Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ink

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30
46
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 18. 11. 2021, 17:16:47 »

Ano, spravne. Jednotlive typy (XYZ) poznam uz v dobe prekladu, nevedel som spravne namodelovat Trait tak, aby som vedel "nacpat" XYZ do funkcie "push", a teda, vyuzil som mne zname std::Any.
Proč nepoužiješ enum?
Este niesom v Ruste spravne "zabehnuty" takze, neviem/netusim ako konkretne by som pouzil Enum ako nahradu za Struct ( tomto konkretnom priklade)

Očividně jsme se nepochopili, enum v Rustu je, jak správně poznamenal Idris, součtový typ, tedy něco jako variantní typ v jiných jazycích - můžeš na základě zvolené varianty (typicky pattern matching) vzít vnitřek (např. instanci struktury X, Y nebo Z) a pracovat s ním "hezky" namísto toho řešení, které jsi měl původně. Struktura a enum se v Rustu doplňují a to dost elegantně.

Tvoje nové řešení používá enum a la C, což není samozřejmě nic špatného, ale já jsem si představoval něco jiného - muselo by se to ale celé překopat. Jinak doporučuju se mrknout na Diesel a podobná řešení DB v Rustu - ať už pro náhradu nebo inspiraci.

47
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 16. 11. 2021, 10:28:04 »
Jak píše Idris, asi základní otázka v tvém případě je, jestli push opravdu musí umět zpracovávat Any (tj. za překladu neznáš typ pushovaných dat), nebo jestli ten typ za překladu znáš, a chceš jen, aby push bylo generické a umělo pracovat s různými typy dat.

Pokud typ za překladu znáš (a pokud je to jen trochu možné, snažil bych se to tím směrem tlačit), půjde se nějak odpíchnout od Idrisova nástřelu, když napíšeš víc, napíšeme víc i my.

Pokud ne, asi skutečně nezbude než dělat nějaký dynamic dispatch přes např. Any. I v takovém případě bych se ovšem spíš snažil případná neznámá data co nejdřív převést na nějaký konkrétní typ a udělat push generické s trait boundem a bez Any.

Z kódu v prvním příspěvku bych vyvozoval, že mu nejde o "libovolná data", akorát neví, jak tam procpat nějaký konečný počet různých datových typů. Jakkoli chápu, že při vytváření jednotlivé hodnoty je třeba explicitně uvést variantu a tudíž to je malinko ukecanější, pořád mi enum přijde jako menší zlo, než dynamický dispatch.

Možná by bylo ale fajn, kdyby OP uvedl, co přesně potřebuje udělat, než aby se snažil nějak přiohnout jedno místo v konkrétním návrhu.

48
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 15. 11. 2021, 20:06:28 »
Proč nepoužiješ enum?

49
Vývoj / Re:Python skript při startu ubuntu
« kdy: 12. 11. 2021, 07:24:20 »
BTW, není UTF-8 v Pythonu teď default? Aha, sorry, napsal už Jenda.

50
Vývoj / Re:Python skript při startu ubuntu
« kdy: 10. 11. 2021, 10:34:05 »
Moc díky za odpověď. Takže to bude něco jako vytvoření daemon?
Démon se myslím říkalo, když se program hodil na pozadí a odpojil si stdin a stdout a zařídil, aby shell, který ho spouštěl, mohl skončit. Možná hlavním přínosem systemd je, že tohle není potřeba, takže nevím, jestli se tomu pak má říkat démon.

IMO tohle dělá SystemD za Tebe, takže to démon je. Říkají tomu New-Style Daemons: https://www.freedesktop.org/software/systemd/man/daemon.html

51
Hardware / Re:Čistý Android za ~150€
« kdy: 16. 10. 2021, 18:59:03 »
Budu brutálně upřímný a napíšu, co někteří zde spíš taktně naznačovali. Nevím, jak hluboko máš do kapsy, ale laciné smartphony jsou vesměs jenom k zlosti. Za 150 EUR nic rozumného nekoupíš a myslet si, že to poladíš "čistým Androidem", je dost naivní. Pokud si to můžeš jenom trochu dovolit, pořiď si pořádný stroj. Momentálně mám Samsung S10 a jsem maximálně spokojený. Měl jsem kdysi Samsung nižší třídy a nebylo to nic moc, ale vyšší modely od Samsungu jsou super a je úplně jedno, že to není "čistý Android", pitomosti jako Bixby a Global Goals si zablokuješ a budeš happy.

52
zaměstnavatel Tvůj kód nezkontroloval, neotestoval, neprovedl code-review nějakým seniorem, ani nealokoval na daný projekt patřičné zdroje, není Tvoje chyba - a to je skutečná příčina zaměstnavatelovy škody.

Máš pravdu, ale to bude muset prokázat u soudu.
A soudy jsou generátory náhodných čísel.

