Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Skier

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8
32
Marže asi není úplně to, co vám někdo prozradí na potkání. A i podle třeba https://www.podnikatel.cz/clanky/neumite-spocitat-marzi-pak-radsi-vratte-zivnostensky-list/ v tom není započítána všechna režie. Ale i kdyby se to OP pokoušel započítat, jsou tu různé otázky:

1. Odkud ty údaje jsou? Ono započítat všechny náklady včetně různých režií a rizik nemusí být snadné, ani když tu firmu provozujete, natož když nemáte k dispozici citlivá interní data. Do nákladů patří i třeba věci jako nábor. A teď započítejte i neúspěšné pokusy a rozpočítejte to do hodinových sazeb různě ohodnocených lidí...
2. Kdyby se někdo náhodou rozhodl podělit se o svoje citlivá firemní data, jak moc to bude porovnatelné? Jak můžete vidět, není tu v diskuzi ani jasná shoda na definici marže, pak ale můžeme porovnávat hausnunera... A my třeba ani nevíme, jak je dohoda nastavena pro případ nemoci...
3. I kdybychom měli započítané všechny další náklady, jsou otázky typu druh vztahu (OSVČ/HPP/dohoda/...) na místě. I když budu počítat s náklady průměrně (po započítání všech rizik) třeba 150 000 CZK, je rozdíl, jestli se mi hýbou v rozmezí 80 000 – 500 000 CZK, nebo jen 100 000 – 200 000 CZK. Statisticky to vyjde nastejno, ale ve druhém případě máte vyšší míru nejistoty, takže je to méně výhodná situace...
Já si myslím, že je to jednoduché, prostě si spočítali (200 k - hrubá mzda nebo fakturace externisty)/200 k a vyšlo 60%. Všechny ty věci, o kterých píšeš, neuvažují. Jen hledají "kundu". Dost bych navíc vsázel na to, že když jde o korporát, tak to nebudou externisti na fakturu, ale HPP. Takže rázem náklady vyskočí o 34% (cca) na odvodech, do toho 5 týdnů dovolená, nějaký ten sick day a další podobné benefity, náklady na "opečovávání" kmenových zam (mzdová účtárna, povinná školení, příprava a udržování různých firemních směrnic a pravidel, ISO 9000, kdesicosi dalšího,...). Ono se to nasčítá.

33
zjistili jsme, ze korporat inkasuje 200000,- Kc za seniora u zakaznika, plati podprumer, a vc. ruznych bonusu a premii ma priblizne 60% marzi. Je to normalni? Za jakou marzi tak bodyshopujou male firmy?
Jestli to správně chápu, chceš si nějakou takovou malou firmu založit a přijít si na zajímavé peníze.

Proč ne, ale musíš nějaké věci zvážit. Předně - co to vůbec znamená "korporát inkasuje 200.000,- Kč a má 60% marži"? Jaký je charakter práce? Jaké má ten "korporát" náklady? Kde pracují ti lidé (u zákazníka, jen na home office, mají vlastní kanceláře kde je nutné platit nájem)? Jsou nutné nějaké další významné investice a provozní náklady? Co je hlavním oborem podnikání toho "korporátu" - je to jen bodyleasing? Jsou to krátkodobé nebo dlouhodobé kontrakty? Jaké je riziko že po skončení kontraktu neuzavře na daného zaměstnance kontrakt jiný? Jsou "leasovaní" senioři kmenoví zaměstnanci na HPP, nebo jde o kontraktory? Jaký rozpočet potřebuje management na získávání a udržení zákazníků a kontraktů? Jsou součástí poskytovaných služeb také nějaké další služby od lidí, které zákazník přímo neplatí a jsou tak schovaní v nákladech? Atd...

V podstatě tím chci říct, že marže jakékoliv firmy není rovnou zisk, ale je nutné z ní poplatit různé provozní náklady, daně a další věci, a v neposlední řadě z ní tvořit rezervu na pokrytí rizik.

