Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 238222827

Stran: [1] 2 3
1
Sítě / Re:Neznámý provoz na firewallu v MikroTiku
« kdy: 17. 11. 2020, 16:53:53 »
Obávám si že jsi stáhl pravidla od někoho kdo tomu buď nerozumí, nebo trpí dost rozjetým OCD. Několik lidí ti tu naznačuje že to co deláš nedává smysl. Pokud chceš poradit s pravidly, nestahuj po internetu nesmysly a dej nám sem tvou konfiguraci ke kontrole. Samozřejmě export s parametrem hide-sensitive.

ad "...až me naštvou tak to dám na týden a přestanou úplně..." - nech si to patentovat, škoda že to nenapadlo inženýry od Cisca, mohli vyřešit DDoS celosvětově jednou provždy :P Přemýžšlel jsi někdy proč to dávno neudělal tvůj ISP na vstupu do jeho sítě, kdyby to jen trochu dávalo smysl?

2
Sítě / Re:Neznámý provoz na firewallu v MikroTiku
« kdy: 17. 11. 2020, 16:29:38 »
Předřečník ti správně radí že vyrábění addresslistů na to co by tak jako tak skončilo zahozené postrádá jakýkoli smysl. Nebo si snad doma píšeš na lístečky seznamy toho co jsi vyhodil do koše? Tvůj firewall má jediný úkol-dropovat vše vyjma legitimního provozu. Tvé vyrábění blacklistů je neúčelným kutěním bez jakéhokoli racionálního důvodu. Věřit že se tím tvůj firewall stane bezpečnějším je asi tak stejně podložené jak montovat tuningové křídlo na Fabii a věřit že to pak lépe pojede.

3
ad " Jestli má někdo nastavené automatizované scripty, které se napojují na http a najednou začne O2 něco injektovat, tak možná i nějaká ta náhrada škody by byla na místě".

Nezastavam se O2, ale jestli nekdo provozuje cokoli (nejen skripty) co spoleha na to ze http nikdy nikdo nepodvrhne, patri vytahat za usi. Inherentni vlastnosti http je prave to ze ho muze kdykoli kdokoli povrhnout, takze kdyz stavim skript nebo sluzbu, musim toto riziko osetrit.

4
Ono se občas musí pracovat s tím co není na stole.

Teoreticky kdyby tu někdo napsal "sleduje mne UFO", také nebudeme řešit zda je počínání ufounů v souladu s GDPR a zda jít za právníkem nebo na ÚOOÚ, že.  ;D

5
Ano, protože to co tvrdí nemá oporu v realitě pracovního trku ČR roku 2019.

6
Lže ? Opět si otevři učebnici, tentokrát na stránce "blud". Blud je typický právě tím, že mu nemocný nevývratně věří. Těžko nazývat lží něco, čemu nemocný skutečně věří. V tom je ta nemoc bohužel zákeřná.

Pokud je má hypotéza pravdivá, tak nám tazatel nelže, ale tvrdí něco čemu sám nevývratně věří. Že to nemá oporu v realitě je jiná věc, ale nazývat to lží není přesné. Lež je zásadně vědomá.

Proto také kdybys například onemocněl a například začal trpět bludem že tě chce manželka zabít a následně v domnělé sebeobraně bys ji ubodal, nebyl bys trestně odpovědný. Protože těžko tě trestat za skutek spočívající v tom že jsi se bránil útoku, o kterém jsi věřil že probíhá nebo bezprostředně hrozí. Pročpak asi Barbora Orlová skončila v detenci a ne ve vězení ?

7
Vymyslel? Otevři si jakoukoli učebnici na stránce "perzekuční blud". Alternativně google pro dotaz na totéž klíčové slovo.

8
Takoví zcela jistě existují, ale jaký je jejich reálný vliv? Skutečně mají tu sílu "udělat ze života peklo"? A kdo jim naslouchá? Zejména v době záporné nezaměstnanosti? O takových se obvykle ví že to jsou pošuci a jejich výroky jsou brány s rezervou.

Nelze vyloučit že vy co tu diskutujete o pomluvách, paragrafech a právnících možná jen podporujete nemocného člověka v jeho bludech, čímž jeho zdravotnímu stav vůbec nepomáháte.

9
Právníka ? Právníka ne, lékaře.

Vás nikoho nenapadlo že takhle začíná paranoidní schizofrenie ? Mladý muž do třiceti let, selže v zaměstnání, věří tomu že jeho zaměstnavatel vynakládá extrémní úsilí na to aby ho pomluvil ...

Prožeňte to Occamovou břitvou, je to rozjezd paranoidní schizofrenie u tazatele, nebo je bývalý zaměstnavatel skutečně tak aktivní a v době kdy je na trhu záporná nezaměstnanost jeho pomluvy bere někdo vážně ?

Lékař, jinak se tu do roka objeví dotaz "Bývalý zaměstnavatel mne sleduje kamerami v mém bytě".

Nebo třetí možnost, tazatel je skutečně nezaměstnatelný z jiného důvodu, který nám ovšem nesdělil ?