Žádný soud nebude. Šéf bude prskat, v pátek se ožere, seřve manželku, dítě nebo psa a tím to skončí.

53
Důležitý si je uvědomit:Pokud jsi nelhal v životopise, tak je situace zcela v zodpovědnosti firmy, která Ti přidělila úkol nad Tvoje schopnosti. A to i nad Tvoje schopnosti rozpoznat, že jde o úkol nad Tvoje schopnosti (to je právě součást těch zkušeností, které si neměl).

Já souhlasím se zbytkem Tvého příspěvku, ale pokud je pravda, že OP byl těsně po střední škole, není moc co řešit. Nehledě na to, že přece asi proběhlo přijímací řízení a že je právem a povinností firmy nového zaměstnance prověřit, aby zjistila, jak na tom je fakticky.

54
A teď z jiného soudku - ŘEŠ TO!
Když ti dají k úhradě 4.5 * tvůj hrubý plat, budeš někomu splácet auto.
Jasně, můžeš se soudit XY let, ale soudy jsou takový generátor náhodných čísel - lidé se soudí, dokud jim nepadne to, co chtějí. Tebe by to evidentně otravovalo = neboj se jich, ale zbav se toho = vyhni se soudům.

Jak to řešit?
Ukňourej někoho, ať si vezme dovolenou týden resp. (SO,NE,PO,UT,ST,ČT,PA,SO,NE) a prostě opravte ty nejhorší prasárny. Navíc ti pomůže, při dobrém refaktorování kódu se hodně naučíš. Snad máš kamarád a ne jen svině převlečené za kámoše. Jasně, budeš žádat dost, ale taky ti hrozí...fuj... Určitě to máš lepší vyřešit, než si kazit život čekáním na soud a Godota.

Já osobně bych to řešil takhle:
Dal bych výpověď, hodil se marod do konce výpovědníd oby, nechodil tam a jen makal na tom kódu, aby byl opravený + aby byla dokumentace. Na to potřebuješ kámoše, který ti bude pomáhat, který s tebou kód projde a pomůže ti ho spravit. Jestli máš nervy na pochodu, poskytne ti i podporu.

Když to vyřešíš, budeš šikovnější, chytřejší a navíc, o programátory je velký zájem. Někdo tě zaměstná.

Ani omylem. Soud je nepříjemný pro obě strany, šéf blafuje a ví, že z něj nic nevymáčkne.

Že se s tím kamarádem povede kód za týden dát do rozumného stavu, na to bych teda nesázel. Takhle ze sebe udělá akorát onuci, otráví život kamarádovi, pokud ho má a ještě bude mít šéf-manipulátor nabito na příště. Kdybych měl schopného kamaráda, vzal bych ho s sebou k šéfovi "na poradu", ať mu vysvětlí, že mu pan feldkurát nic ve svém volném čase nedá, že sebou zametat nenechá, že dává výpověď a po zbytek času, který mu ve firmě zbývá, jim rád pomůže řešit problémy, které firma má. A že on (kamarád Boris) si s tím juniorem a nějakým seniorním programátorem je ochoten sednout a dohodnout se, jak to bude probíhat, aby výsledek byl co nejlepší.

55
Když se nadtím ještě jednou zamyslím, tak mám pocit, že vlastně tazatel je v lepší pozici než ta firma. Já bych dal k soudu je, za šikanu a způsobené deprese / psychické problémy / nucení pracovat zadarmo / vyhrožování, atd... Dobrý právník by to podle mě dotáhl. Otázka je, jestli ta firma nepůjde do hajzlu celá, takže kdyby i něco vysoudil, jestli by to někdo někdy vůbec zaplatil :)

Ulož si veškerou komunikaci a zajdi za právníkem, nikdy nevíš co z toho můžeš vytřískat. V USA bys vysoudil balík :)

Vidím tu vyjádření pouze jedné strany, ale chování šéfa je podle mě jasně za hranou. Je to bossing jak vyšitý, vlastní neschopnost a špatná rozhodnutí se snaží řešit šikanou řadového zaměstnance. Pokud jsi odváděl špatnou práci, bylo povinností nějakého nadřízeného nebo pověřeného kolegy to zjistit, řešit a případně se s Tebou rozejít.

Něco podobného jsem zažil taky, byť v light verzi. Firma, která nebyla úplně IT, rozjela projekt, jejich motto bylo "musíš se protlouct sám, nemáme čas tě něco učit". Takže každý programátor se učil sám, dělal znovu stejné chyby, mentoring nula, po X měsících se došlo k tomu, že produkt se má testovat, zjistilo se, že má chyby (no nekecej), že je nedomyšlený (protože analýza se dělala postupně, když probíhala implementace), termín se nestíhal ani náhodou. No a protože tam bylo pár "starých psů", na které se bral ohled, šéfem vývoje nebyl vlastně nikdo a zároveň jich bylo několik. Infrastruktura tragická, nějaké VCS neexistovalo. Prostě skoro všechno špatně.

