Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Sat1

Stran: 1 [2] 3 4
16
Server / Re:Mailová domena na dvou serverech
« kdy: 22. 07. 2022, 22:39:41 »
Děkuji, bohužel primární Polský server je mimo mou kontrolu a ani netuším na čem to běží. Navíc na té doméně jsou desítky, možná i stovky jiných schránek, které nikdy nebudu znát. Proto ani nemohu říct našemu postfixu - tahle adresa je tvoje, tahle ne a předej ji jinam. Je to neskutečná prasečina už od samotné myšlenky, ale už jsem se do ní jednou namočil, tak to chci dodělat. Teď je to snadno řešené, že outlooku/thunderbirdu je IMAP na náš server a SMTP se používá Polské, s tím že kopie odeslané pošty se ukládá do odeslané u nás, takže tam lze nastavit automatickou odpověď a vše je růžové. Jenže to chtějí řešit už na straně serveru, bohužel toho našeho a né Polského. Už mě napadá i kacířská myšlenka, že rozběhnu virtuální linux, na něm nahodím thunderbird se všemi schránkami a budu řešit filtry na něm, ale to je prasečina na druhou.

17
Server / Re:Mailová domena na dvou serverech
« kdy: 22. 07. 2022, 22:21:31 »
Rád bych se vyhnul transport_maps, protože je tam více domén a nemám s tím žádnou zkušenost, takže nevím zda si nepřidělám další problémy.

18
Server / Re:Mailová domena na dvou serverech
« kdy: 22. 07. 2022, 22:16:32 »
To není tak úplně pravda, protože tak to tu doménu má nastavnou, tak se vůbec na MX záznam nedívá a rovnou si ji to samo obsluhuje.

19
Server / Re:Mailová domena na dvou serverech
« kdy: 22. 07. 2022, 22:01:52 »
Tady ale není problém s pravidly, ale s tím, jak přesvědčit postvix, že ta doména example.com je i není jeho.

20
Server / Mailová domena na dvou serverech
« kdy: 22. 07. 2022, 20:56:04 »
Dobrý den, potýkám se s řešením mailového problému, se kterým už si nevím rady a prosím o pomoc. Máme určité množství mailových schránek na doméně, která je v moci polských "kolegů" a i u nich je mailserver. Z nějakých mě neznámých důvodů je požadavek mít ale maily v ČR, takže jsem na mém oblíbeném ISPConfigu spustil getmail a maily stahuji na náš HW. Aź sem vše OK, ale vyvstal požadavek automatických odpovědí bez Outlooku, Thunderbirdu atd. Za normálních okolností to vyřeší Sieve a Roundcube, kde si to uživatelé krásně nastaví, ale zde to nelze. První "problém" bylo SPF, to se již vyřešilo a Poláci přidali naši adresu do domenového záznamu. Další problém bylo, že postfix správně zahazoval maily, které přišly z této domény "example.com" na jinou naši doménu na tomto stroji "example.cz", protože si myslel, že doména example.com je jeho a zdrojový mail neměl ve svém seznamu. Myslím, že je to volba reject_unlisted_sender , to jsem snadno obešel nastavením doménového koše. Vyvstal ale další problém, a zde už trochu šílím, když chci odeslat mail z example.cz na example.com, tak to samozřejmě skončí v tom doménovém koši, protože si to myslí, že ta doména je jeho a tak maily samozřejmě nepředává dál. Toto však nevyřeší ani odstranění doménového koše a odebrání hodnoty reject_unlisted_sender v configu, stále tu doménu bude považovat za svou.... Aby to celé fungovalo alespoň pro stahovaní pošty z Polska, tak se zprávy z 123@example.com stahují do schránky 123@example-cz.com atd. No jsem z toho nešťastný, naštvaný a totálně znechucený, že jsem raději hned neřekl ne a neposlal žadatele .... k šípku. Zase mám tak blbou vlastnost, že jak něco nakousnu, tak nebudu klidně spát, dokud nevymyslím řešení.  ::)

21
Software / Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« kdy: 16. 03. 2022, 22:49:46 »
Karmelos> Fujtajbl, to se mi udělalo blivno. Stačí že na jedné firmě mám od nich Stereo a Duel. Stereo bylo narozdíl od Duelu alespoň účetně OK, ale každý update jsem si chtěl raději vytrhat všechny nehty. Duel už je sice Win app, ale je to tak zprzněné, že neustále něco zlobí, je to v síťové verzi šíleně pomalé a od té doby, co Ježek vymyslel že práce u PC a přes RDP je něco jiného, takže musíš mít na vše licenci 2x jim nemůžu přijít na jmeno. Ne, z České Lípy už SW raději ne!

22
Software / Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« kdy: 13. 03. 2022, 20:26:07 »
Jo, jo, po poslední aktualizaci Profitu od LPSoftu jsme pod wine taky namydlený. Naštěstí mám i několik Windows počítadel, tak pokračuji na nich, ale kvůli každé platbě zapínat jiný počítač je otrava. Zatím jsem tomu věnoval jen asi půl hodiny a doufal že problém bude jen v přechodu na firebird4 db, což by snad mělo jít vyřešit jinou knihovnou pro wine.

