Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ink

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 44
31
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 29. 09. 2023, 09:58:23 »
Doporučuju podobné zobecňující rady brát s rezervou a v případě vážnějších obtíží raději vyhledat odborníka na problémy spojené s vadným držením těla atd. Tím neříkám, že pohyb není důležitý, ale není pohyb jako pohyb a není tělo jako tělo.

tak ci onak skoncite s odporucanim pohybu :)
riesit to cez specialistov je zvacsa zbytocne.
Tiez som toho nazoru a hlavne v dnesnej dobe je medzi odbornikmi aj vela podvodnikov, ktorym ide iba o to tahat z klienta peniaze.

Musíte chodit k dobrým odborníkům. Problémy se zády apod. se aktivním lidem rozhodně nevyhýbají.

32
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 29. 09. 2023, 08:35:18 »
K tomu všelijakému sportování chci jen dodat, že 8+ hodin sezení u počítače nevykompenzujete strháním se v posilovně 2x týdně nebo 15 minutama na rotopedu. Musíte aktivně postihnout svalstvo přetížené i lenošící, kompenzační cvičení, fyzioterapie.

Maval som bolesti krcnej chrbtice z neustaleho sedenia za PC. Zacal som 3x tyzdenne chodit do posilnovne cca 45min, + denna chodza 4-5x dni v tyzdni cca 1hodina  a vsetky problemy su prec. Clovek nie je stvoreny na sedenie, clovek je stvoreny na lovenie mamutov, behanie a kracanie. Tento nedostatok treba pri sedavom zamestnani kompenzovat ak nechcete byt invalid v 45ke.  8)

Doporučuju podobné zobecňující rady brát s rezervou a v případě vážnějších obtíží raději vyhledat odborníka na problémy spojené s vadným držením těla atd. Tím neříkám, že pohyb není důležitý, ale není pohyb jako pohyb a není tělo jako tělo.

33
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 23. 09. 2023, 21:22:26 »
jak to mate s pocitem viny, kdyz mate opustit projekt a mate radi kolegy i sefa, kteri jsou fajn a v pohode.

S pocitem viny? Proč by jej měl mít? Zaměstnanecký poměr je v první řadě jen obyčejný obchodní vztah. Pokud někdo do obchodu tahá city (a není za ně dostatečně zaplacen) tak to není správný obchodník.

Zaměstnanci nejsou obchodníci. A jak si kdo nastaví hierarchii hodnot, je přece jen na něm.

A co tedy podle vás jsou? Zaměstnavatel kupuje vaše schopnosti a znalosti, vy jako zaměstnanec/dodavatel je prodáváte.

To ale nikdo nezpochybňuje, jenže jsou i jiné hodnoty. Jít do jiné firmy, vydělat víc a každý den tam nenávidět práci, kolegy a šéfa je například věc, která má taky svoji váhu. Neříkám, že změna MUSÍ být k horšímu, ale pokud je třeba někde fakt super parta, je pro někoho těžké ji opustit. Dělat ze zaměstnance jenom robota, který nemyslí na nic než na výši platu, je notné zjednodušení.

34
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 23. 09. 2023, 15:44:27 »
jak to mate s pocitem viny, kdyz mate opustit projekt a mate radi kolegy i sefa, kteri jsou fajn a v pohode.

S pocitem viny? Proč by jej měl mít? Zaměstnanecký poměr je v první řadě jen obyčejný obchodní vztah. Pokud někdo do obchodu tahá city (a není za ně dostatečně zaplacen) tak to není správný obchodník.

Zaměstnanci nejsou obchodníci. A jak si kdo nastaví hierarchii hodnot, je přece jen na něm.

35
Hardware / Re:Redukce USB-B na USB-C
« kdy: 22. 09. 2023, 13:22:33 »
OTG znamená připojení periferních zařízení. Periferní zařízení se nikdy nepřipojují do zásuvky typu B, pro ty jsou určené zásuvky typu A. Protože původní tazatel požaduje zásuvku typu B na redukci pak to znamená, že zařízení připojené na konektor typu C bude nikoli v režimu hostitele (nebo též OTG), ale v režimu periferie.