34
Tak nevím, to co čtu není ani tak syndrom vyhoření jako slušně vyvinutá deprese. Na prvním místě bych rozhodně doporučil řešit tu (nemá ten zpropadený korporát v rámci benefitů nějaký program pro zaměstnance pro využití služeb psychologa?).
Jinak docela hrozí, že si člověk případnou změnu/restart vůbec neužije, ale naopak to celou situaci ještě  zhorší. Životní nejistota (seženu práci až mi dojdou úspory?) může být v kombinaci s depresí smrtelná. Někdy bohužel i doslova.
Pak těch možností je víc. Třeba zjistíte, že mezi tou bandou idiotů je pár kolegů kteří idioti nejsou a začnete se bavit s nimi, na zbytečném meetingu si uvědomíte, že pořád běží pracovní doba a místo zbytečného rozčilování se na špatnost světa si vyřídíte na mobilu maily, přečtete nějaký zajímavý článek, uděláte další level v Angry birds ;-) etc.
Nebo seženete zajímavější práci která vás bude bavit.
Nebo si koupíte salaš a budete chovat ovce, těch možností je dost (jen si to moc neidealizujte)
Velmi trefné a přesné!

35
Nekdo kdo prosel necim podobnym a popsal by jak se dostal ze stavu vyhoreni?
Prošel jsem si něčím podobným, ale výrazně jiným. Nebyl jsem takhle nasranej na celý svět. V 28 letech takový zahořklost na vše? Kde se to v tobě bere? Předpokládám že půjde o celkovou nasranost z podělanýho života (bydlení, práce, neschopnost nastavit si priority, ...). Není to jednoduchý.

To je to první nad čím bych se zamyslel. Prostě zjistit, kde ten problém skutečně začíná (jádro pudla).

No, a potom se zamyslet nad tím, co umíš, co tě baví a zajímá, kdo to potřebuje a kdo nabízí zajímavé podmínky. A nebo nad tím, jestli ti dává smysl (a můžeš si teď dovolit) na xy měsíců vypadnout "z procesu", dělat něco úplně jiného a úplně jinde, vyčistit hlavu a dát příležitost náhodě. Samozřejmě je dobré si ujistit i to, jestli v budoucnu být zaměstnanec v komerční sféře, akademické, volnonožec (se všemi pozitivy i negativy), atd. Ne každý má potřebné vlastnosti a schopnosti pro to, aby dělal freelancera, ne každému to vyhovuje.

28 je krásný věk, můžeš v klidu vyrazit za čím chceš a na co se cítíš...

36
Pokud budete dělat nějakou zajímavou programátořinu na hranici výzkumu a programování, učit na univerzitě, nebo něco jiného co vyžaduje vykročit z Vaší komfortní zóny, tak se nejspíš budete cítit lépe.

Pokud se budete dál nudit v korporátu, tak sice vyděláte paníze, ale zkysnete. :-)
Znám spoustu zkyslých lidí z akademického prostředí. Tohle navrhované řešení není samospásné.

37
Kontraktor nedostává plat. A jeho cena se odvíjí od dovedností a schopností, ne od let praxe.

Samozrejme, myslel som MD rate. Viem, ze je to dost individualne, no urcite existuje priemerny rozsah v ktorom sa tie rate pohybuju. Momentalne chcem ziskat aspon nejaku predstavu.

"Priemerny rozsah" je nesmysl. Bud chcete znat rozsah a nebo prumer (aritmeticky, median). Mrknete treba na jobs.cz. Pokud uvidite 80000 az 160000, tak to obykle znamena  4000 az 8000 za MD.

To som videl, ale z toho neviem urcit odpoved na moju otazku, a to, aka rate priblizne je odpovedajuca mojim skusenostiam. Alebo tych 8k naozaj beru v prahe aj mediori?
A jaké máš po 3 letech zkušenosti?

38
Vy potřebujete jen stisknout tlačítko (nebo jeho prodloužené vývody) což se dá udělat přes jakékoli relé. Ono nevadí, že ovládací část relé je na 230V. Spínat může klidně 5V. Tam de právě o to, že oba obvody jsou odděleny.
Není v manuálu pro čerpadlo nějaká možnost externího spouštění? Nějaké svorky z boku?
Určitě nedoporučuji dělat sám nic z toho, co jsem tu psal, pokud na to nemáte kvalifikaci (což mám důvodné podezření, že nemáte).

