
pouzivate Qt jen na GUI, nebo vyuzivate i jine ne-graficke tridy?
napr. QFtp, QTcpServer.....

Já osobně ne. U nás ve firmě síťové věci apod. řešíme specializovanými knihovnami pro Python. Osobně bych to asi nepoužíval ani v C++, podle mě není úplně vhodné si dělat na Qt závislost v non GUI věcech.

565
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 29. 02. 2020, 09:27:29 »
Já jsem C zmiňoval. Nicméně jako kanén na vrabce mi přijde právě to C++. Céčko je malý jazyk, který není těžké se naučit a člověk díky němu spoustu věcí pochopí...

Třeba co je memory leak a proč měl raději zvolit jiný jazyk.

To je fakt, to se v C++ rozhodně nemůže stát  :D
V idiomatickém C++ ne.

Přesněji řečeno, "něco jako memory leak" je možné i bez použití raw pointerů, ale jak ukazuje praxe, v C se seknou poměrně snadno i zkušení kvalitní programátoři a následky jsou ošklivé. Nechal bych C pro opravdu speciální oblasti a do aplikačního programování ho ideálně vůbec netahal. Jako zajímavost nebo krátké intro pro "pochopení, jak to funguje" ale klidně.

566
Vývoj / Re:Multiplatformní Python GUI framework
« kdy: 29. 02. 2020, 09:16:56 »
Jednoznačně PyQt5 (tedy ano, Qt pro C++). Funguje velmi dobře na Linuxu, Windows i Macu, má i klikátko. Dá se doinstalovat klidně i pomocí pipu.

Jinak použij Google a najdeš třeba: https://stackoverflow.com/questions/5888870/how-do-i-compile-a-pyqt-script-py-to-a-single-standalone-executable-file-for

567
Vývoj / Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« kdy: 28. 02. 2020, 14:15:10 »
Já jsem C zmiňoval.

Nicméně jako kanén na vrabce mi přijde právě to C++. Céčko je malý jazyk, který není těžké se naučit a člověk díky němu spoustu věcí pochopí...

Třeba co je memory leak a proč měl raději zvolit jiný jazyk.

568
Jenže v Pythonu z toho ve výsledku neudělám jeden přenositelný soubor, tam kde to budu chtít spustit musím všechno nainstalovat. A ta ukázka taky není běžně v knihovně, musí se doinstalovat kdo ví co všechno :(

To ale neni pravda: https://lmgtfy.com/?q=single+executable+python

569
Server / Re:Python - doporučení deploymentu na servery
« kdy: 17. 02. 2020, 11:03:54 »
Ono je IMHO lepci navrhnout jazyk na zacatku robustne, nez pak dobastlovat private atributy pres double underscores.

To je urcite lepsi, ale pokud bych chtel ukazovat jako vzor dobreho navrhu nejaky konkretni jazyk, urcite bych nezvolil Javu s jejimi puvodnimi kolekcemi, ktere, diky absenci generik, ktere jim tam dopsal az po case Odersky, nemely poneti o tom, jaky typ objektu obsahuji a clovek musel ty objekty pretypovavat jako v C (pricemz C++ uz davno pred Javou tohle melo vyreseno) a desit se, jestli se neseknul. To byla robustnost opravdu jako noha. A tech zrudnosti, ktere v historii Java prinesla a ktere az diky konkurenci v podobe C# genialni inzenyri ze Sunu neochotne opustili, byla cela rada.

Oproti tomu, Python, kdyz jsem v nem zacal psat, byl uplne super v tom, ze napsat Hello world neznamenalo zadne public static class main, otevreni souboru a nacteni obsahu byl jeden radek, standardni knihovna byla sice trochu nabastlena, ale prace s ni naprosto intuitivni a prijemna, zadne valceni s Mavenem nebo co to pred tim pouzivali. Dynamicke typovani je nekdy na houby, ale neni to takove peklo, jak si mysli lidi, kteri mentalne neopustili Javu nebo jiny staticky jazyk.

Nicmene, pokud bych mel misto Pythonu volit neco jineho ciste na zaklade jazyka, pujdu do Rustu, moderniho C++, Scaly, Kotlinu, F#, ale rozhodne, rozhodne dobrovolne nikdy Javu. Ale jak jsem psal, je to na Tobe, ale to zobecnovani je k nicemu.

570
Server / Re:Python - doporučení deploymentu na servery
« kdy: 17. 02. 2020, 09:00:09 »
Python a Java jsou tak moc jine, ze je takhle obecne vubec nema smysl srovnavat. Nikdo kazdopadne nedrzi nikomu pistoli u hlavy, vyber si co chces nebo si dokonce klidne vymysli vlastni jazyk.

Stran: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 44