Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ink

Stran: 1 [2] 3 4 ... 28
16
Software / Re:Obrovský txt soubor
« kdy: 27. 11. 2021, 09:49:05 »
No jo, byly doby, kdy třeba Windowsí Notepad zvládal jen 64 kB (Windows 95), pak jen 32 MB (Windows XP)...

Byvaly doby kdy i programy v linuxu nezvladaly skoro nic...

Kdy to bylo? V době, kdy Linux byl 16bitový?

17
Studium a uplatnění / Re:Pomoc se statistikou
« kdy: 27. 11. 2021, 09:45:31 »
Sranda ale bola na skuske. Ziaden priklad z minulych rokov sa neopakoval a spoluziaci tu skusku nazvali "IQ test".
:-D jojo, IQ test, ale baseline nastavený pro matfyzáky.

Což mi připomíná, že první půlrok matiky v první třídě u nás na základce byly "veselé množiny". Možná chtěl minulý režim selektovat materiál pro VŠ hezky od útlého věku - ale v tom případě to nakonec nějak nedotáhli, protože si nepamatuju, že by známka z matiky z prvního půlroku první třídy ZŠ měla nějaký vliv u přijímaček na SŠ nebo VŠ ;-) Asi hrálo roli, že jsem končil základku až po převratu...

Množiny jsme měli na základce i my starší. Někteří rodiče z toho chytali psotník, protože to pro ně bylo asi abstraktní a divné, ale mně to přišlo jako - no, učivo z prvního stupně základky.

18
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 27. 11. 2021, 07:32:57 »
Já jsem z Rustu bohužel docela zklamán. Jazyk nese určité zajímavé prvky, o tom žádná, ale ten ekosystém, to je hrůza. Většina "crates", co jsem chtěl zkoušet, byla ve verzi 0.x, přičemž část kvůli nedodržování zpětné kompatibility nešla kompilovat. Chce to asi ještě čas.

Bylo by asi fajn, kdybys byl konkrétnější. Udělat a publikovat crate může kdekdo, je tedy docela přirozené, že budou v různém stavu. Bez urážky, chce to trochu selského rozumu, případně zkušenosti, aby člověk poznal stabilní a rozumně vyvíjené od nedopečených pokusů. Možná bys mohl zkusit https://lib.rs/ , tam by měly být ty ověřené.

19
Studium a uplatnění / Re:Pomoc se statistikou
« kdy: 26. 11. 2021, 13:19:49 »
Vsuvka k diskusii... Spominate si na svoje prve stretnutie s trinomickou vetou? ((a+b)^3=a^3+3a^2b+3ab^2+3b^3)). Frontálnou výukov odovzdané vedomosti (ako ich dostali predpokladám takmer všetci účastníci fóra) sa dali imho vpodstate len nabiflovať. Taký vzorec existuje a basta. Obdobne ako vzorec na objem gule a podobne... Keď človek ale dostane trinomickú kocku ako hračku https://duckduckgo.com/?q=trinomic+cube&t=ffab&iar=videos&iax=videos&ia=videos&iai=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DBL7rKE61DFA tak je to imho rozdiel, ako keď pochopí integrál a vzorec pre guľu si už pamätať nemusí...

Tenhle rozklad pro 3. mocninu se da odvodit uplne trivialne. Hrani s kostickama k tomu nepotrebuju. Nerikam, ze se nekdy nehodi nejake nazorne priklady, ale tohle me zrovna nepresvedcilo. Krome toho, pokud neni clovek matematik, stejne nejlip funguje nabiflovat - umet pouzit - vedet kde to najdu - cast nabifovaneho vesele zapomenout.

20
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 21. 11. 2021, 07:21:52 »
Popravdě, od té doby co dělám v Rustu mi přijde způsob řešení takových věcí bez součtových typů, pattern matchingu a monád hrozně kostrbatý.

Těmi monádami myslíš prosím co?

Result, Option, Future, Iterator...

OK, takže jde o to, že na existujících standardních typech s výhodou využíváš monadický přístup, jestli tomu rozumím dobře. Přemýšlel jsem, jestli má smysl jít někam dál a víc to "ohaskellovat"...

21
/dev/null / Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« kdy: 20. 11. 2021, 12:30:19 »
Můžete nám ukázat jediný případ, kdy byl někdo odsouzen za tak ohavný čin, jako je stažení filmu z uloz.to?

Děje se tak v tisících případů za den, pokud je to nelegální, jak tu tvrdíte, zajisté za těch několik desítek let, co tu používáme internet a uloz.to, najdete jeden jediný příklad, kdy byl někdo pravomocně odsouzen, že jo?

Do té doby, lze Vaše plácání, považovat pouze za plácání a nic víc.

Takový případ není a nebude. Doporučuju Filipovy "autistické" (není to diagnóza, jenom moje vnímání jeho umanutého stylu argumentace) příspěvky brát s rezervou.

22
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 19. 11. 2021, 15:38:27 »
Popravdě, od té doby co dělám v Rustu mi přijde způsob řešení takových věcí bez součtových typů, pattern matchingu a monád hrozně kostrbatý.

