Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Skier

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7
76
Software / Re:Logger
« kdy: 20. 09. 2018, 14:56:03 »
Ahoj....
dá se loggerem poslat user message do souboru?
neco jako:

logger "zasilam report" -f  /var/log/reporty.log
Zajdane, ty jsi expert. Druhý odkaz z Google na heslo "logger linux": https://www.networkworld.com/article/3274570/linux/using-logger-on-linux.html

77
Sítě / Re:Mám hacknutý MikroTik?
« kdy: 05. 09. 2018, 13:29:24 »
Zareaguji na původní otázku: MÁŠ ŠPATNĚ NASTAVENÝ MIKROTIK A PROTO NEJSI JEDINÝ, KDO K NĚMU MÁ PŘÍSTUP.

Doporučuji uložit logy pro další analýzu, okamžitě přeinstalovat a nakonfigurovat s jinými přístupovými údaji a konzervativním nastavením přístupu ke konfiguraci zvenku.

78
Studium a uplatnění / Re:Solarwinds Brno
« kdy: 04. 09. 2018, 16:14:07 »
idealne vystupte z EU vy frajeri.

Já proti Slovákům nic nemám, proti EU hrozně moc.
U Slováků mi vadí, když ti dementi nemluví ČESKY ani po pěti letech tady, to si říkám, že to jsou trochu vypatlanci.
A nemusí mluvit právě perfektně, ale normálně pozdravit dobrý DEN ne ďobý deň. Neptat se návštěv, jestli "ste smední"? Ale "co vám mohu přinést k pití?". Jednak ti ko_ujoti lidi uráží, protože ani vzdělaní lidé často nevědí, jestli "smedný" má blíž k zapařený nebo prašivý a jednak platí: KDO SE PTÁ, NECHCE DÁT!

Slováků, Ukrajinců a Rusů se k nám vejde klidně dva miliony, ať se nastěhují vedle mě.

A s EU jděte do UFO OPERÁTORU <=>
Tak to je tedy síla. Máš pořádnej mindrák, co? Možná je to věkem, ale já jsem zvyklý, že se Slovákem mluvím česky a on mi odpovídá slovensky a nevidím v tom problém. Každý vzdělaný člověk za mého mládí věděl, co je to "smadný" a já vedu k tomu samému své děti. Jestli to je dnes jinak, tak je mi potom dnešních "vzdělaných lidí" líto.

79
Vývoj / Re:Jak se efektivně učit programovat?
« kdy: 03. 09. 2018, 13:46:31 »

Bohužel u programování neexistuje něco jako poloviční programátor. Prostě buď jsi patlal a nebo to umíš.

A co je to "TO"?

Jednoduché programování (a mnoho lidí nic jiného nedělá) ain't no rocket science...

80
Vývoj / Re:Jak se efektivně učit programovat?
« kdy: 03. 09. 2018, 11:53:56 »
Programovat se hlavně naučit nedá, pokud není dostatek talentu. Pro většinu lidí je to mimo jejich možnosti. Takže bude asi lepší začít spíše s tím.
Definuj talent nutný k programování.

Podle mne je to spíš tak, že velká část populace, a to bez ohledu na své formální vzdělání, je schopná se naučit programovat. Otázkou je, kdy narazí na své limity a dále už nebudou schopni pokračovat. Pro někoho to bude na úrovni pokročilých maker v různých aplikačních programech, pro dalšího složitější aplikační logika, pro jiného zase sofistikovaná matematika.

Obecné proklamace typu "nenaučíš se programovat bez talentu" se používají většinou jen k honění vlastního ega a pocitu jedinečnosti.

81
Hádám, možnost editovat hosts file asi taky nemáš?

https://en.wikipedia.org/wiki/Hosts_%28file%29

Mám. To bude řešit část problémů. Dá se někde najít seznam profláknutých hostname nebo třeba ideálně už hotový hosts.txt?


Jak vlastně může nastat stav, že můžeš editovat hosts ale nemůžeš nainstalovat plugin do prohlížeče?
Můžeš třeba nainstalovat třeba portable verzi prohlížeče?
Vysvětlení je jednoduché - nemožnost použití jiného softu než je na whitelistu (konkrétní verze EXE) + vnucená konfigurace browseru.

82
Vývoj / Re:Cena aplikace se zdrojovými kódy
« kdy: 23. 08. 2018, 21:49:30 »
Nase firma ma > 200 lidi a dodavka vcetne zdrojaku je standard. A nejsou to zdaleka jen weby a webove aplikace.
Vse jsou relativne velka zakaznicka reseni na miru kde by to zakaznik nechtel bez zdrojaku (protoze to vede k moznosti, ze to prodame jeho konkurenci). V tomhle nam v opensource svete dost pomohla tak "krize" kolem roku 2009 kdy firmy zacaly resit co za sve penize dostavaji.

EDIT: a dalsi co nam nahrava je, ze cim dal vic zajimavych zakazniku uz zazilo vendor lock-in fuckup a nechteji znova prijit o sve investice.
Gotcha!

