Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Ink

Stran: [1]
1
Hardware / Nestandardní 3,5mm jack v telefonu
« kdy: 20. 03. 2022, 20:08:41 »
Ahoj, narazil jsem na nečekaný problém - chtěl jsem do telefonu (Samsung S10) strčit kablík jack - jack a nechytá se tam, je volně, neklikne, když ho tam zastrčím na sílu, telefon ho detekuje, ale hned zas odpojí a hraje reproduktorek.

Zkoušel jsem dva M-M kabely z obou stran, žádný z nich "nedrží" ani z jedné strany. To samé redukce jacku z velké samice na malého samce - prostě jako kdyby ta "bambulka" na konci měla nějaké jiné rozměry nebo něco - ten jack na redukci není krátký, spíš naopak. Problém rozhodně není špína v telefonním konektoru, to jsem testoval.

Navíc - normální sluchátka (AKG) tam drží v pohodě, i nějaké laciné hands free, co jsem měl po ruce. Ve starším mobilu mi "drží" všechny konektory, které jsem zkoušel.

A teď otázka na specialisty na HW/audio - to jsou fakt možné takové odchylky, že nefunguje tak poměrně základní věc jako zapojení obyčejného 3,5 mm jacku do telefonu, úplně spolehlivě?

Stran: [1]