No a pak začalo dusno, obviňování, protahování vývoje, znechucení vývojáři jeden po druhém odcházeli jinam... Seber se včas a hledej místo jinde. Jde Ti o zdraví a o důstojnost.

56
Studium a uplatnění / Re:Unicorn University - dojíždění
« kdy: 23. 09. 2021, 06:51:02 »
Nově založený účet "studenta" a hned naběhla odpovídat i nová čtenářka Rootu Karolína z Unicornu. Jsem tu jediný, komu to přijde jako svérázná propagace?

Já bych v tom nehledal skandál.

Že si někdo založí účet aby se zeptal, to je normální a od toho tady root.cz je, ne? Všichni zdejší stammgasti měli kdysi čerstvě založený účet.

A že se ozvala paní Karolína - tahle země je mrňavá, a naše branže tuplem. Holt se tu vyskytuje někdo z Unicornu a upozornil - není vůbec divu. Paní Karolína má u mě palec nahoru za bezchybně diplomatickou, neutrální a věcnou reakci. Dobrá práce.

Se skupinou Unicorn nemám nic společného.

Ano, já věřím i v existenci náhody, ale když je něco divné, je to divné. Že Ty nejsi agent Kováře, je vcelku jasné.

57
Studium a uplatnění / Re:Unicorn University - dojíždění
« kdy: 22. 09. 2021, 20:58:42 »
Nově založený účet "studenta" a hned naběhla odpovídat i nová čtenářka Rootu Karolína z Unicornu. Jsem tu jediný, komu to přijde jako svérázná propagace?

58
Vývoj / Re:Investor pro C++ IDE
« kdy: 21. 09. 2021, 17:54:07 »
Takze, bolo by fajn vytvorit jazyk s generikami, ale je mozne, ze preklad tehdajsich programov by sa nezmestil do RAM-ky. A tiez to, ze C-sko pokryvalo tehdajsie pozidavky a jeho vlastnosti su adkevatne jeho urceniu.
Však jo, historickou užitečnost mu asi nikdo nebere. Když jsem v devadesátkách porovnával Turbo Pascal s Turbo C, byl jsem nadšený tím, jak má C vymakanou základní knihovnu, úspornou syntaxi a (po přečtení Učebnice od P. Herouta) všechno do sebe smysluplně zapadá (z mého pohledu trochu na rozdíl od Pascalu - ten měl zase výhodu v rychlé kompilaci apod.).

Pak už to všechno začalo být poněkud složitější - přišlo C++ a problémy s kompatibilitou, nástup Javy, která měla všechno vyřešit apod...
Java ve své době taky řešila akutní požadavky :) Stejně jako Cobol svého času :) Nebo Objective-C...

No já jsem ani nechtěl hejtovat Javu (teda mám k ní milion výhrad), spíš ten pocit, že "tohle je ono". No a pak jsem poznal Python apod. jazyky, jasně, znal jsem základy Lispu a Prologu, zkoušel nějaký Smalltalk, ML, Haskell, Julii... Ten Rust a Go - taky to je součást cesty, v pohodě, když přijde něco lepšího, zase super.

59
Vývoj / Re:Investor pro C++ IDE
« kdy: 21. 09. 2021, 13:01:34 »
Takze, bolo by fajn vytvorit jazyk s generikami, ale je mozne, ze preklad tehdajsich programov by sa nezmestil do RAM-ky. A tiez to, ze C-sko pokryvalo tehdajsie pozidavky a jeho vlastnosti su adkevatne jeho urceniu.

Však jo, historickou užitečnost mu asi nikdo nebere. Když jsem v devadesátkách porovnával Turbo Pascal s Turbo C, byl jsem nadšený tím, jak má C vymakanou základní knihovnu, úspornou syntaxi a (po přečtení Učebnice od P. Herouta) všechno do sebe smysluplně zapadá (z mého pohledu trochu na rozdíl od Pascalu - ten měl zase výhodu v rychlé kompilaci apod.).

Pak už to všechno začalo být poněkud složitější - přišlo C++ a problémy s kompatibilitou, nástup Javy, která měla všechno vyřešit apod...

60
Vývoj / Re:Investor pro C++ IDE
« kdy: 19. 09. 2021, 12:53:45 »
Pointery jsou taky typované, "hvězdička" v C je v podstatě jen typový operátor a v překladači se s ním dá krásně pracovat (zdraví Hindney a Miler). Zbytek je sice v podstatě pravda, ale nijak nesouvisí s typovým systémem.

Co je to platné, když pak vznikají věci jako
void qsort(void *base, size_t nitems, size_t size, int (*compar)(const void *, const void*))

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30