84
Vývoj / Re:Cena aplikace se zdrojovými kódy
« kdy: 23. 08. 2018, 11:14:28 »
to_je_jedno: to je sileny co tady propagujes za tvrzeni, ty uz z toho open source mas vymastino!
O tom kdo má a nemá vymaštíno by se dalo polemizovat. Každopádně bych použil jednoduchou analogii k SW na zakázku - necháš si na zakázku vyprojektovat a postavit rodinný domek (případně kancelářskou budovu). A je samozřejmostí, že ke stavbě dostaneš projekční a realizační dokumentaci, stavební deník a závěrečné zprávy k revizím a kolaudaci apod.

A je to normální. Proč? Protože jsi zaplatil např. běžnou sazbu projektanta, ve které má už všechny náklady i zisk zakalkulované.

Proč by to u SW na zakázku mělo být jinak? U částí, které jsou vyvinuté specificky pro daný obchodní případ a zákazník hradí veškeré související náklady, by dodání zdrojáků mělo být samozřejmostí. Zákazník si je už zaplatil. U kódu sdíleného s jinými projekty (a i tak naúčtovaného) je to k diskuzi, ale zákazník by měl mít volbu - buď ušetří použitím již hotového kódu, který může být pro něho i velmi těžko dostupný, nebo zaplatí více za exkluzivní vývoj a dostane zdrojáky. A nebo dodavatel použije takové knihovny, ke kterým zákazník už přístup má (např. OSS).

85
Hardware / Re:Pomoc s výběrem procesoru
« kdy: 23. 08. 2018, 09:38:41 »
ja mam pocit, ze tu su ludia udreti na hlavu. pisete tu ale fakt ze totalne sracky a vobec nie k meritu veci. Nejde o to, ci chcem Intel ci AMD. Ja sa pytam konkretnu vec, na ktoru cakam adekvatnu odpoved. Nie vase dojmy ohladom toho, ze intel je zmrd a podobne kecy, na ktore sa nikto nepyta. Ak sa opytam, ze ci si mam kupit Skodu Fabia alebo Skoda Rapid, tak ste schopni mi tu ponukat Daciu. Ale na uroven ceskych for, hlavne root.cz som si uz zvykol. Uroven na zahranicnych forach je uplne niekde inde, co sa mi aj potvrdilo a nikto mi nenahovaral AMD. Je cas sa zamysliet pepani.
To, že jsi nepochopil příspěvky, není v tomto případě chyba jejich autorů...

Další dotaz z kategorie "pan Lorenz" (pokud neznáš, tak https://youtu.be/-W5UNus6Lao?t=31)

Jestli chceš jednoduchou odpověď, tak si kup ten zelený.


86
Vývoj / Re:Cena aplikace se zdrojovými kódy
« kdy: 22. 08. 2018, 17:50:59 »
A ne proto, že by zákazník chtěl řešení dále prodávat.
Presne tak. Asi tezko to bude prodavat sve vlastni konkurenci. Na druhou stranu autora muze prejet auto. A co pak?
To právě píšu v předchozí větě: "Většinou se u Custom řešení dávají zdrojáky proto, aby zákazník měl záruku, že nebude zmařená investice v případě, že původní dodavatel nebude z jakéhokoliv důvodu schopen poskytovat v budoucnu podporu (údržba, rozšiřování, ...)."

87
Vývoj / Re:Cena aplikace se zdrojovými kódy
« kdy: 22. 08. 2018, 14:59:02 »
Si nedokazu predstavit co by vedlo firmu k tomu koupit si neco tak maleho bez zdrojaku. Povazuju za slusnost odevzdavat custom SW vcetne zdrojaku.
Souhlasím, ale musí to být doprovázeno správně formulovanou licenční smlouvou s příslušným omezením rozsahu převáděných práv.

Většinou se u Custom řešení dávají zdrojáky proto, aby zákazník měl záruku, že nebude zmařená investice v případě, že původní dodavatel nebude z jakéhokoliv důvodu schopen poskytovat v budoucnu podporu (údržba, rozšiřování, ...). A ne proto, že by zákazník chtěl řešení dále prodávat.

88
Vývoj / Re:Cena aplikace se zdrojovými kódy
« kdy: 22. 08. 2018, 12:24:49 »
Pro predstavu -licence specificky sw pro firmu za 50k€ byla dodana i se zdrojakmi za 1250k€.
To je jen jeden konkrétní případ. U jiného bude záležet i na tom, jestli zdroják obsahuje jen obvyklou kódovací otročinu, nebo i něco trochu invenčního...

89
Odkladiště / Re:Opensource zloději?
« kdy: 22. 08. 2018, 12:23:05 »
... Jen z návrhů se žít nedá. Není to nic reálného. ...

ARM zije len z navrhov a je to celkom uspesna firma

A navíc zrovna mám na druhým monitoru kompletní programátorskou specifikaci k Cortex-M4 s FPU bez jakýhokoliv NDAčka...
Hmm. A já znám hned několik ARM core based procesorů různých výrobců, kde jsou některé části dokumentace integrovaného řešení dostupné jen pod NDA...

90
Odkladiště / Re:Opensource zloději?
« kdy: 21. 08. 2018, 23:17:18 »
Podla mňa je davat dokumentáciu k nejakému hw len pod NDA nechutná zmrdská praktika.
Nikdo te nenuti ten HW pouzivat.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7