Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - drobek1

Stran: 1 [2] 3 4
16
Distribuce / Re:Linux - levná komerční distribuce
« kdy: 25. 11. 2021, 22:17:36 »
...
Už jsem se nadechl, že mu poradím Red Hat Self Support, ale ten se nesmí pouštět ve virtualizaci.
https://www.redhat.com/en/store/red-hat-enterprise-linux-server
Všechno by vyhovovalo, je to pro server, mají komerční aktualizace, je to placené (on platit musí) - ale on to chce virtualizovat.
...

Asi špatně čtu podmínky RedHatu ale mohl bys mi upřesnit tvůj termín "nesmí pouštět ve virtualizaci".
No-cost Red Hat Enterprise Linux Individual Developer Subscription: FAQs
Sakce General - bod 10.:
Citace
...The no-cost Red Hat Developer Subscription for Individuals grants the ability to install Red Hat software provided via the subscription (including Red Hat Enterprise Linux) on (16) physical or virtual nodes....
Pokud to správně chápu můžu virtualizovat do daného množství 16 instalací bez omezení. Nebo ne? Něco sem přehlédl?

17
Server / Re:Výběr stabilní VPS
« kdy: 10. 09. 2021, 08:30:04 »
Mohl by ses také podívat na nabídku Oracle Cloud Free Tie.
Sice byla registrace opruz, nelíbila se jim e-mailová adrese ze seznamu, musel sem použít adresu z gmailu, ale jinak to funguje a měsíční cena 0,-.

18
Hardware / Re:Software pro WD My Book Live NAS
« kdy: 27. 08. 2021, 12:24:55 »
Záleží jaký model máš.
Pro ty opravdu staré by ti mohl pomoci tenhle web http://mybookworld.wikidot.com/start
Oba jednodiskové modely jsem měl/mám tj. jak Blue ring tak White light.
Blue ring - velice pomalé kopírování dat.
White light - slušná rychlost (tj. použitelný) ale stará Samba, aktuálně ve Windows je potřeba povolit SMB 1.0 aby to běželo.
Ale jak říkám nevím jaký model máš.
Osobně jako NAS aktuálně provozuji HP MicroServer s FreeNAS systémem.

19
Sítě / Re:Více zařízení se stejnou IP, jeden počítač
« kdy: 13. 06. 2021, 14:52:25 »
Nešlo by použít VLANy?  Tj. menežovatelný Switch a na porty kam připojím ty zařízení nastavím různé VLAN. Pak na počítači se postupně přehazuji mezi těmi VLANy?

20
Server / Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« kdy: 10. 05. 2021, 15:06:11 »
... A na rozdíl od cz zvládá IDN.
Dík za typ, tak už mám svou EU doménu, jen je tam písmenko s diakritikou ;). Ale na WEB, Blog atd. je to v pohodě.

21
Server / Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« kdy: 10. 05. 2021, 11:20:05 »
drobek1: a co v pripade, ak prijmeni bez hacku a carek je VIP slovo a sumy zacinaju od par stovak eur :)
To je jednoduchý, buď ji chceš tak ji kup nebo nechceš pak nekupuj. Mám obdobný problém, tj. doména s mým přijmením s koncovkou com se dá koupit, ale má ji nějaký spekulant a když sem se před lety zajímal o cenu tak byla v přepočtu přes 100 000 Kč. Pak je zásadní otázka a to jakou má pro tebe ta doména cenu.

22
Server / Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« kdy: 09. 05. 2021, 21:40:08 »
Podle mě je nejlepší přijmeni.tld. Základní pořadí domén bych viděl na com, eu, cz.
Projdi si co nabízej registrátoři (např.Forpsi-domény) a za jaké ceny a třeba tě něco zaujme. Záleží co chceš provozovat => výběr tld.
Já jsem pro sebe nesehnal com, cz, name ani eu :( => takže sem nakonec vzal email. Na maily dobrý jen ta cena ;).
Doménu com co bych chtěl nabízej ke koupi ale dost draze což se mi zatím dát nechce.
Doménu cz/sk pokud máš volnou tak proč ji nevzít je to za pár korun? Co ti na ní vadí?

23
Odkladiště / Re:3-D Secure pro online platby
« kdy: 06. 05. 2021, 12:13:13 »
Dnes jsem narazil na zajímavý článek a vypadá to že se banky začínají vydávat správným směrem.
Dobře zabezpečit platební karty umí tři banky. Fio je první
Tj. je tam v rámci nastavení parametrů karty mimojiné možnost zablokovat Platby na internetu bez 3D Secure - Platby na internetových platebních branách bez ověření push notifikací v mobilní aplikaci (biometrií nebo PIN) nebo SMS kódem.
Což bych řekl že je odpověď na původní otázku.

24
Hardware / Re:Dell precision M4600 vada obrazu
« kdy: 05. 05. 2021, 22:44:18 »
Mám obdobný Dell jen trošku novější M6600 taky s AMD GK (už vyřezený), mě to hází občas při delším plném zatížení grafické karty řadu asi 10 jakoby čínských znaků v horní čtvrtině obrazovky ;).
Ve firmě sme měli dva stejné notebooky a pokud si dobře pamatuju, tak když vyndal kolega u jednoho tu dedikovanou grafickou kartu tak mu to běželo na tu integrovanou v CPUčku. Takže určitě se dá takto otestovat.