Ta simulace ovladače mě napadla jako první možnost řešení, protože by nevyžaduje žádný hw zásah. Nicméně cítím,
že je to asi blbost a že by se to mělo udělat jinak.
Manuál k TČ jsem našel zde https://www.toshiba.hr/uploads/documents/downloads/Estia/Application_Manual_ESTIA.pdf Schéma je zapojení je na straně 19.

Na vlastní zapojení budu mít elektrikáře, sám se do toho pouštět nebudu, ale potřebuji mu říct co a jak má udělat. Programování si chci udělat sám.
Co takhle přes relé připojovat nebo odpojovat termostat (str. 57)?

39
Jaká je dnes šance, že embeded zařízení, které má konektivitu do Internetu, vydrží 10 let beze změny FW - ať už z důvodu bezpečnostních rizik, nebo z důvodu zachování funkce?
42%
Hahaha. Tak otázka byla spíše řečnická...

---
"Konektivita do internetu" je prázdný pojem. Záleží, co tam běží za služby, jaké se používají protokoly a jaká jsou rizika.
Tak to snad vždycky... Proto jsem také zmínil zachování funkce a bezpečnostní rizika.

40
Takze pokud mate ve svem toolkitu neco z druheho typu, coz je docela pravdepodobne, nejake verze software na programovani sice budete mit, ale otazka je jak moc budou za 10 let pouzitelne.
U embedded musíš ještě odlišit překlad a flashování. Pokud mám přeložený hex, použiju ho na stejném čipu i za sto let, na ničem to nezávisí... No ještě na tom flashovacím toolu, ale ten snad nějaký za deset let bude taky :)

Překlad za deset let problém být může, ale pokud si stáhneš všechny knihovny, tak pravděpodobnost, že ti za takovou dobu přestane fungovat gccčko myslím zas tak velká není... Můžou být nějaký změny ve standardní knihovně, ale to se většinou dá opravit celkem snadno. S vendor lockem máš prakticky stejnej problém - bude mi za deset let fungovat ten sw, na který mám licenci? Pokud ne, můžu staré zdrojáky nahrát do nové verze (kterou si musím koupit)?
Jaká je dnes šance, že embeded zařízení, které má konektivitu do Internetu, vydrží 10 let beze změny FW - ať už z důvodu bezpečnostních rizik, nebo z důvodu zachování funkce?

41
Program je ve FLASH, z karty se nahrává buď když je FLASH prázdná a nebo když nahrání spustíš.
To je zvláštní. Takže existuje riziko, že flash je silently corrupted a zjistíš to, až když ji vložíš do toho nového PLC.

Ale jasně, to riziko selhání je prostě u PLC malé, o tom není sporu.

FLASH se nikam nepřendavá. FLASH je součástí produktu. Stejně jako v mnoha dalších jiných zařízeních. Myslím, že SIEMENS má dostatečně velkou zkušenost s ukládáním programů v podobných zařízeních, a kdyby s tím byly častější problémy, už by řešil pruct recall.

42
Mimochodem, když jsme u těch karet, tohle mě fakt pobavilo:

https://cz.wiautomation.com/siemens/general-automation/simatic-s7/s7-300/6ES79538LM310AA0

To není k LOGU.

Zamysli se nad tím, jestli je OK používat consumer SD karty v průmyslovém zařízení. A potom ti třeba docvakne co si za ty peníze ve skutečnosti kupuješ.

43
Tohle začíná být už jen ztráta času...

LOGO! mi zatím neodešlo nikdy. Používám je doma a u rodičů celkem v 5 systémech.
Doufám, že se shodneme, že to neznamená vůbec nic.
Dočti si do konce příspěvek, na který reaguješ, a uvidíš že vím že to nic neznamená.