Těmi monádami myslíš prosím co?

23
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 18. 11. 2021, 17:17:46 »
Prosím případně smazat (ignorovat), nevím, jak se tento příspěvek vytvořil.

24
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 18. 11. 2021, 17:16:47 »

Ano, spravne. Jednotlive typy (XYZ) poznam uz v dobe prekladu, nevedel som spravne namodelovat Trait tak, aby som vedel "nacpat" XYZ do funkcie "push", a teda, vyuzil som mne zname std::Any.
Proč nepoužiješ enum?
Este niesom v Ruste spravne "zabehnuty" takze, neviem/netusim ako konkretne by som pouzil Enum ako nahradu za Struct ( tomto konkretnom priklade)

Očividně jsme se nepochopili, enum v Rustu je, jak správně poznamenal Idris, součtový typ, tedy něco jako variantní typ v jiných jazycích - můžeš na základě zvolené varianty (typicky pattern matching) vzít vnitřek (např. instanci struktury X, Y nebo Z) a pracovat s ním "hezky" namísto toho řešení, které jsi měl původně. Struktura a enum se v Rustu doplňují a to dost elegantně.

Tvoje nové řešení používá enum a la C, což není samozřejmě nic špatného, ale já jsem si představoval něco jiného - muselo by se to ale celé překopat. Jinak doporučuju se mrknout na Diesel a podobná řešení DB v Rustu - ať už pro náhradu nebo inspiraci.

25
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 16. 11. 2021, 10:28:04 »
Jak píše Idris, asi základní otázka v tvém případě je, jestli push opravdu musí umět zpracovávat Any (tj. za překladu neznáš typ pushovaných dat), nebo jestli ten typ za překladu znáš, a chceš jen, aby push bylo generické a umělo pracovat s různými typy dat.

Pokud typ za překladu znáš (a pokud je to jen trochu možné, snažil bych se to tím směrem tlačit), půjde se nějak odpíchnout od Idrisova nástřelu, když napíšeš víc, napíšeme víc i my.

Pokud ne, asi skutečně nezbude než dělat nějaký dynamic dispatch přes např. Any. I v takovém případě bych se ovšem spíš snažil případná neznámá data co nejdřív převést na nějaký konkrétní typ a udělat push generické s trait boundem a bez Any.

Z kódu v prvním příspěvku bych vyvozoval, že mu nejde o "libovolná data", akorát neví, jak tam procpat nějaký konečný počet různých datových typů. Jakkoli chápu, že při vytváření jednotlivé hodnoty je třeba explicitně uvést variantu a tudíž to je malinko ukecanější, pořád mi enum přijde jako menší zlo, než dynamický dispatch.

Možná by bylo ale fajn, kdyby OP uvedl, co přesně potřebuje udělat, než aby se snažil nějak přiohnout jedno místo v konkrétním návrhu.

26
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 15. 11. 2021, 20:06:28 »
Proč nepoužiješ enum?

27
Vývoj / Re:Python skript při startu ubuntu
« kdy: 12. 11. 2021, 07:24:20 »
BTW, není UTF-8 v Pythonu teď default? Aha, sorry, napsal už Jenda.

28
Vývoj / Re:Python skript při startu ubuntu
« kdy: 10. 11. 2021, 10:34:05 »
Moc díky za odpověď. Takže to bude něco jako vytvoření daemon?
Démon se myslím říkalo, když se program hodil na pozadí a odpojil si stdin a stdout a zařídil, aby shell, který ho spouštěl, mohl skončit. Možná hlavním přínosem systemd je, že tohle není potřeba, takže nevím, jestli se tomu pak má říkat démon.

IMO tohle dělá SystemD za Tebe, takže to démon je. Říkají tomu New-Style Daemons: https://www.freedesktop.org/software/systemd/man/daemon.html

29
Hardware / Re:Čistý Android za ~150€
« kdy: 16. 10. 2021, 18:59:03 »
Budu brutálně upřímný a napíšu, co někteří zde spíš taktně naznačovali. Nevím, jak hluboko máš do kapsy, ale laciné smartphony jsou vesměs jenom k zlosti. Za 150 EUR nic rozumného nekoupíš a myslet si, že to poladíš "čistým Androidem", je dost naivní. Pokud si to můžeš jenom trochu dovolit, pořiď si pořádný stroj. Momentálně mám Samsung S10 a jsem maximálně spokojený. Měl jsem kdysi Samsung nižší třídy a nebylo to nic moc, ale vyšší modely od Samsungu jsou super a je úplně jedno, že to není "čistý Android", pitomosti jako Bixby a Global Goals si zablokuješ a budeš happy.

30
zaměstnavatel Tvůj kód nezkontroloval, neotestoval, neprovedl code-review nějakým seniorem, ani nealokoval na daný projekt patřičné zdroje, není Tvoje chyba - a to je skutečná příčina zaměstnavatelovy škody.

Máš pravdu, ale to bude muset prokázat u soudu.
A soudy jsou generátory náhodných čísel.

Žádný soud nebude. Šéf bude prskat, v pátek se ožere, seřve manželku, dítě nebo psa a tím to skončí.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 28