2131
Server / Re:Jak se připojit k serveru z Windows?
« kdy: 13. 03. 2019, 17:53:38 »Opět jste špatně četl vy, já jsem psal o fungování protokolu SFTP. Ještě jednou připomínám, že SFTP je něco jiného, než SCP. Takže pokud jste psal o SCP, buď jste špatně četl můj komentář, nebo jste reagoval na něco jiného, než na můj komentář.proc si psal o SFTP, kdyz tazatel resil SCP?
[...]Možná by pomohlo zkusit přímo spouštět jiný shell[...]pokud pres terminal (coz neni sftp ani scp) mu funguje:
sudo -i (zada heslo)
mcedit /cesta/soubor/roota
tak pouziti "sudo -i" jako shell pro SCP spojeni v WinSCP musi fungovat - POKUD nemusi zadavat heslo pro SUDO
jak u blbejch, opravdu, psal sem ze jsem to ZKOUSEL:pokud by preci jen chtel i rezim SFTP, tak pri prepnuti protoklu z SCP na SFTP se v nastaveni_spojeni/advanced zobrazi navic sekce "SFTP" a v te nastavi"SFTP Server: sudo su -c /usr/lib/sftp-server" (cesta k sftp-server zavisi na distru, tohle napr je pro *buntu 18.04) => opet reseni, prihlaseni jako user a ziska takto prava rootaAno, získá tak práva roota v shellu, ale nikoli v sftp spojení. Nechápu, proč tady píšete nesmysly, místo abyste si to jednoduše vyzkoušel. Předpokládám, že i na vašem systému má práva na adresář /root jenom uživatel root, tak si zkuste ten váš postup a zkuste si protokolem sftp vypsat obsah adresáře /root.
1. u SFTP spojeni pouziti ve WinSCP "SFTP" a v te nastavi"SFTP Server: sudo su -c /usr/lib/sftp-server" znamena NIKOLIV ze se pusti shell s pravy roota, ale ze se (kupodivu) pusti sftp-server s pravy roota
2. jak sem psal, pripojim se takto v WinSCP protokol SFTP jako user@server a muzu prohlizet i editovat soubory v /root, resp. souboru co vlastni root uzivatel... kdyz prskas abych si to zkusil, vyzkousel si to TY?