Jde o běžné zboží, které je skladem. Takže třeba tady u Farnella s dodáním následující pracovní den při objdnání do 19:00. To mi na domácí použití přijde naprosto v pohodě.
Jasně. Takže v nejhorším případě když ti to odejde v pátek po sedmé, máš "studený barák" (sic) do úterního poledne. Je to tak?
Podle tohjo, co tu o svých zkušenostech průběžně píšeš, musíš vědět že to není takhle černobílé. Ty jsi jen naznačil riziko a míru, do jaké je akceptovatelné si každý musí posoudit sám. No a potom případně přijdou na řadu opatření, a ta můžou být různá. Tak třeba topení a ohřev vody jsou pro mne důležité, tak u nich mám hardwired "fallback systém" na který se to při poruše přepne (termostaty a relé). U zahradního jezírka a napouštění nádob na závlahu to prostě přestane fungovat a je tam ruční ovládání. A tak dále. Samozřejmě je možné mít k dispozici od každé komponenty náhradní díl, ale to nedělám.
[/quote]

Edit: to neznamená, že se spoléhám na to, že nikdy neodejde. Je to jen otázka pravděpodobnosti.
To vždycky.
To potřebuješ vždy mít poslední slovo?

Program se přenáší na paměťové kartě, PC se SW na to nepotřebuješ.
Nepodařilo se mi najít, jestli tam ta karta je jenom jako záloha, nebo se z ní program přímo nahrává - tj. při jejím selhání a následném resetu "máš studený barák" nebo ne?
[/quote]
Program je ve FLASH, z karty se nahrává buď když je FLASH prázdná a nebo když nahrání spustíš.

44
Mě osobně by teda fakt zajímala odpověď na tu jednu otázku, co jsem položil: když ti LOGO! odejde, za jak dlouho budeš mít zapojené stejné se stejným programem a co všechno k tomu budeš potřebovat? Nebo prostě počítáš s tím, že LOGO! neodejde nikdy?
LOGO! mi zatím neodešlo nikdy. Používám je doma a u rodičů celkem v 5 systémech.

Jde o běžné zboží, které je skladem. Takže třeba tady u Farnella s dodáním následující pracovní den při objdnání do 19:00. To mi na domácí použití přijde naprosto v pohodě.

https://cz.farnell.com/siemens/6ed1052-1fb08-0ba0/logic-module-8-i-p-4-o-p-230vac/dp/2846762

Edit: to neznamená, že se spoléhám na to, že nikdy neodejde. Je to jen otázka pravděpodobnosti. Program se přenáší na paměťové kartě, PC se SW na to nepotřebuješ.

45
Nemám čas, chuť a ani potřebu se tady nějak obhajovat.
To po tobě nikdo nechce. Úplně by stačilo, kdybys v nezkušených lidech nevyvolával dojem, že na to jdeš jako profík, zatímco ostatní "lepí", "hrají si", používají "bazmeky" atd.
Aby nedošlo k nedorozumění - S ESP, Sonoff, Arduinem, mbed (STM32) a jinými podobnými věcmi si rád hraju a dělám i věci, které potom fungují a používám je. Ale má to své nevýhody.

A potom jsou prostě systémy, u kterých vyžaduji spolehlivost a nechci se o ně starat a řešit změny vynucené tím, že třeba někdo v nějaké používané komponentě něco změnil a už to nefunguje tak, jako dříve. A tam rád sáhnu po profi řešení, pokud není za gigantickou cenu. A LOGO! je za rozumné peníze. A navíc, když mně zítra klepne pepka a doma budou po čase potřebovat udělat nějakou změnu, je dost lidí kteří to zvládnou. Ano, bude to stát nějaké peníze, ale je to řešitelné. Někomu třeba můj pohled je blízký, někomu ne. Nikoho do něj nenutím.


Prostě každý na to jde jinak a každé řešení má jiné vlastnosti. Jestli někdo chce mít všechno skvěle profi, na klíč a aniž by cokoli kdykoli řešil, no tak ať si koupí domácí automatizaci za sto tisíc, já mu to přeju. Když si to někdo jinej chce postavit jednou pro vždy nějak a pak dvacet let provozovat, ať si to postaví sám na PLCčku za pět tisíc. A když se chce někdo jinej něco naučit, mít svůj výtvor plně pod kontrolou a postupně ho vylepšovat, tak ať si to postaví na STM32 za stovku, když to umí udělat tak, aby to splňovalo jeho potřeby, ne? Každý řešení má svou niku, žádný není ani černý ani bílý.
Napsal jsem v předchozích příspěvcích  víceméně to samé. Ale jestli máš potřebu se hádat, posluž si.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8