23
Hardware / Re:Procesor pro 4 domácí FullHD IP kamery
« kdy: 22. 01. 2022, 11:07:54 »
U IP kamer řeší detekci pohybu samotná kamera a pomocí komunikačního protokolu (záleží na výrobci a na onvif nespoléhejte, protože to v něm není ukotveno) předává informaci NVR že má začít nahrávat. Detekce pohybu v NVR je také možná, ale pro HW který k tomu není primárně určen je to dost náročná záležitost. Lze to trochu zlepšit detekcí pohybu ze substreamu, který se nastaví třeba na 640x480, ale stejně to bude dost topit. Doporučím na toto opravdu nasadit NVR přímo od výrobce. Chtělo by to ale informace od koho jsou IP kamery, jestli se jedná o nějaké číny za 500,- tak je napojení na NVR s podporou MD často problematické, ba dokonce nemožné a budete rád za živý stream s nonstop nahráváním.

24
Sítě / Re:Rozvedení internetu zahrada
« kdy: 12. 12. 2021, 16:27:38 »
Adolf Shitler> jak víte že je router za routerem? Ten netis umí bez problémů bridge.
danikde77> NS M5 nechcete, to je 5GHz zařízení, vy využijete spíš 2.4GHz, tedy buď ten RBwAP2nD, nebo já mám raději MikroTik cAP lite, případně duální MikroTik cAP ac. Jsou to sice vnitřní jednotky, ale mám je umístěné na podbití střechy, takže se na ně voda nedostane a fungují už několik let. Kryty jsem natřel stejnou barvou jako podbití a když je vysloveně nehledáte, tak si jich ani nevšimnete.

25
Hardware / Re:Napájení kamer ze solárního panelu v zimě
« kdy: 11. 12. 2021, 09:25:59 »
Mám několik kamerových systémů v lomech, živených soláry a je to bída a kde to jde to po setmění vypínám, protože s integrovaným Ir přísvitem to stejně daleko nevidí a živit externí IR světla je nesmysl. U jednoho dobře dostupného sloupu mám 3x IP kameru, 1x 5ghz Wi-Fi, switch a jednočip pro dohled. Živím to 2x 175Wp panelem s mppt a 110Ah PB a stejně ji v zimě tak 1x za 14 dní musíme vzít nabít na nabíječku. Tam kde to na noc vypínám se to celkem drží.

26
Server / Re:Záchrana dat z úložiště se SunOS
« kdy: 31. 05. 2021, 22:16:30 »
Přes jaké GUI? Navíc se nejedná o Solaris, ale o nějaký OpenIndiana, takže podporu ze strany Oraclu nepředpokládám. Jinak data už jsem vyřešil přes snapshot, ale ten rsync by mě stejně zajímal.

27
Server / Re:Záchrana dat z úložiště se SunOS
« kdy: 31. 05. 2021, 15:26:10 »
Logik> data pravděpodobně smazal někdo umyslně. Kde jsou nasdílená data přes smb vím, to problém není, ale nemůžu najít kam by měly být ukládané údajné zálohy, jen vím, že na lokálních discích nejsou a proto potřebuji rozluštit co se cpe tomu rsync.
Jse2> Omlouvám se, řeším teď najednou víc věcí, tak jsem to zapomněl napsat.
Kód: [Vybrat]
uname -a
SunOS serv 5.11 oi_151a9 i86pc i386 i86pc Solaris
Kód: [Vybrat]
cat /etc/release
             OpenIndiana Development oi_151.1.9 X86 (powered by illumos)
        Copyright 2011 Oracle and/or its affiliates. All rights reserved.
                        Use is subject to license terms.
                           Assembled 17 January 2014
Opravdu to vypadá, že to smb bude řešeno na úrovni ZFS, dokonce mi to vypisuje nějake snapshoty, takže by to mohlo jít obnovit z nich. Stejně bych ale rád rozlouskl ten rsync, protože mi tvrdí že to zálohují.

28
Server / Záchrana dat z úložiště se SunOS
« kdy: 31. 05. 2021, 12:45:08 »
Dobrý den,
dostal se mi pod ruku stroj který slouží jako síťové uložiště a "zmizela" z něj data. Jak jsem zjistil, tak solaris je od debianich systému vzdálený na sto honů, takže nejsem ani schopen najít konfigurák samby, protože v etc není v /locale/samba také ne. Jak zjišťuji, tak ani volby pro netstat nejsou stejné, ale to teď vem čert... Na stroji údajně běží zálohování, v crontab jsem ale našel jen

Kód: [Vybrat]
/usr/lib/time-slider/plugins/rsync/rsync-backup svc:/application/time-slider/plugin:rsync
a koukám na to jak tele na nová vrata. Dokáže mi někdo poradit jak z toho vytáhnout cílovou složku pro zálohy? Jen dodám, že na lokálu ty zálohy nejsou a v mountu nic externího připojeno nevidím.

Děkuji

29
O serveru Root.cz / Re:Reklama
« kdy: 01. 03. 2021, 21:49:06 »
Jelikož mi to dělá mobil, stolní PC s Win i notebook s Linuxem, tak předpokládám default. Už jsem ale nasadil Adblock a zarazil to úplně.

30
O serveru Root.cz / Re:Reklama
« kdy: 27. 02. 2021, 12:20:02 »
To jako fakt???? Chapu, ze bez prijmu z reklamy to asi nepujde, ale tohle je hrozny peklo.

Stran: 1 [2] 3 4