Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - alex6bbc

Stran: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 85
316
Server / Re:Bezpečná distribuce hesel a privátních klíčů
« kdy: 02. 03. 2023, 18:30:58 »
jako i privatni klice takto posilate? pokud jo, tak chapu, ze to je doma, ale je to spatne. do kanclu k sekretarce si ma kazdy dojit pro yubikey a je to.

317
Vývoj / Re:Jak funguje cache v relační databázi?
« kdy: 02. 03. 2023, 05:31:37 »
pokud se tabulka nemeni a vlastne read-only, tak bych si cache udelal. kazde data z db po dotazu, bych ulozil do ram a primarne hledal v ram, jen kdyz by to v ram nebylo, tak bych to tahal z db. tim by se mi casem cache naplnila a uz by to ficelo jen z ramky.

318
zajimave pocteni, jde o filipinske vyvojare:

https://sw-samuraj.cz/2014/01/jak-se-nabiraji-javisti-na-filipinach/

319
nemuset to prenaset, tak za ty prachy mam o tretinu lepsi pracovni stanici.

320
Sítě / Re:Mikrotik v panelovém bytě
« kdy: 27. 02. 2023, 21:35:13 »
do klukova pokoje jsem natahnul optiku, zadne vrtani a na obou koncich mam konvertory na metaliku. je to trochu jeble, ale zadne vrtani, optika cca prumer 1 mm se protahl pod dverma.

321
ani muj pradeda uz neinstaluje z cd/dvd, z flashky nemas problem instalovat ne?

unetbootin na windows ti vyrobi flashku z iso obrazu hnedle.

audacity mame na linuxu, gimp misto photoshopu, libre office, editoru je milion.

322
vyzkousej si linux ve virtualce a muzes zkusit ruzna distra a nepokazis si windows, protoze jak ctu tvoje dotazy, tak mam dojem, ze si to podelas. ve virtualce ziskej zkusenosti a pak muzes jit na zelezo.

323
Distribuce / Re:Jaké distro místo Windows?
« kdy: 27. 02. 2023, 13:40:38 »
ty mas nemocne oci? 800x600 a cerno zlute barvy.

jakykoliv linux od ubuntu, linux mint, suse, red hat bude fungovat ok.

324
Hardware / Re:HP ML150 Gen9: aktualizace BIOSu a větráky
« kdy: 26. 02. 2023, 16:18:31 »
Fučáky: Poprosíš o zapůjčení na Czech-Serveru,

chvalim cpu, ze si tady dela reklamu na czech-server, co treba nejaky slevovy kod pro linuxaky a rootaky :-)

325
Vývoj / Re:OpenCV a zpracování fotografií
« kdy: 22. 02. 2023, 09:04:09 »
a nikde jsem nevidel laplacian jinak nez v sedi. Zkusim to. Vy mate konkretni zkusenosti jak si vede grey a barvy?

prevod RGB do GREY bere nejvice ze zelene slozky a nejmene modre: grayscale = 0.3 * R + 0.59 * G + 0.11 * B

prevod do HSV, HSL ma jine prevodni matice, bez vyzkouseni nerikam, ze je to lepsi nez GREY, ale je to dobre vyzkouset.

a existuje hodne jinych metod na detekci hran nez jen Laplacian.
https://en.wikipedia.org/wiki/Edge_detection


326
Vývoj / Re:OpenCV a zpracování fotografií
« kdy: 22. 02. 2023, 08:02:50 »
A k tomuto tvojmu super kodu a unesenia s AI ty poviem tajomstvo. Chces? Prave si sa krasne okradol :D To s coho si uneseny a paf su uplne zakladne veci ktore najdes za par minut v stovkach prikladov. Takto si dostal nieco co sice cosi spravi ale netusis ako a preco. Nevies ze mas x dalsich moznosti a dalsim krokom pre teba bude spytat sa AI a dufat ze posklada novy kod ktory to bude splnat a nevymaze nezmeni ziadnu funkcnost. Schvalne chod dalej a povedz ze chces detekciu rozmazanosti, automaticke zosvetlenie atd a zadas.



alex6bbc : Lebo AI mu tak povedala a vlastne ani netusi co robi. Mozno ani nevie ze to dokaze. :D

snazim se ho popostrcit, bud mu to otevre obzory a zacne se zajimat co a jak, nebo zustane nepoliben znalostmi a bude uz jen zavisly na ai. pak muze jit lidstvo do zadele.

327
Vývoj / Re:OpenCV a zpracování fotografií
« kdy: 22. 02. 2023, 06:55:54 »
zopakuji to, proc zustavate jen u prevodu do sedi?

detekci ostrosti/rozmazanosti hran laplacianem lze delat nejen nad vysedenym obrazkem, ale i nad jednotlivymi slozkami r, g, b nebo prevest na h, s, v a pouzit tohle.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/HSL_and_HSV



328
Vývoj / Re:OpenCV a zpracování fotografií
« kdy: 21. 02. 2023, 22:58:26 »
taky by chtelo zkusit zda opravdu testovat nad sedym obrazkem, zda spise netestovat kazdou slozku rgb, pripadne hsv.

329
Vývoj / Re:OpenCV a zpracování fotografií
« kdy: 21. 02. 2023, 22:55:40 »
ty parametry pro test zda je obrazek rozmazany jsou vec heuristiky, kazdy to muze videt jinak.

musite si sam nastavit ty hodnoty podle sebe.

330
Studium a uplatnění / Re:Zkusenosti s indama
« kdy: 20. 02. 2023, 21:00:14 »
#1 nektere indicke baby jsou fakt moc pekne.

#2 neutekli cikani z indie?!

#3 kolik je ji zilionu?

#4 snazil jsem se anglicky domluvil s jejich devops, slibili, ze se douci jak se konfiguruje ssh, htttps, ssl
a od te doby mam od nich klid, az se zase ozvou, tak se asi ozeru. ja jsem rasista, jako poleno, ale indky se mi
zase moc libi.

Stran: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 85