10
Sítě / Re:Blokování příchozího provozu na VDSL2 Vodafone
« kdy: 05. 02. 2019, 08:07:31 »
To tě Bůh trestá za to že jsi u obskurního operátora. TMobile dává pevnou veřejku automaticky v ceně.

11
/dev/null / Re:Neviete poradiť čo by ste robili?
« kdy: 27. 01. 2019, 17:08:28 »
A pokud jde o mluvenou angličtinu, tam je opět problém moc úkolů na malém čase. Musí se vymyslet co chci říct a současně to přeložit. Nemůžu to napřed vymyslet, odložit na lísteček a pak překládat, to bych toho moc nenamluvil.

Stejně jako na křižovatce nejde suspendnout stav provozu a v klidu spočítat zda můžu projet, tak při mluvení cizím jazykem není možné před každou větou půl minuty mlčet ... partner v rozhovoru by se na to díval asi fakt divně. Přitom přeložit cokoli psaného do psaného není problém.

Jo, kdybych byl debil co má slovní zásobu 150 slov, bylo by to jednodušší :-)

13
/dev/null / Re:Neviete poradiť čo by ste robili?
« kdy: 27. 01. 2019, 16:40:10 »
No, na rozdíl od nešťastníků co sem kopírují vygooglené odkazy na bulvární články o problému evidentně přemýšlíš, ale také sis problém evidentně neprožil, takže nevíš jak to funguje  :)

Typicky "odbočovací" task je třeba řešit v reálném čase, ne tam přidávat další kroky, papírky, tlačítka, zvuky, takhle to fakt nefunguje. Celé je to o špatné koncentraci na vysokou hustotu úkolů na konkrétním čase, ne o schopnosti zapamatovat si jaké kde bylo auto. Ti je klidně vyjmenuju všechna co jsem potkal cestou do práce, ale ne na ploše půl sekundy.

Představ si že L1 cache tvého mozku funguje tak že po desetině sekundy expiruje cokoli v ní je a přesune se to pomalé RAM a v cache se to zahodí. Přesun zpět z RAM do cache trvá 500ms. Ta informace "vlevovolno" se neztratí, jen její vylovení zabere neskutečně dlouhý čas.

Potom konstrukce "if (vpravovolno() and vlevovolno() and v protismeru() volno)" obsahuje tolik přesunů cache<>RAM, že se na tom dokonale zahltíš jen na těch přesunech…

"Vše v zorném poli" také není řešením, celý život mám monitor max 21" a stačí mi to, větší zorné pole nedám. Vidím ho, ale mozek už ho nezpracuje. taky proto se mi nejlépe čtou encyklopedie, kde jsou krátké články v úzkých sloupcích.

14
/dev/null / Re:Neviete poradiť čo by ste robili?
« kdy: 27. 01. 2019, 14:29:39 »
2Zelenohlav: To co píšeš nejsou nesmysly, ale je to mimoběžné vůči tomu co řešíme, evidentně máš jiný problém. Systému grepů a lístečků je dost k ničemu, když máš problém s L1 cache nebo řekněme ultrakrátkodobou operační pamětí - například při odbočování vlevo na křižovatce si zapamatovat zda bylo tam volno, když jsi se díval doleva. Psát si na lísteček "doleva už jsem se díval, bylo tam volno" by v takové situaci nic neřešilo :-)

Stejně tak výpočet zda lze nebo nelze v dané situaci stihnout předjížděcí manévr by také lísteček moc neusnadnil.

My nemáme problém s normální pamětí, naopak mám encyklopedické znalosti. Problém je v okamžité krátkodobé aplikaci.
 

15
/dev/null / Re:Neviete poradiť čo by ste robili?
« kdy: 27. 01. 2019, 12:52:21 »
Dnes je v IT po lidech hlad, takže domluvit se dá spousta věcí. Byla to fuška, ale dokázal jsem do pracovního procesu zapojit i kamaráda i s jeho slušně rozjedou schizofrenií, kdy do té doby několik let jen seděl doma a vyhlížel kdy si pro něj přiletí ti ufoni, co ho už mnoho let sledují a konečně mu namontují do hlavy ten mikročip, aby nasadili sledovačce korunu.

Nějaké ADHD je legrace  8) Navíc máš výhodu že si uvědomuješ že máš problém, což je důležité. Průšvih je pomáhat někomu kdo tvrdí že žádný problém nemá a v těch lécích že jsou také mikročipy …

Oni by se například někteří obsedantní linuxáci co nutí linux i na desktopy devadesátiletých rodičů a na windows mají panické reakce dost divili, kdyby si na ně posvítil psychiatr :-) Realita je že psychiatr by se vyřádil na každém třetím ajťákovi (ne náhodou je to profese kde se nekomunikuje s živýma lidma, ale se stroji), no a ti co si to uvědomují jsou na tom paradoxně lépe než ti co si to neuvědomují.

BTW Když jsem nainstaloval firmy alarm a chtěl po programátorech aby si zapamatovali čtyřmístné kódy, nejvíc keců měli ti zdraví. Ti nemocní (pro některé to bylo fakt obtížné) si své práce vážili natolik, že se kódy prostě naučili.

Stran: [1] 2 3