Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - alex6bbc

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 85
61
Sítě / Re:Návod pro nasazení IPv6 pro začátečníka kutila
« kdy: 11. 10. 2023, 12:11:44 »
Doporučuji přečíst knížku od Pavla Satrapy o IPv6. Dá se koupit papírová nebo stáhnout PDF z webu Edice CZ.NIC. Tam je krásně popsáno úplně všechno včetně principů, adresace, použití firewallu a dalších témat.

da se cist i online, ale zena mi dala knihu k vanocum, paradni vec.

62
Server / Re:Tiskový server
« kdy: 10. 10. 2023, 21:47:08 »
mam doma tiskarnu brother, ktera umi prijimat pozadavky na tisk z apple mobilu.

co se divam i linuxovy cups ma airprint funkcionalitu, takze klidne i raspberry pi, ne?!

63
Distribuce / Re:Instalace Debian 12 na nový NB
« kdy: 10. 10. 2023, 14:48:32 »
Jo, to sem zkoušel - ale tady narážím na problém, že nevím jak upravit instalační obraz v ISO9660  :-[

mkisofs

64
Vývoj / Re:C++ libka pre pracu so sietou
« kdy: 09. 10. 2023, 23:28:00 »
jsem si rikal, ze mi lwip nic nerika, mel jsi napsat, ze jde o rtos a embedded :-)

knihoven tam musi byt hafo, ne?
nebo si to napis sam na zakladnim api :-)

65
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 08. 10. 2023, 20:36:17 »
Nesnáším tyhle vynucené pravidelné standupy, neboť po určité době se začínají řešit stále větší kraviny, jen aby se něco řešilo. Ideálně v 9 ráno, kdy všichni ještě napůl spí a tak ze sebe soukají kdejaký nesmysl, jen aby to vypadalo, že makají.

standup muze pomoci zjistit, ze je nekdo zaseknuty, spise bych ocekaval, ze je to vhodnejsi pro juniory.
a kdyz se ukaze, ze je nekdo zaseknuty, tak se to muze resit a necekat x dni v zaseku.

66
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 06. 10. 2023, 13:13:23 »
Nepovažuji za znak efektivity to, když si lidé musejí volat k vůli věcem na 5 minut. Volání považuju za nejvíc invazivní formu komunikace, znamená to nutnost přepnutí kontextu a taky si v rychlosti nemusím vzpomenout na vše, co by daný člověk na druhé straně chtěl a měl slyšet. Takže, volání způsobí to, že kvalita předané informace není obecně nijak moc velká a taky přerušení práce toho volaného. Mnohem lepší je tyhle věci dokumentovat právě proto, aby si nikdo nemusel s nikým volat. Takže reklama na práci "my si tady všichni voláme" by na mě moc nezapůsobila.

moje slova :-)

ani s manzelkou a mamkou se nerad vykecavam v telefonu, moje hovory jsou tak na 20s.

67
Vývoj / Re:Dělá někdo ve Scala
« kdy: 06. 10. 2023, 09:16:31 »
a to chces po vnejsich lidech, aby ti koukali do projektoveho kodu?

koukal jsem na scalu a syntaxe neni takova, aby neslo precist co to ma delat.

a kdyz to v tom projektu je, tak uz to predpokladam jde zbuildit, takze to nemusite narychlo resit, ne?!

a pokud to budete prepisovat, tak do javy, kterou umite, takze to muzete predelat podle sebe.

68
Sítě / Re:LoRa WAN TTN / Helium - hotspot / gateway / modem
« kdy: 04. 10. 2023, 22:51:44 »
a neni lora jen lokalni, cca 30m dookola sit, ale dalsi propagace uz je na standartni siti, trena web appka nebo cokoliv
.

69
/dev/null / Re:sifrujete?
« kdy: 03. 10. 2023, 22:32:30 »
dalsi vec me napadla, cenzura, omezovani svobody, je resenim end2end sifrovani atd. na komercnich sitich a nebo novy rozvoj svobodnych freenetu?!

70
/dev/null / sifrujete?
« kdy: 03. 10. 2023, 21:08:54 »
sifrujete/zalohujte, nebo na to kaslete a doufate ve stesti?

pgp, gpg, let's encrypt certifikaty, yubikey, sifrovani disku.

ja jsem dost lempl :-)

71
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 03. 10. 2023, 10:18:58 »
Ja napr. nove auto ani nechcem, lebo zbytocne vrazim kopu penazi, drahy servis, poistky...
Mne sa osvedcila strategia kupit nove a vlastnit, kym sa nerozpadne :)
Najvacsi benefit je, ze nemam ziadne zazitky s AAA Auto :D

ja mam znameho co ma autobazar, uz mam od nej 3 auto, dela mi servis, stk i likvidaci.