25
Sítě / Re:Domáci router
« kdy: 29. 04. 2021, 23:40:18 »
Trochu se nechytám, lidé chtějí automatické upgrady na routerech??? Tj. dovolit výrobci, aby jim tam dle jeho uvážení instaloval nové neotestované verze a riskoval, že router v ten nejblbější moment přestane fungovat, jako nám to předvádějí hoši z CZ.NICu?

Já svoje mikrotiky (asi 45 ks, vesnickej wifinář) nechám aktualizovat tak jednou-dvakrát do roka (pár kliknutí v The Dude rozhraní) až poté, co na diskuzních forech přestanou přibývat nářky od těch, co je to postihlo v den vydání.

Sice neprovozuji 45ks routrů, ale jen 5, vše s TurrisOS se zapnutými automatickými aktualizacemi a během posledních 4 let si nepamatuju kdy by to aktualizace rozbila a musel bych ručně něco opravovat. Takže bych poprosil o bližší údaje k těm "neotestovaným verzím" které hoši z CZ.NICu posílaj.

26
Sítě / Re:Domáci router
« kdy: 29. 04. 2021, 14:08:53 »
Asi bych se vrátil k původní otázce:
Citace
...doporučili by ste nejaký domáci router tak do 2000 na ktorý by sa nemuselo potom tak 5 rokov "siahnuť"?...
Nové zařízení které se samo aktualizuje a je bezpečné trvale za uvednou cenu neseženete.
Zatím jediný routery které se udržují aktuální bez zásahu uživatele jsou od NIC.cz https://www.turris.cz.
Mají systém postavený nad OpenWRT s vlastním aktualizačním mechanizmem.
U všech ostatních by měl člověk pravidelně kontrolovat jestli nemají nějaké bezpečnostní problémy a jestli výrobce nedal opravenou verzi FW a ručně ho aktualizovat.

27
Odkladiště / Re:3-D Secure pro online platby
« kdy: 28. 04. 2021, 01:00:55 »
Tak včera jsem si ověřil jak super funguje 3D Secure u KB.
Platba přes PayPal za nákup na eBay cca 700,- žádný požadavek na autorizaci přes 3D Secure, ok PayPal je bezpečný kanál.
Platba na Sazka.cz - dobytí kreditu - chce to po mě nejdřív heslo a pak ještě SMS. Jenže SMS nějak nepřicházejí a tak dá člověk párkrát opakovat zaslání, nakonec mi do 5 minut žádná SMS nepřijde a platba se zruší. Opakuju platbu a najednou mi přijde 5x SMS s kódy ... jenže v SMS není uveden čas odeslání a všechny přišly ve stejné vteřině, takže pak člověk tipuje která že je ta správná ... na tři pokusy sem netrefil a pak už mi přes kartu platit nenechali. Dotaz do banky proč posílají SMS se zpožděním => odpověď banky:
Citace
Všechny SMS jsou odesílány v časovém horizontu jednotek sekund, případné výpadky sítí jsou řešeny přepnutím na jiného operátora. Fronta zpráv a jejich doručení se zpoždění najednou obvykle značí potíže v síti operátora...
Pokud to tedy chápu správně, tak 3D Secure se používá jen při platbách u nás a pokud platím do zahraničí eBay/Alliexpress/Amazon atd. tak tam se 3D Secure nikdy nepoužije.

28
Vývoj / Re:Návrh obvodu
« kdy: 04. 04. 2021, 09:08:15 »
Nevím zda by to mohlo fungovat i u vás, takže spíš tip - zda nejde u vás využít HDMI CEC (nevím jestli to vaše zařízení podporují). Doma mám kombinaci  TV + Reciever + Sat (Satelitní přijímač), vše propojené HDMI kabelem. A funguje mi to tak že zapnu Sat => zapne se zároveň Reciever + TV, vypnu TV => vypne se Reciever + Sat.

29
Bohužel takovýmto softwarem nedisponuji, ale v čase kdy sem se pohyboval jako student po brigádách tak vím že existuje, měli sme scanner na A0 formát a k tomu byl i ten vektorizační software primárně pro technické výkresy. Když si cvičně zadám do goolgu vektorizace obrázku tak vyběhne docela dosta odkazů. Jinak to že je něco psané rukou by mu mělo být jedno, výsledkem nebudou písmena ale budou to křívky. Berte to spíš tip na to co také zkusit hledat jako řešení. Druhá možnost je vzít podklad jako obrázek na pozadí a čáry obtáhnout v nějakém software tj. ruční převod. Netuším jaké mapy máte, ale tohle by mohla být i zajímavá výzva pro někoho na VŠ se zaměřením na kartografii ať už pro učitele nebo studenta. A nebo už to třeba někdo někde udělal a děláte duplicitní činnost.

Zaujal mi tento odkaz  Laboratoř geoinformatiky
a tato práce  STARÉ  MAPY  V  PROSTŘEDÍ  GIS  A  INTERNETU

30
Jen dotaz ... je nějaký důvod proč to nechávat v rastru? Tj. proč nepřevést na vektorovu grafiku. Ta se pak dá zoomovat v podstatě neomezeně.

Stran: 1 [2] 3 4