To teda neznamená. Doplním - třeba připojení komba (Boss Katana) ovládaného přes mobil/tablet s Androidem je typický příklad OTG.

36
Hardware / Re:Redukce USB-B na USB-C
« kdy: 22. 09. 2023, 12:20:26 »

To je mu k ničemu, když to má USB-A místo USB-B.


Proč k ničemu.
Jasně píše:
redukce female usb-B do male usb-C

male USB-C píchne asi do telefonu a do toho female USB-B stejně nestrčí nic jiného než ten běžný "tiskárenský" kabel, který má na druhém konci USB-A male.
Tak proč celou tu šaškárnu nenahradit rovnou kabelem USB-A USB-C, který jsem odkazoval, když stejně bude muset něco kupovat.

Protože:

1. Na tohle by potřeboval mít USB-A samici a ne samce.
2. Tohle zřejmě neumí OTG, tudíž bych řekl, že na Androidu mu to nepomůže.

37
Vývoj / Re:Programování pro děti (10 let)
« kdy: 22. 09. 2023, 12:17:12 »
Předně -> je to velmi individuální.
RE. Python:
Jsem přesvědčen o tom, že si své místo aktuální místo právem zaslouží.
Z některých hejtů je poznat, že ho moc neznáte.
Ale pokud se mu chcete vyhnout, klidně, proč ne.

Taky bych se pythonu vyhnul. Umím jak python, tak ruby a ruby je stejně silný jazyk, ale není svázaný tím že odsazování je součást syntaxe. A znám spoustu lidí co zavrhlo python ze stejného důvodu.

Jazyk nedělá jenom syntaxe, ale i využitelnost a celá infrastruktura kolem. Když se mě dítě zeptá, jaký jazyk bych mu doporučil, je to jedno z kritérií. Nedávno syn objevil, že existuje Nim. Řekl jsem mu: uč se Python a Rust, to dává smysl. Kdyby přišel s Go, které se mně moc nelíbí, pokrčil bych rameny - nepomohl bych mu s tím, ale chápal bych užitečnost.

38
Hardware / Re:Redukce USB-B na USB-C
« kdy: 22. 09. 2023, 09:38:56 »
Este huby roznehu druhu mavaju USB-B vstupny port, takze nemusi to byt prave tlaciaren, aj ked je to asi najpravdepodobnejsie.

Je toho víc - různá MIDI zařízení s připojením přes USB (klávesové nástroje, modelingová komba), externí zvukovky a mixpulty...

39
Hardware / Re:Redukce USB-B na USB-C
« kdy: 21. 09. 2023, 19:13:04 »
female usb-B do male usb-C

no, minimálně takto funguje moje Itec dokina - připojíš to k telefonu skrze USB-C, a klávesnice a myš do toho připojená hýbe s telefonem.

Funguje to normálně, používám podobné věci taky, ale je třeba mít OTG podporu v tom Android zařízení - spousta jich to má, ale ne všechny.

40
Hardware / Re:Redukce USB-B na USB-C
« kdy: 21. 09. 2023, 13:17:01 »
Ahoj, vůbec se mi nedaří vygooglit ke koupi redukci kompatibilní s andoridem:

female usb-B do male usb-C

Existuje to? Nebo to nejde vyrobit? V usb standardech se nevyznám... Max. jsem našel nějaké na vyloženě čínských obchodech, ale to ve mě budí dost nedůvěru.

Potřebuješ OTG kabel/redukci a normální kabel USB A/B. Nebo ne?

41
...Šestímísná suma je normální mzda inženýra....
To je ale v ČR spíše na úrovni přání, ne běžná realita.
Jedině že bys měl na mysli roční příjem.  :)

Nehledě ale na to, že spousta "programátorů", kteří se hlásí o práci, není inženýry. Nemají VŠ, často nemají ani relevantní středoškolské vzdělání, absolvovali nějaký rychlokurs Pythonu a dokázali v něm zavolat pár funkcí nějakého API a vypsat výsledek. Práce ideálně někde z vesničky na Spiši nebo na Vysočině s tím, že přijedou milostivě v prvních dvou měsících jednou týdně do kanceláře. A dej nám 100K. OK, klidně, pokud jsi aspoň trochu talent a snažíš se, nevadí, že nejsi senior, ale s rozumem, pojďme začít třeba na půlce.