72
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 02. 10. 2023, 15:00:45 »
a neslo by indy pouzit jako kanonenfutr pro prvosledovou podporu zakaznikovi a jednoduche tasky jako opice a ty by sis resil ty zajimave a slozite veci.
Nešlo a navíc už je to přes půl roku stará záležitost, nakonec pochopili co si natáhli za vši do projektu, komplet je vykmitli a našli dva šikovný Španěly kteří na tom vyšívají dodnes. A poté co já jsem jim prošlapal cestičku úspěšně přemigrovali 4 další prostředí. Bohužel pro mě pozdě, mohl jsem tucetkrát brečet šéfovi na rameni a nedělo se nic, věci se začly dít až když byla podaná výpověď a já na lexaurinu abych se ráno vůbec dokázal nalogovat. Něco takového jsem za svou kariéru nezažil. Aby mi někdo podle vzoru nebyl schopný dodat syntakticky správný skript, který prokazatelně ani jednou neběžel (mj. nedeklarované proměnné a překlepy v keywords, asi psané v Notepadu), to už bylo na mě moc. Indický outsourcing pro mě znamenal cca 250% propáleného času oproti tomu kdybych si vše napsal sám. Bohužel to nechtěl nikdo vidět že ta bandička byla zadarmo drahá.

a jak reagovali, kdyz jsi jim kod po x-te vratil, ze to stale nefunguje?
nedonutilo by je k vykonu, ze by si review delali navzajem, aby si pred sebou neukazovali sracky k review?
nekde jsem cetl, ze to je zpusobeno kastovnim systemem, ze stale jen ceaji na pokyny shora.

73
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 02. 10. 2023, 14:58:31 »
V IT 16 let a taky jsem vyhorely a resim to chlastanim v hospode coz v dusledku situaci spis zhorsuje. Tento rok v breznu jsem se to snazil resit tak ze jsem sel chodit po horach. Sel jsem apalacskou stezku v USA. https://en.wikipedia.org/wiki/Appalachian_Trail
Trvalo mi to 3 mesice a usel jsem 2200Km. Nasel jsem tam nove kamarady a poznal novou kulturu ale moc mi to nepomohlo, po navratu se to vsechno vratilo do starych koleji. Takze jake je reseni nevim.

tak ten vylet obdivuju, to bych se svou hospodskou kondickou uz nedal.
jako pit jo, ale musis se udrzet aspon nejak na kolejich :-)

74
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 02. 10. 2023, 14:05:33 »
...panem proti své vůli nepostradatelným a škálovat projekt bandou pologramotných Indů ve stylu "když jeden kopáč vykope metr výkopu za hodinu, za jak dlouho x kopáčů..." se ukázalo býti nesmysl který ods..al jediný zúčastněný a to jsem byl já.

a neslo by indy pouzit jako kanonenfutr pro prvosledovou podporu zakaznikovi a jednoduche tasky jako opice a ty by sis resil ty zajimave a slozite veci.

75
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 02. 10. 2023, 12:33:00 »
Se zájmem jsem prošel všechny stránky vlákna a s dovolením bych se přidal s žádostí o rady nebo názory. 45 let, v IT zhruba 20 let, z toho cca 16 let se dvěmi přestávkami pro jeden nadnárodní kchorporát. Okolnosti (směřování portfolia produktů, nechtěný souběh projektů ze kterého se mi nedařilo vystoupit, nedobrovolné sáhibování půltuctu nepoužitelných Indů, z toho všeho jednoznačné příznaky vyhoření) mě donutily změnit působiště. Ovšem s celou řadou vedlejších efektů, místo full HO dvakrát týdně openspace, který nedávám, opět souběh několika klientů kterému jsem se bránil jako čert kříži, velký korporát ve kterém se schůzuje, sepisují elaboráty aby se pak přiohnul jeden sloupec v jednom view, styl který mi nesedí.
Nechci po půlroce házet flintu do žita, ale pořád jsem přesvědčený, že to musí jít i líp, najít něco s primárním HO a občasnou návštěvou kanclu, práce na jednom projektu pro jednoho klienta, menší tým, menší zazmrdovanost, vyvážený konzervativní i progresivní přístup (nových technologií se nebát, ale nefrčet on the edge).
Zaměřením jsem SQL a BI developer s přesahem jako občasný analytik, konzultant i architekt. Co by pro mě mohla být další cesta? Najít si jako kontraktor jednoho stálého klienta který je ok s HO? Hledat v jiných kruzích (být na straně odběratele, dělat na inhouse systémech, nenechat se mateřskou firmou prodávat na MD po všech čertech, ...)? Dát si profesní pauzu a dělat chvíli nějaké řemeslo (řekněme že v půltuctu profesí bych na tom byl líp než většina učňů pár let po učňáku)? Chocholoušek? Nebo profesní kouč?

v necem to mam podobne jako ty, ja zase mimo navstev psychiatra navstevuji pivnice :-)

obor nemen, leda bys mel extremne velkou motivaci.

doporucuju konicky, taky v ajti, zkus treba uplne jiny programovaci jazyk a framework :-)
to znamena trenovat stale mozek, ale na rozsahlejsim teritoriu, cteni knih, jine podobory ajti.

na prachy se vykasli, spis hledej ten home office a pohodicku na stare kolena.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 85