241
Sítě / Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« kdy: 30. 01. 2022, 09:22:54 »Presne. Znamej za svobodna na vesnici vysmatej. Pragl bud autem , nebo primestskej bus. Poridil babu , to jeste slo. Pak prisli decka a s jejich nastupem na osmiletej gympl v Praglu prisli problemy. Skola, krouzky, casem tanecni, plesy, diskoteky a jina zabava ... Mama/papa taxi do Praglu a zpet v jednom kuse. Nakonec decka zacali cim dal vic bydet u prarodicu a dneska jsou na VS a domu na vesnici jezdej vsichni jen na vikend. Znamej prespava v praci, jeho baba taky a decka u prarodicu. Ten barak je pres tejden prazdnej.
O těch školách jsem taky slyšel, ale přijde mi to zbytečné, takové to očekávání, že institucionální školský systém má nějaký smysl, prostě mi přijde, že nejlepší je samostudium a škola je takové nutné zlo, děti taky můžou chodit do místní střední, je jedno o čem to je, protože já mám vystudovanou střední školu "elektronické počítačové systémy" a na rovinu, jsou to ztracené 4 roky kompletně, kdyby mi dali ten papír, a nechodil jsem tam, výsledek by byl stejný.
Gympl taky zbytečnost, pokud někdo zná italki nebo skype, tak je lepší individuálka s učitelem na jazyk než třída o 20 lidech, to jsou informace co mám i z kurzu o učení jazyků, které potvrdila učitelka, co umí 5 jazyků a správnou výukou se zajímá, že skupinové jazykové lekce nemají žádný smysl.
Ad. kroužky, tak sport lze dělat i na maloměstě, i na maloměstě jsou fitka, hřiště, naopak se tam všichni tak nějak více znají a potkávají. V Praze je fitko anonymní, na maloměstě se tam lidi znají.
Všechno lze, když člověk hledá způsoby. Ad 2. spousta lidí je na vesnici šťastných i s řemeslnými profesemi, a na rovinu, přiznejme si to, schopný řemeslník si dnes vydělá víc než ajťák. Myslím, že velké množství vysokoškoláků je úplně zbytečných, protože stejně za šílených podmínek dřou bídu s nouzí a že jich takových znám.
Já se teda z Prahy přestěhoval na maloměsto a v mnohém mi to vyhovuje, nevyhovuje mi barák, protože mě manuální práce a zahrada nebaví, ale na maloměsto nedám dopustit.
Vesnice je specifický způsob života, prostě Prahu na vesnici nehledej, asi tak. Osobně jsem unavenej z některých městských lidí, co vyhledávají vzrušení a dopaminové nárazy, jednou diskotéka, podruhé kino, potřetí hypermarket, po páte kroužek keramiky, ale veskrze nemají k ničemu vztah a nedělají to dlouhodobě. Furt se jen baží za novými zážitky a na to samozřejmě je vesnice na prd.
Myslím, že i děti můžou být šťastné tím, že si třeba za práci vyberou řemeslo a udělají si firmu na stavění pecí na vesnicích, a skoro bych se vsadil, že si přijdou na lepší prachy než průměrnej pražskej vysokoškolák.
Hlavně jakmile si to vizualizujete, zjistíte, že i když budete mít miliardovou firmu, bude to mít svoje úskalí, například zapomeňte na to, že si se svými kamarády zajdete na pivo a budete si mít s nimi co říct a postěžovat si na politiku.