42
Vývoj / Re:IT - programovani pro deti (10let)
« kdy: 21. 09. 2023, 08:57:57 »
A ještě něco: ne každé dítě musí být programátor - třeba by ho bavila počítačová grafika, skládání hudby nebo něco jiného "produktivního".

43
Vývoj / Re:IT - programovani pro deti (10let)
« kdy: 21. 09. 2023, 08:56:31 »
Zdravim vsechny, prosim mate nekdo VLASTNI zkusenosti s nejakym programovacim prostredim pro deti od 10 let? Syn nasel Minecraft Java Edition, protoze Minecraft ted frci a ja bych mu chtel doprat co si zada, ale s tim, aby jen neparil hry, ale i se neco postupne ucil ( nasel jsem online kurz https://www.bridgeacademy.cz/cz/virtu%C3%A1lni-programovani-v-minecraftu-15-lekci-utery.html). Zkouseli jsme Scratch apod., ale Minecraft je proste Minecraft.
Prosim, ptam se fakt jen rodicu, kteri maji/meli osobni zkusenost a chteji/chteli deti vest k tomu, aby se s IT seznamovali, vzdelavali a nemeli PC/mobil... jako formu zabavy a traveni volneho casu.

Diky za nazory.

Co lepšího než Scratch by sis (typově) představoval? U nás to bylo Scratch, pak Python, trocha HTML a JS a teď má synátor zájem učit se Rust, ale chci se soustředit na to pořádně ho naučit ten Python. Ale Scratch -> Python je obecně cesta, kterou doporučuju.

Otázkou samozřejmě je, CO by měl programovat, aby ho to syna bavilo. To je snad důležitější než jazyk - dát mu ochutnat úspěch na projektících, které dané dítě baví - ať je to webík, jednoduchá hra, utilitka apod. Má syn zájem o něco jiného než programování (finance, porozumění systému apod.)?

44

Tak to obraťme a napiš Ty, co jsou u Tebe "české drobné". Já nechci psát žádné konkrétní částky, jelikož to je individuální, ale naznačím: u kvalitního vývojáře není problém dát 6 cifer, u méně zdatného je to 5 cifer. A minimální zákonná mzda to není, to se neboj.
Opravdu nevím, co chcete obracet. Stále z vás nevypadlo to číslo. Pětimístnou sumu má nevzdělaný migrant z Afriky v Německu, kde jsou náklady na život stejné nebo nižší než v ČR. Šestímísná suma je normální mzda inženýra. Takže bych rád slyšel tedy číslo ohledně obrovské mzdy? ;D ;D ;D ;D

Tak si trhni, když se nechceš bavit normálně. Že v Německu vydělá hajzlbába víc než v Česku, to nebylo tématem vlákna a je to triviální zjištění. Tématem bylo, jestli má mít programátor-nicka a programátor superhvězda dostat stejnou nabídku. Což je blbost.

45
Citovany jedinec je presne ten typ

Vůbec nevím, proč mě urážíš. Já jsem sem napsal věcně, jak vypadá problém, který se zde diskutoval, z opačné strany. Nemusíš souhlasit, argumentuj, nebuď osobní, jedinče.
No věčně..... stále z vás věčně nevypadlo číslo obrovské mzdy, ale předpokládám, že  v rámci věčné diskuze se nic věcného nedozvíme, protože do budou zase nějaké české drobné...

Tak to obraťme a napiš Ty, co jsou u Tebe "české drobné". Já nechci psát žádné konkrétní částky, jelikož to je individuální, ale naznačím: u kvalitního vývojáře není problém dát 6 cifer, u méně zdatného je to 5 cifer. A minimální zákonná mzda to není, to se neboj.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 44