Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Justas

Stran: [1]
1
Software / Jednoduchý grafický editor na vložení do stránek
« kdy: 22. 03. 2024, 13:31:50 »
Zdravím,
zkouším si udělat webovou aplikaci pro písemky a narazil jsem na to, že u spousty otázek je úkolem nakreslit nějaké schéma (ERD, náčrt sítě, diagramy toků, náčrtky matematických grafů, ...). K tomu by se mi hodil nějaký, klidně i absolutně primitivní, editor vložitelný do stránky. Vlastně minimální požadavek je kreslení od ruky (a možnost gumovat) a vkládání textu (klidně jednořádkové). Čili fakt žádný Photoshop :-) Jasně, dá se to udělat tak, že student to načmárá v Malování nebo GNU Paintu a přiloží jako soubor, ale to vnímám jako nouzovku, víc by se mi líbilo mít tam canvas (a mít vyřešené, jak se data z něj uloží do databáze...).
Jsem stoprocentně přesvědčený, že něco takového už určitě existuje, takže to nebudu muset tvořit od nuly, jen se mi to zatím nepodařilo najít. Mohl by mě někdo nasměrovat, prosím? Je to docela trapné, v 21. století psát písemky na papír...

2
Sítě / Wifi router s uplinkem přes USB?
« kdy: 21. 08. 2023, 14:17:32 »
Mám mobilní WiFi router TP-Link M7200 (https://www.tp-link.com/cz/home-networking/mifi/m7200/). Pro potřeby jednoho člověka super, pro víc lidí pořád v pohodě - ale když přijedeme na chalupu, narážíme na problém s dosahem, což vede k jeho permanentnímu přenášení (a tedy i hledání). Napadlo mě zkusit tam dát nějaký silnější router/AP s tím, že uplink z routeru (WAN port) bych napojil na ten TP-Link. Tím bych nemusel manipulovat se SIM kartou, takže by to bylo velice pohodlné.
Jenže se mi nedaří najít takový router či AP, který by uměl WAN přípojku přes USB. Možná mě jen nenapadá vhodný požadavek do Google. Každopádně prosím, mohl by mi někdo poradit? Nebo bude fungovat konektor USB/RJ45?
Děkuji za každou radu.

3
Sítě / DHCP rezervovaná adresa - chaos s přidělováním
« kdy: 26. 08. 2019, 06:04:22 »
Dobrý den všem. Instaluju domácí server na Debian Buster. Aby se na něj dal udělat port forwarding, mám na routeru nastavenou rezervaci IP adresy. Jenže při startu dostává server IP adresu jinou, jako by tohle nastavení router ignoroval. Když ale ručně spustím dhclient, dostane adresu správnou (ověřeno pomocí ip addr i výpisu přidělených IP v nastavení routeru). Takže jsem si zadal ten dhclient do /etc/network/interfaces jako post-up a vše se zdálo být v pořádku, ovšem jen do nového zapůjčení DHCP adresy, kdy server nafasoval zase zpátky tu původní (opět ověřeno z obou stran). Při nastavení statické adresy se router pomstí tím, že nefunguje NAT, takže tudy cesta nevede. A aby byl chaos naprosto dokonalý, tak při pokusu o přihlášení na tu momentálně nepřidělenou adresu se připojí, jako by měl přidělené IP obě.

Router je Technicolor Smart (víc jsem z něj nevytřískal, je to tenhle: https://www.amazon.it/SMART-MODEM-Wi-Fi-FIBRA-TIM/dp/B01IKKSDNC?tag=duc01-21).
Router přiděluje samovolně IP adresu 192.168.1.5 (např.), nastavení rezervované adresy 192.168.1.251.

Zažili jste někdo něco podobného a našli jste nějaké vysvětlení nebo lépe řešení?

Stran: [1]